dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 175
  1. #141
    Guest

    Domyślnie

    janie
    nie przesadzaj
    technologia wielkeij plyta jest nadal bardzo popularna i nie tylko w polsce
    tydzien temmu bylem w Dreznie i zauwazylem bardzo ciekawe zjawisko
    otorz zwiedzilem sobie slynny Frauenkirche i z gory (piekny widok) zauwazylem, ze jacys wlosi ( przewodnik opowiedzial) buduja supernowoczesne centrum handlowe wylewajac wszystkie sciany do szalunkow

    w ogole niemcy tez przepadaja za betonowymi plytami (chyba polowa budynkow to plyta)

    twoj pomysl z tego co zrozumielem to to, zeby plyte wylac na lezaco a potem podniesc

    nie obraz sie ale nawet ja o tym myslalem kiedy rozwazalem budowe z betonu,, wiec i pewnie kazdy kto sie tym zajmuje rozwazal taka wersje
    ty naprawde to opatentowales?

    jesli tak to to tak jakbys opatentowal sikanie na stojaco dla facetow
    - kazdy wie ze tak mozna a teraz juz jest oficjalny sposob

  2. #142

    Domyślnie

    "a nagle na rynku pojawiają się firmy które tym samym sposobem tylko w fabryce prefabryukują i budują gotowe domy:"

    Na przykład taki system Praefa i bez liku mniej znanych. Podoba mi się określenie "licencje na sikanie na stojąco".

    Chętnie zobaczę podliczenie kosztów przez kogoś kto w to faktycznie wejdzie. Oprócz pana Jana oczywiście, któremu raz m2 ściany wychodzi po 100zł a drugi raz po 50.

    pozdro

  3. #143
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem dla wszystkich nowych (i starszych, ale odnowionych) rozwiązan.

    Uwazam, że przy łącznym koszcie budowy domu, koszt scian jest na tyle nieznaczny, że oszczednosci mozna znalezc gdzie indziej.

    Najwiecej oszczednosci przynosi dobry projekt, taki w sam raz, skrojony na miarę zgodnie z potrzebami, a przede wszystkim mozliwosciami finansowymi inwestora. Dom taki, ktory inwestor bez problemow wybuduje, otoczenie zagospodaruje i dom umebluje.

    Dzielmy sie własnie takim dobrym doswiadczeniem, pomagajmy ludziom wybrac dobry projekt, szczegolnie wtedy, gdy mamy doswiadczenia z budową i uzytkowaniem własnego domu.
    Budownictwo to moja pasja

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiekS
    Z całym szacunkiem dla wszystkich nowych (i starszych, ale odnowionych) rozwiązan.

    Uwazam, że przy łącznym koszcie budowy domu, koszt scian jest na tyle nieznaczny, że oszczednosci mozna znalezc gdzie indziej.

    Najwiecej oszczednosci przynosi dobry projekt, taki w sam raz, skrojony na miarę zgodnie z potrzebami, a przede wszystkim mozliwosciami finansowymi inwestora. Dom taki, ktory inwestor bez problemow wybuduje, otoczenie zagospodaruje i dom umebluje.

    Dzielmy sie własnie takim dobrym doswiadczeniem, pomagajmy ludziom wybrac dobry projekt, szczegolnie wtedy, gdy mamy doswiadczenia z budową i uzytkowaniem własnego domu.
    nie mogę się z tobą nie zgodzić.Dobry projekt robi się pod technologię.

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibi2
    "a nagle na rynku pojawiają się firmy które tym samym sposobem tylko w fabryce prefabryukują i budują gotowe domy:"

    Chętnie zobaczę podliczenie kosztów przez kogoś kto w to faktycznie wejdzie. Oprócz pana Jana oczywiście, któremu raz m2 ściany wychodzi po 100zł a drugi raz po 50.

    pozdro
    50 zł to koszta kiedy sam robisz.100 kiedy robi firma.
    Skoro to takie proste i naturalne to czego się boicie?.To nie sikanie pod wiatr.

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon_z_katowic
    janie
    nie przesadzaj
    technologia wielkeij plyta jest nadal bardzo popularna i nie tylko w polsce
    tydzien temmu bylem w Dreznie i zauwazylem bardzo ciekawe zjawisko
    otorz zwiedzilem sobie slynny Frauenkirche i z gory (piekny widok) zauwazylem, ze jacys wlosi ( przewodnik opowiedzial) buduja supernowoczesne centrum handlowe wylewajac wszystkie sciany do szalunkow

    w ogole niemcy tez przepadaja za betonowymi plytami (chyba polowa budynkow to plyta)

    twoj pomysl z tego co zrozumielem to to, zeby plyte wylac na lezaco a potem podniesc

    nie obraz sie ale nawet ja o tym myslalem kiedy rozwazalem budowe z betonu,, wiec i pewnie kazdy kto sie tym zajmuje rozwazal taka wersje
    ty naprawde to opatentowales?

    jesli tak to to tak jakbys opatentowal sikanie na stojaco dla facetow
    - kazdy wie ze tak mozna a teraz juz jest oficjalny sposob
    Leon nie obraż się ale ty to chyba sikasz pod wiatr i w dodatku wężykiem
    Z prostego robisz ceregiele.
    Gdybtyś myślał o betonie ,to z twoich fundamentów,które masz w planie miałbyś fundamenty ,ściany,i jeszcze posadzkę.
    Włosi u siebie budują przedewszystkim szkielety z betonu i wypełniają je innym materiałem.To ze wzgłąd na strefę zagrożenia trzęsieniami ziemi.
    Niemcy są jak widać praktyczni,choć ceny na materiały budowlane są zbliżone do naszych,.jakość b.dobra ,kasy mają 7 razy więcej (zarobki w przeliczeniu na zł) to chętnie korzystają z rozwiązań alternatywnych.
    Dziwi mnie fakt,że pracując u nich nie uczysz się od nich tylko kombinujesz.
    Ja też w 89r blisko rok pracowałem jako robol budowlany w RFN-ie.
    I przedewszystkim ceniłem to ,że mam możliwość obserwowania -pieniądz był tylko dopełnieniem .Po powrocie zmieniłem podejście do budowania.
    Już tak się nie przejmuję i nie przeżywam.Wiem jak wybrać aby dotrzeć do celu.
    Dwadzieścia centymetrów styropianu w fundamentach-wybacz ,brak mi słów.Wypełnij lukę butelkami po wódce ,będziesz miał taniej.

  7. #147

    Domyślnie

    "Niemcy są jak widać praktyczni,choć ceny na materiały budowlane są zbliżone do naszych,.jakość b.dobra"

    Widziałem w Niemczech sporo domów jednorodzinnych w budowie - już po decyzji o własnym budowaniu dlatego zwracałem na to uwagę. Przeważała ceramika. Nieliczne z czegoś białego - silka albo suporeks. Z betonu nie widziałem.

    Szkielet betonowy czy wielka płyta to raczej wieżowce.

    pozdro

  8. #148
    Guest

    Domyślnie

    dzieki jasiu
    za pomysl z butelkami
    nie pije wiec nei mam butelek
    tego styropianu wejdzie mi w fndament okolo 4m3
    co daje 500 PLN
    wiesz mam rozne pomysla ale nie bede kombinowal jak kon pod gore zeby obnizyc ten koszt

    jesli ja robie z prostego ceregiele to nie wiem jak nazwac to co ty wyprawiasz
    i jeszcze ludzi przekonujesz...
    wole sie porozgladac ze tanszymi materialami, niz budowac sobie jakis dziwny twor experymentalny

  9. #149

    Domyślnie

    'Skoro to takie proste i naturalne to czego się boicie?."
    To że coś jest proste i tanie nie znaczy od razu, że jest dobre. Argumenty już były wielokrotnie. Dla przypomnienia przytoczę:

    1. Nie chciałbym zobaczyć miny ewentualnego kupującego, któremu właśnie powiedziałem z czego jest dom.

    2. Żaden szanujący się budowlaniec nie podejmie się, bo nie zna technologii. A jak coś pójdzie nie tak - będzie na niego.

    3. Oszczędności na odchudzaniu fundamentów czy pominięciu tynków traktuję raczej jako element humorystyczny że "tak też sie da"
    "Fundament szkieletowy" można by równie dobrze zrobić pod suporeks (cieżar 4cm ściany betonowej to 2/3 ciężaru ściany z 24cm suporeksu) a jednak tego nie projektują.

    4. Oszczędności w wysokości ok 6kpln (2,5% kosztów domu) na materiale konstrukcji ścian kosztem problemów j.w. zostawiam zdrowemu rozsądkowi i tolerancji na ryzyko.

    Podsumowując - może to i dobry pomysł, ale dom jest zbyt dużym wydatkiem żeby eksperymentować. Szczególnie na konstrukcji, której nie da się tanio poprawić.

    pozdr

  10. #150

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibi2
    'Skoro to takie proste i naturalne to czego się boicie?."
    To że coś jest proste i tanie nie znaczy od razu, że jest dobre. Argumenty już były wielokrotnie. Dla przypomnienia przytoczę:

    1. Nie chciałbym zobaczyć miny ewentualnego kupującego, któremu właśnie powiedziałem z czego jest dom.

    2. Żaden szanujący się budowlaniec nie podejmie się, bo nie zna technologii. A jak coś pójdzie nie tak - będzie na niego.

    3. Oszczędności na odchudzaniu fundamentów czy pominięciu tynków traktuję raczej jako element humorystyczny że "tak też sie da"
    "Fundament szkieletowy" można by równie dobrze zrobić pod suporeks (cieżar 4cm ściany betonowej to 2/3 ciężaru ściany z 24cm suporeksu) a jednak tego nie projektują.

    4. Oszczędności w wysokości ok 6kpln (2,5% kosztów domu) na materiale konstrukcji ścian kosztem problemów j.w. zostawiam zdrowemu rozsądkowi i tolerancji na ryzyko.

    Podsumowując - może to i dobry pomysł, ale dom jest zbyt dużym wydatkiem żeby eksperymentować. Szczególnie na konstrukcji, której nie da się tanio poprawić.

    pozdr
    powracam do tematu,zainteresowanych zapraszam do obejrzenia realizowanych w tym roku obiektów.Pomysł nie jest "eksperymentem".
    Od wiosny rozpoczynam budowę domu 115m2.Warto zobaczyć

  11. #151
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    A czy są może jakieś zdjęcia? Chętnie bym zobaczył.
    Czy realizowane może były projekty gotowe? Jak tak to które?
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  12. #152

    Domyślnie

    właśnie skończyłem budowę D06 w Gierałtowicvach koło Gliwic.
    zainteresowanych odeślę na adres prywatny inwestora.
    Budowa była nieco skomplikowana ,ze względu na obostrzenia związane z terenem zagrozonym szkodami górniczymi.Od stanu zerowego do stanu zamkniętego z elewacją ,kompletnym dachem,oknami ,roletami,ścianami działowymi minęło 2 m-ce.Instalacje inwestor wykonał we własnym zakresie.W październiku będzie mógł się wprowadzić.

  13. #153

    Domyślnie

    Witam. Panie Janie,mam trochę blachy ,puszek ,drutów ... Pytanie czy nie zechciał by Pan wyklepać mi jakiegoś np VW POLO . Ceny gotowych są jakieś takie wygurowane, więc może coś wymyślimy???

  14. #154
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał czesiu73
    Witam. Panie Janie,mam trochę blachy ,puszek ,drutów ... Pytanie czy nie zechciał by Pan wyklepać mi jakiegoś np VW POLO . Ceny gotowych są jakieś takie wygurowane, więc może coś wymyślimy???
    Taki mądry a nie wie jak się pisze "góra"?

  15. #155
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14
    Cytat Napisał czesiu73
    Witam. Panie Janie,mam trochę blachy ,puszek ,drutów ... Pytanie czy nie zechciał by Pan wyklepać mi jakiegoś np VW POLO . Ceny gotowych są jakieś takie wygurowane, więc może coś wymyślimy???
    Taki mądry a nie wie jak się pisze "góra"?
    Hmmm... niekórzy mieli kupę blach i po klepaniu zawsze wychodził przystanek autobusowy...
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  16. #156

    Domyślnie

    dziwne są niektóre wypowiedzi forumowiczówMyślę .że dyskusje na tym poziomie są zbędne..Albo mnie interesuje temat i dyskutuję twórczo,albo tylko odwiedzam forum z ciekawości i nie zabieram głosu.
    Po co zaśmiecaś wymianę doświadczeń głupimi aluzjami?
    Wybaczcie panowie i panie...

  17. #157

  18. #158

    Domyślnie

    D06 w Gierałtowicach cieszy inwestora.Co jakiś czas dzswoni do mnie i mówi jak to u sąsiadów rysują się ściany(szkody górnicze),a jego domek dzielnie się broni.
    Zostałem zaproszony na "parapetówkę" i byłem zachwycony pomysłowym ,starannym wykończeniem.Teoretycznie powierzchnia domku to ok 75m2.Zastosowanie moich ścian powiększyło powierzchnię netto o ok 6m2,a domek wydaje się taki w sam raz.Nad parterem pomiędzy wiązarami wygospodarowałem stryszek na "choinkę"-ok 20 m2.
    Domek przeżył dwie zimy,silne wiatry i jest b.ciepły.
    Obecnie buduję podobny domek lecz o pow.netto parteru 116m2.+ ok 40m poddasza do zagospodarowania w przyszłości.
    umowa podpisana w zeszłym roku opiewała na 120tys za stan surowy zamknięty:
    -fundamenty,ściany,parapety,okna i pozostała stolarka zewnętrzna,sufit podwieszany,dach z wiązarów,pokrycie dachówką ceramiczną,orynnowanie ,podbitki,elewacja ,ocieplenie stropu
    Okna ,drzwi balko,wejściowe,dachówka +dodatki na dach inwestora.Obecnie są fundamenty i wylewka z betonu pod posadzkę,
    Jeśli będzie Was interesować sposób budowania ,od fundamentów po dach to chętnie opiszę,może ktoś wykorzysta go do budowy własnego domu.
    Wyślę fotki z kolejnych etapów prac.

  19. #159
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Myślę, że warto ten sposób budowania propagować.
    Zamierzałem w Pana technologii zbudować mój dom - szczegóły w moim dzienniku : http://forum.muratordom.pl/post1940492.htm#1940492
    Później jednak zmieniłem technologię i w tej chwili mam dom na etapie wykończenia.
    Dlaczego zrezygnowałem ? Chyba dlatego, że jak ktoś na Forum stwierdził przygotowania do budowy domu powinny trwać co najmniej tyle czasu ile jego budowa. U mnie tego czasu na przemyślenia i analizy zabrakło .
    Wraz z żoną podjęliśmy decyzję o budowie domu nieco ponad rok temu i za miesiąc dom będzie nadawał się w pełni do zamieszkania. Podejmując decyzję nie mieliśmy właściwie nic przygotowanego (projektu, działki, odłożonych oszczędności, itp.).
    Nie powiedziałem jednak ostatniego słowa w tym temacie.
    Dom, który zbudowaliśmy jest na miarę dla naszej rodziny na dzień dzisiejszy. Jednak za kilka lat, gdy wyprowadzą się dzieci przyda się jakiś mniejszy. Planować ten dom zacznę już teraz wyciągając wnioski z budowy obecnego domu i z doświadczeń innych, m.in. z Forum Muratora .

  20. #160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Przestrzelski
    Jeśli będzie Was interesować sposób budowania ,od fundamentów po dach to chętnie opiszę,może ktoś wykorzysta go do budowy własnego domu.
    Wyślę fotki z kolejnych etapów prac.
    dawaj na forum,
    ale co z tym
    ...Pomysł i doświadczenie trzeba SPRZEDAWAĆ.-dopiero wtedy jest zauważalny....
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Strona 8 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony