Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
Witam.
Kiedyś Forumowy Wiewiór zamieścił w tym wątku zdjęcie:
http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4668021
Były to czasy kiedy niekoniecznie pałaliśmy chęcią do siebie czyli "dawno i nieprawda".
Przez dłuższy czas "łaziło" mi po głowie i można powiedzieć że Niktspecjalny został w ten sposób ojcem chrzestnym (nie kojarzyć z tym co popełnił onegdaj F.F. Coppola ) pewnego pomysłu, na realizację którego czekałem tylko dlatego że wcześniej nie zdarzyła mi się po temu sposobność.
Aż wreszcie przyszła - zaprojektowałem piękny kaflowy piec, tyle że cały urok zabierał mu wielki, biały - jak to zwykle bywa, grzejnik kaloryferowy stojący dosłownie pół metra od niego. Paradoksalnie rzecz biorąc spowodował on nie oszpecenie całości projektu, lecz jego upiększenie i rozbudowę, będącą w rezultacie tą "wisienką na torcie".
Zabudowanie kaflami kaloryfera dało też ciekawy efekt grzewczy - nagrzewanie się i częściową akumulację ciepła w samych kaflach, jako że grzejnik jest konwekcyjno - promiennikowy. Pomiędzy piecem a ścianą powstała naturalna wnęka na ułożenie drewna oraz umieszczenie przybornika kominkowego na stojaku.
Nieco trudności sprawiło znalezienie odpowiedniej głowicy termostatycznej do grzejnika, ale okazało się że są i takie "na drucik" produkowane.
Zabudowa z kafli białostockiej kaflarni Kafel-Kar, wnętrze pieca stanowi komorowo - opadowe palenisko akumulacyjne Termokaust.
Projekt i realizacja: Forest-Natura Pracownia Zduńska.
Pozdrawiam.

Nie myślałem, że wkleisz tu zdjęcie pieca DO SUFITU !?