dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 28
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 558

Temat: Kominek: za i przeciw. Dyskuja o wadach i zaletach

  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał magangs
    A czym osoby nie posiadające kominka mają zamiar ogrzewać dom np. w razie dłuższej przerwy w dostawie prądu w zimie?

    tyle że np. kominek z płaszczem wodnym i tak potrzebuje prąd a bez płaszcza wodnego trudno ogrzać cały dom

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #222

    Domyślnie

    mamy kominek od kilku lat i jest OK, żadnych malowań co roku, palone codziennie, rachunki za gaz 50-80 zł..., zauważyliśmy że najwięcej negatywnego do powiedzenia o kominkach zwłaszcza z płaszczem mają Ci którzy nie mają Ci którzy kominka nie mają...

    ja sobie zycia, nawet takiego zwykłego kominka, gdzie pali się od święta domu nie wyobrażam..., a jaki fajny jest sexxxxxx przy kominku

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  3. #223

    Domyślnie

    Bosh.... raczej czytam niż się wypowiadam, ale tutaj już nie wytrzymałam...
    Dziewczyna weszła na forum i poprosiła o radę ... i co dostała? Została prawie zjedzona przez miłośników komików... a jedną z czołowych odpowiedzi była sarkastyczna porada "zrezygnuj też z drzwi na taras"... Osobiście nie widzę analogii! Tym bardziej dziwią mnie takie "porady" od osób, które przecież budowały i doskonale wiedzą jak kosztowna jest to inwestycja i że niestety czasem z powodu braku środków MUSIMY pójść na jakieś kompromisy i zrezygnować z niektórych rzeczy, które mieć byśmy chcieli. No chyba, że wszyscy ci którzy w ten sposób "radzą" mają morze kasy i nie zdają sobie sprawy z tego typu problemów. A kominek można mieć lub nie. Można się nim cieszyć, a można potem żałować, że się go ma i straconych pieniędzy.
    I o ile rozumiem Waszą miłość do migającego ognia i odgłosów trzaskających szczap drewna to NIE ROZUMIEM dlaczego w ten sposób traktuje się tu osoby mające poglądy/gusta ciut inne niż większość. <<Jak śmiała zrezygnować z tak TRENDY rzeczy jaką jest w obecnych czasach kominek?!?!?!>> I ktoś tu pisał o tym, ze chcemy być oryginalni??? BłAGAM!!! Pytam jakie są Wasze reakcje na oryginalność/odmienność??
    Ponoć argument, że kominek się znudzi nie jest argumentem jak ktoś tutaj wcześniej powiedział... Osobiście wolałabym nie wydawać sporej sumy na rzecz, która znudzi mi się po roku lub dwóch użytkowania, a w zamian za to mogłabym np. kupić sobie jakiś wyczesany sprzęt fitness bo akurat dla mnie jest to lepszy relax po pracy niż siedzenie na sofie i patrzenie się w ogień, ale może jestem dziwolągiem. Przy ograniczonych środkach rezygnacja z kominka a co za tym idzie rezygnacja z dodatkowego komina być może pozwoli tej osobie na zrobienie w domu czegoś innego, bardziej priorytetowego niż kominek! A nie będę już wchodzić w szczegóły i opowiadać co z kominem stać się może w przypadku użytkowania źle wysuszonego drewna kominkowego.

    Podobnie jak Mohag męczy mnie, wręcz drażni!!! natłok sprzętów i klimaty tzw. przytulne, co nie znaczy, że nie zachwyca mnie zdolność właściciela domu w takim stylu do urządzenia go ze smakiem, gustem i w konsekwentnym zachowaniu tego stylu.
    I wybaczcie ale w salonie tego typu jakoś mi się kominek jakoś nie widzi, ale może i z wyobraźnią u mnie nie najlepiej


    Te, które ewentualnie do takich wnętrz pasują, kosztują koszmarne pieniądze a i tak widok ognia w takim salonie byłby dla mnie jak z innej bajki, ale to DLA MNIE.

    Prawe całe życie mieszkałam na Warszawskim blokowisku i nigdy jakoś kominek nie był dla mnie rzeczą nieodzowną, a czytając ten wątek to już w ogóle odnoszę wrażenie, że kominek jest gwarancją szczęścia, miłości i spokoju "domowego ogniska"

    Jeszcze tylko dodam, żeby nie było że nie wiem o czym mówię. Mam męża, który zajmuje się technologiami grzewczymi, systemami ogrzewania itd i doskonale wiem, że kominek nie jest rzeczą która obniży koszty ogrzewania domu, bo dobrze przemyślana wykonana instalacja grzewcza nie wymaga absolutnie dogrzewania się kominkiem ani nie jest też droższa niż łączenie co+kominek, a już na pewno nie ogrzewanie domu samym kominkiem. Ale jak widzę na forum fotki kaloryferów poumieszczanych we wnękach podparapetowych i pozbawionych odpowiedniej cyrkulacji, to się nie dziwię, że potem własciciele dogrzewają się kominkami...bo piec wyśrubowany na max a obiegu powietrza i tak brak, kasa na opał idzie strumieniem a w domu zimno, ale za to pięknie bo kaloryfer nie wystaje...
    Nowoczesne piece w okresie wiosennym/jesiennym ustawione na minimum zapewnią ciepło niezbędne w tym jeszcze niezbyt chłodnym okresie i nie zrujnują nas finansowo. Na dodatek w przeciwieństwie do kominków są bezobsługowe. Dla mnie rachunek jest prosty. I ja tam JESZCZE grzeję bo ciepełko też lubię, również pod bosą stopą. A radząc analogicznie jak niektórzy z Was osobie pytającej czy warto mieć podłogówkę czy nie, poradziłabym kupić grube wełniane skarpety. Ten sprytniejszy co ma jeszcze dziergająca babcię (przed kominkiem) :]

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  4. #224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Tylko nie przesadzajmy. Autorka zapytała o wady i zalety posiadania kominka.
    Ludzie sie wypowiedzieli - tacy co kominek mają, chcą mieć albo nie zamierzają go posiadać.

    Ja sobie nie wyobrażam domu bez kominka, ale to moje wyobrażenie.
    Będzie kominek , bez DGP. płaszcza czy podłączenia do czegokolwiek.
    Będzie, bo chcę, lubię, obecnie używam w biurze i ejst dla mnie MAGICZNYM MIEJSCEM.
    Mogę zrezygnować z wielu rzeczy w domu, ale nie z kominka.
    Ale to moja opinia i tyle.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  5. #225

    Domyślnie

    Cieszę że jest tyle wypowiedzi na temat kominka. Po przeczytaniu waszych wypowiedzi z mężem zdecydowaliśmy że kominek budujemy.
    Pozdrawiam

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marekmarian
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    he he, miło spotykać znajomych forumowiczów z podobnym punktem widzenia
    tak - kominek. i to w miarę jak największy jesli chodzi o ogląd, bo nie lubię patrzeć na miniaturkę ognia i jesli sie uda to z takimi drzwiami żeby je jesienią i wiosną zdejmować...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  7. #227

    Domyślnie Kominek - warto czy nie warto robić????????????????

    Poradźcie - proszę o Wasze opinie - czy warto robić kominek. Drugi raz już słyszę, że to kotłownia w pokoju i malowanie ścian co rok lub dwa lata.

    Jakie są Wasze opinie i doświadczenia??
    Dziękuję za wszelkie porady.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  8. #228

    Domyślnie

    a jakie masz ogrzewanie?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  9. #229

    Domyślnie

    A podobają ci się kominki, jeśli tak to zrób.
    Mi się nie podobają i zlikwidowałam.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  10. #230
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Ushi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Hmm... jak zwykle pewnie będzie tyle opinii, ile odpowiedzi.

    Po pierwsze - moim skromnym zdaniem - trzeba sobie zdac sprawę, po co ten kominek... czy rekreacyjnie, czy do ogrzewania (DGP, płaszcz wodny).

    My osobiście będziemy mieli kominek, ale głównie do sporadycznego, rekreacyjnego palenia, więc kotłowni w pokoju raczej nie będzie. Prędzej czy później jednak najbliższe otoczenie kominka może się nieco przybrudzic, dlatego może warto się zastanowic nad obudową wkładu, żeby było i estetycznie, i praktycznie.

    Jak coś się ma to można tego używac lub nie - jak się np. kominka nie zrobi, to problem z głowy Gorzej jak się później go zachce montowac - przy wykończonym wnętrzu można sobie nieźle namieszac. No i najważniejsze - komin - gdzieś go trzeba ulokowac

    Poza tym warto poczytac inne tematy na forum o kominkach - szkopuł w tym że czasami im więcej się czyta tym większy mętlik w głowie.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  11. #231

    Domyślnie

    Dom ma mieć ok.80 m2. Ogrzewanie gazowe. Zastanawiamy się nad kominkiem z płaszczem wodnym jako alternatywne źródło ogrzewania. Tylko przypuszczam że później nikomu nie będzie chciało się rozpalać ani sprzątać.
    Kominek pewnie byłby używany "na specjalne okazje" , wątpię żeby mąż później biegał dokładać żeby w domu było ciepło.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyt@B
    Dom ma mieć ok.80 m2. Ogrzewanie gazowe. Zastanawiamy się nad kominkiem z płaszczem wodnym jako alternatywne źródło ogrzewania. Tylko przypuszczam że później nikomu nie będzie chciało się rozpalać ani sprzątać.
    Kominek pewnie byłby używany "na specjalne okazje" , wątpię żeby mąż później biegał dokładać żeby w domu było ciepło.
    Skoro juz teraz zakładasz, że kominek nie będzie często używany to po co ci płaszcz wodny? To znacznie zwiększa koszty i uależnia od prądu. Ja mam zwykły wkład i palę w nim w sezonie prawie codziennie - do dogrzania dołu. Dla mnie kominek był bardzo ważny - po prostu lubię widok płomieni i czasem wolę to niż telewizor.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  13. #233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    dokładnie.
    Palimy w sezonie, głównie dla przyjemności. tak się już utarło, że wieczór bez kominka jest jakiś smutny.. oczywiście jesienią, zimą. Ale płaszcz wodny to już poważna sprawa. To już lepiej DGP, choć podobno kurzy.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  14. #234

    Domyślnie

    Ja jestem za kominkiem ktoś ci powie że to kotłownia , że brudno.
    Bez kominka też będzie brudno jak nie będziesz sprzątał i dbał.
    Ja tez będę zakładał kominek i nie patrze na plusy i minusy.
    Mam kolegę który ma kominek i często pali dla własnej przyjemności , ale zawsze dba o czystość.Tam wytrze tam przetrze i brudu u niego aż tak wielkiego nie widać.
    Pali w tym kominku już z 5 - lat.
    Widzieć ogień i słyszeć trzaski palącego się drzewa w kominku a na zewnątrz domu zima zawierucha - padający śnieg to coś pięknego,tylko usiąść w fotelu i pykać fajkę.

    Dodam że bez płaszcza i DGP

    pozdrawiam BODZIO.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  15. #235

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  16. #236

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyt@B
    ....wątpię żeby mąż później biegał dokładać żeby w domu było ciepło.
    a żonie to korona z głowy spadnie jak dołoży?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  18. #238

    Domyślnie Re: Kominek - warto czy nie warto robić????????????????

    Cytat Napisał Edyt@B
    Jakie są Wasze opinie i doświadczenia??
    Dziękuję za wszelkie porady.
    My zrezygnowalismy obserwujac losy kominkow znajomych:
    pierwszy rok zachwyt, palenie grzanie domu bo tanio;
    drugi rok nadla palenie ale juz bez zachwytów bo drewnoz roku an rok drozeje..
    trzeci rok palnie juz tylko okazjonalne..
    miniona zima nawet drewna nie zakupili..
    Drugi atut wyeliminowanai kominka - kasa, brak komina i o ile nasz salon bedzie wiekszy
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  19. #239

    Domyślnie

    a ja mam
    palę,czyszczę, konserwuję,
    piorę, sprzątam i gotuję
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  20. #240

    Domyślnie

    Kilka dni temu wieczorem było mi zimno. Mąż rozpalił w kominku i zrobiło się tak przyjemnie.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Strona 12 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony