Witam,
lada dzień będę się zabierał za ocieplanie poddasza użytkowego i strychu.
Wstępnie wybrałem Watę Ursa DF032 Lambda 0,032 Lub Isover Super mata 00,33 o grubości 15cm miały by być 2x15cm.
Powierzchni dachu to 200m2
Czyli jak by nie ukrywać koszt wełny jest dość spory na całość to 8000-9000tyś zł. Czy jest potrzeba dawania takich grubości lub tak niskiej lambdy.?
Dach jest wykonany:
Dachówka
Papa
Deskowanie

Martwi mnie tylko jedna sprawa, ponieważ krokwie mają wysokość 15-16,5cm, a wymagana jest przestrzeń wentylacyjna pomiędzy deskowaniem, a watą w wysokości 2-3cm. Wtedy pierwsza warstwa wełny będzie mi wystawać ponad krokwie i druga warstwa na to. Czy to jest dopuszczalne? Jeśli nie to mam dwa rozwiązania, lecz nie mam pewności czy to jest zgodne ze sztuką budowlaną,
1. przybić do krokwi deski, które powiększą nam wysokość krokwi o te 2-3cm.
2. watę nieco zdusić sznurkami.
3. zrobić przestrzeń wentylacyjną na poziomie 5cm dać watę 10cm i w poprzek 15cm łącznie uzyskamy 25cm (czy nie za mało)Chyba że można w jakiś inny sposób ten problem rozwiązać???

A i czy na strychu również dawać dwie warstwy wełny i to takiej samej jak gdzie indziej (chodzi o skosy) czy jakoś inaczej to zrobić.

Co sądzicie o tym?
możecie coś poradzić, zaznaczę tylko że chciałbym się trzymać wełny URSA lub ISOVERA.

Pozdrawiam
szczep85