dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2123

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie Rysuję dom-zwariowałam, bo się kompletnie nie znam–moja droga do proj.indywidualnego

    Cześć i dzień dobry wszystkim tu obecnym.
    Właściwie jestem tu nowa, nie licząc kilku postów w kilku wątkach na przestrzeni kilku lat, kiedy to z przyjemnością Was podczytuję. Mam na imię Ania, mam męża i trzech wspaniałych synów, 2 schroniskowe sunie, jednego kota, nie jestem architektem ani dekoratorem, ale oczywiście jak pewnie większość z Was uwielbiam te wszystkie tematy
    No i od blisko roku rysuję w wolnych chwilach nasz wymarzony dom (wiem, wiem, że dopiero trzeci będzie super, ale skoro narysowałam ich już kilkanaście, to może uda mi się załapać za pierwszą budową A poważnie – mieszkamy teraz w domku szeregowym 117m i jest nam tu zbyt ciasno. Powstał więc pomysł zakupu działki i budowy, na którą mamy spokojnie jeszcze ze trzy lata – ale ja nie próżnuję. Ponieważ mój TZ ma jeszcze córę, a rodzice wiekowi (choć póki będzie możliwość będą mieszać u siebie), dom z założenia ma być duży. Dla mnie duży to pod 300m pu, mężowi obojętnie, ale to ja będę sprzątać i na taki duży dom nie daję zgody.

    Działka jest dość płytka (26m) i szeroka (40m) z wjazdem od północy – ale warunki zabudowy wcale nie proste pod kątem wybierania projektu gotowego. Dach dwu lub czterospadowy (to luz) ale 70% frontowej elewacji musi być styczna z nieprzekraczalną linią zabudowy i to już problem, bo jest tak dużo projektów ze zróżnicowanym frontem (tu cofnięcia, tam wykusze, itd.). I w tym miejscu muszę Was od razu przeprosić i prosić o wyrozumiałość, gdyż moje słownictwo w zakresie zwrotów projektowo-budowlanych jest dość skąpe, choć pilnie się uczę – poprawiajcie mnie, jak tylko palnę jakąś bzdurę
    No więc przejrzałam setki i tysiące projektów i nie znalazłam takiego, który moglibyśmy zbudować – bo albo nie pasuje do warunków, albo nie podoba mi się rozmieszczenie, albo ma TV vis avis okien, albo kominek wypada za fotelem, albo ma za małą górę, większość ma za małe garaże i kotłownie, prawie żaden nie ma dużego pomieszczenia ogrodowo-rowerowego. Zatem każdy wymagałby wielu przeróbek no i stwierdziłam, że narysuję taki jak chcę.
    Moje wcześniejsze doświadczenia rysunkowe opierają się wyłącznie na przeróbkach mieszkań i domów już zamieszkałych, albo też deweloperskich, czy nowo budowanych, więc skromnie. Ale mnie cieszyły i cieszą, bo mogę sobie wieczorami rysować, a znajomi są szczęśliwi, bo dostają fajne i funkcjonalne wnętrza. I ponieważ tak kocham rysować w AutoCadzie, to rysuję od miesięcy dom – była już nowoczesna stodoła, był dom w L, był dom w H i różne wariacje tychże domów, ale zawsze w każdym coś jeszcze było nie tak. Teraz wreszcie narysowałam taki, który wydaje mi się być fajny, choć oczywiście nie mówię, że jest ostateczny (mąż śmieje się, że pewnie przez te 2-3 lata narysuję jeszcze inne i za każdym razem będę mówić, że ów jest najlepszy). Chętnie więc wysłucham Waszych opinii – co fajne, co do kitu, co zmienić, co przerobić. Czy z takim rysunkiem w ogóle warto iść do architekta, czy wyrzuci mnie natychmiast jak tylko wejdę..?

    Zatem to nasz dom: garaż na 2 duże auta (45m), dodatkowe miejsce na motor.. Pomieszczenie ogrodowe to kosiarka, grill, 5 rowerów, deskorolki, hulajnogi, rolki i tysiąc „najpotrzebniejszych” rzeczy mojego TZ. Wiatrołap + opcjonalnie garderoba mieszcząca szafę 250-300cm na kurtki, 150-200cm na buty zatem duży, kuchnia duża, jadalnia musi zmieścić po rozsunięcie stół +-400cm bo mamy dużą rodzinę, salon duży z dużą sofą (narożnik 300x300 jest optymalny), pokój gościnny/biuro z własną łazienką i duża kotłownia. Piętro to nasza sypialnia z dużą garderobą, łazienka z sauną (marzenie mojego TZ), 3 pokoje dla chłopaków + dodatkowy duży pokój pełniący funkcję bawialni/ewentualnie gościnnego no i strych na kolejne „najpotrzebniejsze” rzeczy.
    I ja bym chciała, żeby dom był jak najmniejszy – ale jakbym nie rysowała to wychodzi mi ponad 300m pu. Może coś źle robię..?

    Jeśli ktokolwiek dotrwał do końca tego przydługiego postu, będzie mi miło z Wami popisać.
    Oto on (wizualizacje po zmianach strona 16 i 18 - zapraszam:
    tak jest z równym stropem:


    tak było z różnicą poziomów:


    i piętro
    jest:


    było:


    Jeśli jednak udało się Wam trafić na jakieś gotowe projekty, które spełniałyby nasze założenia, to wklejajcie proszę
    Ostatnio edytowane przez ana289 ; 31-01-2015 o 21:25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony