dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 121
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 2403
  1. #801

    Domyślnie

    Bajkopisarzy i natym forom mamy dostatek!
    Dom swój projektowałem kika miesięcy a nie 4 lata, IV strefa klimatyczna jest niekorzystna dla domu pasywnego ale jest mozliwe wybudowanie takiego domu nawet wV strefie klimatycznej.
    Jak już wspomniałem dom pasywny to nie żaden wybryk natury to czysta fizyka.
    Wiele mitów krązy o domach pasywnych. Nie ważne z czego jest konstrukcja domu ważne jsest zachowanie standardów domu pasywnego opracowanych przez Instytut Domów Pasywnych z Darmsztat.
    zapotrzebowanie na energię mniej niż 15kW/m2 na rok, szczelność przy podciśnieniu czy nadcisnieniu 0.6 wymian na godzine, ciagłośc powloki izolacyjnej, projektowanie bez mostków cieplnych. Pozostałe wskażniki wynikaja z podanych wyżej.
    jerz100

  2. #802
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    jerz100 gdzie mieszkasz?

  3. #803

    Domyślnie

    faktycznie przed 4-ema latami zaczołem szukać sposobu na energooszczędny dom
    dziś wiem jak to zrobić. ćzas leci szybko.
    jeż
    jerz100

  4. #804

    Domyślnie

    mieszkam na podlasiu niedaleko Bialoruskiej granicy
    Marzy mi się zorganizowanie firmy projektującej i budującej domu wysoko energooszczędne
    jeż
    jerz100

  5. #805
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerz100 Zobacz post
    Bajkopisarzy i natym forom mamy dostatek!
    Dom swój projektowałem kika miesięcy a nie 4 lata, IV strefa klimatyczna jest niekorzystna dla domu pasywnego ale jest mozliwe wybudowanie takiego domu nawet wV strefie klimatycznej.
    Jak już wspomniałem dom pasywny to nie żaden wybryk natury to czysta fizyka.
    Wiele mitów krązy o domach pasywnych. Nie ważne z czego jest konstrukcja domu ważne jsest zachowanie standardów domu pasywnego opracowanych przez Instytut Domów Pasywnych z Darmsztat.
    zapotrzebowanie na energię mniej niż 15kW/m2 na rok, szczelność przy podciśnieniu czy nadcisnieniu 0.6 wymian na godzine, ciagłośc powloki izolacyjnej, projektowanie bez mostków cieplnych. Pozostałe wskażniki wynikaja z podanych wyżej.
    jak ma się wiedzę to można i szybciej zaprojektować - najtrudniej to zdobyć ta wiedzę - ty sam napisałeś że zdobycie jej zajęło ci 4 lata

  6. #806

    Domyślnie

    tak masz rację.
    Pisząc o bajkopisarzach miałem na mysli gości który np. twierdza że dom pasywny nie wymaga ogrzewania. Niestety wymga ogrzewania ale zapotrzebowanie na energję jest poniżej 15k/m2 na rok. Są systemy ktute mają jeszcze mniejsze zapotrzebowanie na energję jak dom pasywny. Mogą to byc klasyczne systemy grzewcze jak i niekonwenjonalne ale są.
    jeż
    jerz100

  7. #807
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerz100 Zobacz post
    tak masz rację.
    Pisząc o bajkopisarzach miałem na mysli gości który np. twierdza że dom pasywny nie wymaga ogrzewania. Niestety wymga ogrzewania ale zapotrzebowanie na energję jest poniżej 15k/m2 na rok. Są systemy ktute mają jeszcze mniejsze zapotrzebowanie na energję jak dom pasywny. Mogą to byc klasyczne systemy grzewcze jak i niekonwenjonalne ale są.
    jeż
    Może zbyt dosłownie bierzesz tych "gości" Nie wymaga klasycznego centralnego ogrzewania.
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  8. #808
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:53
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  9. #809

    Domyślnie

    czytałem co pisałeś na forum.
    Ciekaw jestem czy projektowałeś swój dom jako pasywny czy zdecydowałes się na wybudowanie go jako pasywny i zmieniłes jego konstrukcje w trakcie budowy.
    Twoje doświadczenia sa bardzo ciekawe i konkretne.
    jeż
    jerz100

  10. #810
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:53
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  11. #811
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:53
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  12. #812

    Domyślnie

    ja tu nowy ale ochotę na pasywniaka mam straszną, na pewno będę korzystał z wielu Twoich doświadczeń, ale błędy chciałbym w swoim projekcie pominąć, więc myślę że się na mnie nie obrazisz i odpowiesz na pytania które mogą Ci je wytknąć z góry przepraszam!!!!!!
    czy w tym pomieszczeniu gospodarczym masz wyciąg powietrza połączony z reku?

  13. #813

    Domyślnie

    W budynku pasywnym wywiewy powinny być z brudnych pomieszczeń to zn. że i z pomieszczeń technicznych wtedy te zyski z urządzeń da sie przejąć przez rekuperator.

    Swój dom zaprojektowałem w konstrukcji szkielety drewnianego gdzie cała powłoka izolacyjna jest lekka i o dobrym współczynniku pozarym mozna w prosty sposób wyeliminowac mostki termiczne co ma zasadnicze znaczenie dla wielkości strat ciepła. Jedyna wada tego systemu to akumulacja cieplna ale z tym mozna sobie poradzic na kilka sposobów. Straty cieoła w tzw wodzie szarej mozna częściowo zmniejszyć robiąc GWC pod budynkiem gdzie prowadzone sa lezaki kanalizacyjne.
    jerz100

  14. #814
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:53
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  15. #815

    Domyślnie

    j-j,
    Pierwszy raz wpisuję się u Ciebie, ale temat śledzę już od dawna.
    Jak większość z ludzi na tym forum również i ja jestem na jakimś etapie realizacji inwestycji, kolokwialnie dość często nazywanej "budową domu". U mnie to etap "robienia doktoratu" z budownictwa przed ostatecznym sprecyzowaniem wszystkich szczegółów odnośnie projektu i przyszłej inwestycji.
    Bardzo chciałbym postawić dom 3L lub pasywny ale ogromnie boję się właśnie tego, o czym napisałeś dzisiaj a ja myślę już od dłuuuuuuuugiego czasu. Czyli o odczuwalnej temp. w domu pasywnym.
    Nie wiem jak i jeszcze nie wymyśliłem, jak tu postawić dom superoszczędny, tani w inwestycji i dodatkowo przyjemny w użytkowaniu (szczególnie w okresie zimowym). Czy masz jakieś świeże/zrewidowane przemyślenia odnośnie sposobu ogrzewania domu i jego konstrukcji w świetle aktualnych wątpliwości z Twojej strony???
    Jak tam zużycie energii przez ostatnie mroźne dni??

    pozdrawiam
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  16. #816

    Domyślnie

    na podstawie mojej praktyki zawodowej, wpuszczanie kanalizy do GWC to poważne ryzyko bo gdy uszczelki nowe to wszystko ok ale po kilku latach guma zgrębieje i może być spory problem ze ściekami w GWC szybciej skłaniał bym się nad wykonaniem jakiejś wężownicy do odzysku tego ciepła w rurze lub studzience, kolega włożył do komina od pieca gazowego rurkę od klimatyzacji, rozgrzewa się do jakiś 50stopni i oddaje to ciepło do wężownicy podgrzewającej zbiornik z ciepłą wodą niema tego opomiarowanego ale spaliny wychodzące na zewnątrz są chłodne jak by to był zwykły wentylator

  17. #817
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    A najprościej po prostu brać prysznic przy zakorkowanym odpływie i wodę spuszczać dopiero, gdy wystygnie.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  18. #818
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    A najprościej po prostu brać prysznic przy zakorkowanym odpływie i wodę spuszczać dopiero, gdy wystygnie.
    Dodatkowo zostanie w domu trochę ciepła wydzielonego podczas późniejszego szorowania brodzika .

  19. #819
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:54
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  20. #820

    Domyślnie

    WMW

    żeby dom był tani w budowie i eksploatacji projektując trzeba mieć na uwadze zwartą bryłę, najlepiej z użytkowym poddaszem, jak najmniej ozdubek (typu lukarny i wykusze) dom budujemy dla siebie a nie dla sąsiadów. Odpowiednie proporcje okien i ich izolacyjność. izolacyjnośc ścian i szczelność. W systemie szkieletu drewnianego ściany sa cieńsze i usyskuje się wiecej powierzchni uzytkowej.

    w moim domu parterowym (będę prawdopodobnie jedynym lokatorem i powierzchnia duż nie jest mi potrzebna) zeby zmniejszyc koszty inwestycyjne i straty przez okna zastosowałem okna tzw. fixy. Koszt niższy o conajmiej 20% i niższe straty cieplne ze względu na mniejszą powierzchnie ram. Przy niskim budynku niema problemów z myciem okien. Na poddaszu trzeba juz stosować normalne okna zw wzgledu na ich umucie.

    uproszczenie bryły budynku zmniejszy koszty inwestycyjne i straty cieoła na przyszłość.

    Jest jeszcze bardziej energooszczędny system (zapotrzebowanie na ciepło 3.5 do 8.5kW/m2 rok) ale jest droższy od tradycyjnego budynku o około 40%.
    jerz100

Strona 41 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony