dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 131 z 613
Pokaż wyniki od 2.601 do 2.620 z 12250
  1. #2601

    Domyślnie

    Fiolet będzie inny ale fiolet Białe front w połysku i fioletowe ściany. Coś w stylu Purple Sage 1 i Purple Infusion 3 od Duluxa. Może być jeszcze Pamplona Purple 1. Nie wiadomo jeszcze co nad blatem - Opocznio Visione Grey albo Paradyż Vivido Viola bez struktury. To zależy jak ta Vivida na żywo wygląda

  2. #2602
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Ja mam bardzo mieszane uczucia co do mebli kuchennych ikea ;/ Co prawda osobiscie nie korzystalam ale macalam i dla mnie sa be.

    Na pewno robiac zabudowe kuchenna nie zdecydowalabym sie na Ikea, moze warto poszukac w innym wojewodztwie taniej firmy ktora robi meble na wymiar?

    Poza tym w ikei chyba te fronty w polysku to zwykla folia naklejona na front...nie znam sie, ale meble nie zrobily na mnie dobrego wrazenia. Jedynie do pralni rozwazam szafki ikea.
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  3. #2603

    Domyślnie

    Stolarz za taki zestaw chce 10000 ikea chce 6000. Ikea daje 25 lat gwarancji i z tego co czytalem rozpartuja reklamacje bez problemow. Stolarz za 3 lata moze się zwinac albo przebranzowic na hodowce truskawek....
    Ostatnio edytowane przez nielot2 ; 04-02-2011 o 17:19

  4. #2604

    Domyślnie

    nielot2 mi sie bardziej widzi opcja 90tek i tak jak napisaly dziewczyny - moze sie rozszerzy okapowa szafke na 90 i bedzie gites.
    piszesz że ikea nie ma... a np. czy masz opcję żeby przy montażu pokombinować i zastosować ukryty pochłaniacz? zobacz sobie parę zdjęć wcześniej, gdzie ragazza pokazywała nam swoją kuchnię.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  5. #2605

    Domyślnie

    Teraz tam jest niezła masakra Ale chodzi o to że ta ściana ma 300cm. Przy układzie 90/60/90 mamy 240cm czyli z obu stron zostaje symetryczne 30cm. Po wstawieniu kolejnej 90 zostanie po 15. Będzie problem z otworzeniem okna i wydaje mi się że 3 tak duże szafki w rzędzie po prostu strasznie zdominują całość. NA fotce widać że to naprawdę mała kuchnia. Żeby zrobić to co na projekcie i tak będą przestawiane ściany.


  6. #2606

    Domyślnie

    nielot2 wiesz co - na tym projekcie to miałam zupełnie inne wrażenie tego pomieszczenia... a tu patrząc na focie to jest zupełnie innaczej.
    będziesz wymieniać okna? grzejnik? czy zostaje jak jest? zamierzasz postawić szafki pod oknem? bo te na planie chyba są dłuższe niż szerokość tej ściany z oknem? a przynajmniej ja takie wrażenie mam.

    a co do tego że będzie dość długi ciąg... chyba wolę długi ciąg niż takie dziury "tu trochę i tam trochę"
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  7. #2607
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Nielot nie chce sie spierac co lepsze czy ikea czy meble na wymiar. Po1 dokladnie sprawdzilabym stolarza, jezeli jest na rynku x lat to raczej nie zmienie branzy na truskawki.

    Jak pisalam nie mam przekonania do Ikei w sprawie mebli kuchennych ktore przynajmniej ja mysle uzytkowac jakies 10 lat, roznica 4000 zl to nie jest jakis kolos, ale co dla kogo. Ja w domu mam wieksza kuchnie i zabudowa calkiem nie mala kosztuje 18,5 tysiaca na okuciach Bluma, a w ikei jakie sa okucia?

    Troche dziwnie moim zdaniem wyglada jak te szafki nie dochodza do zadnej ze scian, chyba ze to celowy zabieg ekspozycji, osobiscie wolalabym od brzega do brzega
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  8. #2608
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szafki nie dochodzą, bo są w świetle okna.

  9. #2609

    Domyślnie

    nicol - okno już jest wymienione. Grzejnik też będzie. Na płaski i będzie trochę przesunięty. Konsultowałem z Panami z IKEI i nie ma problemu bo się płytsze szuflady w szafce zastosuje. Zamiast 60tek 45tki.

    Venus - dla nas 4.000 to kolos.W IKEI wszystko jest BLUMa tylko występuje pod inną nazwą. Sprawdzone w IKEI i w BLUMie. Jeśli Ty chcesz korzystać z mebli 10 lat to ja zamierzam dłużej. Po to jest 25 gwarancji

    Elfir -brawo za spostrzegawczość
    Ostatnio edytowane przez nielot2 ; 04-02-2011 o 21:43

  10. #2610
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Ja mysle, ze po 10 latach kuchnia moze mi sie opatrzec Zreszta nie kloce sie, wyrazilam swoje zdanie co do ikei i na tym basta
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  11. #2611

    Domyślnie

    Witam, mam nadzieję, że pomożecie. Co prawda mamy dopiero zrobione fundamenty, więc do zakupu kuchni zostało "trochę" czasu, ale jak sobie rozrysowałam na kartce, to nie bardzo mi się to podoba. Mąż pomógł i wrysował to w komputerze, ale rysunek bardziej schematyczny, kolor mebli przypadkowy. Założenia mam dwa: zlew przy oknie i barek po lewej stronie.




    A tak wygląda projekt

    ściana z oknem ma 347 cm, ta krótka 168cm, dalej jest spiżarnia, a ta po prawej 325cm
    Najbardziej denerwuje mnie to, że płyta będzie widoczna z salonu, no i nie bardzo widzę możliwość podniesionego piekarnika. Zastanawiamy się, czy nie przesunąć ściany w spiżarce o jakieś 20-25cm.
    Pomożecie???

  12. #2612
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    spiżarka przy kominie kominka i tak nie będzie spiżarnią

    Obejrzałam sobie plany twojego mieszkania i na twoim miejscu zastanowiłabym się czy nie przenieść kuchni w miejsce jadalni.

    Ale jakby miało zostać po staremu, chyba bym zlikwidowała spiżarkę, jako przeszkadzająca w aranżacji kuchni (i w ogóle ta spiżarka to maleństwo, co tam wejdzie?), kuchenkę przeniosła na ścianę z holem a od strony widocznej z salonu umieściłabym wysoką zabudowę.

  13. #2613

    Domyślnie

    Dziękuję Elfir, oj namieszałaś mi w głowie, namieszałaś... Kuchnia zostaje po "staremu", ale myślę nad tą spiżarką. Może faktycznie zbyt szumnie nazwana "spiżarką", bedzie to raczej szafa, do której można wejść, z dużą ilością regałów. Nie na słoiki, a toster, mikser, gar na bigos, czyli rzeczy rzadko używane. Kominek będzie rozpalany sporadycznie, dla przyjemności.
    Czy głupim pomysłem byłby barek (po lewej stronie) i wysoka zabudowa z piekarnikiem, potem płyta i reszta jak na zdjęciu?

  14. #2614

    Domyślnie

    witam, oto projekt mojej kuchni. Proszę o opinie. Mile widziane wszelkie sugestie, co by tu jeszcze ulepszyć.
    Wyspa będzie na środku kuchni, tylko w projekcie została przesunięta, żeby było widać resztę szafek.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Anna Studnicka Kniewice nowy.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	74,1 KB
ID:	41909   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Anna Studnicka Kniewice nowy1.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	41926   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Anna Studnicka Kniewicenowy3.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	41927   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Anna Studnicka Kniewicenowy4.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	41928  

  15. #2615

    Domyślnie

    zmienilabym te szerokie szuflady pod płyta na coś bardziej symetrycznego
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  16. #2616
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AJa?!
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa, Kielce
    Posty
    366

    Domyślnie

    Ankie83
    -Wyspa która sobie stoi jakieś 1,8 m od blatu roboczego (i nie ma tam ani zlewu ani płyty) jest całkowicie nieużytkowa -nie będziesz po prostu z niej korzystać.
    -Szerokie szuflady pod płytą są dosyć dziwne
    -kolor łososiowy/pomarańczowy jest fajny ale jako akcent, tak to nie będzie widać ani fajnego widoku zza okna, ani ciekawej zabudowy tylko ten kolor. Jakbyś dała szary/biały kolor od razu kuchnia wyglądała by inaczej. Wybierz jedną ścianę gdzie dasz mocniejszą barwę.
    Z chęcią pomogę w aranżacji wnętrz. Zbieram na studia w Stanach

  17. #2617
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    zmienilabym te szerokie szuflady pod płyta na coś bardziej symetrycznego
    ewentualnie pod zlew zamiast szafki też szufladę, takiej wielkości jak drzwi od zmywarki, jak sądzisz?

  18. #2618
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Ja też zmieniłabym te szafki pod oknem na jakieś bardziej symetryczne.
    I płyta jest blisko okna, w przepisach jest, że powinna być co najmniej 50 cm.

  19. #2619
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    reda100

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    8

    Domyślnie

    witam, mam kłopot z oświetleniem w kuchni.Oświetlenie będzie pod szafkami. Mam blat roboczy przy oknie i nad oknem lekki skos. Nie chciałabym lamp zwisających na sznurze, nie jestem tez zwolenniczką podwieszanych sufitów. Wymyśliłam sobie 2 lampy,,tuby"
    Podobają mi się MASIIVE NERO, ale wolałabym tubę troche dłuższą. Czy coś takiego istnieje?

    Nie radzę sobie z wklejaniem fotek, dlatego nie umieszczam projektu kuchni . Namieszałam, mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.

  20. #2620
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    reda100

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    8

    Domyślnie

    gdzieś dodołam fotkę do galerii, ale nie mogę jej zlokalizować-pomocy!

Strona 131 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony