dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 321 z 673
Pokaż wyniki od 6.401 do 6.420 z 13443
  1. #6401
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    specjaliści od energooszczędności zerknijcie prosze na mój post

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...udowanego-domu

  2. #6402
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    jakiś czas temu padło takie pytanie, ale nie było chyba odpowiedzi. Ile kosztował Was montaż w warstwie ocieplenia. Mam wycenę na montaż z taśmiami Illbruck i kotwami JB-D. W ofercie dostałam cały montaż na ok. 10,5 tys. zł.(15 okien - 41m2 - 103,66 mb), co daje średnio 697 zł/okno lub 255 zł/m2 lub 101,30 zł/mb. Co o tym myślicie?
    Ostatnio edytowane przez Spirea ; 06-07-2010 o 16:26

  3. #6403

    Domyślnie

    Policzylem na szybko - u mnie ok. 83zl/mb. JB-D i taśmy (nawet nie wiem czy Illbruck ). Pewnie cos ponegocjujesz.

    EDIT: Dla uscislenia, ta kwota to przed upustem - rabat byl na calosc zamowienia, musialbym dokladnie przeliczyc. W kazdym razie <83zl/mb.
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 07-07-2010 o 08:23
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  4. #6404
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    U mnie właśnie ta cena już po rabacie. Będę więc jeszcze niegocjować. Dzięki

  5. #6405
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    x
    Ostatnio edytowane przez bdan ; 08-07-2010 o 07:02 Powód: juz pytanie nieaktualne

  6. #6406

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    jakiś czas temu padło takie pytanie, ale nie było chyba odpowiedzi. Ile kosztował Was montaż w warstwie ocieplenia. Mam wycenę na montaż z taśmiami Illbruck i kotwami JB-D. W ofercie dostałam cały montaż na ok. 10,5 tys. zł.(15 okien - 41m2 - 103,66 mb), co daje średnio 697 zł/okno lub 255 zł/m2 lub 101,30 zł/mb. Co o tym myślicie?
    Ta cena to absurd. Za tyle kasy to masz dobre okna do całego domu. Montaż i3 jest dobrym pomysłem, ale za te pieniądze jego zalety nigdy nie zrekompensują poniesionych wydatków. Zasadniczo jeśli chodzi o taśmy illbrucka to ja stosuje tylko taśmę paroszczelną, a jej koszt to około 8-10zł/mb + pianka PUR. Taśma paroprzepuszczalna - przeciwwodna jest "imao" zbędna bo i tak pianka PUR od zewnątrz jest przykryta zazwyczaj styropianem i nie jest narażona na kontakt z wodą.
    Największy koszt to te kotwy JB-D i najlepiej zastąpić je jakimiś innymi tańszymi elementami.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  7. #6407
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    wracam znowu z prośbą o radę.
    W związku z poszukiwaniem finansowania naszej budowy w piątek złożyłam wniosek o kredyt. Zaczyna do nas docierać, że trzeba zacząć szukać oszczędności. Największe oszczędności na etapie samej budowy moglibyśmy zrobić rezygnując z wszystkich elementów składających się na wariant energooszczędny, czego nie ukrywam, że byłoby mi bardzo szkoda.

    Na dzisiaj koszt obniżenia zapotrzebowania na energię to mniej więcej:
    - wentylacja mechaniczna z rekuperatorem (tu dodatkowo plusem jest niewycenialny komfort) - wycena na ok. 17 tys.
    - lepsze parametry okien - dopłata do zwykłych w okolicy ok. 2000 zł (chyba, że akurat będzie promocja) i dodatkowo koszt montażu w warstwie ocieplenia - wycena na 8500 zł (ograniczamy trochę okna, więc może się trochę obniżyć)
    - dodatkowe centymetry ocieplenia - nie mam czasu dokładnie liczyć, ale całość za materiał wyszła mi szacunkowo 25 tys. zł, więc zakładam, że dodajemy tu 20%, czyli 5000 zł (dalej jednak ocieplalibyśmy poddasze do szczytów).
    - przez wentylację kondygnacje domu są wyższe o 30 cm - strzelam tu jako dodatkowy koszt 3000 zł

    To chyba wszystkie koszty polepszenia energetyczności budynku - razem 35 500 zł. Biorąc pod uwagę całość kosztów, będzie to ok. 7% (chyba nawet dokładnie tyle wyszło w obliczeniach w katalogach Lipińskich).
    Wiem, że część z Was sporo rzeczy robi samemu i wtedy podajecie, że warto zrobić dom energooszczędny czy nawet pasywny (dziennik j-j np.) Nie mamy pojęcia o budowie, więc nie zrobimy sami wentylacji i nie położymy sami ocieplenia. Musimy więc za to komuś zapłacić. Czy warto dopłacać (abstrahując już od stawki) za montaż w warstwie ocieplenia? Czy warto wydawać dodatkowo te 35,5 tys. przy ogrzewaniu gazem ziemnym i budowaniu z kredytu? Planujemy kredyt spłacić wcześniej, ale po wrzuceniu ww kwoty w symulację kredytową w ciągu 30 lat narośnie od niej odsetek na ok. 25 tys. zł. Z kolei w miesięcznej racie różnica wynikająca kosztów energooszczędności to ok. 180-200 zł. Czy ma ktoś z Was gotową prostą formułę do obliczenia zwrotu poniesionych kosztów przy ogrzewaniu gazem ziemnym?

  8. #6408
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    Czy ma ktoś z Was gotową prostą formułę do obliczenia zwrotu poniesionych kosztów przy ogrzewaniu gazem ziemnym?
    Tu masz analizę przeprowadzoną dla pompy ciepła : http://forum.muratordom.pl/showthrea...9-I-POLICZ-SAM!
    Może uda się ją adaptować do Twoich potrzeb ?

  9. #6409
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    dzięki HenoK, niestety plik zniknął już z serwera,

  10. #6410
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Nie zapomnij że przez to że masz WM nie musisz robić komina(ów) jeden komin systemowy ok 2000-2500 +obróbka np z klinkieru 900 klinkier+fuga +ok 300 robocizna, + obróbki blacharsko-dekarskie z materiałem (ceny są kosmiczne za małe pierdoły), więc ok 4000 jeden komin. Okna MS 3 szybowe dopłata w promocji to 1PLN, skoro montaż jest taki drogi może tutaj ewentualnie zrób normalny? J
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  11. #6411
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    właśnie zastanawiam się nad tym montażem. Nie wiem ile korzyści płynie z takiego montażu. Widziałam gdzieś jakieś rysunki, z których wynikało, że przy takim montażu nie ma mostku termicznego przy oknie (lub jest mocno ograniczony). Czy jednak daje to wymierne korzyści. Ale przy okazji mam pytanie co do tych kominów. Rozumiem, że chodzi o wyeliminowanie kominów wentylacyjnych. W projekcie mam bowiem i tak dwa kominy - jeden do pieca kondensacyjnego, a drugi jest od kozy.
    Wydaje mi się, że szkoda rezygnować z tych energooszczędnych rozwiązań. Kredyt kiedyś się spłaci, a koszty utrzymania będą dalej.

  12. #6412
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    dzięki HenoK, niestety plik zniknął już z serwera,
    To niestety (do wyjaśnienia) może być przyczyna.
    Wszystkie znaki na Niebie i Ziemi wskazują na fakt, iż szwajcarska firma RapidShare dopuściła się przestępstwa w stosunku do wszystkich swych klientów
    Więcej http://www.szklarski.eu/index.php?showtopic=132034
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  13. #6413
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    dzięki HenoK, niestety plik zniknął już z serwera,
    Zawsze możesz zwrócić się o ten plik jego do autora .

  14. #6414

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie czy w domu pasywnym/energooszczędnym zasadne jest montowanie odkurzacza cenralnego? Czy ktoś z was stosował to u siebie? Nam znajoma architektka odradzała. Z góry dziękuję za wasze cenne uwagi.

  15. #6415

    Domyślnie

    A problem czasem nie jest w tym, że kanały centralnego odkurzacza rozszczelniają dom?

  16. #6416

    Domyślnie

    Spirea, wrzucilem juz plik na serwer - moze pomoże. Przyczyna znikniecia - on jest po prostu wykasowywany automatycznie chyba po miesiacu z serwera.

    Podajesz dodatkowe koszty doprowadzenia domu do poziomu energooszczednego: 35,5 tys. zl. By obliczyc stope zwrotu albo okres zwrotu, musisz jeszcze podac spadek zapotrzebowania na ogrzewanie w wyniku powyższej inwestycji - jesli masz zrobione OZC, to [(roczne w kWh/m2 * powierzchnia ogrzewana) * cena kWh grzania gazem] albo od razu w PLN/rok.

    Najprostszy sposób: oszczędnosc roczną na ogrzewaniu w PLN odnieś procentowo do kosztu inwestycji (35,5 tys. zl). Procent ten odnieś później do oprocentowania Twojego kredytu. Porównaj.

    -----------------

    Spirea, ja też jestem na początku drogi. Mialem juz pierwsze (nie)spodziewane wydatki i z chęcią zrezygnowałbym z pewnych rozwiązań energooszczednych i wydatków na nie. Muszę iśc jednak obraną drogą (energooszczedną), gdyż zakladam grzanie prądem - jesli pominę zakladane rozwiązania, może okazać się na koniec budowy, że nie mam domu 3-litrowego (wg zalozen), a np. 8-litrowy. A małżenstwo z energetyką może wtedy (przy 8-litrowym) nie wyjść mi na dobre I musialbym szukac innych rozwiazan. Generalnie - jeśli powiedzialo się A, trzeba powiedziec i B Mysle, ze jesli policzysz zwrot z inwestycji, dojdziesz do jakichs wnioskow.

    mpoplaw radzi by zrobic, co tylko mozna samemu. Jesli tylko mozesz, to podpisuje sie tez pod tym. Nawet nie chodzi o to by wykonac to wlasnymi rekami, ale moze z pomoca rodziny, znajomych i np. z platnym nadzorem osoby z wyksztalceniem budowlanym. Zaoszczedzisz.
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 14-07-2010 o 07:14
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  17. #6417
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za plik. Mam nadzieję, że sobie poradzę. OZC nie ma, ściągnęłam kiedyś i zaczęłam liczyć. Jednak jest tam tyle danych do wprowadzenia, o większości których nie mam pojęcia, że dałam sobie spokój. Może do tego jeszcze wrócę. Niestety na pomoc rodziny w realizacji nie mamy, co liczyć. Najbliższa, która byłaby pomocna jest 120 km od nas i nie możliwości, aby ktoś do nas przybył i wsparł. Jeśli można spytać - z jakich rozwiązań energooszczędnych zrezygnowałbyś teraz, gdybyś budował od nowa?

  18. #6418
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomclav
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    zdaje się że czytałem opinię Jareko na temat tzw "ciepłego montażu" i raczej uważał to za mocno przereklamowane. Ilość strat ciepła w tym miejscu jest tak nieznaczna że nakłady są niewspółmierne do przyszłych oszczędności. Kotwy też nie wyglądają na skomplikowane choć tutaj szukanie zamienników może być ryzykowne.

  19. #6419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    Jeśli można spytać - z jakich rozwiązań energooszczędnych zrezygnowałbyś teraz, gdybyś budował od nowa?
    Z żadnych! Lepsze ocieplenie, reku i GWC, cieple okna i drzwi - do tego wszystkiego jestem przekonany na 100%. Z tym, że dopiero zaczynam budowanie... Mam nadzieje, że bede rowniez przekonany do tego po budowie

    tomclav, a nie pomyliłeś przypadkiem jareko z kims innym?
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 14-07-2010 o 15:12
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  20. #6420
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomclav Zobacz post
    zdaje się że czytałem opinię Jareko na temat tzw "ciepłego montażu" i raczej uważał to za mocno przereklamowane. Ilość strat ciepła w tym miejscu jest tak nieznaczna że nakłady są niewspółmierne do przyszłych oszczędności.
    Przy takim montażu okien likwidacja mostków cieplnych to jedna sprawa, a polepszenie szczelności i możliwości kondensacji pary wodnej - druga.
    Oczywiście, żeby skorzystać z dobrodziejstwa szczelnego budynku, konieczne jest zastosowanie wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła.

Strona 321 z 673

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony