dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 177
  1. #141

    Domyślnie

    Super pomysł
    tylko my chyba jednak będziemy parterowy budować dom, i tak się własnie zastanawiam oglądając projekty kuchni że kurcze nie wiem gdzie ten majdan cały umieścić...

  2. #142
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    mamy dwa psiaki - beagle'a i "małe" doże niemieckie, obaj mają tylko 7 miesięcy...
    posłanie mają aktualnie w rogu w sypialni, a miski są wciśnięte w kuchni tak, żeby nie popełnić samobójstwa, jak skończymy remont przejdą w inne miejsce, do tego celu już zaplanowane a posłanie prawdopodobnie będą mieć na poddaszu, tylko że już nie w pokoju a w "saloniku" jak nazwałam roboczo część otwartej przestrzeni, jaka będzie w przyszłości na górze.

  3. #143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Moi chlopcy /2 dobermany / maja lozka w holu wejsciowym i w salonie i w sypialni . Najbardziej lubia hol wejsciowy , bo mamy szklane drzwi wejsciowe i lezac sobie obserwuja co sie dzieje i czy aby nikt nam nie zagraza Hol duzy ok 18 m2 wiec sie mieszcza i lozka i komoda .
    Miski na stojakach stoja w laczniku hol - kuchnia , czesc sciany jest z plytkami , bo jedza jak prosiaki i musielismy dolozyc plytki .Sa to plytki takie jak na podlodze w holu , mniej wiecej pasuja .
    Takie maluchy jak jamniki to chyba wszedzie mozesz upchac , poza tym pewnie spia i tak w lozku

    W nowym domu beda mieli dodatkowo bude na tarasie przed drzwiami , taki mniejszy domek

  4. #144

    Domyślnie

    Skąd wiedziałaś, że śpią w łózkach hehehe;D
    Ale to w nocy. W dzień spią w tych budach swoich, które musze gdzieś ustawić lub zrobić im jakieś zabudowane posłania i nie mam pomysłu właśnie.
    Co do kafli na ścianie za misskami to ekstra pomysł.
    Moja jedna jamniczka jest pedantką druga natomiast to mały brudasek, roznosi wszystko chlapie, brudzi brodą
    i tak pomyslałam ze może zrobić takie podwyższenie na ok3cm z kafelek i tam miski ustawiać? jak myślicie?
    Dziewczyny wrzućcie zdjęcia psich aranżacji

  5. #145
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Ponoć właściciele psów dzielą się na takich co śpią ze swoimi psami i takich którzy o tym nie mówią.

    U mnie michy w kuchni pod stołem, ale w naszym mieszkaniu ciężko wymyślić coś innego. Pod michami póki co mamy położoną taką przezroczystą podkładkę (na allegro zakupiona, niby pod krzesło do biurka, ale pod miski tez się sprawdza).

    Noclegownia niestety łóżko, albo jego bliskie okolice, jak zamontujemy drzwi wewnętrzne to pewnie będzie sofa lub fotel (ze wskazaniem na fotel bo lubi). Taką kanapową mamy bestię. A swoje właściwe miejsce ma w rogu większego pokoju przy oknie balkonowym.

  6. #146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Mam dwa psy typu kokardka... i już nie śpią ze mną w łóżku, bo teraz mam za wysokie Mają spanie w moim pokoju ale zmieniają według uznania na fotel w salonie lub kanapę. Na szczęście meble mocno leciwe i do wywalenia

    woda stoi pod tymczasowym stolikiem w kuchni, i tam też stawiam miski z karmą a po posiłku chowam


    miski dla jamnika nie stawiałabym na podwyższeniu ze względu na kręgosłup jamniora , może za to wybrać jakieś fajansowe, choć nie umyta miska z resztkami jedzenia, nigdy ozdobą nie będzie. Przecież po sobie talerze zmywamy i chowamy




    http://pomyslynazakupy.pl/shopping/zwierzaki/page/9/




    http://www.luxlux.pl/artykul/479/mis...sa_od_burberry


    Nie wiem w czym gustujesz, ale google jest bardzo pomocny

    Jeśli o posłanie chodzi to tak samo w zależności od gustu


  7. #147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    albo


  8. #148

    Domyślnie

    mój pod schodami ma taki kącik i tam śpi w nocy, a w dzień ma kocyk na piętrze. Miski stoją w kotłowni, która jest za ścianą kącika do spania


  9. #149

    Domyślnie

    Ale król! ;D
    co do posłania to chyba po prostu kupię ładne i postawię w jakimś punkcie widokowym dobrym
    Ale jakoś tak nie podooba mi się ładna nowa kuchnia, a pod lodówką rząd misek
    muszę coś wymyślić...

  10. #150

    Domyślnie

    Mój kot - jak to kot, przywłaszczył sobie najwygodniejszy fotel w domu i nawet najładniejsze kocie posłanie nie jest w stanie go stamtąd wygnać. A miskę ma w przedpokoju, kolorem dopasowana do wystroju tego pomieszczenia, więc chociaz tyle...

  11. #151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja mam problem, gdzie postawić klatkę na szynszyle? Ma wymiary 1,0x0,5x0,8 m (dłxszerxwys). Nie ustawię jej pod schodami, bo wówczas 1. brak jest dostępu światła dziennego, 2. widywałabym je sporadycznie. A maluchy trochę brudzą (wysypują wiórki z klatki na zewnątrz podczas gonitw), więc nie da się ustawić klatki w wyeksponowanym miejscu
    Na lato zamierzam im zbudować w ogrodzie wybieg.

  12. #152

    Domyślnie

    Pokaż te szynszyle ;D

  13. #153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Popsuł mi się aparat

  14. #154

    Domyślnie

    mój pies nie lubi siedzieć w domu....
    woli siedzieć na dworzu - jak weźmie się chociaż na chwilę do pomieszczenia - pokoi to robi się od razu taka smutna, osowiała...
    wyjdzie tylko na dwór i biega w te i we wte..
    podejrzewam że ma ADHD

  15. #155

    Domyślnie

    mój psiak niestety w ubiegłym tygodniu poszedł do psiego raju, ale podpowiem jedną małą rzecz - w dobie polerów, paneli, ażurowych schodów i awersji do dywanów, upewnijcie się, że psia micha będzie stała w takim miejscu, że wasze pupile nie wywiną orła w drodze do niej, a w przypadku domów wielopoziomowych - jakieś legowisko znajdzie się na każdym z pięter.

    moja mordeczka niestety na starość cierpiała na artretyzm - łapki się jej rozjeżdżały, jakby po lodowisku chodziła. najpierw zakazano jej chodzenia po schodach, a w końcu sama zaczęła odmawiać chodzenia po jakiejkolwiek powierzchni, ktora nie była przykryta dywanem. na szczęście tych dywanów u rodziców było kilka, więc w ostatnich tygodniach stary dywan nawet w kuchni wylądował. w ostatnich dniach chęć przeniesienia w inne miejsce sygnalizowała szczeknięciem - hau=postaw mnie na siusiu, hau=miska, hau=połóż mnie w budzie, hau=daj ciasteczko.
    oczywiście starość to taki stosunkowo krótki okres u schyłku psiego życia, ale jeśli macie temperamentnego zwierzaka, który pewne rzeczy robi zupełnie bez opamiętania (np. leci na łeb na szyję po schodach, gdy przypadkowo depniesz jak jakiegoś walającego się pluszaka albo gdy kipi tobie zupa), to wierzcie mi, że nie ma gorszego dźwięku jak skowyt pupila, która traci przyczepność na schodach i zalicza dupką poszczególne stopnie aż się zatrzyma na ściance na półpiętrze czy potem - widok rozjeżdżającego się zwierzaczka, który wpada nosem do michy, żeby się utrzymać na naszych pięknych podłogach na wysoki poler.
    starzy psiarze o tym zazwyczaj pamiętają, ale uczulam w szczególności tych, co się z mieszkań do domów przenoszą i pierwszym zakupem "na nowe mieszkanie" jest wymarzony czworonóg.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  16. #156
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja mam problem, gdzie postawić klatkę na szynszyle? Ma wymiary 1,0x0,5x0,8 m (dłxszerxwys). Nie ustawię jej pod schodami, bo wówczas 1. brak jest dostępu światła dziennego, 2. widywałabym je sporadycznie. A maluchy trochę brudzą (wysypują wiórki z klatki na zewnątrz podczas gonitw), więc nie da się ustawić klatki w wyeksponowanym miejscu
    Na lato zamierzam im zbudować w ogrodzie wybieg.
    Oooooooo, my też kiedyś mieliśmy szynszylę - miał na imię Szczur. Elfir nie wiem, czy też masz z tym kłopot, ale jak nasz buszował po domu to wszędzie zostawiał kupki. Później próbował wykończyć psa, ale pies się nie dał.

    Nasz Szczurek:


  17. #157
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post

    moja mordeczka niestety na starość cierpiała na artretyzm - łapki się jej rozjeżdżały, jakby po lodowisku chodziła. najpierw zakazano jej chodzenia po schodach, a w końcu sama zaczęła odmawiać chodzenia po jakiejkolwiek powierzchni, ktora nie była przykryta dywanem. na szczęście tych dywanów u rodziców było kilka, więc w ostatnich tygodniach stary dywan nawet w kuchni wylądował. w ostatnich dniach chęć przeniesienia w inne miejsce sygnalizowała szczeknięciem - hau=postaw mnie na siusiu, hau=miska, hau=połóż mnie w budzie, hau=daj ciasteczko.
    oczywiście starość to taki stosunkowo krótki okres u schyłku psiego życia, ale jeśli macie temperamentnego zwierzaka, który pewne rzeczy robi zupełnie bez opamiętania (np. leci na łeb na szyję po schodach, gdy przypadkowo depniesz jak jakiegoś walającego się pluszaka albo gdy kipi tobie zupa), to wierzcie mi, że nie ma gorszego dźwięku jak skowyt pupila, która traci przyczepność na schodach i zalicza dupką poszczególne stopnie aż się zatrzyma na ściance na półpiętrze czy potem - widok rozjeżdżającego się zwierzaczka, który wpada nosem do michy, żeby się utrzymać na naszych pięknych podłogach na wysoki poler.
    starzy psiarze o tym zazwyczaj pamiętają, ale uczulam w szczególności tych, co się z mieszkań do domów przenoszą i pierwszym zakupem "na nowe mieszkanie" jest wymarzony czworonóg.
    Duś kłopot z panelami / gresem niestety dotyczy także młodych psów. Mój ma 3 lata (i ADHD), ale z bieganiem po panelach niezbyt sobie radzi. Jaki przeciwniczka dywanów będę musiała zainwestować w dywan do większego pokoju, bo młody startując do drzwi (zawsze musi sprawdzić czy aby na pewno goście nie przyszli do niego) po prostu połamie sobie łapy.

    Co do pierwszego zakupu w postaci psa duś masz bezwzględną rację - jest to najgorsza rzecz jaką można zrobić sobie i psu. No może gorsze jest tylko kupienie psa komuś pod choinkę. Moi znajomi nabyli labradora (no bo ogród mają, to pies będzie miał gdzie biegać), tylko zapomnieli że małego psa trzeba wychować, nauczyć czystości i przygotować się na to, że kilka par butów i innych rzecz i tak zostanie pogryzionych.

  18. #158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał nemi Zobacz post
    Elfir nie wiem, czy też masz z tym kłopot, ale jak nasz buszował po domu to wszędzie zostawiał kupki.
    Puszczam tylko po łazience bo łatwiej sprzątnąć. No i kupiłam największą klatkę jaka była na rynku.

  19. #159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Gres na podłogi parteru wybieraliśmy pod kątem psów

  20. #160

    Domyślnie

    I jaki wybraliście?

Strona 8 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony