dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1398

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    Chciałbym Ci coś mądrego podpowiedzieć o izolacji tego połączenia płyty, ale niestety nie mam lepszego pomysłu.
    Jestem też bardzo ciekawy ile wody faktycznie będzie się zbierać u mnie w drenażu dookoła fundamentów. Na razie ich odpływ nie jest jeszcze wykonany. Zato otwory wiercone pod kolektory pionowe PC zostały dość porządnie wymyte po tych "zimowych deszczach". Nie wiem czy ekpia nie zasypała ich dobrze czy to normalne, ale wsypałem tam chyba ze 30 wiader piachu i dopiero teraz są one całkowicie zasypane do poziomu gruntu. Zrobiłem to celowo, bo jak będzie na wiosnę rozkopywane wokół nich w celu ich wprowadzenia do budynku, to pewnie byłoby to przysypane moją wszędobylską gliną, a to niezbyt dobry materiał do takich celów. Jak u Ciebie to wygląda? Ty już mam rury w budynku, a jak wygląda to wokół odwiertów?
    Hmm, spoko, myślę że musi to dać sobie radę. Nie będę stosował żadnych pancernych i "standardowych" rozwiązań typu "polskiego". Nasz (w końcu forumowy nawet) kierownik budowy powiedział nam, że folia kubełkowa (a i dwie ekipy i jeden z moich inspektorów nadzoru myślą tak samo) to wymysł jakiegoś prywaciarza, który robił coś takiego dla rolników, a potem wymyślił zastosowanie w budownictwie... i od biedy jeszcze ujdzie jako warstwa dylatacji na dachach płaskich lekkich, ale przy fundamentach jako izolacja p-wodna, lub odwadniająca się nie sprawdza - działa wręcz przeciwnie - pozwala na penetrację wody do ściany i jej tam utrzymywanie... a już szczególnie jak ktoś ją złą stroną ułoży (są i tacy!).

    Co do PC - u mnie wywiercone, wpuszczone, zasypane żwirem kamiennym, drobnym, sypanie było żmudne i trochę trwało - wyglądało to tak: taczka, na taczkę kamyczki z usypanej górki, taczką do odwiertu, z taczki 1,5 litrowym kubełkiem do dziury, jeden po drugim... do tego otwory były wypełnione wodą z bentonitem po wierceniach i wraz z każdym dosypaniem kamyczków (raz z jednej strony sond, raz z drugiej strony sond) wypływała do wykopów na płuczkę.... to trwa ale jest skuteczne - jeden człowiek całe trzy dni to robił...

    Ziemia trochę siadła w miejscu gdzie potem było kopane i zasypywane aby połączyć poszczególne sondy do rurarzu i wprowadzić je do budynku, ale to tak minimalnie na trasie wykopów - na ugięcie pod butem, a około 10-15cm w miejscach gdzie były doły na płuczkę... i teraz po zimie i opadach już nic nie osiada.

    Powiedz mi, bo ni wiem czy dobrze zrozumiałem - czyli masz zrobione odwierty... w nich ułożone sondy. Czym były zalane sondy (i kiedy robiłeś odwierty) jeżeli nie są jeszcze połączone do duktów, jak zabezpieczyłeś końce sond przed zasypaniem, czy otwory w których są sondy zalane były wodą z bentonitem, ale nie zasypane żwirkiem / piaskiem / etc.. czy zasypane piaskiem/żwirkiem, a nie żwirem takim jak u mnie, drobnym do drenaży?

    Z tego co opowiadał mi szef ekipy od odwiertów - rozmawialiśmy czym zasypać i co robią inni - to jedni nie zasypują, tylko tyle co po odwiercie geologicznym, uważając, że samo się obsypie jak bentonit puści... inni zasypują piachem/żwirkiem drobnym piaskowym. ale to jest niemożliwe by dotrzeć z tym piachem na dno wykopu (spróbuj sam, zobaczysz ze się szybko zapcha, jedynie piach z wodą mógłby zadziałać). A najlepsze efekty i bezpieczeństwo oraz pewność wypełnienia od dna odwiertu, daje zasypanie żwirem ze średnich otoczaków. Taki jak u mnie na zdjęciach 6-16mm - coś w ten deseń. I u mnie tak zrobili, przez co wokół rur jest lepsza możliwość penetracji wody co powinno dodatkowo poprawić efektywność działania całego systemu... zobaczymy w praktyce... na pewno między te kamyki wejdzie trochę piasku z warstw okalających odwiert, ale nie całkowicie.


    Cytat Napisał nk Zobacz post
    Natomiast w kwestii stołów warsztatowych, to takie skromne marzenia też mam. Nie wierzę w skoty składane, bo na dłuższą metę nie chciałoby mi się składać i rozkładać (a raczej odwrotnie ) przy każdej, nawet małej robocie. Duży porządny stół.... hm, jeszcze tak na dobrą sprawę nie wiem gdzie miałby on być, bo mam parę takich opcji, ale chyba moje potrzeby oraz możliwości pracy (i czasu) nie są takie wielkie. Tym niemnie wyglądają fajnie, można sobie z synem takie stoliczek poskładać
    Ups, Twója trójka, to same damy? Jesli tak, to przyjamniej zawsze będziesz mógł jakiś domek dla lalek lub koników wydziargać z drewna.
    Hmm, stół stały, faktycznie mogę sobie zrobić stół pod swój wymiar, plus dostawka składana dla dłuższych materiałów.

    Racja, że stały, solidny (i ciężki), a nie składany stół to coś porządnego i przydatnego, ale muszę się liczyć z przestrzenią i tym, ze ja nie tylko drewno lubię ale i stal i metale i obróbkę cnc i tokarkę... a na to wszystko to i pół garażu jakby porozstawiać... mało. więc muszę się zadowalać mniejszymi maszynami, kompaktowo upakowanymi

    Co do syna, ... brak :/ szkoda, bo raczej (mimo chwilowej obecnej fascynacji najstarszej córy ojca narzędziami i "zabawkami" w gabinecie) córki nie pójdą w ślady ojca, czyli w technikę, inżynierię, etc... może chociaż wnuki będą i tym samym ktoś z dorobku kiedyś skorzysta?

    A co do strugania czegoś dla córek, na razie mam więcej roboty z naprawianiem plastikowych i kiepsko zaprojektowanych chińskich czy taiwańskich produktów z plastiku.. lub shit-metalu (ZnAl), ale jest trochę pomysłów bardziej kunsztownych typu puzderka, meble, biurka, etc...

    np takie biureczko:




    czy takie puzderka:





    czy inne pomysłowe rzeczy:











    Ostatnio edytowane przez Mysław ; 25-02-2016 o 22:15 Powód: poprawki w treści
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony