dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 338 z 1144
Pokaż wyniki od 6.741 do 6.760 z 22870
  1. #6741

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Z tego, co się orientuję tylko na podstawie rozmowy z pracownikami OTGiS Łódź drobnych korekcji powietrza w małym zakresie można dokonywać na sterownikach firmy PLUM przy aktywnym algorytmie... chyba plus-minus 10%.

    Takie coś jest już wystarczające do wykonania jakiegoś zabiegu korekcji.


    Na jesień będziemy próbować coś nowego i tutaj z kolei ja chciałbym coś otwarcie napisać... wprost i bez żadnej ściemy.
    Tak, aby był czas na przemyślenie tematu.

    Miałbym wówczas ochotę na wypróbowanie sterownika Bruli, czy ktoś może odpowiedzieć, czy jest na to szansa, aby udostępniono mi na ok.30dni model do wykonania testów? Minertu, mógłbyś zapytać? Ewentualnie, czy mógłbym wówczas wypożyczyć taki ster na te 30dni od Karoki bądź Suspensera, jeżeli jeszcze będą te sterowniki mieli?

    Jak wspominałem, lubię takie próby i często sprawdzam wyroby innych producentów.
    Gdzieś mi tez przemknęło info o tym ze Panowie ES testowali model do tłoka (Bruli) Jak by Cie interesowało to możne minertu tez zapytać. Ale już nic nie pisze bo jeszcze opiernicz dostane od minertu..

  2. #6742
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post


    Miałbym wówczas ochotę na wypróbowanie sterownika Bruli, czy ktoś może odpowiedzieć, czy jest na to szansa, aby udostępniono mi na ok.30dni model do wykonania testów? Minertu, mógłbyś zapytać? Ewentualnie, czy mógłbym wówczas wypożyczyć taki ster na te 30dni od Karoki bądź Suspensera, jeżeli jeszcze będą te sterowniki mieli?
    W sobotę będę przechodził na Bruli, może będę rozmawiał jutro z p. Edwardem z E-S jeśli nie wyrażą sprzeciwu to chyba nikt ci nie odmówi. Dodatkowo wiem że Budowniczy ma dostać Cobrę do testów a ma też Bruli.
    Tak ustaliłem z firmami że po miesiącu pracują ich sterowania, trzeba jakoś to pogodzić. Nie wiem jak Suspenser to rozwiązał.
    Już mnie ciekawi jak wypadną w porze zimowej.

  3. #6743
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Panie Włodku działaj pan z tym netem i tygodniowym programatorem. Tego mi brakuje.

  4. #6744

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Z Cobrą jest tak samo tylko kocioł już miałem. A jak mam możliwość to się właśnie bawię.
    Ograniczyłem tylko max moc dmuchawy do 80% do czeskiego eko, gdybym tego nie zrobił pewnie równie dobrze by się wypalał ale jak mam możliwość to dlaczego nie.
    Druga rzecz to ustawiona fabrycznie minimalna moc kotła na 3% przestawiłem na 1% bo mnie wkurzało jak kocioł przeciągał po 12 stopni od zadanej na CWU ale jak popatrzę na eCoalowców to im nawet 30 stopni nie przeszkadza, no ale taka już moja uroda.
    Normalnie eCoal po przekroczeniu zadanej o 5 stopni wpada w podtrzymanie. Takie przeciąganie najczęściej jest widoczne przy pracy cyklicznej pompy CO. Pompa się zatrzymuje a kocioł po rozpędzeniu oddaje jeszcze ciepło do wody i temp rośnie. U mnie częściowo ten problem się rozwiązał bo trochę woda w obiegu porusza się grawitacyjnie.

  5. #6745
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Kurde tak się wciągnąłem a to nie ten temat.

  6. #6746
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    Normalnie eCoal po przekroczeniu zadanej o 5 stopni wpada w podtrzymanie. Takie przeciąganie najczęściej jest widoczne przy pracy cyklicznej pompy CO. Pompa się zatrzymuje a kocioł po rozpędzeniu oddaje jeszcze ciepło do wody i temp rośnie. U mnie częściowo ten problem się rozwiązał bo trochę woda w obiegu porusza się grawitacyjnie.
    Miałem na myśli tryb Lato.

  7. #6747

    Domyślnie

    No to już nie wiem. Ja nie miałem tego rodzaju kłopotu.

  8. #6748
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    Pompa się zatrzymuje a kocioł po rozpędzeniu oddaje jeszcze ciepło do wody i temp rośnie.
    Tak reaguje każdy kociołek, to ta bezwładność. Im paliwo lepsze i lepiej trzyma żar tym większe przerosty no żeby było ładniej to przeregulowanie.

  9. #6749
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Panie Włodku działaj pan z tym netem i tygodniowym programatorem. Tego mi brakuje.
    Program tygodniowy postaram się zrobić latem, cierpliwości.

  10. #6750

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    Gdzieś mi tez przemknęło info o tym ze Panowie ES testowali model do tłoka (Bruli) Jak by Cie interesowało to możne minertu tez zapytać. Ale już nic nie pisze bo jeszcze opiernicz dostane od minertu..
    Do tłoka to akurat pracuję sam nad czyms innym, o pomoc w testowaniu prosiłem z kolei kolegę VLD.
    Mam swoje przemyślenia i spostrzeżenia.

    Natomiast przy nowym wyrobie chciałbym rzeczywiście podjąć się próby.
    Obojętnie, czy będzie zgoda i wysyłka przez E-S, czy będzie zgoda na wypożyczenie od Karoki, Suspensera czy Budowniczego na 30dni.

    Pytam wcześniej, aby był czas na zastanowienie.

    ps. koledze kocurmarcin gaśnie na miale... więc uważam,że w tym wypadku jakaś ręczna korekta w eCoalu by mu pomogła, ale co ja tam wiem...
    piasek się nie pali bezproblemowo... doradziłbym mu próbę domieszania trocin bądź pelletu bądź ziarna owsa w ilości ok.40%objętościowo, powinno wówczas się dłużej paliwo podtrzymać w trybie letnim... ale ja tu tylko sprzątam.....
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  11. #6751
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    No to już nie wiem. Ja nie miałem tego rodzaju kłopotu.
    Czasami piszę z minertu na gadulcu i podglądam często jego kociołek jak i on mój.
    Zauważyłem że w trybie lato potrafi mu po 30 stopni nawet nadłożyć. Dzisiaj widzę że chyba dorwał jakąś nową wersję oprogramowania która umożliwia wydłużyć czas postoju ponad 90min.
    Coś po jego wykresie mi tak wygląda. Za krótki eCoal miał ten czas i dlatego tak ciągnął w górę.
    Rzuć okiem na jego wykres.

  12. #6752

    Domyślnie

    Jarecki On ma eko plus chyba. Ja przyznam się ze nie znam tego palnika.Widziałem go tylko na testach. Nie wiem tez czy ten miał to nie sam piasek ,bo wtedy może mieć problem.Możliwe ze jakaś korekta by mu pomogła.

  13. #6753

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Czasami piszę z minertu na gadulcu i podglądam często jego kociołek jak i on mój.
    Zauważyłem że w trybie lato potrafi mu po 30 stopni nawet nadłożyć. Dzisiaj widzę że chyba dorwał jakąś nową wersję oprogramowania która umożliwia wydłużyć czas postoju ponad 90min.
    Coś po jego wykresie mi tak wygląda. Za krótki eCoal miał ten czas i dlatego tak ciągnął w górę.
    Rzuć okiem na jego wykres.
    Jest wersia testowa na e sterowniki do 120min.

  14. #6754
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    W sobotę będę przechodził na Bruli, może będę rozmawiał jutro z p. Edwardem z E-S jeśli nie wyrażą sprzeciwu to chyba nikt ci nie odmówi. Dodatkowo wiem że Budowniczy ma dostać Cobrę do testów a ma też Bruli.
    Tak ustaliłem z firmami że po miesiącu pracują ich sterowania, trzeba jakoś to pogodzić. Nie wiem jak Suspenser to rozwiązał.
    Już mnie ciekawi jak wypadną w porze zimowej.
    Ja planuję każdy ze sterowników podłączać po kolei na tyle na ile wystarczy worek węgla [dobrane parametry Bruli i Tatarek mam zapisane], dodatkowo Bruli i Tatarek sprawdzę z założonym tłumieniem dolotu powietrza do wentylatora [włóknina filtracyjna+wełna] oraz tylko z przysłoniętą przesłoną wentylatora bez dodatkowych tłumień [tu pewnie będą konieczne korekty nastaw tzn. większa dawka węgla w czasie cyklu pracy].

  15. #6755

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Ja planuję każdy ze sterowników podłączać po kolei na tyle na ile wystarczy worek węgla [dobrane parametry Bruli i Tatarek mam zapisane], dodatkowo Bruli i Tatarek sprawdzę z założonym tłumieniem dolotu powietrza do wentylatora [włóknina filtracyjna+wełna] oraz tylko z przysłoniętą przesłoną wentylatora bez dodatkowych tłumień [tu pewnie będą konieczne korekty nastaw tzn. większa dawka węgla w czasie cyklu pracy].
    Moim zdaniem włóknina filtracyjna oraz wełna nie należą do wyposażenia zarówno kotła, jak też dmuchawy, jak też sterownika. Przeciętny użytkownik na to nie wpadnie, korzysta z tego, co ma dostępne. Więc ograniczenie obrotów dmuchawy, ewentualnie przysłonka na dmuchawie.

    Cobra radzi sobie bez tych dodatków, więc pozostałe sterowniki też mogą czy tam powinny sobie z tym fantem radzić.
    Jak to robią - to chyba mamy zamiar sprawdzić....
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 30-06-2011 o 17:00
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  16. #6756
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No ja właśnie teraz chcę podłaczyć tak jak na Cobrze bez żadnych cegieł, włoknin ani innych kombinacji.
    Przeczyszczę tylko kociołek.
    Już wiem że temp. spalin pójdzie ostro w górę, może ukaże się poprawka która umożliwi w Brulim niższą nastawę min. mocy dmuchawy.
    Jest teraz 30% myślę że od 20 było by już przyzwoicie dla mojego "badziewiaczka"
    Chociaż coraz bardziej się utwierdzam w tym że to wcale nie najgorszy kocioł.

  17. #6757

    Domyślnie

    Cytat Napisał kocurmarcin Zobacz post
    Instrukcje czytalem , teraz ja przegladam i nie moge znalezc informacji ktore by mi pomogly . Moze cos przeoczylem , Prosze mnie naprowadzic.
    Szanując odrębność wątków postaram się pomóc w tym miejscu.....

    Wiem tylko tyle,że masz opcję zadawania przedmuchu, tak więc być może spróbuj skrócić ten czas.

    Piasek, co odpowiedziałem innemu koledze, w innym miejscu nie jest prosty do spalenia i rodzi problemy, pomogła by opcja korekcji, ale jej nie masz.

    Inną logiczną zatem metodą do takiego drobnego miału jest dodanie ok.40% trocin, ziarna owsa bądź pellet, zależy do czego masz dostęp.
    Powinno to pomóc z podtrzymaniem żaru w trybie lato, SPRÓBUJ
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  18. #6758
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocurmarcin

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    POLAND
    Kod pocztowy
    58-260
    Posty
    98

    Domyślnie

    Dzieki Jarecki jutro cos pomajstruje .

    Jak PUszcze na centralne to nie ma problemu , natomiast gasnie w trybie lato poniewaz mam za maly odbiur ciepla no i opal do dupy, na testy wziolem worek.
    Ostatnio edytowane przez kocurmarcin ; 30-06-2011 o 20:39

  19. #6759
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Moim zdaniem włóknina filtracyjna oraz wełna nie należą do wyposażenia zarówno kotła, jak też dmuchawy, jak też sterownika. Przeciętny użytkownik na to nie wpadnie, korzysta z tego, co ma dostępne. Więc ograniczenie obrotów dmuchawy, ewentualnie przysłonka na dmuchawie.

    Cobra radzi sobie bez tych dodatków, więc pozostałe sterowniki też mogą czy tam powinny sobie z tym fantem radzić.
    Jak to robią - to chyba mamy zamiar sprawdzić....
    Oczywiście, że te dodatki nie należą do wyposażenia - sam wymyśliłem, żeby je montować i kilku osobom już to pomogło ograniczyć "huragan w kominie" i zdmuchiwanie płomienia.

    Chcę jednak u siebie sprawdzić jaki wpływ na zużycie opału ma to ograniczanie.

    Przypomina mi się jak jakiś czas temu pewna osoba w tym wątku stwierdziła, że problemem jest instalowanie zbyt mocnych dmuchaw przez producentów kotłów - ciekawe, że po zamontowaniu Ognika lub Pumy te same dmuchawy od razu pracują jak trzeba i są już dobre.

    Czytałem trochę o sterowaniu fazowym i grupowym - podobno grupowe jest energooszczędne tzn. dmuchawa na niższych obrotach bierze mniej kWh niż przy sterowaniu fazowym gdzie bierze praktycznie tyle samo w całym zakresie obrotów - czy tak jest faktycznie czy też coś źle zrozumiałem ?

  20. #6760

    Domyślnie

    Marcin faktycznie masz kiepskie paliwo, podczas burzy tata wyłączył piec i po burzy zapomniał go włączyć. 6h był bez prądu, po włączeniu w bardzo krótkin czasie osiągnął zadaną tem. Widzę że u Minerta po wgraniu softu z ok. 23 dni do końca eko zrobiło się ponad 45dni do końca przy tej samej ilości węgla 30%. To się nazywa oszczędność. Brawo dla twórców eCoala za expresowe zmiany

Strona 338 z 1144