dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    qazy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    5

    Domyślnie TV chowany w suficie lub ścianie ?

    Witam wszystkich,
    Ostatnio widziałem podobne rowiązanie w jakimś programie telewizyjnym. Powiem że spodobało mi sie ze względu na możliwość ciekawszej aranżacji wnętrza bez potrzeby "psucia" go strefą RTV. Po prostu pojawia sie ona gdy jest potrzebna a nie jest stale obecna nawet jak nieużywana. Nie wiem czy taki stan idealny da się osiągnąć ale zacząłem sie nad tym mocno zastanawiać.
    Czy ktoś z Was przerabiał takie rozwiązanie ? Jak sobie z tym poradził ? Co do zabudowy gipsowej to sprawa jest dość prosta ale nie mam pojęcia kto mógłby wykonac odpowiednie sterowanie i hydraulike takiego rozwiazania. Żeby na przykład TV wyjeżdżał z sufitu po kliknieciu pilotem (mówięc cały czas o LCD oczywiście )
    Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł proszę o radę.
    Dzieki

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Witam.

    Zamiast rozważać ile diabłów mieœci się na czubku szpilki (po co ci jakieœ układy hydrauliczne wysuwajšce telewizor, to wszystko jest zawodne), lepiej rozważyć kupno "płaskiego" ekranu na œcianę, który wisi jak obrazek.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3

    Domyślnie

    Można.
    Tylko po co?
    To nie Ameryka.
    Dla jednorazowego efektu teatralnego (bo kolejne razy, przestałoby robić wrażenie - więc czemu by słuzyło)?
    Zwłaszcza, że instalacja taka (raczej elektryczna, niz hydrauliczna), wraz z zabudową i elektroniką kosztowałaby pewnie tyle co ten telewizor.

    Też jestem zwolennikiem zabawek ułatwiąjacych życie.
    Mam np. furtę na pilota, czy podgląd posesji i ulicy przed nią w wycinku ekranu telewizora - ale te rozwiązania nie są dla efektu, tylko dla ułatwienia życia.

    Jeśli już, to takie rozwiazania pasowałoby raczej do barku

    Pozdrawiam.
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Witam.
    Cytat Napisał ESKIMOS

    Jeśli już, to takie rozwiazania pasowałoby raczej do barku :lol:

    Pozdrawiam.
    Popieram ZDECYDOWANIE!!!! Ale za dobrš radę oczekuję zaproszenia (po wykonaniu) na oględziny.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Witam.
    Cytat Napisał ESKIMOS

    Jeśli już, to takie rozwiazania pasowałoby raczej do barku

    Pozdrawiam.
    Popieram ZDECYDOWANIE!!!! Ale za dobrš radę oczekuję zaproszenia (po wykonaniu) na oględziny.
    Ja też!, ja też!
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  6. #6

    Domyślnie

    Na rynku pojawiły się szafki - meble skrzyniowe z miejscem na ekran plazmowy. Są one wyposażone w mechanizmy obrotowe bądź opuszczano-podoszone. W obrotowych z jednej strony jest TV, z drugiej szafka lub biblioteczka.
    W podnoszonych TV po prostu wysuwa się do góry, kiedy jest potrzebny.

    Te nowości widzialam na targach "Meble" w Poznaniu w tym roku.
    Szafki obrotowe robi firma Hubertus. Podnoszone - firma Profap.

    Moze to będzie jakaś alternatywa.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    qazy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Widzicie własnie chodzi o to żeby nie było LCD na ścianie. Kapelusik - CRT nawet nie rozwazałem.
    Plan jest taki żeby TV nie wymagało żadnego dodatkowego mebla a zamontowane było tyłem do szklanej sciany (szeroki pas drzwi na taras) więc opcja z powieszeniem na ścianie odpada.
    Poszukam jeszcze.


    Eskimos - tego typu rozwiazania tez rozważam z podobnych pobudek.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał qazy
    zamontowane było tyłem do szklanej sciany (szeroki pas drzwi na taras)
    I musisz zasłaniać rolety - bo światło dzienne po oczkach daje i się niefajnie ogląda.

    A może nad kominkiem (w wątku wnętrz z Hameryki znajdziesz trochę) albo "wyjeżdżający z półki gk... z dołu w górę ... tylko trzeba pamiętać zabrać butelkę z półeczki
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam.
    Ostatnio moj elektryk powtarza chinskie przyslowie (ponoc) -nie ograniczac sie- i bardzo mi sie ono podoba. Drodzy formulowicze nie macie racji mowiac ze takie rozwiazania to ameryka czy szukanie dziury w całym.
    To samo chodzilo mi po glowie od jakiegos roku i wszyscy wokol odradzali mi to. Przyszlo do podjecia ostatecznej decyzji i ja uparlem sie. Teraz wszystkim opada kopara widzac efekt koncowy. Mowiac w skrocie udalo mi sie cos takiego zrobic. Jestem na etapie malowania, za pare dni koncza i wtedy zrobie pare fotek zeby pokazac jak to wyglada.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ja też jestem za odpalonymi pomysłami tylko trzeba pogmerać ....
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    domowe sposoby :
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał tergus
    Witam.
    Ostatnio moj elektryk powtarza chinskie przyslowie (ponoc) -nie ograniczac sie- i bardzo mi sie ono podoba. Drodzy formulowicze nie macie racji mowiac ze takie rozwiazania to ameryka czy szukanie dziury w całym.
    To samo chodzilo mi po glowie od jakiegos roku i wszyscy wokol odradzali mi to. Przyszlo do podjecia ostatecznej decyzji i ja uparlem sie. Teraz wszystkim opada kopara widzac efekt koncowy. Mowiac w skrocie udalo mi sie cos takiego zrobic. Jestem na etapie malowania, za pare dni koncza i wtedy zrobie pare fotek zeby pokazac jak to wyglada.
    Brawo , brawo i jeszcze raz brawo.
    Smiesza mnie w domu jednorodzinnym pomysly typu baterie umywalkowe na fotokomorke, swiatlo na glos czy klasniecie albo wycieraczki na prad z kurtyna powietrzna... ale takie pomysly,to tylko przyklasnac.
    Zadna Ameryka. W pokoju wielofunkcyjnym kapliczka telewizyjna na poczesnym miejscu, to zadna ozdoba.
    Tu nawet nie chodzi o efekt i epatowanie sposobem ale o sprowadzenie bozka do odpowiedniego poziomu.
    Skoro chowamy gniazdka , wlaczniki, okablowanie i komputery to czemu nie telewizor, ekran czy glosniki ??
    Wspolczesne wnetrza znowu pozostawiaja na widoku tylko piekne przedmioty, reszta mechaniki jest do uzytku nie do kontestowania.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Siłowniki elektryczne
    Siłowniki elektryczne pozwalają na automatyczne otwieranie/zamykanie okien, drzwi, drzwiczek mebli (np. schowany telewizor), klap dymowych, itp.



    Firma ADK Automatyka - mają siłowniki - to i pewnie wiedzą jak ich użyć
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    ale pewnie nie o to chodzi

    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Schowanie w ścianie to nie jest żaden problem - ale zasłonięcie go lub wysuwanie ....
    Może tak + siłowniki (schowany w półce poniżej)

    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    TO jest TO :

    Jedź kursorem w dół na tej stronie - ale czadzik

    http://www.multi-audio.pl/realizacje.php
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Witam.
    Cytat Napisał tergus

    To samo chodzilo mi po glowie od jakiegos roku i wszyscy wokol odradzali mi to. Przyszlo do podjecia ostatecznej decyzji i ja uparlem sie. Teraz wszystkim opada kopara widzac efekt koncowy. Mowiac w skrocie udalo mi sie cos takiego zrobic. Jestem na etapie malowania, za pare dni koncza i wtedy zrobie pare fotek zeby pokazac jak to wyglada.

    A co to w ogóle jest? Kopara?
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    qazy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tergus
    Witam.
    Ostatnio moj elektryk powtarza chinskie przyslowie (ponoc) -nie ograniczac sie- i bardzo mi sie ono podoba. Drodzy formulowicze nie macie racji mowiac ze takie rozwiazania to ameryka czy szukanie dziury w całym..
    \cieszę się z tak mówisz bo dokładnie to samo powtarzam jak ktoś pyta jak urzdzimy dom. Jak coś mam zrobić to tak jak chcę a nie tak jak maj wszyscy albo jak mozna kupić w sklepie. \to samo stosuję w pracy i przynosi dobre efekty

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    qazy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    [quote="2112wojtek"]
    Cytat Napisał tergus
    W pokoju wielofunkcyjnym kapliczka telewizyjna na poczesnym miejscu, to zadna ozdoba.
    .
    I właśnie ta kapliczka to jest to czego chciałbym uniknać. Dzięki za podpowiedzi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony