dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie

    Na drewnianych oknach pojawiła się żywica. Jeżeli ją tylko oczyszczę i pomaluję okno, to pewnie wyjdzie ponownie. Może ktoś zna jakiś sposób aby się jej pozbyć na dobre ???

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem reklamuj. Jak zaczniesz sam kombinować to wykonawca zdejmie Ci gwarancje.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie są to nowe okna i są już po gwarancji. ???

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Cholera! Już prawie byłem zdecydowany na drewniane (Pchelek i inni...), ale pewnie kupię plastiki!

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Latwo sie zrażasz! Nie każde onko drewniane sączy żywice. Powiem więcej tylko nieliczne, najbardziej badziewiaste.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Ta żywica - fakt - pojawia się bardzo rzadko. Masz pecha. [może Ci się trafił tzw. pęcherz żywiczny - naturalny magazyn żywicy w drewnie - na wypadek jego skaleczenia]. Zdarza się w najlepszym drewnie.
    Czy ona wychodzi w jednym miejscu [[z pęcherza] czy jest to cała plama [przeżywiczenie - to już gorzej - to może być marne drewno].
    Czy przebija spod farby - i jaka to farba. Spóbuj potraktować to terpentyną i zmyć.
    Niestety w upały będzie wychodzić - aż wyjdzie całkiem

  7. #7

    Domyślnie

    Zdarzył mi sie podobny wypadek - w jednym miejscu na szprosie - producent musiał wymienić całe skrzydło. Są 2 możliwość - albo pęcherzyk żywicy - albo użyto źle przygotowanego, niewysezonowanego drewna do produkcji (nie piszesz kiedy wyprodukowano okna!) - w 2-gim przypadku zastosowano niewłaściwy surowiec i mimo braku gwarancji dochodziłbym swego u producenta, nie ważne kiedy, ale zawalił przy produkcji, fakt zastosowania niewysezonowanego drewna powinien zadziałać na porządnego producenta drewnianych okien, podważa bowiem całkowicie wartość produkowanej przez niego stolarki.
    Finiszant

  8. #8

    Domyślnie

    Znalazłem kilka gwarancji i widzę, że producenci nie chcą brać odpowiedzialności za wycieki żywicy. Dwa przykłady:
    Cytat Napisał Adpol
    §3
    1. Gwarancja nie obejmuje:
    [...]
    cech wynikających z zastosowania drewna iglastego np. wycieki żywicy [...]
    Cytat Napisał Wacławik
    §5
    [...]
    2. Gwarancją nie jest/są objęte:
    [...]
    o) przebarwienia białych powłok lakierniczych, powstałych na skutek naturalnych związków zawartych w drewnie tj: żywica, garbniki
    [...]
    s) wymiana ramy i skrzydła, z którego nastąpił wyciek żywicy. Producent zastrzega sobie prawo do mechanicznego usunięcia żywicy i położenia w tym miejscu warstwy renowacyjnego lakieru pod pędzel. Uzyskana powłoka lakiernicza metodą pod pędzel odbiega od fabrycznej,
    [...]
    Podobno coś w związku z tym reguluje norma PN-88/B-10085, ale jeszcze nie znalazłem co. Czytał ktoś z Was ten dokument, lub zna jakieś konkretne dane? Bo na razie trafiam jedynie na różne opinie.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Temat żyje Myślę, mam nadzieję, przez tyle lat technologia się zmieniła i problemów z żywicą już brak.
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.128

    Domyślnie

    Zdziwiłbyś się soki podobne do żywicy potrafią wypłynąć nawet w egzotycznym drewnie liściastym.
    Terpentyna załatwia sprawę - kwestia tygodni i powinno wypłynąć wszystko.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony