dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 108
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 2142
  1. #1061
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Wkład tylko i wyłącznie z boku komina. W każdym razie my tak u siebie mamy i inaczej sobie tego nie wyobrażamy. Jeżeli dasz go przed kominem to wylądujesz z nim na środku salonu.
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  2. #1062

    Domyślnie

    http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w4912b.html
    W projekcie od strony korytarza jest 130 cm przestrzeni - chciałbym po tej stronie zamontować kominek. Czy te 130 cm to nie za mało? Po drugiej stronie będzie tv - czy 50 cm od Schiedla to nie za mało? - chodzi mi o temp. od kominka podczas ogrzewania. I mam problem z trójnikiem zamontowanym centralnie - jeśli podejmę się przerobienia na bok - muszę rozebrać ok. 3 m komina. Lada moment będzie wyciągany ponad więźbę - dlatego się śpieszę. Chyba że zastosuje kolanka - ale czy zakręty na rurze nie mają wpływu na cug lub inny parametr?

  3. #1063
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Jeżeli ja się zmieściłem z kominkiem to Ty z pewnością też. Ja miałem do dyspozycji 120 cm. Telewizor od komina na pewno Ci się nie zagrzeje bo po pierwsze to komin systemowy więc dobrze izolowany, a po drugie jeżeli ma się nagrzać to powyżej trójnika. Ja mam zwykły komin murowany, a do TV zaledwie 40cm. Jeżeli chodzi o przestawienie trójnika to niczego nie rozbieraj. Ja w kotłowni miałem podobny problem czyli wejście miało byc z boku, a zostało ustawione do przodu. W trójnik włożyłem grubą dechę i delikatnie przesunąłem go na bok. Poszło zadziwiająco łatwo. Gdyby się nie udało to pewnie zamurowałbym otwór, a drugi wyciął z właściwej strony.
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  4. #1064

    Domyślnie

    Irysy, dzięki za podpowiedź - zrobię jak mówisz.
    pozdrawiam!

  5. #1065

    Domyślnie prośba:-)

    Witam wszystkich
    Jestem na etapie planowania układu kuchni...zlew będę miała pod oknem...chcę miec kuchnie półotwartą z barkiem...i w związku z tym mam ogromną prośbę o wklejenie fotek kuchni osób które już ją mają byłabym bardzo wdzięczna
    Pozdrawiam
    Sylwia

  6. #1066
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    elisz

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam
    Buduję W-49.12b lustro i kuchnie też zaplanowaliśmy półotwartą z barkiem fotek nie mam ale schemat zamieszczam poniżej
    elisz

  7. #1067

    Domyślnie

    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  8. #1068

    Domyślnie

    witam jestem na etapie pozwolenie na budowę w49-12b i poszukuje kogoś kto wybudował już ten domek w Małopolsce okolice Wadowic .
    Z góry dziękuję za info

  9. #1069
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jarus05
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    J. Kol.
    Posty
    471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Wesołych Świąt i spełnienia zamierzonych planów w 2011 roku!
    Życzą Jarusie.
    Wykańczamy

  10. #1070
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotras129

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Nieśmiało do grona budujących dołączamy i my Budujemy BW 47 (czyli modyfikowana wersja 49.12b), zaczynamy na wiosnę. Czekamy na pozwolenie na budowę i powoli gromadzimy materiały.

  11. #1071

    Domyślnie

    witam, zamierzam zamówić projekt z Jeleniogórskiego Biura, bardzo prosiłabym o odpowiedź czy biuro wg Was jest solidne? tzn. czy projekt zawierawiele błędow? z góry dziękuję za odpowiedź

  12. #1072
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jarus05
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    J. Kol.
    Posty
    471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez Jarus05 ; 13-01-2015 o 17:48
    Wykańczamy

  13. #1073
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    laddy

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzień dobry wszystkim!

    My również zamierzamy budować WD.49-12.
    Dołączam się do prośby o zapotrzebowanie na materiały i ewentualnie kosztorys żeby wstępnie zweryfikować nasze możliwości finansowe.

    Pozdrawiam

  14. #1074

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Zamierzam w najbliższym czasie zakupić projekt W-49.12 z aneksem wykusza i garażu dwustanowiskowego. Mieszkam w Gdańsku a budowę swojego domu planuję w Roszkowie tj. tuż obok Pruszcza Gdańskiego ( czy ktoś w okolicy już tam buduje?)
    Cieszę się, że znalazłam to forum. Przeczytałam je już od deski do deski i znalazłam mnóstwo cennych rad. Niestety nie wszystkie posty są u mnie widoczne, bardzo żałuję, że nie widzę wpisów agahat, która jak zauważyłam jest szczególnie aktywna i pomocna. Przy agahat widoczny jest u mnie tylko emotek i zero tekstu czy zdjęć. Czy da się to jakoś naprawić? Proszę o pomoc

  15. #1075

    Domyślnie

    Witaj izabelalalka

    agahat przestała się udzielać na forum jakiś czas temu, a wpisy o których piszesz są z 2006r.
    Przyjemnego budowania - pozdrawiam - Jola
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  16. #1076

    Domyślnie

    Dzięki za powitanie jolapp2.

    Póki co mam niezły mętlik w głowie i czym więcej czytam tym chyba mniej wiem, niestety. We wcześniejszych postach czytałam , że wysyłaliście sobie skany np. projektu. Czy mogłabym również prosić o przesłanie na maila. Nie mam jeszcze tego projektu a niestety na rzutach w internecie wielu rzeczy nie widać. Przede wszystkim zastanawiam się czy nie będzie u mnie problemu z kątem nachylenia dachu. U mnie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest napisane, że dachy mają być dwuspadowe, symetryczne z poddaszem użytkowym, o spadkach 45 stopni. Wiem, że robiąc adaptację projektu można oczywiście zmienić kąt nachylenie dachu ale w W-49.12 z tego co mi się wydaje ten dach nie jest symetryczny skoro jest różnica w wysokości ścian kolankowych. Czy ktoś z Was, w związku z tym miał problem z uzyskaniem pozwolenia na budowę? Jak rozwiązaliście problem z ponoć zbyt słabą konstrukcją dachu?

    Mój mail : [email protected]

    Proszę chętnych o wysyłanie wszelkich pomocnych skanów, zestawień materiałów, zdjęć itp... przyjmę wszystko

    W-49.12 z wykuszem i garażem dwustanowiskowym

  17. #1077

    Domyślnie

    Hej izabelalalka

    Skany wysyłam na maila. W projekcie dach ma nachylenie 42 stopnie. Zerknij do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może tam pisze,że kąt nachylenia nie powinien przekraczać 45 stopni? My nie zmienialiśmy konstrukcji dachu. Przecież dach został zaprojektowany przez osobe z uprawnieniami. Nie ma co się denerwowac. Podczas zmagań budowlanych zobaczysz, że kolejni wykonawcy to "wyjątkowi znawcy" którzy krytykują innych wykonawców. Grunt to zdrowy rozsądek i odpowiedzialny kierownik budowy.

    Pozdrawiam - Jola
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  18. #1078

    Domyślnie

    Witaj jolapp2.

    Dziękuję bardzo za skany. Gdybyś miała jeszcze coś zeskanowanego z projektu i nie byłby to problem to chętnie bym sobie obejrzała i pokombinowała co, gdzie i jak poprzestawiać
    Oglądałam fotki w Twoim dzienniku budowy i nie wiem czy dobrze widziałam ale czy :

    - ściany kolankowe z obu stron są takiej samej wysokości, czy tak było w oryginale czy coś zmieniałaś, czy podnosiłaś je? Czy może tylko inna wysokość jest nad tą częścią wysuniętą czyli nad schodami i sypialnią z oknami połaciowymi? Nie wiem czy nie zadaje głupich pytań bo już mi się wszystko miesza.

    - łazienka na dole wydaje się bardzo wąska a zdaje się, że pisałaś, że poszerzyłaś ją kosztem kotłowni?

    - spiżarkę podzieliłaś na dwie części, zastanawiam się jakie będzie ich przeznaczenie?

    - jak poradziłaś sobie z wysokością ponoć zbyt wysokich stopni schodów?

    To na dzisiaj tyle, pewnie jeszcze będzie ich mnóstwo i zamęczę Ciebie i innych na tym forum

    W-49.12 z wykuszem i garażem dwustanowiskowym
    Ostatnio edytowane przez izabelalalka ; 09-02-2011 o 23:04

  19. #1079

    Domyślnie Skleroza

    Zapomniałam napisać o dachu. U mnie niestety w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest napisane " dach o spadkach 45 stopni". Nie będzie chyba jednak tak źle. Znajomy buduje w tej samej gminie, ma takie same warunki, projekt domu z dachem 42 stopnie. Złożył papiery na pozwolenie na budowę bez zmiany. Panie w urzędzie wezwały jego kierownika budowy, który ma uprawienia i adaptował ten projekt, żeby wniósł poprawki w projekcie i zmienił kąt nachylenia dachu na 45 stopni. Kierownik przy nich przekreślił 42, wpisał 45 i było OK Nie ma to jak urząd przyjazny dla petenta Ja oczywiście zamierzam też współpracować z tym kierownikiem. A przy odbiorze domu i tak nikt nie zauważy i nie będzie mierzył tak znikomej różnicy w kącie nachylenia dachu.

    Pozdrawiam


    W-49.12 z wykuszem i garażem dwustanowiskowym

  20. #1080

    Domyślnie

    Cytat Napisał izabelalalka Zobacz post
    Oglądałam fotki w Twoim dzienniku budowy i nie wiem czy dobrze widziałam ale czy :

    - ściany kolankowe z obu stron są takiej samej wysokości, czy tak było w oryginale czy coś zmieniałaś, czy podnosiłaś je? Czy może tylko inna wysokość jest nad tą częścią wysuniętą czyli nad schodami i sypialnią z oknami połaciowymi? Nie wiem czy nie zadaje głupich pytań bo już mi się wszystko miesza.
    Ściankę kolankową podniosłam o 1 pustak.

    - łazienka na dole wydaje się bardzo wąska a zdaje się, że pisałaś, że poszerzyłaś ją kosztem kotłowni?
    Nie poszerzałam łazienki, jest taka jak w projekcie. Jest przeznaczona bardziej dla gości i do korzystania kiedy nie będzie nam się chciało iść na górę. Za to łazienka na poddaszu jest duża i przestronna.

    - spiżarkę podzieliłaś na dwie części, zastanawiam się jakie będzie ich przeznaczenie?
    W części z drzwiami będzie spiżarka, w części bliżej salonu będzie wsunięta lodówka side by side a nad nią coś w rodzaju pawlacza z drzwiczkami dopasowanymi do mebli kuchennych.

    - jak poradziłaś sobie z wysokością ponoć zbyt wysokich stopni schodów?
    Moim zdaniem wysokość schodów jest w porządku i wygodnie się po nich wchodzi.

    A jeżeli chodzi o pytania - to pytaj ile tylko chcesz, chetnie podziele się informacjami na temat domku i moimi skromnymi doświadczeniami budowlanymi

    Pozdrawiam - Jola
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

Strona 54 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony