Cytat Napisał Pieter
Prosiłbym Szanownych forumowiczów o radę. Mam piec POLSPAW 25 KW na groszek z podajnikiem. Piecem steruje Euroster. Nastawiam go na 21,5 stopnia.Jak w domu spadnie temperatura poniżej piec sią załącza i grzeje do zadanej temperatury na Eurosterze. Problem mój i pytanie jest takie iż grzejniki mam w ciągu dnia a czasem i wieczór zimne ponieważ temperatura na Eurosterze nie spada ale uczucie chłodu jest. Co zrobic abym grzejniki miał letnie przez dłuższy okres czasu.Wiem że chodzi o oszczędność węgla pewnie (teraz 15 kg na dobę).Ale jak to zrobić aby piec był w stanie podtrzymania jak najdłużej. Teraz jest tak że pobiera węgiel jakieś 10 min-dochodzi do 55 stopni na piecu,wyłącza się-spada po 10 min do 53 stopni-i tak cykl się powtarza. Nie wiem czy dobrze to opisałem alemoże Ktoś zrozumiał
Hej
Ja mam podobnie. Niby mam 21 stopni zadane, ale chłodem jakoś czuć. Co ciekawe termometr wskazuje 21 stopni, więc w tym wypadku chyba i zawory termostatyczne zamiast sterownika by nie pomogły. A grzać cały czas raczej nie ma sensu...