dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 127 z 146
Pokaż wyniki od 2.521 do 2.540 z 2905
  1. #2521
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał shyha Zobacz post
    Co powiecie o parkiecie Jesion Bursztyn ? Mało opinii w necie na temat tego konkretnego jesionu.
    Planujemy zakupić w studio parkietu. Początkowo miał być dąb natur, ale stwierdziliśmy, że może coś ciemniejszego w naszym mieszkaniu byłoby lepsze.
    Tylko nie wiem jak z utrzymaniem, czy jeżeli wyleje się jakaś ciecz czy powiedzmy po godzinie się nie odbarwi.
    Woda i ocet a także domestos to ciecze. Po godzinie woda rozlana w miejscu łączenia się węższych części parkietu może trwale przebarwić drewno. Ocet może trochę poleżeć 5-10minut, domestos należy natychmiast usunąć masz na to pięć minut dla domestosu. Takie miejsce należy zneutralizować wodą i wytrzeć do sucha.Generalnie wino, herbata, alkohol powinny zostać usunięte spokojnie, bez paniki ale natychmiast z podłogi. Po pierwsze niebezpieczeństwo poślizgnięcia się, po drugie pozostawione na podłodze mogą uszkodzić lakier.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  2. #2522
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Mam pytanie do specjalistów.Czym potraktować dąb ,by wyglądał tak jak na tym zdjęciu ?
    http://innemeble.pl/storage/full/128...TA_FOTEL_N.jpg

  3. #2523
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Co się dzieje, że musi wydłutować kilka klepek? Kiedy zostały ułożone? Jaki użyto klej? Ile zużyto na m2?
    Jeżeli są niedoklejone można zrobić to inaczej. Jeżeli kolorystycznie się różnią i to drażni to musi wymienić.
    Jeżeli musi dłutować to powinien zacząć od środka klepki delikatnie wybierać, aż do podłoża. Następnie powinien dłutować od środka na zewnątrz klepki. Oczywiście pióra klepek sąsiednich i nowych musi usunąć, aby włożyć nowe klepki.

    Jeśli klepki są niedoklejone to w jaki sposób można to poprawić nie dłutując klepek?

  4. #2524
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maj1947

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2

    Domyślnie

    Skończyłem renowację podłogi. Cyklinowałem tylko uszkodzoną część parkietu.
    a/ Cyklinowanie ręczną szlifierką taśmową. Winna być z blokadą wyłącznika, co ułatwia manewrowanie. Trzeba bardzo uważać przy przemieszczaniu poprzecznym - każde zakantowanie czy przekosowanie może skutkować wgłębieniem.
    Deską barlinecką zacząłem i słusznie od papieru 60 (cienka warstwa zewnętrzna! ), potem 80 i 120. Efekt bardzo przyzwoity, choć obrzeża trudno dokładnie doszlifować szlifierką oscylacyjną i ręcznie. Żałuję że nie zdecydowałem się na szlifowanie całości podłogi, ale bałem się efektu końcowego na większej powierzchni. Jak się okazało- nie taki diabeł straszny.
    b/ Wodnorozpuszczalny lakier 2-składnikowy Blanchon Belmor półmat w trzech warstwach. Wałki nylonowe 10mm. Wydajnośc jednej warstwy ok.8mkw/l. Na pierwszą warstwę (zamiast podkładu) należy przeznaczyć nieco więcej lakieru, na kolejne mniej. Bardzo dobra "rozlewnośc". Ostatnia warstwa była kładziona również na powierzchnię ze starym praktycznie niezniszczonym lakierem chemolakowym po dokładnym jego zmatowaniu papierem 150. Zadnego efektu zwarzenia, również przyczepnośc w trakcie malowania była bez problemu, więc raczej nie należy obawiać się łuszczenia po dłuższym użytkowaniu. Ważne jest zmatowanie, bo na niematowanej powierzchni lakier nie wytrzymał próby monety po jednym dniu. Oczywiście jest pewna różnica w odcieniu powierzchni , ale z tym się liczyłem (stara pójdzie znowu pod dywan).
    Najważniejsze że żona zadowolona.

  5. #2525
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał tufus Zobacz post
    Jeśli klepki są niedoklejone to w jaki sposób można to poprawić nie dłutując klepek?
    poprzez wykonanie zastrzyków specjalnego kleju. Ten temat był wielokrotnie opisywany.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #2526
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Asia28

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    [moderowano] pisze o parkietach do łazienek, czy jest to dobry pomysł na wstawianie drewnianych podłóg w tak wilgotnym pomieszczeniu??

    Jaki parkiet jest bardziej stabilny, ten z drewna egzotycznego czy krajowego?

  7. #2527
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asia28 Zobacz post
    Witam
    Jaki parkiet jest bardziej stabilny, ten z drewna egzotycznego czy krajowego?
    Nie w takich kategoriach należy rozpatrywać stabilność drewna.
    Stabilność drewna jako elementu podłogowego należy rozpatrywać w kontekście jego kurczliwości (skurcz i spęcznienie) oraz poprzez pryzmat jego gęstości, gdzie im gęstsze drewno tym mniej stabilne.
    Wyjątek stanowią merbau i doussie oraz po części jatoba, które są nasycone substancjami hydrofobowymi co nawet przy dużej gęstości drewna ogranicza przez nie pochłanianie wilgoci a tym samym czyni je bardziej stabilnym.
    Podsumowując, nie miejsce pochodzenia a konkretne właściwości decydują o stabilności drewna. Właściwości drewna znajdziesz w wyszukiwarce. Pozdrawiam.

  8. #2528

    Domyślnie

    Ten Drewex z Radzymina to chyba mało ma roboty, skoro tak reklamuje się na wszelkich forach.
    Ale co się dziwić skoro produkuje podłogi, schody i tarasy, a do tego sprzedaje je, układa i cyklonuje.
    Producent powinien układać, sklep powinien sprzedawać, a parkieciarz - układać.
    Wtedy wszystko jest na swoim miejscu

  9. #2529
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Korniku,
    jeśli Twoim zdaniem posty PomocOnline są spamem, powinieneś je zgłosić do moderacji, zamiast wdawać się w pyskówkę, która nb. spamem też jest.

  10. #2530

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie są spamem, lecz trochę zbyt intensywną reklamą, która może przynosić skutki odwrotne od zamierzonych.
    Ostatnio edytowane przez kornik 1 ; 28-07-2011 o 14:10

  11. #2531
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał kornik 1 Zobacz post
    Ten Drewex z Radzymina to chyba mało ma roboty, skoro tak reklamuje się na wszelkich forach.
    Ale co się dziwić skoro produkuje podłogi, schody i tarasy, a do tego sprzedaje je, układa i cyklonuje.
    Producent powinien układać, sklep powinien sprzedawać, a parkieciarz - układać.
    Wtedy wszystko jest na swoim miejscu
    Też zauważyłem "akcenty" reklamowe.
    Moim zdaniem wartość produktu, w tym przypadku wartość podłogi powinna mieć adekwatną oprawę reklamową.
    Powyższy sposób jest raczej antyreklamą.
    Odnośnie drugiej części Twojego postu, to muszę wyrazić odmienne zdanie.
    Teoretycznie masz rację, natomiast w praktyce już jest różnie i nie zawsze zgodnie z teorią.
    Przedstawię Ci to na własnym przykładzie.
    20 lat temu zajmowałem się tylko produkcją parkietu i było ok. Pożniej zaczeły się "schody", wymogi i przepychanki pomiędzy producentem w monterami.
    Bywali też sprzedawcy - cudotwórcy, którzy potrafili w trakcie transportu z dwójki zrobić jedynkę.
    Walka z taką patologią pochłaniała dużo wysiłku a w sumie była nieefektywna.
    Przeorganizowanie firmy był to wysiłek czasochłonny i kosztowny ale okazał się skuteczny.
    Od lat firma oferuje kompleksowe usługi, gdzie największym zadowoleniem cieszy się ich odbiorca a jego rola ogranicza się do wyboru podłogi i zapłaty za jej wykonanie. Firma obok własnych fachowców otacza się rzetelnymi fachowcami podobnie ze sprzedawcami, dla papraków i oszustów nie ma wstępu.
    Jest to"ciężki kawałek chleba" ponieważ za całość bierze się odpowiedzialność ale daje dużo satysfakcji, kiedy własny projekt, pod własną kontrolą nabiera realnych, częstokroć oryginalnych kształtów. Pozdrawiam.

  12. #2532

    Domyślnie

    Mam pytanie do ekspertów - czy ma jakieś znaczenie rodzaj tynków?
    Bo mówi się, że gipsowe lepiej regulują wilgotność. Czy ma to faktyczny wpływ na parkiet? Dodam, że planuję podłogówkę pod drewnem.

  13. #2533
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    Mam pytanie do ekspertów - czy ma jakieś znaczenie rodzaj tynków?
    Bo mówi się, że gipsowe lepiej regulują wilgotność. Czy ma to faktyczny wpływ na parkiet? Dodam, że planuję podłogówkę pod drewnem.
    Nieprawdą jest, że tynki gipsowe lepiej od tynków wapienno-cementowych regulują wilgotność w pomieszczeniu.
    Zarówno charakterystyka sorpcji jak i wilgotność równoważna powyższych materiałów świadczy na korzyść tynków klasycznych z zaprawy wapienno-cementowej.
    Ale i to jest bardzo ważne: ta regulacja wilgotności ma sens w przypadku pomieszczeń zamkniętych ( bez wymiany powietrza) gdzie wzrost temperatury powinien spowodować spadek wilgotności względnej RH, jednak zawartość wilgoci w otaczających higroskopijnych materiałach budowlanych ogranicza ten spadek.
    W praktyce w pomieszczeniach mieszkalnych mamy doczynienia przynajmniej z kilkunastokrotną w ciągu doby wymianą powietrza. W tej sytuacji zawartość wilgoci w przegrodach budowlanych kilkuletnich budynków nie ma znaczącego wpływu na regulację wilgotności, szczególnie w okresie zimowym. Tu niska zawartość wilgoci w mrożnym powietrzu zewnętrznym sieje spustoszenie po jego napływie do ogrzewanych pomieszczeń. W tej sytuacji należy dostarczyć potrzebną ilość wilgoci do ogrzewanych pomieszczeń przy pomocy nawilżaczy lub innych domowych sposobów.
    W okresie zimowym wilgotność względna powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych powinna się zawierać 40 - 50% RH.
    W przypadku podłóg drewnianych powyższa wilgotność powinna oscylować ok. 50%RH.
    Ogrzewanie podłogowe z okładziną z drewna podlega tym samym zależnościom. Pozdrawiam.

  14. #2534

    Domyślnie

    Zakupiłem parkiet dębowy (klasa natur) w jednej z najbardziej znanych w Warszawie firm. Zaproponowano mi początkowo lakier Deva Transit tzw. ekologiczny, ale po przeczytaniu wielu negatywnych opinii nt jego "elastyczności" poprosiłem o zmianę na lakier z ekologicznego na chemiczny - twardy i śmierdzący.
    Zaproponowali teraz chemiczny Deva Quick - jak sądzicie? Dobre to? Inni podpowiadali mi polski Domalux.

    ZALEŻY MI aby parkiet nie żółkł Może trochę ściemnieć, ale aby nie robił się taki żółtawy ...chyba wiecie o co mi chodzi?
    Ostatnio edytowane przez shyha ; 01-10-2011 o 21:56

  15. #2535
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał shyha Zobacz post
    Zakupiłem parkiet dębowy (klasa natur) w jednej z najbardziej znanych w Warszawie firm. Zaproponowano mi początkowo lakier Deva Transit tzw. ekologiczny, ale po przeczytaniu wielu negatywnych opinii nt jego "elastyczności" poprosiłem o zmianę na lakier z ekologicznego na chemiczny - twardy i śmierdzący.
    Zaproponowali teraz chemiczny Deva Quick - jak sądzicie? Dobre to? Inni podpowiadali mi polski Domalux.

    ZALEŻY MI aby parkiet nie żółkł Może trochę ściemnieć, ale aby nie robił się taki żółtawy ...chyba wiecie o co mi chodzi?
    W tym przypadku "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Lakiery chemiczne mają tendencję do zżółknięcia, bardziej niż wodne. Negatywne opinie wynikają często ze zbyt małej ilości lakieru na jednym m2, tu liczy się ilość lakieru a nie ilość warstw. Pozdrawiam.

  16. #2536

    Domyślnie

    9 na 10 osób z którymi rozmawiałem zdecydowanie odradziło mi lakiery na bazie wody. Tylko jedna nie była zdecydowana.

    Czy naprawdę wszystkie lakiery na bazie rozpuszczalnika dążą do "zżółcania" parkietu? Każy parkiet robi się złotawy i to dla mnie jest ok...tylko widzialem przypadki żółtego wręcz lakierul
    Ostatnio edytowane przez shyha ; 01-10-2011 o 23:25

  17. #2537
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał shyha Zobacz post
    9 na 10 osób z którymi rozmawiałem zdecydowanie odradziło mi lakiery na bazie wody. Tylko jedna nie była zdecydowana.

    Czy naprawdę wszystkie lakiery na bazie rozpuszczalnika dążą do "zżółcania" parkietu? Każy parkiet robi się złotawy i to dla mnie jest ok...tylko widzialem przypadki żółtego wręcz lakierul
    Temat wyboru należy rozpatrzyć w kilku aspektach:
    1 - czas w którym układany był lakier. Jest to kilka lub kilkanaście lat, kiedy technologia produkcji lakierów wodnych była w powijakach. W tym czasie lakier był bardziej ekologiczny niż podłogowy. Tenże lakier po wielu latach wygląda tak jak o nim się mówi, czyli 9/10.
    2 - zmiany technologiczne w produkcji lakierów obłożone dyrektywami unijnymi co przekłada się na rozwój w dziedzinie lakierów wodnych bez inwestycji w technologię wytwarzania lakierów chemicznych. Technika produkcji lakierów wodnych poliuretanowych wymaga zastosowania lepszych komponentów co przekłada się na ich spowolnione starzenie a tym samym lepszą optykę powłoki lakierowej w dłuższym czasie.
    3 - technika aplikacji lakieru, gdzie lakiery chemiczne z tytułu swoich właściwości tworzą grubszą warstwę powłoki lakierowej co przekłada się na wyższą trwałość.Przy aplikacji lakierów wodnych należy zwrócić uwagę aby nałożyć określoną przez producenta ilość lakieru na każdy m2 i już nie ma róznicy w zakresie trwałości.
    4 - oczekiwania użytkownika, które można podzielić na dwie grupy:
    a - użytkownicy ceniący piękno natury drewna, dla których tłusta (czytaj - bardziej trwała) powłoka zagłusza to co chcieliby czuć i widzieć czyli drewno.
    b - użytkownicy traktujące podłogę z drewna dla zasady posiadania podłogi drewnianej. Dla nich liczy się trwałość powierzchni lakierowej i bardziej boli ich każda rysa niż to, że drewno w tej podłodze jest gdzieś daleko, w tle.
    5 - aspekt pielęgnacji i konserwacji, tu wystarczy stwierdzenie "jak kto dba tak ma".
    Podsumowując wiele renomowanych firm zainwestowało w produkcję lakierów wodnych poliuretanowych. Efekty póki co są różne, chociaż w większości pozytywne.
    Jednak tu powstaje pewien paradoks, firmy posiadające bardzo dobry produkt, cenią go dając mniejsze upusty przy dystrybucji, odwrotnie jest z firmami, którym się jeszcze nie udało wytworzyć dobrych produktów. A pieniądz zawsze kusi.
    Proponuję korzystać z usług firm, które dają gwarancje co zmusza je do rozsądnego myślenia.
    Inaczej pozostanie szukać wiatru w polu i dla własnego komfortu psychicznego trochę ponarzekać. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 03-10-2011 o 13:38

  18. #2538

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Nieprawdą jest, że tynki gipsowe lepiej od tynków wapienno-cementowych regulują wilgotność w pomieszczeniu.
    Zarówno charakterystyka sorpcji jak i wilgotność równoważna powyższych materiałów świadczy na korzyść tynków klasycznych z zaprawy wapienno-cementowej. (...)
    Dzięki za wyjaśnienie. Jednym słowem mogę robić cementowo-wapienne

  19. #2539
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    Dzięki za wyjaśnienie. Jednym słowem mogę robić cementowo-wapienne
    Sciślej - wapienno cementowe tzn. z niewielkim udziałem cementu. Pozdrawiam.

  20. #2540

    Domyślnie

    Rozumiem, że chodzi Ci o te tradycyjne, tylko nazwę odwrotnie napisałem? Czy są 2 rodzaje?
    Jeszcze jedno pytanie - czy parkieciarz powinien być przy odbiorze wylewek, albo na etapie prac nad wylewkami doradzić? Chodzi o praktykę.
    Byłem ostatnio na budowie u mojego wykonawcy i wylewki są jakieś takie suche i 'lekkie', trochę takie 'styropianowate', wydają się mało wytrzymałe, kawałek jest betonowy (kominek) i różnica jest ogromna.

Strona 127 z 146

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony