dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 404 z 784
Pokaż wyniki od 8.061 do 8.080 z 15667

Temat: DOM TOLI

  1. #8061
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    ...ja tylko tyle...jak widze Twój ogród Tolu....

  2. #8062

    Domyślnie

    witaj Tolu

    ujawniam się po paru latach ukrytej obserwacji i wzdychania do tego piękna jakie popełniasz w swoim ogrodzie
    mam do ciebie wielką prośbę - proszę o poradę. Od bramy do mostku mam brukowaną drogę długości 15 mb. Planuje jakiś zielony szpaler wzdłuż drogi. Najpierw myślałam o drzewach. Ale okazało się że między drzewami trzeba 5 metrowych odstępów - czyli 3 drzewa po prawej, 3 po lewej stronie. Głupio to będzie wyglądać. Co byś ty posadziła?
    W grę wchodzą krzaczory i inne wysokie do 3-4m. Myślałam też o szczepionych iglakach , ale to niski szpaler będzie. Moja okolica leśna jest, na działce starodrzew sosna, brzoza, czeremcha.
    Toluś, proszę o radę bo ja całkowicie wierzę w twój gust i smak

    Natalia

  3. #8063
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Tolu mam pytanie dotyczące te zdjecia z żurawkami.... Co się tak ładnie spuszcza w tle na tych kamykach? To coś płożacego....
    Robisz coś z jabłuszek rajskich? Ja nie a mam ich dużo bo moja rajka jabłoń ma 20 lat i jest wielka.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  4. #8064
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Też mnie to coś płożącego zainteresowało! I jeszcze ciekawa jestem, co robisz, że trawnik jest tak równiutko zakończony???

    (to znaczy, czytałam powyższe, ale mimo to nie wiem, jak - chyba to są tygodnie pracy?)
    Ostatnio edytowane przez sure ; 13-05-2010 o 20:33
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  5. #8065

    Domyślnie

    Toluś, Ty chyba doktorat robisz z dziedziny ogrodologii, co nie?

    Kobieto, to co widzę jest niewiarygodne. Poza katalogami i Twoim ogrodem na działce i tym tu przy domu nigdzie nie widziałam taaakiego idealnego ogrodu, trawnika, ścieżek, wyznaczonych granic .....
    Jest pięknie!
    Wielkie brawa, owacja na stojąco! hihihihihi!!!!

  6. #8066
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola Zobacz post
    Doberek, doberek


    Jamles, dostajesz nominację na Szefa Kancelarii mojej osobistej, forumowej.
    Zatem w przypadku mojej nieprzewidzianej nieobecności, odpisujesz na listy, zapytania i takie tam.
    Odmowy nominacji nie przyjmuję
    Królowej, nie tylko angielskiej się nie odmawia
    a te płożące to chyba Golden Carpet, ale tak daleko to nie widzę dokładnie

  7. #8067
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles Zobacz post
    Królowej, nie tylko angielskiej się nie odmawia
    a te płożące to chyba Golden Carpet, ale tak daleko to nie widzę dokładnie
    To płożące to rozchodnik rozłożysty (chyba, że Tola coś zmieniła od tego czasu)
    A to dowód:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...OM-TOLI/page42
    Ostatnio edytowane przez tabaluga1 ; 14-05-2010 o 14:08

  8. #8068
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renatka Zobacz post
    Toluś, Ty chyba doktorat robisz z dziedziny ogrodologii, co nie?

    Kobieto, to co widzę jest niewiarygodne. Poza katalogami i Twoim ogrodem na działce i tym tu przy domu nigdzie nie widziałam taaakiego idealnego ogrodu, trawnika, ścieżek, wyznaczonych granic .....
    Jest pięknie!
    Wielkie brawa, owacja na stojąco! hihihihihi!!!!
    Renatko ....ja też podejrzewam ,że to robota Fotoszopa Tolusia-

  9. #8069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Kurcze, nie pomyślałam o tym ale chyba macie rację Takich ogrodów nie ma!
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  10. #8070
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Tolu - to obrzeze!A jak to robisz, ze kamyki masz takie czyste bez liści i chwastów. Jak mi powiesz, ze wybierasz na kolanach to padnę...nigdy się nawet nie zbliże do takiej jakości...
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  11. #8071

    Domyślnie

    Ew-ka, ale Ty też chyba korzystasz z Fotoszopa, bo ogródek Twój też apetyczny bardzo.
    Jakieś nauki pobierałaś od dr ogrodologii Toli Forumowej naszej? .......... czy też samorodny talent ?

  12. #8072
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renatka Zobacz post
    Ew-ka, ale Ty też chyba korzystasz z Fotoszopa, bo ogródek Twój też apetyczny bardzo.
    Jakieś nauki pobierałaś od dr ogrodologii Toli Forumowej naszej? .......... czy też samorodny talent ?
    Reniu- Tola to mój niedościgły wzór .... staram sie jak mogę ,żeby chociaz troszkę przybliżyć sie do ideału ale ....daleka droga przede mną

  13. #8073
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles Zobacz post
    Królowej, nie tylko angielskiej się nie odmawia
    a te płożące to chyba Golden Carpet, ale tak daleko to nie widzę dokładnie
    Cytat Napisał tabaluga1 Zobacz post
    To płożące to rozchodnik rozłożysty (chyba, że Tola coś zmieniła od tego czasu)
    A to dowód:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...OM-TOLI/page42
    poddaje sie do dymisji

  14. #8074
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Jamles, dymisja nie została przyjęta
    Renatuś, czas najwyższy, żebyś plecak spakowała i przyjechała poturlać się po trawniku, tak?
    Ew-ka jadąc z Olesna zgarnie Cię ze stopa i dojedziecie razem.
    A u mnie najcieplej w kraju, to co, namówiłam?
    Irma, ja chociaż może tego nie widać, to jednak myśląca istota jestem i kombinuję tak, żeby efekt był,
    ale się zbytnio przy tym nie narobić
    Kamyków mam tyle, co kot napłakał. Trochę przy oczku wodnym, ociupinkę przy altance i na tej "wyspie".
    Tam, gdzie są kamyki, rosną iglaki i byliny, które jesienią ścinam i jest czysto.
    Natomiast w miejscach sadzenia drzew i krzewów liściastych mam wysypaną korę, z której zbieram jesienią tylko duże liście klonu.
    Reszta zostaje, miesza się z tą korą, gnije i użyźnia glebę, a ja z nimi nie mam kłopotu i pracy.
    Ja mam mały ogród, pielęgnacja takiego areału to pikuś
    Natalia Stanko, dużo łatwiej byłoby coś doradzić, gdybyś wkleiła zdjęcie tego miejsca. Da się?
    Bogusiu, buziaki
    Amtla, młody dziś zdaje ustny angielski i już po maturze. Do października wakacje, a jak u Was?
    Rynka, tak, ten kremowy to tulipan pełny, ja go określam piwoniowym. Śliczny, szkoda że już przekwitł.

    Dziewczyny, za chwilę zabiorę się za zgranie zdjęć i będzie lekcja pokazowa tych nieszczęsnych obrzeży.
    Tak Was wyedukuję, że wszystkie będziecie miały takie koncertowe i zachwycicie nimi całą okolicę
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  15. #8075
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola Zobacz post

    Dziewczyny, za chwilę zabiorę się za zgranie zdjęć i będzie lekcja pokazowa tych nieszczęsnych obrzeży.
    Tak Was wyedukuję, że wszystkie będziecie miały takie koncertowe i zachwycicie nimi całą okolicę
    JUPI!!!

  16. #8076
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rynka
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    UK
    Posty
    257

    Domyślnie

    Toluś czekam na fotki i wykład przebierając nóżkami.........., chociaż tego nie widać
    Kochasz ty dom, rodzinny dom,Co wpośród burz, w zwątpienia dnie,Gdy w duszę ci uderzy grom,Wspomnieniem swym ocala cię? Kochasz Ty dom..........
    M.Konopnicka

  17. #8077
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie



    nienawidzę tego nowego forum, dwa razy napisałam długaśny post ze zdjęciami i opisami i dwa razy mnie wywaliło
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  18. #8078
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Dobra, będę wklejać po jednym zdjęciu z opisem i od razu wysyłać.
    Powieść będzie w odcinkach.

    Tu widać rabatę, na której nie ma kory, jest zwykła ziemia i byliny.
    Od trawnika do szpaleru żurawek jest dość duży odstęp, bo posadzę tam wężyk jednorocznych begonii drobnokwiatowych.
    Jak widać obrzeże jest przycięte, a rowek prawie niewidoczny, rabata tylko lekko uniesiona w stosunku do tego odstępu od trawnika

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xx1..JPG
Wyświetleń:	3539
Rozmiar:	73,0 KB
ID:	10871

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xx2..JPG
Wyświetleń:	3514
Rozmiar:	71,2 KB
ID:	10872

    za chwilę dalsze objaśnienia
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xx..JPG
Wyświetleń:	329
Rozmiar:	76,7 KB
ID:	10870  
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  19. #8079

    Domyślnie

    Współczuję serdecznie...Takie to nowe forum tfu, tfu
    Nie wojażowałam niestety po świecie tylko przekopywałam internet w poszukiwaniu wnętrzarskich smaczków do wykończenia moich wnętrz. No i mąż mi ciągle choruje - juz drugi miesiąc zagrypiony aż żal patrzeć
    Z czytania forum nie zrezygnuję ( szczególnie Twojej CUD-GALERII-OGRODU) Ale z zakładania własnych wątków już się wyleczyłam

  20. #8080
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Ta rabata jest wysypana korą. Kora nie powinna dochodzić do trawnika, gdyż kosiarka będzie ją wciągać.
    Będziemy mieć wtedy ubytek kory i stępiony nóż do kosiarki.
    Na mojej rabacie korę przed osypywaniem strzegą niskie byliny.

    Ważną sprawą przy koszeniu obrzeża z rowkiem, czyli obniżeniem jest sposób ustawienia kosiarki.
    Nie prowadzimy jej równolegle z brzegiem trawnika, bo skrajne koła opadną do rowka i brzeg wygolimy do łysego.
    Nie prowadzimy jej też prostopadle do obrzeża, bo wtedy przednie koła wpadną nam do rowka i też wygolimy.
    Kosiarką na obrzeże najeżdżamy ustawiając ją pod kątem.
    Tak, by tylko skrajne przednie koło zawisło nad rowkiem.
    To pozwoli nam przyciąć całą trawę a jednocześnie utrzymać kosiarkę w poziomie i nie zjechać nią do rowka.
    Jeśli uważacie, że to potrzebne, przy najbliższym koszeniu zrobię zdjęcie prawidłowego ustawienia kosiarki względem obrzeża.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aba..JPG
Wyświetleń:	3501
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	10878
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

Strona 404 z 784

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony