dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zOOr

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Już Marki (była Warszawa)
    Dzielnica
    Marki Południowe
    Posty
    118

    Domyślnie Fuszerka ogrodzenia

    Witam,
    "Fachowcy " robili ogrodzenie. Podmurówka + słupki i poprzeczki pod sztachety drewniane. Po pierwszym roku wyglądało OK (albo nie zauważyłem że się zaczyna sypać). Po drugiej zimie wygląda jak na zdjęciu.
    Na szczęście nie zdążyłem zamontować sztachet.

    Jeśli chodzi o podmurówkę to przyczyna jest oczywista. Za wąska. Ma tylko 18 cm szerokości. Natomiast zastanawia mnie stan słupków. Są to profile stalowe 50x50 grubości 3mm. Widać ich tendencję do próby stania się rurą

    Wykonawca się niedługo dowie o swojej fuszerce, ale chcę przygotować do boju.
    Jak to naprawić?

    Podmurówka to zapewne wycięcie betonu przy słupkach i poszerzenie w w tym miejscu podmurówki.
    Tylko nie wiem co z profilami? wycinanie i przyspawanie nowych załatwi chyba sprawę na kolejne 2 lata. Jak nie poznam przyczyny pękania profilu to nie będę wiedział jak temu zapobiec.
    Pozdrawiam,
    Artur

  2. #2

    Domyślnie

    Czołem,

    Powiem jedno: masakra.
    Zapytam o drugie: z czego te slupki masz? Czarna stal zabetonowana?
    Pamiętam dobrze ideał swój
    Marzeniami żyłem jak król
    Siódma rano to dla mnie noc
    Pracować nie chciałem, włóczyłem się
    Za to do puszki zamykano mnie
    Za to zwykle zamykano mnie
    Po knajpach grałem za piwko i chleb
    Na szyciu bluesa tak mijał mi dzień

  3. #3

    Domyślnie

    A masz jakies kapturki/daszki na tych profilach? Jesli nie, to moze woda dostala ci sie do srodka i reszte zalatwil mroz.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Na zdjęciu widać, że jakaś iła działała od środka- musiała być woda wewnątrz -więc słupki nie są zabezpieczone od góry a to chyba już wina inwestora...skoro piszesz, że kolejny rok
    Wykonawca się niedługo dowie o swojej fuszerce, ale chcę przygotować do boju.
    Wydaje się, ze nie wygrasz bo nie masz z czym- Oni wykonali dobrze swoją pracę - trzeba było zabezpieczyć górę(czapkę) chyba że to było i należało do nich.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zOOr

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Już Marki (była Warszawa)
    Dzielnica
    Marki Południowe
    Posty
    118

    Domyślnie

    czarna? Nie wiem, chyba tak. była w kawałkach po 6mb. Cięli to na krótsze kawałki.
    Pozdrawiam,
    Artur

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zOOr

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Już Marki (była Warszawa)
    Dzielnica
    Marki Południowe
    Posty
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Na zdjęciu widać, że jakaś iła działała od środka- musiała być woda wewnątrz -więc słupki nie są zabezpieczone od góry a to chyba już wina inwestora...skoro piszesz, że kolejny rok

    Wydaje się, ze nie wygrasz bo nie masz z czym- Oni wykonali dobrze swoją pracę - trzeba było zabezpieczyć górę(czapkę) chyba że to było i należało do nich.
    No to od góry były kapelusze. Montowali je samodzielnie, więc chyba jednak mam szanse. Część kapeluszy po zimie jest popękana. Gdy profil się kurczył to miażdżył plastik.

    Na dodatek słupki okrągłe od tyłu (z siatką) nie mają kapturków i z nimi się nic nie stało.
    Ale tył jest od północy a te zniszczone od południa.
    Pozdrawiam,
    Artur

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zOOr

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Już Marki (była Warszawa)
    Dzielnica
    Marki Południowe
    Posty
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejwwa Zobacz post
    Zapytam o drugie: z czego te slupki masz? Czarna stal zabetonowana?
    Coś więcej ana ten temat? Wydaje mi się, że nie jestem jedyny ze słupkami z takiego materiału.
    Pozdrawiam,
    Artur

  8. #8

    Domyślnie

    Widze, ze mamy podobny problem parę postow niżej opisałem swoj (rozsadzony murek klinkierowy). U mnie rosnący profil zrobil z murem to co u Ciebie z podmurowka. Profile również miałem zaślepione a mimo to woda jakimś cudem dostała sie do środka i marznąc zrobila co zrobila. Szukałem roznych porad i prawdopodobnie należy plastikowy kapturek uszczelnic silikonem. Te kapturki sa jednak nieszczelne.
    Podpowiedziano mi jeszcze cos poza tym silikonem. Do środka profilu nasypac piasku. Podobno to stara metoda zapobiegania rozsadzania przez zamarzajaca wodę. Piasek wypiera ewentualną wodę.
    Chyba tak bede wlasnie robił u siebie, czyli piasek do środka i silikonem uszczelnie kapturek. Profile mam identyczne jak Twoje.
    D09 "Dom na 102" wariant III

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał moominek72 Zobacz post
    Widze, ze mamy podobny problem parę postow niżej opisałem swoj (rozsadzony murek klinkierowy). U mnie rosnący profil zrobil z murem to co u Ciebie z podmurowka. Profile również miałem zaślepione a mimo to woda jakimś cudem dostała sie do środka i marznąc zrobila co zrobila. Szukałem roznych porad i prawdopodobnie należy plastikowy kapturek uszczelnic silikonem. Te kapturki sa jednak nieszczelne.
    Podpowiedziano mi jeszcze cos poza tym silikonem. Do środka profilu nasypac piasku. Podobno to stara metoda zapobiegania rozsadzania przez zamarzajaca wodę. Piasek wypiera ewentualną wodę.
    Chyba tak bede wlasnie robił u siebie, czyli piasek do środka i silikonem uszczelnie kapturek. Profile mam identyczne jak Twoje.
    Ja słyszałem nie o piasku, ale o styropianie który daje się w kawałkach i wypełnia rurkę czy profil , gdy woda chce zamarznąć miażdży styropian itd
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #10

    Domyślnie

    Nie daje się plastikowych zaślepek,które ,,wchodzą" w środek kształtownika (może to szybkie i tanie,ale efekty widoczne)
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  11. #11

    Domyślnie

    Wierutne bzdury wypisujecie ! mróz rozsadził profil i murek zarazem , woda w środku powstała w wyniku efektu skraplania się ( roszenia ) poprzez przejście ze stanu gazowego w ciekły.....(fizyka IV klasa bodajże) efekt punktu rosy ...... jedynym rozwiązaniem jest wypełnianie słupków betonem ( ciekłym ) i po kłopocie ........
    przez górę nie może tyle napadać ! chyba że w okresie monsunowym

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zOOr

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Już Marki (była Warszawa)
    Dzielnica
    Marki Południowe
    Posty
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał 33 Zobacz post
    Wierutne bzdury wypisujecie ! mróz rozsadził profil i murek zarazem , woda w środku powstała w wyniku efektu skraplania się ( roszenia ) poprzez przejście ze stanu gazowego w ciekły.....(fizyka IV klasa bodajże) efekt punktu rosy ...... jedynym rozwiązaniem jest wypełnianie słupków betonem ( ciekłym ) i po kłopocie ........
    przez górę nie może tyle napadać ! chyba że w okresie monsunowym
    A z czego się ma wykraplać taka ilość wody jak jest słupek SZCZELNIE zatkane (kapturki, silikony, ...) Wykropli sie, wyparuje itd., ale wszystko w "izolowanym" środowisku. Para wodna nie dostanie się chyba przez stal 2-3 mm grubości. A na pewno nie w ilościach o jakich rozmawiamy. Wydaje mi się, że wypełnienie słupków piachem już powinno wystarczyć, woda sie powinna w miarę równomiernie rozłożyć (podciąganie kapilarne). Zatkanie od góry słupka dowolnym kapturkiem (zewnętrznym/wewnętrznym wszystko jedno) nawet bez silikonu powinno zredukować problem do "0". Ale to już wykonawca ogrodzenia powinien wiedzieć.
    Pozdrawiam,
    Artur

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    100

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    czy nie prościej byłoby wywiercić wiertłem fi4 dwóch otworów w dolnej części słupka

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zOOr

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Już Marki (była Warszawa)
    Dzielnica
    Marki Południowe
    Posty
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał 100 Zobacz post
    czy nie prościej byłoby wywiercić wiertłem fi4 dwóch otworów w dolnej części słupka
    prościej. Do czasu aż nie zarośnie glonami/porostami/innym syfem i przestanie spełniać swoją funkcję.
    Pozdrawiam,
    Artur

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zOOr

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Już Marki (była Warszawa)
    Dzielnica
    Marki Południowe
    Posty
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał zOOr Zobacz post

    Jak to naprawić?
    <ciach>
    Tylko nie wiem co z profilami?
    Pytanie jak to naprawić nadal aktualne. Ktoś ma jakąś koncepcję?

    Słupki sa nie tylko rozepchnięte od wewnątrz ale również popękane na krawędziach.
    Ostatnio edytowane przez zOOr ; 05-05-2011 o 17:20
    Pozdrawiam,
    Artur

  16. #16

    Domyślnie

    wymienić na nowe
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  17. #17

    Domyślnie

    Ewidentna woda i to bogato, nie jakas tam rosa ! Raczej napadalo przed zalozeniem zaslepek bo na zdrowy rozum nawet jakby gdzies pekla to sie tak nie naleje...

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zOOr

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Już Marki (była Warszawa)
    Dzielnica
    Marki Południowe
    Posty
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtas122 Zobacz post
    wymienić na nowe

    Pytałem o naprawę nie tworzenie od nowa. odkopanie, wycięcie podmurówki, odspawanie od poprzeczek. Chyba żart.

    Cytat Napisał jacek57 Zobacz post
    Ewidentna woda i to bogato, nie jakas tam rosa ! Raczej napadalo przed zalozeniem zaslepek bo na zdrowy rozum nawet jakby gdzies pekla to sie tak nie naleje...
    Uwierz, że tyle przeciekło do środka/sie wykropliło. w sumie tam jest niewiele wody raptem 0,5l-1,0l
    Kapturki były zdjęte na 1 dzień jak były słupki malowane a wtedy nie padało.
    Ostatnio edytowane przez zOOr ; 09-05-2011 o 08:59
    Pozdrawiam,
    Artur

  19. #19

    Domyślnie

    To w takim razie,,szpachla szpachla i jeszcze raz szpachla ".
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    Piszesz że sa oprzeczki stalowe?
    Z mojej strony to wyglada tak.
    Stal jest gówniana sprowadzana gdzieś zza wschodniej granicy , bo takie pekniecie jest mało realne przy miekkiej stali. a tym bardziej po roku.
    Przyczyna pekniecia fundamentów, jezeli masz poprzeczki spawane to napreżenia powstałe w skutek spawania kumulója się podczas pracy stali w wyniku ciepła od słońca, zasada jest taka że jeżeli spawasz takie przesła to co 3 dajesz na śruby nie spawane. Woda dostała się jeszcze podczas betonowania, słupki były wkładane do betonu podczas zalewania i stąd woda, potem została zamknieta przykrywka, jeżeli to była jesień, jezeli lato to niejest wina wody tylko zmian temperatury pomiedzy dniem a noca, słońce ogrzewa stal potem szybko się kurczy w nocy i masz taki efekt, aby temu zapobiegac, nie wyeliminować bo nieda się tego wyeliminowac tradycyjnymi metodami daje się dwa pręty zbrojeniowe wzdłóz podmurówki jeden z jednej strony słupka drugi z drugiej, mozna tez załozyc strzemie na druty przy słupku.
    Na 100 procent wykonawca się wypnie na poprawke bo jest zadużo pracy własciwie tyle co przy nowym a i tak niewyjdzie jak nowy.
    Przekrój rury jest "przyjaźniejszy" bo odkształcenia podczas zmian temperatury są w kazdym kierunku, przy kwadracie kumulują się w kierunkach ścianek.
    jak poprawić?
    poszeżenie fundamentów na słupkach będzie wygladało komicznie, są 3 sposoby.
    1, koparką wywalasz wszystko i robisz od nowa
    2, zostawiasz tak jak jest, klejąc ubytki w betonie szpachlą do renowacji
    3, wycinasz czy wykuwasz beton razem ze słupkami, i zalewasz nowe okragłe słupki w betonie, bo zbrojenia niepołozysz

    Na kapturki bierzesz stalowe akcesoria
    Ostatnio edytowane przez antech ; 09-05-2011 o 20:09

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony