dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 129
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 2580
  1. #1141

    Domyślnie

    Cytat Napisał JustynaW Zobacz post
    maciekp; bardzo mi się podoba robota Waszego dekarza,super!czy mógłbyś dodać jeszcze jakieś zdjęcia z bliska wykończenia komina, bo chciałabym je pokazać mojemu dekarzowi. I jeszcze jedno czy mógłbyś zdradzić cenę blachy i cenę za robociznę?
    Niestety pomimo objetnicy nie mam jeszcze zdjec gotowego dachu - musze jeszcze poczekac na kilka dachowek +dokonczyc montaz dwoch okien...
    Odnosnie komina i lukrany to chyba na tych zdjeciach widac to troche lepiej. Dachówka jest kladziona z przesunieciem. Cena blachy - w W-wie mozna ja dostac za ok ok. 17zl/kg








  2. #1142
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JustynaW

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Maćku za zdjęcia i info, dach prezentuje się świetnie , już nie mogę się doczekać mojego

  3. #1143

    Angry

    Witam wszystkich ,,doskonałych” – my również wprowadziliśmy pewne zmiany w projekcie: najważniejsze z nich to: podpiwniczenie części domu (dodatkowe pomieszczenie – może pralnia, kotłownia itp.) garaż został zamieniony na dodatkowy pokój i tyle z takich istotniejszych zmian. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru ,,firmy” która zdecyduje się na budowę . I tu niestety zaczynają się problemy (budujemy pod Krakowem od strony Kielc) jedna z ekip zaproponował nam cenę 70 tyś. z dachem !!! Mam pytanie do osób budujących w okolicy Krakowa: jak przedstawiają się koszty ekipy ? Bo wydaje mi się, że nasza jest dość droga. Pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości. A dorzucę , że zażyczyli sobie dźwig – tylko po co ?

  4. #1144

    Domyślnie

    Cytat Napisał soczzi Zobacz post
    Witam wszystkich ,,doskonałych” – my również wprowadziliśmy pewne zmiany w projekcie: najważniejsze z nich to: podpiwniczenie części domu (dodatkowe pomieszczenie – może pralnia, kotłownia itp.) garaż został zamieniony na dodatkowy pokój i tyle z takich istotniejszych zmian. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru ,,firmy” która zdecyduje się na budowę . I tu niestety zaczynają się problemy (budujemy pod Krakowem od strony Kielc) jedna z ekip zaproponował nam cenę 70 tyś. z dachem !!! Mam pytanie do osób budujących w okolicy Krakowa: jak przedstawiają się koszty ekipy ? Bo wydaje mi się, że nasza jest dość droga. Pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości. A dorzucę , że zażyczyli sobie dźwig – tylko po co ?
    Witaj,
    u nas dźwigiem transportowano krokwie na dach.
    Troche ważą te bele.

    Pozdrawiam,
    K.

  5. #1145
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    chiniol82

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    61
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie dachówka

    witam wszystkich budujących

    jestem na etapie doboru dachówki i zastanawiam się czy warto kłaść ją taką drogą tj. czy robi taką różnicę położenie dachówki ceramicznej ale standardowej w kolorze szarym, grafitowym itp. zamiast tegalita, erlus linea i podobnych

    co o tym myślicie?

    pozdrawiam
    chiniol

  6. #1146

    Domyślnie

    Witam wszystkich doskonałych

    Zamieszczam kilka zdjęć z naszej realizacji doskonałego.
    Miłego oglądania i czekam na Wasze zdjęcia.

    Basil nie obijaj się!

    Pozdrawiam,
    K.
    Ostatnio edytowane przez plebus ; 06-04-2012 o 18:03

  7. #1147

    Domyślnie

    [QUOTE=plebus;4356453]Witam wszystkich doskonałych

    Zamieszczam kilka zdjęć z naszej realizacji doskonałego.
    Miłego oglądania i czekam na Wasze zdjęcia.

    Całkiem fajnie wyszło!) W salonie tylko jest za mały telewizor
    Rynny wydaja sie czarne? a w takim lukarna i komin w jakim są kolorze blachy?
    W jakiej wysokosci sa dzrwi wejsciowe u Was 255? Nie widze naswieteln wiec zakladam ze zmniejszyliscie do...cm?

    Pozdrawiam i gratuluje!
    Rafał

  8. #1148

    Domyślnie

    [QUOTE=RAF70;4356933]
    Cytat Napisał plebus Zobacz post
    Witam wszystkich doskonałych

    Zamieszczam kilka zdjęć z naszej realizacji doskonałego.
    Miłego oglądania i czekam na Wasze zdjęcia.

    Całkiem fajnie wyszło!) W salonie tylko jest za mały telewizor
    Rynny wydaja sie czarne? a w takim lukarna i komin w jakim są kolorze blachy?
    W jakiej wysokosci sa dzrwi wejsciowe u Was 255? Nie widze naswieteln wiec zakladam ze zmniejszyliscie do...cm?

    Pozdrawiam i gratuluje!
    Rafał
    Czesc Rafale,

    Wszedzie mamy stare meble i stary sprzęt tv, niestety budowa tyle pożarła, że na nowe trzeba będzie poczekac jeszcze dlugo. Chyba nawet pierwsze beda kostka i plot, dopiero zainwestujemy w nowe meble i sprzet tv, ktorego notabene nie mamy czasu oglądać. Mamy czarny dach, czarna obróbkę blacharską, czarne rynny i parapety, będzie też taka sama podbitka. Ta czerń bardziej przypomina gleboki grafit. Drzwi wejsciowe tak jak piszesz 225 x 125.

    Pozdrawiam,
    K.

  9. #1149

    Domyślnie :)

    Pięknie Plebus
    elewacja rewelacja , piekna kuchnia czarno-baiła mój ulubiony zestaw kolorów
    Mi jeszcze daleko do tego etapu. jestem przed wylewkami i w poniedziałek zaczynaja nam ocieplac domek
    już nie moge sie doczekać kiedy mój tak będzie wyglądał ładnie z zewnatrz
    pozdrawiam

  10. #1150

    Domyślnie

    [QUOTE=plebus; Mamy czarny dach, czarna obróbkę blacharską, czarne rynny i parapety, będzie też taka sama podbitka. Ta czerń bardziej przypomina gleboki grafit.
    Pozdrawiam,
    K.[/QUOTE]

    Domek super. My też zrobiliśmy czarne obróbki blacharskie. Mamy antracytowy dach.A elewację planujemy "ocieplić" kamieniem i płytą drewnopodobną. Czy mogę zapytać, bo zauważyłam że macie falistą dachówkę, jaka to dachówka?

  11. #1151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monya Zobacz post
    Domek super. My też zrobiliśmy czarne obróbki blacharskie. Mamy antracytowy dach.A elewację planujemy "ocieplić" kamieniem i płytą drewnopodobną. Czy mogę zapytać, bo zauważyłam że macie falistą dachówkę, jaka to dachówka?
    http://www.tondach.pl/dachowki/suwakowe/stodo-12/ nie taka falista jak się wydaje, z daleka wygląda jak płaska. Gdzieś na forum są zdjęcia dachu, tam widac ją dokladnie.

    P.S. Chcielismy zrobić w brązach,. ale okoliczne domy są w brązach i zdecydowalismy sie na szarości. O kamieniu też myśleliśmy, ale po weryfikacji ich ceny odpadły - buuu

    Pozdrawiam,
    K.
    Ostatnio edytowane przez plebus ; 25-10-2010 o 08:15

  12. #1152

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiki:) Zobacz post
    Pięknie Plebus
    elewacja rewelacja , piekna kuchnia czarno-baiła mój ulubiony zestaw kolorów
    Mi jeszcze daleko do tego etapu. jestem przed wylewkami i w poniedziałek zaczynaja nam ocieplac domek
    już nie moge sie doczekać kiedy mój tak będzie wyglądał ładnie z zewnatrz
    pozdrawiam
    Dziękuję Wiki, chciałam zupełnie na czarno-bialo zrobic, ale wszedzie mi odradzano czarny blat i w sumie czarny mam tylko przy kominku i cały czas jest zakurzony, codziennie można z niego ścierać kurz, ciekawa jestem czy w kuchni tez tak by to wyglądało. Niby częściej się go używa i przeciera, ale zazwyczaj nie uzywa się codziennie całego. Płyta indukcyjna jest czarna i wiecznie coś na niej widać, więc coś w tym musi być. Kuchnie również jeszcze mamy nie skończoną: lakobel, jeszcze jedna szafka do dorobienia, blat z drewna oddzielający kuchnię od salonu.

    Nie martw się tempem robót, szybiej zleci niż Ci się wydaje. Później jest tylko problem, bynajmniej u nas, z funduszami. Chciałoby się wykończyć wszystko na finał, ale jeszcze daleka droga przed nami. Najwazniejsze, że mieszkać można i cieszyć się powierzchnią domu i własną działką

    Powodzenia w budowie,
    Kasia

  13. #1153

    Domyślnie Sufit na poddaszu

    Witajcie Doskonali,

    Czy ktos moze podzielic sie informacja, w jaki sposób wykonał sufit na poddaszu? Tzn czy np drewno na jątkach, czy zabudowa z płyt GK?

    Zastanawiam sie, czy moge podniesc krokwie i platwie (w ramach podniesienia wysokosci o pustak) a zostawic jatki na tym samym poziomie aby nie podnosic sufitu?

    Pozdrawiam
    Rafał

  14. #1154

    Domyślnie

    Rozumiem że chodzi Ci o stryszek
    Ja całość obłożyłem cienką płytą OSB (pod nią wełna), z tego pomieszczenia będę korzystał przed zimą, wiosną i świętami.
    Jedyny gość jaki będzie je odwiedzał to kominiarz. Myślę że nie sensu wkładać tam większych pieniędzy - byle trochę ocieplić i zabezpieczyć.

    Jeśli chodzi o konstrukcję dachu, to możesz zostawić jętki na tym samym poziomie, jednak razem z nimi powinny zostać płatwie. Niestety u mnie było to kłopotliwe. Okazało się że po przesunięciu płatwi, wykonane wcześniej podpierające je słupy stoją gdzieś obok. U mnie więc o wysokości poddasza i stryszku zdecydowały właśnie SŁUPY.

    Pozdrawiam, Irek

  15. #1155

    Domyślnie

    Cytat Napisał paseczek Zobacz post
    Rozumiem że chodzi Ci o stryszek
    Ja całość obłożyłem cienką płytą OSB (pod nią wełna), z tego pomieszczenia będę korzystał przed zimą, wiosną i świętami.
    Jedyny gość jaki będzie je odwiedzał to kominiarz. Myślę że nie sensu wkładać tam większych pieniędzy - byle trochę ocieplić i zabezpieczyć.

    Jeśli chodzi o konstrukcję dachu, to możesz zostawić jętki na tym samym poziomie, jednak razem z nimi powinny zostać płatwie. Niestety u mnie było to kłopotliwe. Okazało się że po przesunięciu płatwi, wykonane wcześniej podpierające je słupy stoją gdzieś obok. U mnie więc o wysokości poddasza i stryszku zdecydowały właśnie SŁUPY.

    Pozdrawiam, Irek
    Trafiłeś w sedno!
    Otóż podnosze o jeden pustak ale chcialem zostawic wysokosc sufitu na pietrze na tej samej wysokosci.Patrzac na rysunki wykombinowalem, ze platwie ktore sa nad jetkami trzeba bedzie podniesc aby trafialy na słupy, ktore juz sa. A jetki chcialem zostawic na obecnym poziomie. Czyli jetki zostaja, a platwie podnosza sie o 22 cm.
    Mam jutro to omowic z kier budowy i szukam argumenty aby sie zgodzili tak zostawic. Dlacczego jetki musza przesunac sie z platwiami? Rozumiem ze wobec tego nie podnosiles sufitu poddasza?

  16. #1156
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Asiunia100

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sokołów Podlaski
    Kod pocztowy
    08-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam Wszytskich
    Rozważamy budowę domu "Doskonały" jeszcze nie wiem w jakiej wesji. Bardzo proszę o jakieś namiary takiego wybudowanego domu, który by można było objerzeć. Najlepiej z województwa mazowieckiego (lub innego). Proszę też jeśli to możliwe o zdjęcia z wnętrz.

  17. #1157
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MarJel
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    5.502

    Domyślnie

    plebus, uwielbiam takie nowoczesne domy, zawsze mówiłam na nie klocki, a tu proszę nowoczesny nie musi być prostym klockiem. Świetna kolorystyka zewnętrzna i właśnie ta bryła taka orginalna. Co masz na podłogach na dole?, to jakiś gres? Gratuluję wyczucia smaku i gustu

  18. #1158
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Asiunia100

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sokołów Podlaski
    Kod pocztowy
    08-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zapomniałam podać adres gdyby ktoś chciał mi przesłać zdjęcia lub o co bardzo prosze adres takiego domu do obejrzenia: [email protected] Ciężko jest sobie wyobrazić taki dom jak wygląda w rzeczywistości (szczególnie wnętrza) dlatego tak bardzo mi zależy na obejrzeniu tego domu przed podjęciem ostatecznej decyzji - żeby nie żałować przez długie lata. Z góry dziękuję

  19. #1159

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarJel Zobacz post
    plebus, uwielbiam takie nowoczesne domy, zawsze mówiłam na nie klocki, a tu proszę nowoczesny nie musi być prostym klockiem. Świetna kolorystyka zewnętrzna i właśnie ta bryła taka orginalna. Co masz na podłogach na dole?, to jakiś gres? Gratuluję wyczucia smaku i gustu
    Dziękuję Mar Jel,

    mamy gres lapato na podłogach na dole, na piętrze panele.
    Wcześniej zamieszczone są inne zdjęcia z domu.

    Pozdrawiam,
    Kasia

  20. #1160

    Domyślnie

    Plebus
    gratuluję domku jest super urządzony.
    Proszę napisz jakie to lampy są w salonie? Bardzo mi się podobają

Strona 58 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony