dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 915
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 18293
  1. #181

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana-76 Zobacz post
    mój 10kW Zubadan przy -15 dalej ma moc 10kW
    wiec dysponujemy takim samym zapasem
    popieram ZBYCHA!!

  2. #182

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    A tak z ciekawości ile cię wyniosła ta pompa Fujitsu 11,2 kW?
    jak wroci mi zwrot vaciku to smialo moge napisac iz ponizej 17 tys z instalacja i zbiornikiem 300 l. ale tu duza zasluga kolegi i jego rabatów
    popieram ZBYCHA!!

  3. #183
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana-76 Zobacz post
    phiii mój Zubadan odszrania się max w 3 minuty
    Ciekawe co stanie się z wymiennikiem płytowym podczas odszraniania jeżeli zbierze sie w nim osad z instalacji (kamień kotłowy).
    Taki problem występuje w PC gruntowych pracujących z wodą ze studni.Producenci nie uznają gwarancji .Stosuje się wymienniki pośrednie

  4. #184
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    Ciekawe co stanie się z wymiennikiem płytowym podczas odszraniania jeżeli zbierze sie w nim osad z instalacji (kamień kotłowy).
    Taki problem występuje w PC gruntowych pracujących z wodą ze studni.Producenci nie uznają gwarancji .Stosuje się wymienniki pośrednie
    Tu chyba nie ma się co osadzić, bo do Splita nie idzie woda. A poza tym można do całej instalacji CO wlać roztwór glikolu (chyba).

  5. #185
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    Tu chyba nie ma się co osadzić, bo do Splita nie idzie woda. A poza tym można do całej instalacji CO wlać roztwór glikolu (chyba).
    Z mojego doświadczenia wynika ,że do hydromodułu doprowadzona jest woda i czynnik chłodniczy. A pisałem o wymienniku płytowym w hydromodule.Nawet glikol zamarza w temperaturze jaka może powstać w miejscu odparowania czynnika (-50 C) gdy nie dostarczymy energii.Ponadto wlanie glikolu nie gwarantuje czystości instalacji.Więcej powiem glikol jest agresywny i powoduje korozję.Oczywiscie to nie musi się zdarzyć ,ale lepiej wiedzieć o takiej możliwości i np unikać twardej wody przy napełnianiu instalacji,albo wody ze studni na budowie (dużo żelaza )

  6. #186
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    ... Albo chociaż dodać inhibitor do wody centralnego ogrzewania. Można też wykołować, jak ktoś ma możliwość, albo kupić wodę demineralizowaną i napełnić nią całą instalację CO. Wtedy przynajmniej przed kamieniem się uchronimy.

  7. #187

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    unikać twardej wody przy napełnianiu instalacji,albo wody ze studni na budowie (dużo żelaza )
    Zgadza się. Z taką wodą można sobie jednak łatwo poradzić kupując np. na aledrogo za 150zł filtr odwrotnej osmozy, może być do akwarium i napełnić instalację wodą demineralizowaną z takiego właśnie filtra. Jak kto chce, to można też demineralizowaną wodę kupić.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  8. #188
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Jak kto chce, to można też demineralizowaną wodę kupić.
    Wodę zdemineralizowaną mozna mieć "za darmo". Wystarczy zebrać i ew. przefiltrować kondensat podczas osuszania budynku osuszaczem lub centralą wentylacyjną .

  9. #189
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana-76 Zobacz post
    phiii mój Zubadan odszrania się max w 3 minuty
    moja altherma przy -2stC odzszrania sie ok. 10 min

  10. #190
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał QQQQ Zobacz post
    moja altherma przy -2stC odzszrania sie ok. 10 min
    To zależy co uważasz za odszranianie.Według mnie to czas pracy sprężarki na ogrzewanie jednostki zewnętrznej.
    Można też mierzyć czas od wyłącenia grzania do załączenia grzania.Ale nie zawsze po odszranianiu jest potrzeba uruchomienia grzania i co wtedy

  11. #191

    Domyślnie

    hydrauli, mam taki problem, chciałbym 2 jednostki wewnętrzne klimatyzatorów podłączyć do jednego skraplacza (oba będą pracowały osobno, tj w innych godzinach, sypialnia, pokój dzienny), są to 2 kompletne splity inwertery, ale wykorzystałbym tylko jedną jednostkę zewnętrzną. Czy jest to możliwe i co trzeba dokupić aby to połączyć. Jeśli to nie jest możliwe to oczywiście będę zmuszony zainstalować 2 jednostki zewnętrzne.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  12. #192
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Niema rzeczy niemożliwych ,ale są trudne.
    Trzeba przełączyć kable sterujące (np. układem styczników) a na rurach zamontować elektrozawory ,układ rur powinien zapewniać powrót oleju.
    Generalnie odradzam

  13. #193
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    To zależy co uważasz za odszranianie.Według mnie to czas pracy sprężarki na ogrzewanie jednostki zewnętrznej.
    Można też mierzyć czas od wyłącenia grzania do załączenia grzania.Ale nie zawsze po odszranianiu jest potrzeba uruchomienia grzania i co wtedy
    od pokazania sie ikony wlaczenia odszraniania do jej zniknięcia.

  14. #194
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    Niema rzeczy niemożliwych ,ale są trudne.
    Trzeba przełączyć kable sterujące (np. układem styczników) a na rurach zamontować elektrozawory ,układ rur powinien zapewniać powrót oleju.
    Generalnie odradzam
    A nie prościej kupić multi splita?? kilka jednostek wewnętrznych do jednego zewnętrznego, bez tego kombinowania
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  15. #195
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Ale kolega już kupił splita a nie multi .
    Oczywiście multi i po sprawie

  16. #196
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał QQQQ Zobacz post
    od pokazania sie ikony wlaczenia odszraniania do jej zniknięcia.
    Aż sprawdzę.Tylko trudno trafić na ten moment.

  17. #197
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam przyłączam się do Waszych rozmów.Proszę o radę .Dom Górny Śląsk, porotherm 30 + 15 styro.grafit, okna trzyszybowe, wentylacja mechaniczna z reku, bez GWC .Powierzchnia 190m użytkowa, dom podpiwniczony częściowo w sumie dokłądnie nie pamiętam 220 lub 230m.Dach ocieplony chyba cały po sam szczyt Podłogówka na całęj powierzchni + piwnica ( w tym garaż i kotłownia) przewymiarowany grzejnik. Nie ma gazu.Jedyna możliwość to płynny. Myślę o pompie powietrza, ta to gruntu nie za bardzo możliwa ze względów geologicznych- Dolomit ,pustki itp. i chyba też finansowych.W zasadzie jestem na pompę powietrza zdecydowana tylko jaką?jakiej firmy? Podobno od tec hnologia w stosunku do zeszłego roku poszła i są bardziej wydajne.
    Dodatkowo kominek z rozprowadzeniem powietrza.Wcześniej pisaliście że ciepło z kominka można połączyć z reku? nie za bardzo rozumiem może mi ktoś to wyjaśnić. Czy to ciepło któ®e daje kominek może poprzez kanały wentylacji mechanicznej być rozprowadzane?tak to przynajmniej zrozumiałam.
    I czy tą pompę powietrza da się nastawić ( jakiś programator) że chodzi w drugiej taryfie?
    W każdym razie proszę o uwagi i radę

  18. #198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbara74 Zobacz post
    Wcześniej pisaliście że ciepło z kominka można połączyć z reku? nie za bardzo rozumiem może mi ktoś to wyjaśnić.
    Też się mocno przymierzałem do skomplikowania układu przez pożenienie układów kominka i wentylacji. Po wielu wystrzałowych pomysłach, dysputach i rozterkach natrafiłem na jakimś forum na stwierdzenie, że najlepszym sposobem na połączenie nawiewu z kominka z systemem wentylacji z odzyskiem ciepła jest.... nie łączenie tych instalacji. Po krótkim namyśle przyznałem rację i postanowiłem, że rezerwowym źródłem ciepła będzie piecokominek bez nawiewów, rozprowadzeń i innych wynalazków. A to co zassie wentylacja, to se odzyska i samoistnie rozprowadzi ciepełko przy okazji wentylowania .

  19. #199
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie


  20. #200
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbara74 Zobacz post
    Witam przyłączam się do Waszych rozmów.Proszę o radę .Dom Górny Śląsk, porotherm 30 + 15 styro.grafit, okna trzyszybowe, wentylacja mechaniczna z reku, bez GWC .Powierzchnia 190m użytkowa, dom podpiwniczony częściowo w sumie dokłądnie nie pamiętam 220 lub 230m.Dach ocieplony chyba cały po sam szczyt Podłogówka na całęj powierzchni + piwnica ( w tym garaż i kotłownia) przewymiarowany grzejnik. Nie ma gazu.Jedyna możliwość to płynny. Myślę o pompie powietrza, ta to gruntu nie za bardzo możliwa ze względów geologicznych- Dolomit ,pustki itp. i chyba też finansowych.W zasadzie jestem na pompę powietrza zdecydowana tylko jaką?jakiej firmy? Podobno od tec hnologia w stosunku do zeszłego roku poszła i są bardziej wydajne.
    Dodatkowo kominek z rozprowadzeniem powietrza.Wcześniej pisaliście że ciepło z kominka można połączyć z reku? nie za bardzo rozumiem może mi ktoś to wyjaśnić. Czy to ciepło któ®e daje kominek może poprzez kanały wentylacji mechanicznej być rozprowadzane?tak to przynajmniej zrozumiałam.
    I czy tą pompę powietrza da się nastawić ( jakiś programator) że chodzi w drugiej taryfie?
    W każdym razie proszę o uwagi i radę
    Proponuję PC Atlantić /Fujitsu typ HP 10 kW przy -20 C i temp 60 C (podgrzewanie cwu do -20C bez grzałki)
    Koszt z montażem i zasobnikiem cwu 200 to max 35000zł (Ponadto jest 3 fazowa -też ważne) Jednofazową można zrobić za max 30000 zł.
    Z tymi taryfami to żaden problem żeby nastawić .Te o których piszę mają super automatykę można zaprogramować na dwa sposoby oraz wysterować sygnałem z zewnątrz.Ja zamontowałem już 22 szt tych pomp.Żadnych telefonów nawet nie zgłasza nikt konserwacji(a obowiązkowa w czasie gwarancji-ale są czyste).

Strona 10 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony