dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
597. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,06%
  • PCV

    484 81,07%
  • Aluminum i inne

    41 6,87%
Strona 888 z 1569
Pokaż wyniki od 17.741 do 17.760 z 31361
  1. #17741

    Domyślnie

    Cytat Napisał roslanka Zobacz post
    Wielkie dzieki na pewno zobacze

    a czy moge liczyć jeszcze na Wasze sprawdzone marki, modele?
    Pozdrawiam
    roslanka
    Za punkt odniesienia przyjąłbym CAPITAL w Włoszczowy albo ELITE 92 z Sokółki..

  2. #17742
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar roslanka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    81
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    A czy ktoś sie spotkał z oferta firmy Wiktorczyk chodzi o model okna Thermoline 78 mm?

  3. #17743
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Winchestera sprzedaje wiele firm, inaczej jest z Platinium które Veka ekstruduje wyłącznie dla Oknoplastu.
    to była pytanie retoryczne

  4. #17744

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Podobnie jak wiele osób przede mną, stoję aktualnie przed wyborem dostawcy okien do mojego domu. W założeniu miały to być okna drewniane, jednak ostatnio bardzo mocno zastanawiam się także nad oknami pcv (do czego - poza względami finansowymi - przekonuje mnie także wiele opinii wyrażanych w tym wątku).
    Poniżej podaję link do zestawiania mojej stolarki okiennej i bardzo proszę znawców tematu o opinie, czy wybór okien plastikowych w moim wypadku ma sens - głównie ze względu na rozmiary i założenia, które postaram się przedstawić.
    https://picasaweb.google.com/lh/phot...eat=directlink

    Jakie okna chcę:
    - do domu energooszczędnego, tzn. nie pasywny ale dobrze ocieplonego, z wentylacją mechaniczną i gwc,
    - na solidnym, sztywnym i szczelnym profilu, a niekoniecznie o najwyższym współczynniku Uf, myślę że w granicy 1,1 będzie już ok,
    - szklenie raczej potrójne o możliwie dobrym współczynniku Ug, szczególnie w tych największych oknach,
    - fix'y oprawione w ramie - nie przeszkadza mi zróżnicowana grubość ram, jeżeli tylko poprawi to bilans strat cieplnych,
    - w większości dużych okien szyby bezpieczne (hartowane lub klejone na filii),
    - wszystkie balkonowe Wk1 z klamką na klucz, ewentualnie ten patent, że mogę zostawić tylko opcję uchylania okna bez możliwości jego otwarcia - to z myślą o dzieciach,
    - o wyglądzie prostym, nowoczesnym, białe w środku i z jasno szarą okleiną na zewnątrz.

    Proszę o radę czy i ewentualnie jaki profil jakiego producenta może spełnić podane przeze mnie założenia - czy np. Veka Perfectline może być tutaj sensownym wyborem i czy "pomieści" i "udźwignie" te spore trzyszybowe szklenia w fix'ie? A jeżeli nie to jaki mam wybór? Nie chciałbym mieć okien dobranych na "styk" w zakresie wytrzymałościowym i później patrzeć jak latem te spore okna się wypaczają lub dzieje się z nimi coś niedobrego.

    Na koniec proszę o namiary na sprawdzonych i solidnych wykonawców stolarki okiennej w drewnie jak i w pcv na Śląsku (najlepiej okolice Katowic lub Częstochowy).

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam,
    _________________________________________
    Już się buduje - nowocześnie i ekologicznie!

  5. #17745
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    jareko a jak tam HeKaPlast? warto wchodzić w ich okna? bo jak już nie Jezierski to co...?
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  6. #17746

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Zbliża się czas zamawiania okien, czy ktoś mógłby polecić firmę z okolic Płocka, która ma dobre, ale niezbyt drogie okna i jeszcze lepszą ekipę. Rozważam ciepły montaż. Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam

  7. #17747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buszmen Zobacz post
    Proszę o radę czy i ewentualnie jaki profil jakiego producenta może spełnić podane przeze mnie założenia - czy np. Veka Perfectline może być tutaj sensownym wyborem i czy "pomieści" i "udźwignie" te spore trzyszybowe szklenia w fix'ie? A jeżeli nie to jaki mam wybór? Nie chciałbym mieć okien dobranych na "styk" w zakresie wytrzymałościowym i później patrzeć jak latem te spore okna się wypaczają lub dzieje się z nimi coś niedobrego.

    Na koniec proszę o namiary na sprawdzonych i solidnych wykonawców stolarki okiennej w drewnie jak i w pcv na Śląsku (najlepiej okolice Katowic lub Częstochowy).

    Pozdrawiam
    Te twoje oczekiwania nie są jakieś nadzwyczajne, choć mozna zrozumiec że dla ciebie wyjątkowe, a spełni je większość systemów tworzywowych i drewnianych. Jedynym dylematem dla ciebie jest tak naprawdę znalezienie solidnego producenta, który uczciwie ci to policzy i wykona. W Dąbrowie Górniczej masz Laboratorium Techniki Budowlanej, które bada okna większości producentów i na pewno ma PEWNĄ wiedzę, który ze śląskich producentów robi dobre okna. Podjedź do nich i zapytaj - to najlepsze źródło wiedzy.. pzdr

  8. #17748
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    "albo toyota albo nic"

  9. #17749
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Cytat Napisał Esiak Zobacz post
    jareko a jak tam HeKaPlast? warto wchodzić w ich okna? bo jak już nie Jezierski to co...?

    jareko teraz sprzedaje okna HeKa Plast - wiec powinny być ok.

    Ja sprawdzałam ceny u lokalnych przedstawicieli i Heka wychodzi drożej od jezierskiego. Za identyczne okna. (Jezier. 16.136zł. HeKa 17.361zł.)
    Ostatnio edytowane przez atika ; 19-04-2011 o 11:50
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  10. #17750
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cena końcowa jest uzależniona od rabatów a jeśli budowa znajduje się daleko ode mnie - to wybacz, ale nie dam ci rabatu takiego jak dla klienta którego mam pod nosem.

    Okna Heki, zwłaszcza w obustronnym kolorze wychodzą faktycznie drożej - jest to efekt zastosowania profili. Jezierski sam je okleinuje tym samym jego mniej kosztuje kolor. Heka bierze towar okleinowany od razu przez Schuco. Można toczyć dyskusje który sposób jest lepszy

    Zauważyłem, odkąd zacząłem współpracować z Hekaplastem minimalne różnice między oknami.
    Oczywiście to co teraz powiem zostanie odczytane na opak - trudno
    W standardzie są inne zawiasy dolne (z możliwością ściśnięcia na bolcu tym samym stworzenia oporu dla ruchu skrzydła) - moim subiektywnym zdaniem lepsze
    W standardzie przy HS-ach jest okapnik - zapobiega ewentualnemu wciekaniu wody na górną część skrzydła a przy jednostronnym kolorze, gdy rdzeń jest biały zakrywa górną część skrzydła i nie jest widoczny biały profil ościeżnicy
    W HKS-ach standardowo są inne, bardziej nośne (możliwość wykonania jeszcze cięższych skrzydeł) sanki bez względu na ciężar skrzydła
    Inaczej są rozwiązane ościeżnice w HKS-ach, odpadają z założenia problemy przy tynkowaniu górnego glifu, bo jest większy odstęp od prowadnicy względem krawędzi ościeżnicy - niektórzy dobrzy handlowy dawali tam u Jezierskiego poszerzenie 25 mm
    No i chyba najważniejsze dla tych co mają łuki, trapezy, jednostronny kolor czy też samo białe PVC - w Hece to wszystko można wykonać nie tylko na tradyzyjnym zgrzewie lecz także na zgrzewie tzw. "cienkim" który jest standardowym sposobem zgrzewania
    Nie wiem jak jest teraz w Jezierskim ale dotychczas nie było żądnych kłopotów z serwisem okien - podobnie w Hece, reakcja na zgłoszenie była bardzo szybka
    Okucia też Winkhausa Activpilot, szyby także z tej samej fabryki - jednym słowem towar schodzący z linii produkcyjnej w zastosowanych materiałach prawie identyczny
    Subiektywnie oceniając jakość końcowego wykonania, wyszklenia szyb, sposobu transportu, zabezpieczenia okien na czas transportu (widać że u Jezierskiego o tym zapomniano ostatni mi czasy), duperele ważne bardziej dla nas niż dla Was i tym podobne mające wpływ na moją pracę ocenił bym tak.
    Heka na 5
    Jezierski na 5 z minusem czy 4 plus
    Wrażenia po trzymiesięcznej współpracy są co najmniej pozytywne
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #17751
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Cena końcowa jest uzależniona od rabatów a jeśli budowa znajduje się daleko ode mnie - to wybacz, ale nie dam ci rabatu takiego jak dla klienta którego mam pod nosem.
    Jareko - ale Ty mi nie wyceniałeś okien. Już poprawiam swojego posta - bo rzeczywiście on zabrzmiał dwuznacznie. Mi wyceniał regionalny przedstawiciel i tylko napisałam o różnicy cenowej w tych 2 firmach.
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  12. #17752
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    dziękuję za wyprostowanie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #17753

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buszmen Zobacz post
    Witam wszystkich,

    Podobnie jak wiele osób przede mną, stoję aktualnie przed wyborem dostawcy okien do mojego domu. W założeniu miały to być okna drewniane, jednak ostatnio bardzo mocno zastanawiam się także nad oknami pcv (do czego - poza względami finansowymi - przekonuje mnie także wiele opinii wyrażanych w tym wątku).
    Poniżej podaję link do zestawiania mojej stolarki okiennej i bardzo proszę znawców tematu o opinie, czy wybór okien plastikowych w moim wypadku ma sens - głównie ze względu na rozmiary i założenia, które postaram się przedstawić.
    https://picasaweb.google.com/lh/phot...eat=directlink

    Jakie okna chcę:
    - do domu energooszczędnego, tzn. nie pasywny ale dobrze ocieplonego, z wentylacją mechaniczną i gwc,
    - na solidnym, sztywnym i szczelnym profilu, a niekoniecznie o najwyższym współczynniku Uf, myślę że w granicy 1,1 będzie już ok,
    - szklenie raczej potrójne o możliwie dobrym współczynniku Ug, szczególnie w tych największych oknach,
    - fix'y oprawione w ramie - nie przeszkadza mi zróżnicowana grubość ram, jeżeli tylko poprawi to bilans strat cieplnych,
    - w większości dużych okien szyby bezpieczne (hartowane lub klejone na filii),
    - wszystkie balkonowe Wk1 z klamką na klucz, ewentualnie ten patent, że mogę zostawić tylko opcję uchylania okna bez możliwości jego otwarcia - to z myślą o dzieciach,
    - o wyglądzie prostym, nowoczesnym, białe w środku i z jasno szarą okleiną na zewnątrz.

    Proszę o radę czy i ewentualnie jaki profil jakiego producenta może spełnić podane przeze mnie założenia - czy np. Veka Perfectline może być tutaj sensownym wyborem i czy "pomieści" i "udźwignie" te spore trzyszybowe szklenia w fix'ie? A jeżeli nie to jaki mam wybór? Nie chciałbym mieć okien dobranych na "styk" w zakresie wytrzymałościowym i później patrzeć jak latem te spore okna się wypaczają lub dzieje się z nimi coś niedobrego.

    Na koniec proszę o namiary na sprawdzonych i solidnych wykonawców stolarki okiennej w drewnie jak i w pcv na Śląsku (najlepiej okolice Katowic lub Częstochowy).

    Pozdrawiam
    W wyborze firmy nie podpowiem ale co do profili- Perfectline zmieści chyba 40mm pakiet co przy dużych przeszkleniach i szkle bezpiecznym daje U=0,7, poszukałbym szerszych profili dających możliwość zamontowania szkła minimum 46-48mm (Si82, Alphaline, Bluevolution, Eforte, Geneo) gdzie bezproblemowo szkło może mieć U=0,5.

    Pozdrawiam

  14. #17754
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    ....hmm i co teraz powiedzą ci którym wstawiłeś już jezierskiego.pewnie się wieszają hahaha... tylko nie na oknach bo to lipa jest;p
    1heka
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11... nie jeszcze nie tu
    12
    13
    14reszta

  15. #17755
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar hazeleyes1982
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3.340

    Domyślnie

    Wszystkim estetom i estetkom ( jestem jedna z nich :- ) w Hece na pewno spodobaja sie klamki Schuco oraz cienki zgrzew w HS-ach-wspomniał o tym jareko. Okienka mam zamontowane od tyg i muszę powiedzieć, ze sa naprawdę piękne.Gdyby ktos chciał zobaczyc fotki-chetnie słuze. Przy okazji, przepraszam za prywatę-dziękuję p. Robertowi i jego ekipie i pozdrawiam z samej "jaskini lwa"

  16. #17756

    Domyślnie

    Cytat Napisał hazeleyes1982 Zobacz post
    Wszystkim estetom i estetkom ( jestem jedna z nich :- ) w Hece na pewno spodobaja sie klamki Schuco oraz cienki zgrzew w HS-ach-wspomniał o tym jareko. Okienka mam zamontowane od tyg i muszę powiedzieć, ze sa naprawdę piękne.Gdyby ktos chciał zobaczyc fotki-chetnie słuze. Przy okazji, przepraszam za prywatę-dziękuję p. Robertowi i jego ekipie i pozdrawiam z samej "jaskini lwa"
    A jak estetka oceni takie coś ; http://www.vetrex.com.pl/sites/defau...roto_swing.jpg

  17. #17757
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał hazeleyes1982 Zobacz post
    Wszystkim estetom i estetkom ( jestem jedna z nich :- ) w Hece na pewno spodobaja sie klamki Schuco oraz cienki zgrzew w HS-ach-wspomniał o tym jareko. Okienka mam zamontowane od tyg i muszę powiedzieć, ze sa naprawdę piękne.Gdyby ktos chciał zobaczyc fotki-chetnie słuze. Przy okazji, przepraszam za prywatę-dziękuję p. Robertowi i jego ekipie i pozdrawiam z samej "jaskini lwa"
    ja chętnie obejrzałbym fotki Twoich okien... a na jakim profilu je masz?
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  18. #17758

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    W wyborze firmy nie podpowiem ale co do profili- Perfectline zmieści chyba 40mm pakiet co przy dużych przeszkleniach i szkle bezpiecznym daje U=0,7, poszukałbym szerszych profili dających możliwość zamontowania szkła minimum 46-48mm (Si82, Alphaline, Bluevolution, Eforte, Geneo) gdzie bezproblemowo szkło może mieć U=0,5.

    Pozdrawiam
    Rozumiem i dziękuję za odpowiedź.
    Trochę dzisiaj jeszcze popytałem i poczytałem i mam kolejne pytania:
    1. Jak rozumiem w pcv okna balkonowego 2500x1800 typu RU+RU z ruchomym słupkiem nikt mi nie wykona. Jaką mam w takim razie alternatywę jeżeli nie chcę dodatkowo dzielić okna i wstawiać np. naświetla?
    2. Okno 4270x2100 typu 3xFIX mogę wykonać w jednej ramie? Producent proponuje 3 oddzielne ramy skręcone ze sobą ale to dwukrotnie poszerzy podziały pomiędzy szybami... a ja w oknach - szczególnie w tych największych - chciałbym mieć jednak jak najwięcej szkła.
    3. Okno 2050x5400 typu 3xFIX - przeszklenie klatki schodowej. Podobna sytuacja jak wyżej z tym, że producent zaleca tutaj podział okna na 4 części... i w grę wchodzą już szyby grubości 6mm w pakiecie co jak rozumiem obniża jej U, co przy 10m2 szyby nie jest bez znaczenia...

    Ostatnie pytanie, jakie najwyższe Ug może uzyskać pakiet 4/16/4 z np. Kryptonem i powłokami niskoemisyjnymi? Czy jest to w ogóle jakaś alternatywa w moim przypadku? Bo jak podejrzewam lżejsze szklenie mogłoby może rozwiązać część moich problemów... i pozwoliłoby zachować przewidziane przez architekta podziały.
    A może aluminium tam gdzie niezbędne a reszta pcv?
    Pozdrawiam,
    _________________________________________
    Już się buduje - nowocześnie i ekologicznie!

  19. #17759
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał hazeleyes1982 Zobacz post
    w Hece na pewno spodobaja sie (...) cienki zgrzew w HS-ach-wspomniał o tym jareko.
    Niedawna poważna wada okien (wg Jareko) nagle staje się ważną zaletą?

  20. #17760

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Niedawna poważna wada okien (wg Jareko) nagle staje się ważną zaletą?
    Złośliwa bestia

Strona 888 z 1569

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony