dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 39
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 768
  1. #441
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar 1976pinacolada
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    3.437
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cholera jasna z ta kanalizą. Czasami się zastanawiam w jakim wieku my żyjemy.... Nasza wieś na szczęście skanalizowana ale są jeszcze miejsca w naszym mieście gdzie jest z tym problem.... Znajomi wybudowali się w "centrum" i mają z kolei problem bo działka niżej niz ulica więc muszą zainwestowac w przepompownię.... Jak nie urok to sraczka (to juz pod ten szambowy temat ) Szkoda, bo niepotrzeban inwestycja i zamieszanie z tym związane Was nie ominie..
    "Przez higienę mózgu wystrzegam się przede wszystkim kontaktu z durniami."
    Stanisław Cat-Mackiewicz


    zapraszam do mnie

  2. #442

    Domyślnie

    karola, to i tak dobrze ze będzie, u nas nie ma i wogóle nie planują
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  3. #443

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    karola, to i tak dobrze ze będzie, u nas nie ma i wogóle nie planują
    to nas pocieszyłaś

    Pinacolada niestety, mieli zacząć pracę w tym roku, ale nastąpiło "przesunięcie środków"
    dokładnie, szambo to dodatkowe koszty, ale jakoś będzie trzeba to przełknąć
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  4. #444
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    No to Karola my mamy taki sam problem kanalizacyjny, musieliśmy zrobić szambo, bo chcemy się przeprowadzić w połowie roku 2012 kanalizacja na naszej uliczce ma być max do końca 2013 roku... może będzie wczśniej ale lepiej na to nie liczyć więc 6000 pln trzeba było na ten okres około roku zainwestować.... cóż uroki budowania

    Buziaki dla Ciebie i dzieciaczków!!! :***

  5. #445
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 87anam87
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.055
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    hej
    no to nie tylko ja mam takie problemy pociesze was że do mojej ulicy przez najbliższe 7 lat "nie dadzą rady" doprowadzić kanalizacji a oczyszczalnia ekologiczna zabroniona
    wykończeniówka dziennik

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-do-siebie-%29

    komentarze

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...05#post5929605

    budowa dziennik
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ia-marze%C5%84

    komentarze
    ''Jeśli jest noc, musi być dzień, jeśli łza - uśmiech.''

  6. #446
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Karola a ja mam pytanie:
    Wrzucałaś tu już ostateczną wersję projektu który dajecie do Starostwa?

    Zaczęłam przeglądać komentarze ale zanim przebrnę przez te 23 strony to trochę minie

  7. #447

    Domyślnie

    Lucarna Sam projekt się nie zmienił, dom tylko został poszerzony o 30 cm, by zyskać pom. gosp. za garażem. Jak dostanę projekt, to wrzucę do dziennika

    87anam87 ty i Aksamitka mnie naprawdę pocieszyłyście

    Karola to jesteśmy w podobnej sytuacji Buziak dla Julci i dla jej mamusi także
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  8. #448
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    OK, to fajnie bo lubię oglądac projekty
    Nie wiem dlaczego to robię bo już nie powinnam ale projekty oglądam cały czas

  9. #449
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cześć Karola
    Co tam słychac? jak czujecie sie z Lenką ???
    Jakoś ostatnio Cię nie widać i sie troszkę martwię .... mam nadzije,że zrobiłaś sobie małą przerwę od fm i wszytko w porządku
    Buziaki ogromne Karola!!! :***

  10. #450

    Domyślnie

    Karola u nas wszystko w porządku, jestem aktywna na innych wątkach, choć nie akurat w ten weekend, bo korzystamy z "wolnej chaty"
    dziadkowie zabrali wnuka nad morze, by powdychał jod
    siostra na pidżama party i weekend u przyjaciółki,
    mąż wyłączył telefon, więc mamy czas dla siebie i próbujemy sie nacieszyć sobą na zapas
    Dzięki za pamięć Nazwa:  buzki.gif
Wyświetleń: 685
Rozmiar:  6,0 KBa Lenka grzeczna jak nigdy dotąd mam tylko nadzieję, że jej nie przechwalę
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  11. #451
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolakr25 Zobacz post
    Aniu, ale oni dopiero zamierzają zacząć pracę we wrześniu (podobno, bo czy zaczną, to nie wiadomo)!! I to dotyczy w sumie kilkunastu ulic, a nie tylko naszej. Prace mają potrwać min. 6 miesięcy Muszą rozryć 2 ulice, i to jedną dochodzącą do dość dużego i istotnego skrzyżowania. Więc myślę, że zostaniemy podłączeniu do kanalizy w marcu/kwietniu 2014
    Ja bym nie czekała, w sumie u nas jest identyczna sytuacja.
    Gmina dostała dofinansowanie z Unii, ale część wykonali, potem kasa się skończyła i nie robią dalej.
    Niby mają w przyszłym roku robić dalej, ale nie wiadomo kiedy, nie wiadomo kiedy skończą ani nic...
    My jesteśmy w 2 linii zabudowy więc i tak podpiąć się na własny koszt trzeba, na dodatek jesteśmy w cholerę poniżej drogi więc pewnie jakieś pompy do tego trzeba by założyć :/

    Jak nie wiadomo kiedy dokładnie zrobią to ciężko coś zaplanować może im się coś przeciągnie...

  12. #452
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    Karola,
    przychodzę z rewizytą, trochę mam do nadrobienia, jak się ogarnę z całym Twoim wątkiem, będę uczestniczyć aktywnie!

  13. #453

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolakr25 Zobacz post
    Architekt dopiero zaczyna działać, ale po doświadczeniach z poprzednim wolę sama o wszystkim myśleć, niż zdać się tylko na niego.
    Projektowanie to nie tylko układanie mebli na rzucie i operowanie powierzchniami. Liczy się przede wszystkim pomysł (!) na całość!. Nie wiem czy ktoś to już tutaj pisał, ale wychodzisz od działki, jej kształtu, kierunków świata, możliwości np. "otwarcia rzutu" na ogród- tutaj tego nie widzę. Pisałaś gdzieś o dużym przeszkleniu- dwa narożne okna? Może pomyśleć nad całą szklaną ścianą? Co z bryłą budynku? Aktualnie wygląda jak dom w stylu polskich lat 80-ych. Dlaczego zdecydowałaś się na taki dach i krycie go dachówką? Przecież z poziomu człowieka w ogóle nie będzie go widać.

    EDIT:

    Znalazłem taki dom, który chyba najbardziej przypomina ten Wasz, ale polecam przeanalizowanie rzutów i rozwiązań (chociażby dachu)-

    http://www.archiweb.cz/buildings.php...n=show&id=3085
    Ostatnio edytowane przez zaki79 ; 01-11-2011 o 12:35

  14. #454
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariomili
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    2.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Hej Karola,
    Co ciekawego słychać, wszystkie papierki już złożone? Materiały już zakupione?
    Jak tam brzusio, już chyba nie dużo zostało dla Lenki?

    Pozdrawiam

  15. #455

    Domyślnie

    Zaki79 Dom miał tak wyglądać. Nie zgodzę się, że będzie przypominał dom z lat 70-tych, bo wykończenie elewacji będzie bardzo nowoczesne. Zresztą ja lubię "klocki", bo oboje z mężem się wychowaliśmy się w "kostkach", i taki nam się podoba.
    Po roku mieszkania w domu z poddaszem (bo chcieliśmy odmiany), za nic nie dałabym się namówić na kolejny dom z poddaszem.
    Nie mogę już patrzeć na kolejny dom z czerwoną dachówką i waniliową elewacją (nie twierdzę, że są brzydkie, po prostu nam się nie podobają). Takich domów jest pełno, takich jak nasz zdecydowanie mniej.

    Poza tym stawiamy na wygodę i funkcjonalność. Ważne było dla nas ustawienie mebli, bo tym razem już wiedzieliśmy konkretnie czego chcemy i czego potrzebujemy. W poprzednim domu o pewnych kwestiach nie pomyśleliśmy i w efekcie drzwi od ściany działowej były oddalone o 34 cm i nie dało się tam wstawić niczego. A przesunięcie drzwi o 30 cm dało by możliwość wstawienia za drzwi szafy.

    Dom idealnie wpasowuje się w działkę i strony świata. Dach taki, bo płaskiego mieć nie mogę, musi mieć min. 20st nachylenia.
    Dachówka, bo jakoś nie do końca jestem przekonana do blachodachówki, ale być może jednak dam się przekonać, bo faktycznie dach nie będzie zbytnio widoczny. Ale najpierw muszę zobaczyć taką blachę na dachu, a póki co nie mogę się ruszyć z łóżka.

    Cała przeszklona ścina? Bardzo chętnie!!!
    Ale trzeba też myśleć praktycznie. Po pierwsze koszt takiego szklenia, po drugie wzrastają koszty ogrzania takiego domu. Coś za coś.
    2 okna 3,0x2,35 to wg nas spore przeszklenia. Mamy w sumie 58 m2 powierzchni okien w całym domu. Myślę, że to dużo.

    Cytat Napisał mariomili Zobacz post
    Hej Karola,
    Co ciekawego słychać, wszystkie papierki już złożone? Materiały już zakupione?
    Jak tam brzusio, już chyba nie dużo zostało dla Lenki?

    Pozdrawiam
    Witaj,
    dawno cię na forum nie było
    Dokumenty najprawdopodobniej zostaną złożone tuż przed lub tuz po tym długim weekendzie, więc już niedługo
    Materiały będę zamawiać zimą, bo podobno można sporo zaoszczędzić, póki co czekam na wstępne wyceny materiałów

    Młoda nie odpuszcza, ma ochotę urodzić sie wcześniej, ale póki co nie pozwalamy jej jeszcze pojawić się na świecie.
    Termin mam na 17 grudnia, więc mam jeszcze trochę czasu

    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  16. #456

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaki79 Zobacz post
    EDIT:
    Znalazłem taki dom, który chyba najbardziej przypomina ten Wasz, ale polecam przeanalizowanie rzutów i rozwiązań (chociażby dachu)-

    http://www.archiweb.cz/buildings.php...n=show&id=3085
    Zdecydowanie nie przypomina!!!! Dom jest okropny, jest bardzo rozłożysty i koszty ogrzania by nas przerosły, no i nie mamy aż takiej dużej działki

    Nasz przypomina JM 220 , bo na nim się nieco wzorowaliśmy , ale elewacja jest wg na przekombinowana, i zmiany kosztowałyby więcej niż nowy projekt
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  17. #457

    Domyślnie

    Dom typu "późny Gierek" też można obłożyć nowoczesnym materiałem, a i tak nie zamaskuje to jego wad. O jakości architektury chyba w najmniejszym stopniu świadczy użyty materiał elewacyjny. Okładzina elewacyjna to jedynie "zdobnictwo", skóra budynku. Patrząc na sam rzut można stwierdzić czy dany obiekt ma potencjał.Co do samej formy "kostki" i jej wszelakich odmian to też jestem jak najbardziej za, ale niech to będzie nowoczesna bryła:

    http://www.archdaily.com/171113/ray-...ts-associates/
    http://www.archdaily.com/168385/vill...oetzkeshelder/
    http://www.archdaily.com/161074/hous...hitect-office/
    http://www.archdaily.com/163018/hous...hitect-office/

    To tylko kilka "na szybko" znalezionych przykładów. Te domy są niebanalne, nowoczesne i nie historyzują formą. Pasują idealnie do działki, na której zostały zaprojektowane (Nie wyglądają tak, jakby mogły stać wszędzie).

    ps. nachylenie dachu to 20 stopni czy procent? To spora różnica.

  18. #458

    Domyślnie

    Zaki79 cóż mamy inne poglądy, nam się podobają domy "późny Gierek" uważam że mają potencjał, i pięknie odnowione są bardzo, bardzo ładne
    taki a nie inny dom, to efekt wielomiesięcznym przemyśleń, w pełni świadomie podjęta decyzja

    to co pokazujesz, może i ładne, ale ja w takim domu nie chciałabym mieszkać, i koszty by nas przerosły
    zauważ, że to co proponujesz a nasz projekt, to dwie różne bajki

    Kąt nachylenia dachu minimum 20 stopni (WZ)
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  19. #459

    Domyślnie

    Witam. Też popieram dom bez skosów. Ja od roku mieszkam w domu ze skosami ( projekt Jurand Archipelagu ), następny bym budował parterowy. Nie zachwyca mnie duża ilość okien. Ogrzać zimą to pikuś ale schłodzić letem już nie. Ogranicz jeśli się uda ilość okien od południa i zachodu, nie rób okien w garderobach w przeciwnym razie trzeba muśleć o roletach zewnętrznych lub klimie ( albo o tym i o tym ). Z naszymi pochmurnymi zimami zysk energetyczny z okien od południa i zachodu jest raczej mizerny.
    salata

  20. #460

    Domyślnie

    Salata123 okno tylko jedno ale garderoba duża, i mi światło rano, przy robieniu "się na bóstwo" będzie akurat i troszkę na prądzie sie zaoszczędzi
    w garderobach dzieci okien brak, bo one małe są
    z okien nie zrezygnuje, rolety będą i klima też chyba, ale muszę ślubnego przekonać
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

Strona 23 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony