dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 8137

Temat: Zwrot VAT

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał bessi-wkurzona budową Zobacz post
    Ps. Mam jeszcze jedno pytanie, ostatnio robiąc porządki znalazłam faktury na mamę, wystawione po 1 maja 2004-czyli zaliczające sie do odliczeń. Wypełniłam wnioski, zwrotu niewiele, ale zawsze. Powstał teraz jeden problem, ponieważ zmarł mój tata, na którego była księga wieczysta, a dom został podzielony na mamę, mnie i brata. Nie mamy jeszcze nowej KW, czy moge złożyc dokumenty w US z postanowieniem Sądu-o podziale majątku-jako potwierdzenie, że mama jest spadkobierczynią domu w 1/3?Czy muszę czekać aż będzie nowa Księga W.?
    Postanowienie sądu o nabyciu spadku jak najbardziej jest tytułem prawnym, ale... z samego postanowienia sądu nie wynika, co było w masie spadkowej, a jedynie jest informacja, kto i w jakiej części nabył spadek. A do celów VZM z tytułu prawnego ma wynikać, że ktoś ma prawa do budynku (lokalu) mieszkalnego (tego wymaga ustawa). Wówczas najlepiej dołączyć oprócz postanowienia decyzję z US (lub to zeznanie, bo jak podatku nie było, to z tego co wiem decyzji nie ma), bo z decyzji, czy zeznania wynika co było w masie spadkowej. No i jeszcze jedno.... jeśli ktoś ma budynek w 1/3, a wymienił cały dach, to też może być problem, że zwrot należy mu się w 1/3 wydatków, skoro budynek ma 3 właścicieli, a dach jest częścią wspólną wszystkich
    PS. I jeszcze takie uściślenie.... dom po ojcu może być podzielony po 1/3 jeśli był to majątek odrębny ojca, czyli mama nie miała do tego budynku żadnych praw, bo np tato miał go przed ślubem lub otrzymał go tylko on w spadku lub darowiźnie... jeśli mama jednak miała 1/2 tego budynku, to w spadku otrzymaliście 1/2 budynku, czyli mama posiada 1/2 + 1/3 z połowy,a wy po 1/3 z połowy.... reasumując w takiej sytuacji mama ma 4/6, a Wy po 1/6
    Te sprawy trzeba dobrze zbadać, bo tutaj każdy przypadek jest inny (indywidualny)
    Ostatnio edytowane przez belladonna ; 06-11-2010 o 13:38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony