witam,
jako, że to mój pierwszy post, na wstępie chciałbym się przywitać ze wszystkimi użytkownikami tego forum

na wiosnę przyszłego roku planuję rozpoczęcie budowy wymarzonego domku, więc w chwili obecnej mam sporo pytań odnośnie technologii budowy itp.
na początek materiał na ściany - zależy mi dobrym ociepleniu domu, więc myślałem o porothermie 44 albo o ytong energo - ściany jednowarstwowe, ew. na to warstwa styropianu dla pewności. ale jestem również otwarty na inne propozycje jako ogrzewanie planuję pompę ciepła + rekuperator + ogrzewanie podłogowe - i tu pierwsze zaskoczenie. viessmann wycenił wstępnie taką instalację na około 100k (pompa ciepła, rekuperator, kolektor pionowy, materiały, robocizna) dla domu o pow. całkowitej około 180-190 m2 (pow. użytkowa + garaż + piwnica). w waszej ocenie to drogo, tanio?
jako, że na działce mam tylko przyłącze energetyczne, planuję zakup POŚ - jaka nada się na działce położonej na górce z gliniastym podłożem dla 2-4 osób? jeżeli chodzi o samą działkę, to mam do dyspozycji nieco ponad 1 ha.
muszę również zaopatrzyć się w wodę, więc potrzebuję studni - orientuje się ktoś, jaki jest orientacyjny koszt budowy takowej (odwiert+pompa+uzdatnianie)?
zależy mi na ukończeniu budowy i zamieszkaniu domu pod koniec przyszłego roku - myślicie, że to realne założenie?

Pozdrawiam