dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 123

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Dom w Kaliach 2 - energooszczędny samemu

    Jak to się zaczęło.
    Długo się zastanawialiśmy nad założeniem dziennika,bo budowa już w toku i nie wiem czy wszystko będziemy pamiętać ale czytając czyjeś dzienniki coraz bardziej się nakręcaliśmy i stwierdziliśmy, że czas zacząć opisywać nasze perypetie z budową i wszystko co z nią związane. Ten dziennik to nie tylko o budowie, ale o naszym miejscu na Ziemi, naszym nowym domku wymarzonych Kaliach 2.

    Uważam też, że jestem niejako winien dziennika tym, których dzienniki poczytywałem do tej pory czyli osobom, które były dla mnie inspiracją. Wspomnę tu tylko chociażby o takich forumowiczach jak: netbet, j-j,R&K, Kamila i Marcin, lokmen, Arturo72, ElwoodWroclaw, DEZET, i wielu innych których pominąłem.

    Podziękowania też dla forumowiczki Gannia, która umożliwiła nam obejrzenie na żywo domku przed przystąpieniem do prac.

    Plan jest zrobić większość tymi ręcami i nie ukrywam – wszystko jest do zrobienia samemu ale niektóre rzeczy ogranicza jedynie brak czasu. Przydałby się roczny urlop. Najwięcej problemów stwarza jedynie brak wiedzy, i czas na jej uzupełnianie. Z budowlanką nie mam nic wspólnego – wszystko jest pierwszy raz. Na forum zawsze można liczyć na pomoc dobrych ludzi. Moje doświadczenie może się komuś przyda.
    W maju 2010 zaczęliśmy działania od przepisania działki a dostaliśmy takiego przyspieszenia bo okazało się że nie będzie nas już czwórka tylko piątka . Mieszkanie w bloku na 48m2 już i tak dawało się we znaki. Sami wiecie jak te mieszkania były projektowane kiedyś w latach 70-tych –zero funkcjonalności.
    Później było wybieranie projektu -trwało to troszkę (rok czy dwa gdyż pierwsze przymiarki w marzeniach to były już w 2008r.) W każdym projekcie zawsze czegoś brakowało. Wybór nie jest może idealny ale w miarę na nas szyty. Mimo różnych typów wróciliśmy do projektu Dom w Kaliach 2, który był naszym pierwszym typem. Drugi raz robiłbym projekt indywidualny -na jedno wychodzi cenowo a można się go trzymać i nie ma improwizacji w trakcie budowy.
    Rok 2010 od podziału działki był rokiem do przemyśleń i przygotowań .Było to dużo i mało czasu. Ja przygotowywałem się do budowy szukałem jeszcze alternatywnych projektów, żona do przyjścia na świat trzeciej księżniczki. Aż nastał ten dzień tj. 23.12.12010 roku o godzinie 23.15 przyszła na świat mała księżniczka Maja ,cudowna kruszynka.
    Budowa nie myślcie sobie że zeszła na dalszy plan. Pewnego pięknego wieczoru w lutym 2011 został zakupiony projekt - Dom w Kaliach 2 .
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m47034735e1eb6

    początek powstał też w formie bloga http://forum.muratordom.pl/blog.php?...4%99dny-samemu
    ale postanowiłem pisać tu dziennik jednak.

    dziennik Dom w Kaliach 2

    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 08-07-2013 o 14:09

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony