dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Porada prawna

  1. #1
    Guest

    Domyślnie Porada prawna

    Jestem Inżynierem Budowlanym , posiadam uprawnienia i pracuje na pełnym etacie. Znajomi mnie prosza o podpisanie oswiadczenia Kierownika budowy czy moge to zrobic zgodnie z prawem podatkowym.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: Porada prawna

    Cytat Napisał Gość
    Jestem Inżynierem Budowlanym , posiadam uprawnienia i pracuje na pełnym etacie. Znajomi mnie prosza o podpisanie oswiadczenia Kierownika budowy czy moge to zrobic zgodnie z prawem podatkowym.
    Sam fakt podpisania oświadczenia, to tylko zgłoszenie gotowosci do pełnienia funkcji kierownika.
    Dopiero wykonanie konkretnych czynności na budowie, jest usługą, za wykonanie której powinieneś pobrać wynagrodzenie i od niego odprowadzić podatek.
    Jeżeli wynagrodzenia nie bierzesz, to jest to darowizna, od której także musi być zapłacony podatek (płaci darczyńca lub obdarowany).
    Przy darowiźnie pozostaje sprawa wartości usługi, którą zamierzasz darować.
    PS. Nie jestem prawnikiem.

  3. #3

    Domyślnie

    ośmielam, się uzupełnić wypowiedź Henryka

    Art. 9. 1. (37)
    Opodatkowaniu podlega nabycie przez nabywcę, od jednej osoby, własności rzeczy i praw majątkowych o czystej wartości przekraczającej:

    1) 9 637 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do I grupy podatkowej,

    2) 7 276 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do II grupy podatkowej,

    3) 4 902 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do III grupy podatkowej.



    1) do grupy I - małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, zięcia, synową, rodzeństwo, ojczyma, macochę i teściów,

    2) do grupy II - zstępnych rodzeństwa, rodzeństwo rodziców, zstępnych i małżonków pasierbów, małżonków rodzeństwa i rodzeństwo małżonków, małżonków rodzeństwa małżonków, małżonków innych zstępnych,

    3) do grupy III - innych nabywców.



    USTAWA
    z dnia 28 lipca 1983 r.
    o podatku od spadków i darowizn.

    (tekst pierwotny: Dz. U. 1983 r. Nr 45 poz. 207)
    (tekst jednolity: Dz. U. 1997 r. Nr 16 poz. 89)

    uprzyj sie przy trzeciej wersji, Inżynier... powodzenia

    pozdro

    sku ...

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Poza tym jest jeszcze jeden drobiag.
    Osoba pełniąca samodzielne funkcje w budownictwie, jak projektant, czy kierownik budowy musi legitymować się przynależnością do właściwej okręgowej izby samorządu zawodowego jak - Izby Architektów, czy Izby Inżynierów Budownictwa.
    Izba Inżynierów Budownictwa jest na mocy ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. (Dz. U. Nr 5 2001) o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów - samorządem zawodowym inżynierów budownictwa posiadającym uprawnienia do pełnienia samidzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Przynależność do Izby jest dobrowolna. Jednak od czasu powstania Izb prawo wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz samodzielnego projektowania przestrzeni w skali regionalnej i lokalnej lub kierowania zespołeam prowadzącym takie projektowanie mają wyłącznie osony fizyczne wpisane na listę jej członków.

    Wiąże to się opłatą na rzecz izby ca 500 zł rocznie.

    Więcej możesz znaleźć w innych wątkach na forum

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony