dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 138 z 330
Pokaż wyniki od 2.741 do 2.760 z 6591
  1. #2741
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    limag

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    okolica Szczecina
    Posty
    15

    Domyślnie

    Proszę o rady innych ekspertów co do mojego wyboru. Zawsze więcej opinii pozwala podjąć właściwą decyzję. Z góry dziękuję!!!!
    Fachowcy z którymi rozmawiałem twierdzą że tylko Paradigma i Broetej mają krzemoaluminium i to niby jest ich wielka zaleta, czego nie ma Viesiek....

  2. #2742
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Każdy chwali swoje Jak Junkers i Viessmann robili z krzemoaluminium to też chwalili Nie twierdzę, że właściwości są gorsze tylko obsługa czyli dokładne wyczyszczenie jest trudniejsze, co w praktyce przekłada się na bardziej zabrudzone wymienniki czy nawet zapchane. Jak dla mnie to wszystko mogłoby być z krzemoaluminium pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  3. #2743

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24 Zobacz post
    Dambus, Vitodens 222 zapewni komfort cwu nawet przy ciągłym korzystaniu przez kilka osób, dla rodziców ok.
    Co do bliźniaka to na potrzeby co 21 kW wystarczy. Myślę, że w tym przypadku dobry byłby duży zasobnik wspomagany solarami. pozdr adam
    Witam,
    dziękuję za informację. Czy gdzieś mogę znaleźć informację odnośnie "realnej "produkcji CWU kotła wiszącego Vitodens 222-W z tym zbiornikiem 46 ltr i poźniejszego czasu jej uzupełnienia w przypadku całkowitego zużycia? Muszę przekonać niedowiarków, bo nie chcą uwierzyć iż taki mały a da radę np zakładając jednoczesne korzystanie z prysznica i kranu w kuchni.
    Co do mojego przypadku to z solarami będzie problem raczej gdyż działka jest w lesie i nasłonecznie marne. Tak więc raczej pozostanę przy kotle gazowym + zbiornik, pytanie czy 150 ltr da radę czy też większy - 200 ltr?

  4. #2744
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Dambus w tym kotle jest wymiennik warstowowy więc on grzeje prawie na bieżąco więc nie jesteś w stanie wykorzystać zasobnika do zera. Przy ustawionej temp. 50 stopni mieszasz ją z zimną i kocioł daje radę dogrzać. Teściowie zazwyczaj rozsądnie gospodarują wodą więc nie powinno braknąć, no chyba, że jakieś dobre party w łazience zrobią pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  5. #2745
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nigol111

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    4

    Domyślnie nigol111

    nigol111 ponawiam prośbę o poradę co do pieca
    Opis domku trochę wyżej. Za pomoc w rozwiązaniu moich dylematów z góry dziękuję!!!

  6. #2746
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Nigol111 wybierz sobie jakiś model z tych polecanych we wątku, moc od 13 do 19 kW powinna być wystarczająca, kocioł kondensacyjny. Piec na paliwo stałe zawsze możesz dołożyć jak już zamieszkasz, teraz gaz bardziej wygodny dla Ciebie będzie. Przy wyborze kieruj się dostępnością serwisu Podłogówki masz mało więc sterowania z kotła mieć nie musisz. Pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  7. #2747
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nigol111

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki wielkie PZDR

  8. #2748

    Domyślnie

    Witam.
    Podepnę się pod temat. Jestem na etapie wyboru ogrzewania i uzbrajania kotłowni. Domek 663m^3 kubatury, 80m^2 podłogówki, trzy pokoje na piętrze - w kazdym po dwa grzejniki, łazienka na piętrze - podłogówka + dwa grzejniki, garaż grzejnik.

    Instalatorzy proponują kocioł kondensacyjny i kominek z PW.
    - kocioł Vaillant VC ecoTEC plus 24 KW lub Immergas Victrix 24KW plus
     - kominek AQUAFIRE INSERT AI 21 lub ENKA 22KW

    Który kocioł wybrać?
    Który kominek wybrać?
    Czy ta konfiguracja będzie odpowiednia?
    Czy warto zastanowić się na solarami?

    Proszę o odpowiedź.

    Pozdrawiam.
    Kasia i Wojtek
    Galeria zdjęć - Pytać na PW, udostępnię.
    Galeria zdjęć - Komentarze

    Pytania i dyskusja: [email protected]

  9. #2749

    Domyślnie

    witam
    proszę o poradę
    dom podpiwniczony z garażem 30cm BK + 10cm styro,+ 10cm styro na stropie + 20 cm wełny poddasze, okna 6 kom 3szybowe
    parter - 109 m2
    poddasze pow podłogi 110m2 pow uzyt. 90m2

    3 osoby


    Vaillant ecoTEC VC plus 186 3-5 + VIH R 120 + calorMATIC 430 + Przyłącze koncentryczne ø80/125 - cena 6300
    czy ten pakiet to dobre rozwiązanie lub też z innym Vaillantem 124,254 w podobnej cenie

    lub coś zupełnie innego doradźcie

  10. #2750
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał barnich Zobacz post
    Bardzo proszę Was o opinię, a w szczególności szanownego eksperta. Czy piec die dietrich MCA 15/bs60 jest dobrym rozwiązaniem w przypadku domu parterowego o pow. 100 m2 bez uzytk. poddasza, sufit podwieszany ocieplony watą 25 cm ściany porotherm 24 cm plus styropian 15 cm wszędzie ogrzewanie podłogowe dom będą zamieszkiwały 2 osoby posadzka 12 cm styropianu. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam Bartek
    Z zakresu produktów DD, MCA 15 będzie bardzo dobry dla takiego domu. Pytanie czy zbiornik c.w.u. nie będzie za mały?
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  11. #2751
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał borys2001 Zobacz post
    witam
    proszę o poradę
    dom podpiwniczony z garażem 30cm BK + 10cm styro,+ 10cm styro na stropie + 20 cm wełny poddasze, okna 6 kom 3szybowe
    parter - 109 m2
    poddasze pow podłogi 110m2 pow uzyt. 90m2

    3 osoby


    Vaillant ecoTEC VC plus 186 3-5 + VIH R 120 + calorMATIC 430 + Przyłącze koncentryczne ø80/125 - cena 6300
    czy ten pakiet to dobre rozwiązanie lub też z innym Vaillantem 124,254 w podobnej cenie

    lub coś zupełnie innego doradźcie
    Osobiście wybrałbym coś innego z zakresu De Dietrich, Junkers, Paradigma.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  12. #2752

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Z zakresu produktów DD, MCA 15 będzie bardzo dobry dla takiego domu. Pytanie czy zbiornik c.w.u. nie będzie za mały?
    Dziękuję bardzo za odpowiedź i pozdrawiam

  13. #2753
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    RAPczyn czy nie spotkałeś się z falowaniem temperatury ciepłej wody użytkowej przy zastosowaniu zaworów mieszających na wyjściu cwu z zasobnika ? Jakiej firmy najwięcej zakładasz takich zaworów? Łączysz je z zwu czy cyrkulacją ? Masz doświadczenia z Esbe, Honeywell ? pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  14. #2754

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Osobiście wybrałbym coś innego z zakresu De Dietrich, Junkers, Paradigma.
    a czy zakres mocy odpowiedni
    junkers który model byś polecił dla mojego domku

  15. #2755
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    necvip

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam,

    Jako kolejny proszę o radę, po przewertowaniu niezliczonych ilości stron oraz godzin przed kompem muszę stwierdzić że jestem czysto głupi...
    Mam dom parterowy z poddaszem użytkowym o powierzchni 143 m2 + garaż, 8cm styro na podłodze+ 15 cm na ścianie + 30 cm wełna na poddaszu.
    60% powierzchni domu to podłogówka, do cwu mam bojler 120l. Dodam że wg świadectwa charakterystyki energetycznej
    zapotrzebowanie na energie to 74,7 KWh/m2 rok. Mój wybór już dawno padł na jednofunkcyjnego junkersa cerapur smart 3-14 + FW 100....

    Mam w rodzinie serwisanta junkersa (srewisuje tez kilka innych firm) , zajmuje się tym ponad 10 lat wiec postanowiłem zasięgnąć opini przed zakupem:
    Zdecydowanie odradził mi zakup tak słabego pieca tłumacząc że lepiej większy to przynajmniej zimę spokojnie przeżyje taką co ostatnio oraz że widział już dość takich frajerów co w internecie się naczytali o małych piecach od pseudo fachowców a teraz plują sobie w brodę...
    Poza tym odradził mi Smarta a doradzał Comforta.

    Jak go się nasłuchałem to już naprawdę nie wiem co myśleć... proszę o radę jaki piec wybrać oraz czy warto kupować Juncersa Comfort który jest o ponad 2000 zł droższy o Smarta? A może jakąś inną markę?

  16. #2756
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Necvip lepiej go posłuchaj
    Kasiiwojtek Immergas będzie miał dłuższą gwarancję więc myślę, że to lepszy wybór. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  17. #2757

    Domyślnie

    Jak to ocieplenie jest wykonane zgodnie z sztuką budowlaną, to nie wierzę że 14 kW jest za mało. A co ja powiem, jak przy 160 m2 podłogówki kupiłem 12 kW Howal. Projektant wyliczył mi właśnie takie zapotrzebowanie przy największych mrozach.
    myślenie jest przyszłością

  18. #2758
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jodwa

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Czy mogę się dołączyć? szeregówka środkowa 120m2 całkowita, posadzka- 10 cm styropian, strop- 18 cm wełna min., ściany - pustak szczelinowy +5cm styropianu+cegła dziurawka 6cm.muszę zmienić piec CO, myślę o CERAPUR MODUL ZBS 14-100S,jedna łazienka,prysznic, wanna, umywalka( na piętrze),piec w kotłowni na parterze, dom bez podpiwniczenia,RAPczyn, proszę o pomoc

  19. #2759

    Domyślnie

    Ja juz mam.
    Kupilam jednak Junkers CerapurSmart 22-3, z zasobnkikiem i pogodowka.
    Caly czas chcialam ten mniejszy 14-3 i czytajac opinie na forum wystarcza on na ogrzanie do 260m2.
    Wszyscy sa bardzo zadowoleni.
    Ale moj instalatar oczywiscie odradzil mi ten mniejszy, bo one sa dobre do mieszkan, a nie domow.
    Mysle sobie, a niech tam.
    Niektorzy z forum przy podobnym metrazu tez maja ten wiekszy i moze byc.
    Wiem, ze moze byc i jeszcze wiekszy, ale chodzi o to, zeby nie przewymiarowac kotla.
    Dlatego tez tym sposobem i dzieki opiniom specjalistow z forum, miedzy innymi Rapczyna, mam juz kociol.
    Na razie podlaczony tylko u brata w blizniaku. U mnie w nastepnym tygodniu. Ale juz moge powiedziec, ze dziala super.
    W domu jest cieplutko. Nie ma jeszcze koncowych ustawien, ale naprawde moge polecic.
    Pozdr.

  20. #2760

    Domyślnie

    Rozmawiałem dziś ze znajomym, mówił mi że do kotła kondensacyjnego trzeba jakąś rurę do komina inaczej kocioł nie osiągnie pełnej sprawności nawet jeśli ma się kominy systemowe. Zdziwiłem się bardzo, znajomy nie potrafił mi tego dokładnie wytłumaczyć bo to dział się u jego znajomych. Mój kmin to Krasiccy Eco-sam SPECIAL http://www.smbkrasiccy.com/node/5 średnicy 180 mm i wys. 8,5m
    O co chodzi czy ja będę musiał też założyć rurę? jaką rurę?

    kolejne pytanie:
    Czy mogę cały układ zalać glikolem?
    Kasia i Wojtek
    Galeria zdjęć - Pytać na PW, udostępnię.
    Galeria zdjęć - Komentarze

    Pytania i dyskusja: [email protected]

Strona 138 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony