dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 22
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 423
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo93 Zobacz post
    Tam gdzie widać COP wyższy od 5 to paliłem wieczorem w kominku z PW.
    Dlaczego przy lipcowych upałach palisz w kominku? Do czego teraz zużywasz to wyprodukowane ciepło?
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  2. #102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Dlaczego przy lipcowych upałach palisz w kominku? Do czego teraz zużywasz to wyprodukowane ciepło?
    Jak to dlaczego? Pali, bo lubi palić .
    A ciepło, jak widać, przydaje się - do podwyższenia COP pompy ciepła .

  3. #103
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Dlaczego przy lipcowych upałach palisz w kominku? Do czego teraz zużywasz to wyprodukowane ciepło?
    Skoro w lipcu mieliśmy listopad, to wcale się nie dziwię Mi się zdarzało też tak robić, jak w domu temperatura (w lipcu !) spadała do 18 C.

  4. #104
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Jak to dlaczego? Pali, bo lubi palić .
    A ciepło, jak widać, przydaje się - do podwyższenia COP pompy ciepła .
    Paliłem, bo było kilka chłodniejszych dni i wieczorów. Ciepło z kominka z PW zasila bufor w którym jest zbiornik na CWU. Palenie pozwoliło też przetestować układ hydrauliczny po zmianach (ciężko się odpowietrza).
    Mam oddzielne ciepłomierze na obwodzie PCi i kominka z PW.

    Podwyższenie COP o kilka dziesiątych to efekt uboczny...
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  5. #105

    Domyślnie

    Cześć gonzo93.
    Obliczając moc grzewczą mojej PC uzyskałem wartość 3,491kW [dla podgrzania 300l wody o 10stopni w czasie 1h]. Przyjąłem ciepło właściwe wody = 4189,9 J/kg*K. Czy dobrze liczę? Ciepłomierza nie mam, zatem pozostaje mi bazowanie na przyrostach temperatur w jednostce czasu dla znanej objętości. Wyniki moich pomiarów znacznie różnią się od Twoich, więc chciałem się upewnić, że liczę prawidłowo.
    Ostatnio edytowane przez Zigobar ; 12-07-2011 o 16:28

  6. #106

    Domyślnie

    siemanko, pozwolcie ze wtrace male pytanko w zwizaku z hewalexem.
    napalilem sie na zasobnik warstwowy ACV HL E 160l, czy mozna pod niego podpiac Hewalexa PCWU-3,8H-A3 ??? czy 160l na warstowym wystarczy z ta PC ???
    w domu mam instalacje reku a pompa ma stac w kotlowni, gdzie wejscie jest z garazu, czy oplaca sie ja podpinac pod reku czy lepiej zeby zasysala powietrze z kotlowni/garazu i wywalala na zewnatrz ???

  7. #107
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał grynek77 Zobacz post
    ...W domu mam instalacje reku a pompa ma stac w kotlowni, gdzie wejscie jest z garazu, czy oplaca sie ja podpinac pod reku czy lepiej zeby zasysala powietrze z kotlowni/garazu i wywalala na zewnatrz ???
    U mnie jest identycznie, też pompa jest w kotłowni do której jest wejście z garażu. Pierwotnie też chciałem, żeby pompa wciągała powietrze z garażu i wywalała na zewnątrz. Okazało się, że pompa przewala ogromne ilości powietrza i ono też musi się skądś wziąć w tym garażu. U mnie wciągało kratkami wentylacyjnymi i kominem (odprowadzeniem kondensatu bo jeszcze nie był podłączony do kanalizy). Teraz mam podpiętą pod wywiew reku przez trójnik. Brakującą cześć wciąganego powietrza pobiera sobie z zewnątrz.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  8. #108
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Przypadkiem się natknąłem, może ktoś się skusi:

    http://allegro.pl/pompa-ciepla-mitsu...711038213.html

    Tak na oko ze dwa razy taniej niż nówka.

  9. #109
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    to mitsubischi, ma tylko ich sprężarkę,
    irównie dobrze mógłbyś sprzedawać pompę Copeland, jak by miała scrolla z Copelanda

  10. #110
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    to mitsubischi, ma tylko ich sprężarkę,
    irównie dobrze mógłbyś sprzedawać pompę Copeland, jak by miała scrolla z Copelanda
    A po czym to poznać? Bo tam na zdjęciach są tabliczki Mitsubishi, made in japan, itd.? Ale swoją drogą tak sobie pomyślałem, że jak będę kupował za jakiś czas, to się rozejrzę po Europie, czy jakiś Niemiec tudzież Anglik z różnych powodów nie sprzedaje kilkuletniego Zubadana za pół ceny. W końcu z samochodami z Zachodu doświadczenia mam raczej dobre. Istnieje jakikolwiek rynek wtórny tego typu wynalazków?

  11. #111
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał andriuss Zobacz post
    A po czym to poznać? Bo tam na zdjęciach są tabliczki Mitsubishi, made in japan, itd.? Ale swoją drogą tak sobie pomyślałem, że jak będę kupował za jakiś czas, to się rozejrzę po Europie, czy jakiś Niemiec tudzież Anglik z różnych powodów nie sprzedaje kilkuletniego Zubadana za pół ceny. W końcu z samochodami z Zachodu doświadczenia mam raczej dobre. Istnieje jakikolwiek rynek wtórny tego typu wynalazków?
    Istnieje rynek wtórny, ale są to urządzenia przeważnie zdemontowane z powodu dużych awarii albo urządzenia mocno przestarzałe. Obie opcje - do rozważenia. Pierwsze - można często niedrogo naprawić, np. wymienić sprężarkę. Te drugie, mimo że stare, działają często bez zarzutu po drobnym "podrasowaniu".

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo93 Zobacz post
    U mnie jest identycznie, też pompa jest w kotłowni do której jest wejście z garażu. Pierwotnie też chciałem, żeby pompa wciągała powietrze z garażu i wywalała na zewnątrz. Okazało się, że pompa przewala ogromne ilości powietrza i ono też musi się skądś wziąć w tym garażu. U mnie wciągało kratkami wentylacyjnymi i kominem (odprowadzeniem kondensatu bo jeszcze nie był podłączony do kanalizy). Teraz mam podpiętą pod wywiew reku przez trójnik. Brakującą cześć wciąganego powietrza pobiera sobie z zewnątrz.
    dzieki za odp, sprawdzalem u siebie, reku, ktory ma byc zamontowany ma wydajnosc 500m3/h czyli powinno to wystarczec dla PC. Gonzo93 a jak daleko masz podpiety ten trojnik do instalacji reku od PC??? u mnie wywiew z reku jest na poddaszu ale w kotlowni widzialem rury od systemu reku wiec moze da rade tam podpiac? zastanawiam sie czy nie zakloci to dzialania reku?? no i teoretycznie PC moglaby chodzic caly rok gdyby miala powietrze dolotowe z instalacji reku....idealnie

  13. #113
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał grynek77 Zobacz post
    dzieki za odp, sprawdzalem u siebie, reku, ktory ma byc zamontowany ma wydajnosc 500m3/h czyli powinno to wystarczec dla PC. Gonzo93 a jak daleko masz podpiety ten trojnik do instalacji reku od PC??? u mnie wywiew z reku jest na poddaszu ale w kotlowni widzialem rury od systemu reku wiec moze da rade tam podpiac? zastanawiam sie czy nie zakloci to dzialania reku?? no i teoretycznie PC moglaby chodzic caly rok gdyby miala powietrze dolotowe z instalacji reku....idealnie
    Wydajność 500m3/h to to Twoje reku pewnie ma na najwyższym biegu. Pytanie czy będzie tak chodziło cały czas. U mnie odległość od pompy do trójnika wynosi 1,5m. Od trójnika do wywiewu jest 0,5m. Rekuperator mam w kotłowni, a wywiewy są na poziomie kotłowni przez ścianę.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  14. #114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rafał_
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    to mitsubischi, ma tylko ich sprężarkę,
    irównie dobrze mógłbyś sprzedawać pompę Copeland, jak by miała scrolla z Copelanda
    Warto by sprawdzić zanim walnie się gafę. Ta jednostka zewnętrzna PUHZ-RP6VHA jest jak najbardziej produkcji MITSUBISHI.

  15. #115
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    fakt, nie sprawdzałem

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo93 Zobacz post
    Wydajność 500m3/h to to Twoje reku pewnie ma na najwyższym biegu. Pytanie czy będzie tak chodziło cały czas. U mnie odległość od pompy do trójnika wynosi 1,5m. Od trójnika do wywiewu jest 0,5m. Rekuperator mam w kotłowni, a wywiewy są na poziomie kotłowni przez ścianę.
    no tak...u mnie pewnie bedzie to wieksza odleglosc i albo bedzie trzeba zmontowac rure o wiekszym przekroju albo dodac wentylator zeby wspomogl przeplyw powietrza...wywiew natomiast moze wepne w komin ?? bo inaczej musialbym puscic rura przez garaz na zewnatrz....bo kotlownia jest przez sciane z kotlownia sasiada....(domek blizniak)

  17. #117
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    ad 1) każda grzałka zagrzeje w przypadku gdy straty będą mniejsze niż moc grzałki,
    kwestią jest tylko czas grzania,
    ad 2) taka PCI tylko jako wspomaganie co,
    ad 3) można,

    po czwarte, jak to się ma do kosztów wykonania całości instalacji wodnej i centralnego ogrzewania w wysokości 3000 zł, pogrubione tak ja w Twoim dzienniku budowy

  18. #118

    Domyślnie

    odpowiem nie jako teoretyk ale jako praktyk podobnego systemu. Bardzo mi się podoba taki zestaw, ale jak instalowałem u siebie 10 lat temu to nie nie było takich PC- pw do cwu. Użytkuję zbiornik cwu 300l z 2 wężownicami, do dolnej jest podłączony pw kominka i solary, do górnej podłogówka z kotłem gazowym, oczywiście w zbiorniku jest grzałka również elektryczna (nigdy nie używana). Przy takim małym zapotrzebowaniu domu na ciepło głównym kotłem będzie pc i w większości sezonu grzewczego wystarczy, przy min temp poniżej 20stC trzeba będzie przepalić w kominku, ale w przypadku braku możliwości palenia w kominku będzie potrzebny kocioł elektryczny jak w 2 wariancie (będzie bardzo rzadko używany). W przypadku częstszego palenia w kominku pc będzie rzadziej się włączała, (tak u mnie jest z kotłem gazowym). Uważam, że taka pc do cwu z dwoma wężownicami jest doskonałym sprzęgłem w domu z małym zapotrzebowaniem na energię zwłaszcza, że pozwala zdywersyfikować różnych dostawców energii. Gratuluję wyboru, przede wszystkim ze względu na koszt inwestycyjny takiego systemu - odnośnie tego że się sprawdzi to nie mam jakichkolwiek wątpliwości - praktycznie podobny użytkuję od 8 lat.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  19. #119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    arturo bedzie odbierał ciepło do podłogówki poprzez wężownicę..., to tak jak byśmy chcieli chłodzić wodę w zasobniku poprzez podłogę, czy moc tej wężownicy jest wystarczająca do przekazania odpowiedniej ilości energii?

  20. #120

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    arturo bedzie odbierał ciepło do podłogówki poprzez wężownicę..., to tak jak byśmy chcieli chłodzić wodę w zasobniku poprzez podłogę, czy moc tej wężownicy jest wystarczająca do przekazania odpowiedniej ilości energii?
    górna wężownica do podłogówki dostarczy tylko określoną ilość energii (u mnie również ogrzewa cwu kotłem gazowym), w okresach przejściowych to wystarczy, ale przy dużych mrozach może być potrzebny kocioł elektryczny (jak wcześniej zaznaczyłem), zwłaszcza wtedy gdy nie będzie palone w kominku. Oczywiście podgrzewanie cwu jest sterowane programatorem czasowym dopasowanym do potrzeb mieszkańców.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

Strona 6 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony