dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 166 z 246
Pokaż wyniki od 3.301 do 3.320 z 4902
  1. #3301

    Domyślnie

    Marin czy Ty chcesz żeby piec przechodził Ci w podtrzymanie? Paląc miałem przy takiej powierzchni jaką masz do ogrzania, piec może pracować w sposób ciągły jak to jest u mnie i kolegów.

  2. #3302

    Domyślnie

    Verb -"No qrwa.. jestem jednak z innej epoki."
    Jeśli tak uważasz.
    Verb-"Idę
    łupać kamienie."
    Dobry sposób na rozładowanie negatywnych emocji.

  3. #3303
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Ma być wprowadzona niebawem możliwość korekty mocy dmuchawy w eCoalu.
    Szykowany jest także nowy sofcik pod Bruli.
    Ja czekam z utęsknieniem na nowy sofcik bruliego he he

  4. #3304
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marin75

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Skalmierzyce
    Kod pocztowy
    63-460
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Marin czy Ty chcesz żeby piec przechodził Ci w podtrzymanie? Paląc miałem przy takiej powierzchni jaką masz do ogrzania, piec może pracować w sposób ciągły jak to jest u mnie i kolegów.
    Ja chcę żeby mi spalał mniej opału - generalnie. Ty zdaje sie też cyt. "Nasz temat umrze śmiercią naturalną. Cała nasza rozmowa dotyczy brucera i eCoala jak doprowadzić do tego żeby w/w zestaw spalał jak najmniej eko."
    To "podtrzymanie" to teraz jest takie, że w zasadzie pali sie jeszcze przez jakiś czas na palenisku i naprawdę trzeba by niewiele powietrza aby to palenie podtrzymywać przy podawaniu znikomych dawek paliwa. Natomiast jak temperatura spada do 46,5* i kociol przechodzi w grzanie, to obserwuje najpierw jego wychłodzenie - temp. spada jeszcze przez jakiś czas na kotle (w tym momencie te 36% wychładza spaliny i wydmuchuje ciepło z pieca do komina - strata kominowa) i dopiero zaczyna wzrastać od ok.46* w górę
    Nie wiem do ilu procent można na tej dmuchawie zejść, ale w podtrzymaniu jest 30%, czyli jakiś zapas jest. Może by w grzaniu też podobne ustawienia zastosować przy znacznym wydłużeniu przerwy między podawaniem...
    Można by też zastosować parametr - minimalne obroty dmuchawy w grzaniu. Ja wiem, że Bruli jest takim sterownikiem, w którym jest więcej parametrów do ustawienia i mozna trochu pokombinować, ale dałem za swój kocioł i eCoala też sporo kasy i w związku z tym chciałbym mieć możliwość pokombinowania aby uzyskać ekonomiczniejsze spalanie.
    SUSPENSER i czp01 - pisałem że nie mozna tych wartości porównywać bo to 2 różne sterowniki i 2 rózne dmuchawy a i sposób sterownia inny. Wiem o tym, ale jak pisze SUSPENSER 3% na Tatarku to jakieś 25-30 na Bruli. A na eCoalu min. to 36%... Wg mnie znaczna róznica. A uwzględniając fakt, że palę miałem i często widzę, że od przeciwnej strony podajnika niewiele dmucha (albo wcale - jakby nie mógł poradzić sobie z zalegającym popiołem), za to na pozostałej powierzchni dość mocno, to można wysnuć wniosek, że w pozostałej części paleniska jest większy spręż. Jak odkopię te przytkane dziurki to jakby ogólnie słabiej dmuchało.
    No nic - w takim razie czekam na nowy soft. Może jednak E-S da nam możliwość pokombinowania. Pożyjemy zobaczymy, czy to przyniesie jakieś efekty...
    Jeżeli nie będzie takiej opcji - może pożyczę od kogoś jakiegoś Tatarka albo inny sterownik, który umożliwi takie testy.
    Podkreślam, że w czasie mrozów nie będzie to mialo większego znaczenia, bo zapotrzebowanie na ciepło będzie większe i kocioł na pewno przejdzie w tryb pracy ciagłej na 36% lub pewnie jeszcze wyżej (w zależności od opału i zapotrzebowania na ciepło). Ale jednak większą część sezonu kocioł przechodzi w podtrzymanie i tutaj przydałaby się jakaś korekta. Tym bardziej, że w tym podtrzymaniu sadze się nie dopalają i jest ich wtedy sporo.

  5. #3305

    Domyślnie

    Suspenser ma 3sterowniki
    tk. Cobrę, Bruli i oryginalnego tatarka, który był z jego kotłem.
    Nie wiem jak starą ma w nim wersje oprogramowania.

    Kiedyś na forum był budowniczy i tez miał RT09pid, dostał na testy Bruli.. chyba na nim pracuje.

    Zagadać o pożyczenie chyba jednak możesz... jak już trochę paliłeś w kotle, widzisz jak co wygląda, to będziesz potrafił dokonac korekcji.
    Być może próby na RT09pid skłonią Cię do zmiany programu w eCoalu na bruli. Ewentualnie popracujesz dłużej na RT09pid i dojdą zmiany w eCoalu, które Cię uszczęśliwią.


    Ewentualnie może E-S czy Zawijany maja jakiegoś bruli, abyś mógł się zmierzyć z kotłem w/g własnego pomysłu.
    Jak duży masz kocioł i jak duży dom grzejesz?
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  6. #3306

    Domyślnie

    Kolega ma ogniwo eko plus 16kw i 150m2, nie powinien piec na miale przy ustawionej tem 42st przechodzić w podtrzymanie chyba że masz chłodek w domu, lub tak małe zapotrzebowanie na ciepło bo ustawioną masz pogodówkę a może przejdź na zadawanie tem CO wyłączając pogodówkę, przy stałej pracy tem. spalin jest stała a zatem strata kominowa też mniejsza.

  7. #3307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marin75 Zobacz post
    Ja chcę żeby mi spalał mniej opału - generalnie. Ty zdaje sie też cyt. "Nasz temat umrze śmiercią naturalną. Cała nasza rozmowa dotyczy brucera i eCoala jak doprowadzić do tego żeby w/w zestaw spalał jak najmniej eko."
    To "podtrzymanie" to teraz jest takie, że w zasadzie pali sie jeszcze przez jakiś czas na palenisku i naprawdę trzeba by niewiele powietrza aby to palenie podtrzymywać przy podawaniu znikomych dawek paliwa. Natomiast jak temperatura spada do 46,5* i kociol przechodzi w grzanie, to obserwuje najpierw jego wychłodzenie - temp. spada jeszcze przez jakiś czas na kotle (w tym momencie te 36% wychładza spaliny i wydmuchuje ciepło z pieca do komina - strata kominowa) i dopiero zaczyna wzrastać od ok.46* w górę
    Nie wiem do ilu procent można na tej dmuchawie zejść, ale w podtrzymaniu jest 30%, czyli jakiś zapas jest. Może by w grzaniu też podobne ustawienia zastosować przy znacznym wydłużeniu przerwy między podawaniem...
    Można by też zastosować parametr - minimalne obroty dmuchawy w grzaniu. Ja wiem, że Bruli jest takim sterownikiem, w którym jest więcej parametrów do ustawienia i mozna trochu pokombinować, ale dałem za swój kocioł i eCoala też sporo kasy i w związku z tym chciałbym mieć możliwość pokombinowania aby uzyskać ekonomiczniejsze spalanie.
    SUSPENSER i czp01 - pisałem że nie mozna tych wartości porównywać bo to 2 różne sterowniki i 2 rózne dmuchawy a i sposób sterownia inny. Wiem o tym, ale jak pisze SUSPENSER 3% na Tatarku to jakieś 25-30 na Bruli. A na eCoalu min. to 36%... Wg mnie znaczna róznica. A uwzględniając fakt, że palę miałem i często widzę, że od przeciwnej strony podajnika niewiele dmucha (albo wcale - jakby nie mógł poradzić sobie z zalegającym popiołem), za to na pozostałej powierzchni dość mocno, to można wysnuć wniosek, że w pozostałej części paleniska jest większy spręż. Jak odkopię te przytkane dziurki to jakby ogólnie słabiej dmuchało.
    No nic - w takim razie czekam na nowy soft. Może jednak E-S da nam możliwość pokombinowania. Pożyjemy zobaczymy, czy to przyniesie jakieś efekty...
    Jeżeli nie będzie takiej opcji - może pożyczę od kogoś jakiegoś Tatarka albo inny sterownik, który umożliwi takie testy.
    Podkreślam, że w czasie mrozów nie będzie to mialo większego znaczenia, bo zapotrzebowanie na ciepło będzie większe i kocioł na pewno przejdzie w tryb pracy ciagłej na 36% lub pewnie jeszcze wyżej (w zależności od opału i zapotrzebowania na ciepło). Ale jednak większą część sezonu kocioł przechodzi w podtrzymanie i tutaj przydałaby się jakaś korekta. Tym bardziej, że w tym podtrzymaniu sadze się nie dopalają i jest ich wtedy sporo.
    Zawsze możesz z eCoala zrobić burli. eCoal to nie miał być sterownik dla tych co lobią przestawiać parametry- to miał być automat dla tych którzy tego nie lobią przestawiać.

  8. #3308

    Domyślnie

    Tak sobie czytam.... każdy szuka oszczedności- normalna rzecz, bo ogrzewanie i cwu generuje pewnie z 60% utrzymania domu,posiadacze kotłów szukają również oszczedności w procesie spalnia- owszem wprawny hobbysta , czy jakiś zawodowy palacz pewnie uzyska oszedności w granicach kilka-kilkadziesiat kg/sezon, prawdziwe oszędności w eko daje instalacja co-cwu i racjonalene wykorzystanie energii (ciepła) wytworzonej przez kocioł oszędności szukamy w strefach czasowych,pogodowych ,umiejetnym podgrzaniu cwu ( tz kiedy jest potrzebna ciepła woda) w tą stronę MY użytkownicy powinniśmy isć bo od spalnia to są raczej zawijany czy producenci kotlów.Reasumując- ustawymy kocioł w rytm swojego życia i dzięki temu będziemy mieli naprawde duże oszczędności.

  9. #3309
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Tak sobie czytam.... każdy szuka oszczedności- normalna rzecz, bo ogrzewanie i cwu generuje pewnie z 60% utrzymania domu,posiadacze kotłów szukają również oszczedności w procesie spalnia- owszem wprawny hobbysta , czy jakiś zawodowy palacz pewnie uzyska oszedności w granicach kilka-kilkadziesiat kg/sezon, prawdziwe oszędności w eko daje instalacja co-cwu i racjonalene wykorzystanie energii (ciepła) wytworzonej przez kocioł oszędności szukamy w strefach czasowych,pogodowych ,umiejetnym podgrzaniu cwu ( tz kiedy jest potrzebna ciepła woda) w tą stronę MY użytkownicy powinniśmy isć bo od spalnia to są raczej zawijany czy producenci kotlów.Reasumując- ustawymy kocioł w rytm swojego życia i dzięki temu będziemy mieli naprawde duże oszczędności.
    Bardzo mądry wywód, weźmy sobie go do serca i rozwagę bo tutaj możemy najwięcej zyskać.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  10. #3310
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Tak sobie czytam.... każdy szuka oszczedności- normalna rzecz, bo ogrzewanie i cwu generuje pewnie z 60% utrzymania domu,posiadacze kotłów szukają również oszczedności w procesie spalnia- owszem wprawny hobbysta , czy jakiś zawodowy palacz pewnie uzyska oszedności w granicach kilka-kilkadziesiat kg/sezon, prawdziwe oszędności w eko daje instalacja co-cwu i racjonalene wykorzystanie energii (ciepła) wytworzonej przez kocioł oszędności szukamy w strefach czasowych,pogodowych ,umiejetnym podgrzaniu cwu ( tz kiedy jest potrzebna ciepła woda) w tą stronę MY użytkownicy powinniśmy isć bo od spalnia to są raczej zawijany czy producenci kotlów.Reasumując- ustawymy kocioł w rytm swojego życia i dzięki temu będziemy mieli naprawde duże oszczędności.
    Najwięcej do powiedzenia ma sposób w jaki instalacja jest zrobiona,najprostszy jest najlepszy i tutaj filozofii nie ma,bez dławienia i redukowania z większych przekrojów na mniejsze zaraz przy kotle.Wg mnie to jakaś paranoja,instalatorzy nie dają wodzie swobodnego jej przepływu tylko wymuszone przez pompę sugerując się jej wydajnością.A tak naprawdę nie dają tej wodzie łagodnego wydostania się z kotła i szybkiego powrotu.
    Szkoda w ogóle wywodzić się na ten temat.
    Po co produkować coś i trzymać w zamknięciu?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  11. #3311
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marin75

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Skalmierzyce
    Kod pocztowy
    63-460
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Kolega ma ogniwo eko plus 16kw i 150m2, nie powinien piec na miale przy ustawionej tem 42st przechodzić w podtrzymanie chyba że masz chłodek w domu, lub tak małe zapotrzebowanie na ciepło bo ustawioną masz pogodówkę a może przejdź na zadawanie tem CO wyłączając pogodówkę, przy stałej pracy tem. spalin jest stała a zatem strata kominowa też mniejsza.
    No cóż - mam stary prawie stuletni wyremontowany domek z pełnej cegły, jakieś prawie pół metra grubości muru, otynkowany, poddasze użytkowe, dach ocieplony, ale w tej chwili gdyby była taka możliwość zrobiłbym to jeszcze raz, jeden z pokoi muszę dość mocno grzać bo mam skopane ocieplenie na skosach. Zajmę się tym latem - będzie małe malowanie, to przy okazji odkręcę karton-gipsy i docieplę odpowiednio... Trudno - za błędy trzeba płacić podwójnie.
    W domku temp. zależna od pomieszczenia - ale generalnie jest 22-23*. Teście są raczej ciepłolubni... Jedynie w sypialni mam 20* - jak dla mnie idealnie do spania, chociaż znam osoby co śpią przy 18...
    No cóż - jak każdy wie mamy kryzys, nasze zarobki stoją w miejscu, a energia drożeje (opał, gaz, olej). Znajomy ma ogrzewanie olejowe i w tym roku zapłacił kilkadziesiąt procent więcej niż przed rokiem. Z tego co słyszę (może ktoś bardziej zorientowany zdementuje lub potwierdzi) w przyszłym roku eko ma kosztować już ponad 1.000 zł/t. Jak ktoś dobrze zarabia, to go to nie przeraża, ale nie wszyscy w tym kraju tak mają i szukają oszczędności. Wprowadziłem podczas instalacji kotła takie modyfikacje jak zawór 4D, głowice termostatyczne na wszystkich grzejnikach, stosuję suchy opał i zobaczymy ile mi spali opału prze sezon. Moi rodzice mają piętrówkę z lat siedemdziesiątych z dobrze docieplonym dachem i styro tylko na ścianie północnej - 3 kondygnacje (piwnica częściowo użytkowa, parter i piętro) min. 250 m2 i spala na zasypowym ok. 4t miału na sezon przy temp. 22-23* (grzejniki większość stare żeliwne, na niektórych termostaty, brak zaworu 4D). Podobne spalanie od 4 lat ma znajomy który pali w tłoku (domek ok. 150m2, trochę docieplony styro) - pali suchym miałem... więc ich koszty ogrzewania to jakieś 2.500 zł/sezon. Ja też wydałem na opał w tym roku 2.500 (mam miał 26MJ w kotłowni, dosusza się oraz 1t groszku 30MJ), ale nie jestem przekonany, czy to starczy na cały sezon - raczej nie da rady... Zobaczymy jak przyjdzie zima, ile wtedy będzie połykał opału... Mam zamiar dokupić jeszcze pellet lub załatwić gdzieś trocin aby polepszyć spalanie (spieki)
    Jak już kiedyś podawałem przejście kotła w tryb pracy ciagłej to ok. 900 kg miału /mc (10 kg wciąga przez około 40 minut pracy podajnika) natomiast w przypadku groszku jest to ok. 720 kg na miesiąc (tutaj mamy ok. 50 minut na wciagnięcie 10 kg opału). NIe spalam samego groszku, więc podaję na podstawie obserwacji innych. No i po przeliczeniu na MJ i potem na złotówki okazuje się że mamy mniej więcej te same koszty spalania. Z tego wynika, że nie warto bawić się miałem w trybie pracy ciagłej kotła (więcej popiołu, duzo spieków). Co innego gdy kocioł przechodzi w podtrzymanie. Większa ilość popiołu z miału stanowi pewnego rodzaju bufor który utrzymuje w kotle temperaturę. I dlatego w okresach przejściowych pewnie jest to bardziej ekonomiczne. Ja teraz będę szukał dobrych groszków (ale niekoniecznie eko), które mają większą objętość, wyższą od miału kaloryczność i przy zmieszaniu z pelletem lub trocinami dają być może pozytywne rezultaty spalania. Mam na myśli np. Borutę czy coś w tym stylu. Ale do tego potrzebuję też trochę pomanewrować ustawieniem obrotów dmuchawy. Jeżeli są ograniczenia technologiczne - trudno, zadowolę sie tym co mam. Wrzucam spieki do podajnika i palą się jeszcze raz...
    A tak ogólnie rzecz biorąc to jestem na razie bardzo zadowolony z kotła. Mam nadzieje, że mi nie przejdzie. Forum dodatkowo pozwala na wymienę doświadczeń, czego nie można powiedzieć o innych kotłach - to się chwali.
    Pozdrawiam ciepło wszystkich niebieskich i nie tylko
    Ostatnio edytowane przez Marin75 ; 19-11-2011 o 23:04

  12. #3312

    Domyślnie

    Minertu zgadzam się z Tobą.

    Marin mam tyle metrów co Ty, tylko bez skosów i nie liczę do tego kotłowni ok. 15m2 którą dogrzewa piec. Dlatego się zdziwiłem że paląc miałem piec przechodzi w podtrzymanie, paląc słabym groszkiem mam pracę ciągłą. Dziś zasypałem eko po 820zł/t, zobaczę jaka będzie różnica. Tak jak napisałeś przy pracy ciągłej potrzeba dobrego eko, zaś przy przechodzeniu w podtrzymanie potrzeba popiołu pod którym długo utrzymuje się żar.
    Ciekawe ile wody kupiłeś w tym miale.
    Temperatur to nie masz zbyt wysokich. Wygoda trochę kosztuje, nie musisz czekać aż wypali się miał tak jak u Twoich rodziców
    . Żeby zmieścić się w 4t miału na sezon musiałbys w niektórych pomieszczeniach ustawić 18st. Jest to wykonalne i opłcalne. Zimno dostaje się oknami dlatego zamówiłem trzecią szybę, jak się sprawdzi to dam na wszystkie okna.
    Aaa a może ten zawór 4d nie jest aż tak cudny, musisz pokombinować na różne sposoby, ale mam dla Ciebie rozwiązanie w ostateczności na zimę możecie czmychnąć do Twoich rodziców i wszyscy się tam zmieścicie Jesteś młodym człekiem wszystko przed Tobą Jak nam kryzys dopiecze to trzeba będzie zrobić porządek na górze bo tam cięć brakuje. Dlatego kto dostał podwyżkę to dostał. Będziemy siedzieć przy świeczkach jeszcze.

  13. #3313

    Domyślnie

    A ja sie nie zgadzam hehe i co głowę mi urwiecie??? mozna tak zrobic instalację że kocioł będzie pracował na zasadzie funkcji LATO -brał dokładnie tyle ciepła ile w danej chwili jest potrzebne i zgadnij minertu i darase czyj kocioł mniej spali opału??? wasz- chodzac cały czas na jak najmieszych ustawieniach, czy moj uzupełniając tylko straty cieplne kotła w przypadku poboru co-cwu?

  14. #3314

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Jesteś młodym człekiem wszystko przed Tobą
    HEHE -dziadek się odezwał

  15. #3315

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    HEHE -dziadek się odezwał
    Darase to młody chłop -grubo przed 90-ką

  16. #3316
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marin75

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Skalmierzyce
    Kod pocztowy
    63-460
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Zimno dostaje się oknami dlatego zamówiłem trzecią szybę, jak się sprawdzi to dam na wszystkie okna.
    Rozumiem, że chodzi o tą folię termo. Daj znać jakie efekty. Też jestem zaintersowany. Myślałem o doklejeniu do ramy, tylko trochę boję się dziwnego efektu wizualnego, ale może wystarczy przyklejenie do szyby...

  17. #3317
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Najwięcej do powiedzenia ma sposób w jaki instalacja jest zrobiona,najprostszy jest najlepszy i tutaj filozofii nie ma,bez dławienia i redukowania z większych przekrojów na mniejsze zaraz przy kotle.Wg mnie to jakaś paranoja,instalatorzy nie dają wodzie swobodnego jej przepływu tylko wymuszone przez pompę sugerując się jej wydajnością.A tak naprawdę nie dają tej wodzie łagodnego wydostania się z kotła i szybkiego powrotu.
    Szkoda w ogóle wywodzić się na ten temat.
    Po co produkować coś i trzymać w zamknięciu?
    Sugerujesz wykonywanie w nowych domach instalacji z grubymi rurami ?

    Co z kosztami wykonania takiej instalacji i jej bezwładnością ?

    Przekroje i tak są zredukowane w ... nowych grzejnikach, gdzie zwykle są rurki 1/2 cala - chyba , że polecasz stare grzejniki ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  18. #3318
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marin75 Zobacz post
    Rozumiem, że chodzi o tą folię termo. Daj znać jakie efekty. Też jestem zaintersowany. Myślałem o doklejeniu do ramy, tylko trochę boję się dziwnego efektu wizualnego, ale może wystarczy przyklejenie do szyby...
    Ja również jestem zainteresowany.

    Czy macie szyby z U=1,0 ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #3319
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marin75

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Skalmierzyce
    Kod pocztowy
    63-460
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Ja również jestem zainteresowany.

    Czy macie szyby z U=1,0 ?
    Chodzi Ci o zespolone ? Ja mam dachowe zespolone. Niby 1,1 z argonem, ale czy ten argon tam jeszcze jest ? Poza tym pod tymi oknami montuje się grzejniki, a ja w przypadku 2 tak nie zrobiłem - błąd. I teraz szukam rozwiązania problemu
    Ostatnio edytowane przez Marin75 ; 20-11-2011 o 13:53

  20. #3320
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marin75

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Skalmierzyce
    Kod pocztowy
    63-460
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Ciekawe ile wody kupiłeś w tym miale.
    No właśnie też się tym interesowałem i sprawdziłem na wadze łazienkowej. Nasypałem takiego suchego, kurzącego się, który miałem z zeszłej zimy i ten świeżo zakupiony i po załadowaniu pełnego wiaderka ważyłem. Robiłem kilkukrotne próby i w sumie się zdziwiłem, bo nie było zbyt dużych różnic - 100-200g na wiaderku.
    Spróbujcie sami. Oczywiście kupiony miał był taki z dużego zwału na placu i po prostu nie był mokry, conajwyżej wilgotny, ale znów do kurzu to mu trochę brakowało... W tym miale jest sporo grubszej frakcji - nawet do 30mm. Oczywiście pył też jest... Taka mieszanka, nie wiem z której kopalni.

Strona 166 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony