dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Organizacja placu budowy

    Zaczynam budowę domku, domek wytyczony, wykop pod fundament wykonany, za chwile leje fundamenty. działka jest 100m od drogi w polu. Od strony drogi do działki nie ma dostępu, ale... no właśnie. mam wyjątkowego sąsiada. od początku podążał za mną jak cień po urzędach i próbował oprotestowywać wszystkie pozwolenia, decyzje... Sąsiadów się nie wybiera podobno... A ten uwierzcie jest naprawdę z tych naj....No i mam pierwszą interwencję już w trakcie budowy owego gościa mianowicie nasłał na mnie powiatowy nadzór budowlany. Działkę buduje można to nazwać systemem gospodarczym, sam nie wiem o co mu może chodzić... Tak sobie myślę że czegoś nie mam na placu budowy ale czego. Jakie jest minimum zorganizowanego placu budowy, pomóżcie....

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    tablica

    płot

    kibel

    dziennik budowy /do wglądu nie do podcierania się/

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    adwalk

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    341
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Rozwijając temat dziennik a budowy - musi być wypełniony zgodnie z stanem faktycznym na budowie- przy takim sąsiedzie - kierownik budowy co wizyta to wpis w czasie rzeczywistym.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    i nie rzadziej niż co 2 lata...

  5. #5

    Domyślnie

    Zamiast płota mogą być paliki i biało czerwona taśma ostrzegawcza? Czy to za mało?

  6. #6

    Domyślnie

    tak naprawdę masz od tego kier buda. jego pytaj, on się podpisuje.
    Sprzedam działkę w Libertowie k.Krakowa.
    kontakt na priv.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Lepiej zrób siatkę z tablicą, że budowa i wstęp wzbroniony wtedy sąsiad Ci tam nie będzie właził i inne typy również. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24 Zobacz post
    Lepiej zrób siatkę z tablicą, że budowa i wstęp wzbroniony wtedy sąsiad Ci tam nie będzie właził i inne typy również. pozdr adam
    Taaa, takie już ostateczne ogrodzenie naszej dzialki chciałem robić na jesień, żeby nie utrudniać prac szczególnie rozładunkowych i samego przechowywania materiałów. Do manewrowania jest niewiele miejsca wiec jakikolwiek płot teraz będzie tylko utrudnieniem. A sąsiad nie wiem co może mieć do tego tym bardziej że moja działkę od jego oddziela jeszcze inna działeczka notabene tez moja. Inne osoby postronne nie maja w te miejsca dostępu bo póki co od strony drogi powiatowej do której jest 100m postawiony jest płot i tylko gdy wjeżdża lub wjeżdżać będzie do mnie sprzęt czy materiał odchylam by możliwy był wjazd a tak jest tam dostęp zamknięty. Poszukam w prawie budowlanym czy konieczne jest opłotowanie miejsca budowy czy wystarczy tylko ogrodzić biało czerwona taśmą i postawić tablice ostrzegawczą

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie zaliczyłem mandat za "dziurę w płocie" (siatka była rozbierana i zaciągana - skręcona w paru miejscach drutem - trzeba by się sporo nagimnastykować aby wejść). Więc taśma raczej nie wystarczy. Jeśli jednak większy teren masz zamknięty to moim zdaniem nie powinni się czepiać.

  10. #10

    Domyślnie

    Zaraz, zaraz... mandat? Czyli nie da się ominąć tematu ogrodzenia?? Siatka konieczna????

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony