dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: KOTŁOWNIA

  1. #1

    Domyślnie KOTŁOWNIA

    Witam wszystkich, zamierzam umiescic kotłownie w oddzielnym budynku mam pytanie CZY KTOS MA JUZ TAKA KOTŁOWNIE I JAK SIE TO SPRAWDZA
    Darek

  2. #2

    Domyślnie

    To zależy jaką kotłownię. Ja na ekogroszek zrobiłem w osobnym budynku. Jeszcze nie zamieszkałem w nowym domu, ale to rozwiązanie ma kilku moich znajomych i jest kapitalne. Obecnie można za grosze kupić gotowe ocieplenia rur i puścić je w ziemi w rurach pcv. Ja zrobiłem to w tych pomarańczowych od kanalizy. Masz za to czystość w budynku mieszkalnym i idealną ciszę, nie słyszysz pieca. Jeśli gazowe to nie wiem czy ma to sens.

  3. #3

    Domyślnie

    Są nawet gotowe rury preizolowane o małych średnicach i te są do tego najlepsze.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin714
    Są nawet gotowe rury preizolowane o małych średnicach i te są do tego najlepsze.
    Mój instalator o takich mi mówił, że najlepsze - chyba się skuszę, odległość między kotłownią a domem 6m (+plus to co w budynkach i załamania) to mnie nie zrujnuje
    pozdrawiam
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony