dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Question Optymalne ustawienie tego pieca

    CO niestety nie jest moją mocną stroną. Dom ogrzewam węglem kamiennym, brunatnym (najczęściej) jak i drewnem. Przy piecu mam różne możliwości ustawień. Niestety nie wiem w jaki sposób ustawić to wszystko aby zoptymalizować spalanie.

    Czy ktoś z was mi powie do czego służą elementy oznaczone na zdjęciu cyferką 1, 2?

    Jeśli chodzi o urządzenie oznaczone "1" jak widzę jest tam przełącznik, który można ustawić w trzech pozycjach. Zauważyłem, że gdy uruchomię go na pozycję pierwszą, czy też drugą grzejniki w domu stają się letnie. Nie badałem jednak tego zjawiska przy wielu powtórzeniach.
    Pozycja "2" to potencjometr", tylko do czego służy i jak go używać przy regulowaniu spalania w piecu?
    Pozycja "3" to komputer pieca z dmuchawą. Dodam tu, że odłączyłem dmuchawę, bo uważam, że jest mi niepotrzebna i sprawia, że opał zbyt szybko się wypala. Regulator ma funkcję "zakres pracy ciągłej *C", której nie rozumiem.

    Dodatkowo posiadam ogrzewanie podłogowe (załącznik 33.jpg). I tu jeden przycisk z lewej strony to uruchomienie ogrzewania, natomiast prawy niestety nie wiem do czego służy.

    Bardzo was proszę drodzy forumowicze o informację w powyższej kwestii. Jak to wszystko ustawić, aby spalanie było jak najbardziej optymalne ??
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	31,6 KB
ID:	80653   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	28,0 KB
ID:	80654   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	33.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	55,9 KB
ID:	80655  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony