dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 58

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Stary dom opinia

    Witam mam możliwość zakupu działki ze starym domem (córka właścicielki twierdzi że jeszcze pewnie przedwojenny). Jestem zdecydowany na remont większość prac wykonam sam, nawet nie myślę o nowym (nie przekonujcie mnie. W zasadzie jestem zdecydowany potrzebowałbym jednak dodatkowego bodźca, który by mnie utwierdził w wyborze. Działka to 7600m2 cena 13zł/m2 (da się taniej). Wg mojej opini to dobra kwota, budynki w zasadzie wychodzą gratis. Plan jest następujący z grubsza: dach do wyczyszczenia ta sama dachówka cementowa + dokupienie takiej samej (są dostępne niektórzy nawet darmo oddają koszta znikome), dobudowanie z przodu łazienki i sieni- przedłużenie dachu po długości wyjdzie taki łamany po wyburzeniu tego ganku z przodu oczywiście.Wejście po środku dobudowany niewielki ganek. Wszystko w tym samym stylu drewno. Po tych pracach wprowadzenie się do domu i reszta po prostu przy okazji (bierzące remonty , docieplenia, renowacja elewacji itp.) Na forum jest fajny wątek na temat remontu domu z bala (16stron szkoda że umarł). Grzanie piecem kaflowym na razie jak będzie za zimno to z rodziną wrócimy do bloku, planuję zakup piecokuchni + kaloryfery, lub poprostu wstawić tzw. podkowę i dalej na kaloryfery bo kaflowy jest fajny i może sprosta zadaniu ( u kolegi przynajmniej tak jest i działa). Wiem że trudno ocenić po zdjęciu stan domu, byłem w środku nie czuć pleśni, śrubokręt nie wbijął się zbytnio w konstrukcję. Jestem świadomy że przy pracach spotkają mnie rózne zaskoczenia ale będę radził. Dziekuje za opinie zapraszam do zdjęć:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0055.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	275113   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0069.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	275117   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0049.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	467384  
    Ostatnio edytowane przez martintro ; 11-12-2023 o 19:58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony