dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pi0tr

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie dach deskowany - czy podbitka to konieczność?

    witam
    Zdecydowałem się na deskowanie dachu, krycie papą i dachówkę betonową. Czy wykonanie podbitki jest konieczne i uzasadnione ekonomicznie czy są to tylko wględy estetyczne.
    Dziękuję za odpowiedzi
    pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie Re: dach deskowany - czy podbitka to konieczność?

    Odp.

    Cytat Napisał pi0tr
    są to tylko wględy estetyczne.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pi0tr

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    może ktoś z Was dysponuje zdjęciami dachów które nie mają podbitki a są estetycznie wykończone w jej miejscu. Lub napiszcie jak dobrze to wykonać. Deskowanie i krokwie poza obrysem bud. szlifowane, lakierowane, bejcowane....
    Szukam jakiegoś sensownego rozwiązania które pozwoli zaoszczędzić trochę kasy. Na początku lipca zaczynam wykonywać dach i wolałbym mieć już swoje zdanie w powyższym temacie.
    pozdr

  4. #4

    Domyślnie

    Szukaj hasła "nadbitka"
    ale czy to rozwiązanie zaoszczędzi Ci trochę kasy to bardzo w to wątpię (jeśli chcesz to zrobić porządnie)
    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pi0tr
    może ktoś z Was dysponuje zdjęciami dachów które nie mają podbitki a są estetycznie wykończone w jej miejscu. Lub napiszcie jak dobrze to wykonać. Deskowanie i krokwie poza obrysem bud. szlifowane, lakierowane, bejcowane....
    Szukam jakiegoś sensownego rozwiązania które pozwoli zaoszczędzić trochę kasy. Na początku lipca zaczynam wykonywać dach i wolałbym mieć już swoje zdanie w powyższym temacie.
    pozdr
    Za wiele nie widać...



  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    u nas w dzienniku są dosyć wyraźne zdjęcia

    http://forum.muratordom.pl/emanuela-ii,t93650-60.htm
    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    mam pełne deskowanie, z tym że tam gdzie widać deski od spodu to dawałam ładną podbitke...
    i teraz żałuje..., połacie które zostały zastąpione podbitką są dość duże, wstające krokwie szczególnie na ścianach szczytowych (dach wyciągnięty prawie 150cm poza obrys domu) nie wyglądają ładne, a
    podbitka jest piękna.....więc trzeba było ją dawać tam gdzie jej zastosowanie, na deskach zaoszczędziłam ok 1200zł, troche mniej pracy- bo odeszło podbijanie, ale dziś zdecydowanie zrobilabym odwrotnie...
    MINUSY-1. już widziałam pare os jak mi sie kręcą i szukają miejsca przy krokwiach
    2. wydaje mi się że wiatr będzie bardziej wpadał i ziębił..- może śmieszne, ale tak jakoś to widze...,
    dodam na koniec że nasz dom jest z bali -stąd tak długo powyciągany ten dach, a podbitki poszło tyle co 1/3 desek na pozostałą część dachu..
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Darek G
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    pod opolem
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&k
    u nas w dzienniku są dosyć wyraźne zdjęcia

    http://forum.muratordom.pl/emanuela-ii,t93650-60.htm
    Przepraszam, że wtrące sie trochę nie na temat, ale przeglądałem wasz album i zastanowiło mnie na czym trzymają się cegły klinkierowe na tym mniejszym kominie, wygląda to jak by wisiały one w powietrzu albo były przyklejone bokiem do komina. Jak to jest zrobione?
    Buduje Dom w Groszku 2

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    stoją na zazbrojonej, betonowej opasce, można kupić gotowe, u nas była robiona na wymiar i wylana..
    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony