dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 173 z 330
Pokaż wyniki od 3.441 do 3.460 z 6591
  1. #3441

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Ok może coś z tego wyjdzie, te 3 kawałki policzę po 3kg drewna + 1 kg drobnego do rozpałki, razem 10kg/dobę, zatem brutto zużywasz 42kWh/dobę z czego netto do domu dostarczasz 0,77x42=32,34kWh/dobę, z tego wynika, że bez kozy zużywałbyś 3,5m3 gazu aby utrzymać ten komfort cieplny. Średnia z ost tygodnia dla Szczecina to 9,86stC, jeśli ta ilość drewna wystarczy do utrzymania w domu temp 21stC to Twój dom traci 157W/K przy ogrzewaniu kominkiem, na sezon grsewczy (200 dni, średnia temp 5stC) potrzebowałbyś 5,75mp drewna (12000kWh brutto tj ze stratami kominowymi), przy śr temp na zewnątrz -10stC musiałbyś spalić 28kg/dobę drewna.
    Gdybyś ogrzewał dom tylko gazem to zakładając sprawność kotła na 100%, strata domu wynosi 120W/K, zapotrzebowanie na ogrzewanie 922m3 gazu (9200kWh), przy śr temp na zew -10stC zużyłbyś 9m3gazu/dobę. Koszty przelicz sam wg swoich stawek.
    jestem pod wrażeniem Twoich wyliczeń, naprawdę bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź, jak przyjdą mrozy to pozwole popracować podłogówce i zobacze jak z zużyciem gazu, a potem w analogicznym okresie będę wspomagał piec kozą.
    pozdrawiam

  2. #3442

    Domyślnie

    Zważ sobie te kawałki drzewa bo może okazać się, że kbab pomylił się "tylko" o 100%

  3. #3443

    Domyślnie

    Cytat Napisał barnich Zobacz post
    jestem pod wrażeniem Twoich wyliczeń
    Każdy może sobie to policzyć przy pomocy mojego arkusza ze stopki, można sobie symulować dla różnych warunków,
    Cytat Napisał orko Zobacz post
    Zważ sobie te kawałki drzewa bo może okazać się, że kbab pomylił się "tylko" o 100%
    prosiłem aby podał w mp lub w kg, ale jak podał w "3 kawałków - polanów - drewna " to poszedłem na łatwiznę.
    Dodam, że przy drewnie (dębina, buczyna) mp waży 450-500kg - to ważne ze względu na % wilgotności, woda w drewnie ma nieco inną wartość opałową.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 01-11-2011 o 14:18
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  4. #3444

    Exclamation Pilne. Jaki junkers do mieszkania wybrac?

    Witam,

    Rodzice proszą mnie o poradę w sprawie junkersa.
    Obecny mają od ponad 15 lat i już jest na wykończeniu. Proszą mnie o poradę jaki kupic, a ja sie nie znam.
    Co mam im polecic??

    Chodzi o podgrzanie wody (mieszkanie "blokowe") obecny mają taki z płomieniem, ale teraz chyba takich nie robią??
    Przedział cenowy do 1300zl.
    Zależy mi na czymś niezawodnym i dobrym, najlepiej sprawdzonym...w rodzinie...u siebie

    Z gory, bardzo, bardzo dziekuję za podpowiedzi, rady.
    Zapraszam do dziennika remontowego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C5%84skim-%29
    Kostka moich marzeń czyli dom w stylu hiszpańskim

  5. #3445

    Domyślnie

    Czytam i czytam. Polecają junkersa, termeta, vaillanta.
    Co o tym myślicie?

    Płomykowe też chyba jeszcze istnieją, niektórzy nawet takie wolą? Lepsze??

    Im dlużej czytam tym mniej wiem, a jak znam tatę pójdzie do LM i kupi pierwszy lepszy...a tego bym nie chciała.

    Co macie w domu?????
    Zapraszam do dziennika remontowego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C5%84skim-%29
    Kostka moich marzeń czyli dom w stylu hiszpańskim

  6. #3446

    Domyślnie

    Teraz już wiem, ze chyba chcę bez turbinki, bo rodzice stare rury mają i przez to kiepską wodę, a turbinki są dość wybredne co do wody

    Teraz tylko jaką firmę?

    Ile podgrzewaczy tyle opini, a na forum chyba tylko ludzie z domami zaglądają
    Ostatnio edytowane przez alladyn71 ; 05-11-2011 o 19:36
    Zapraszam do dziennika remontowego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C5%84skim-%29
    Kostka moich marzeń czyli dom w stylu hiszpańskim

  7. #3447

    Domyślnie

    Cytat Napisał odyseuszek Zobacz post
    Beretta Conica Green 15S e.s.i. 3,5-15 kW
    Ferolli ECONCEPT TECH 18 A 3,2-19 kW

    Do pawelpiwowarczy: ja mam Smarta przy obliczeniowym zapotrzebowaniu na poziomie 8kW, na razie grzał jeden sezon jeszcze nie zasiedlonego budynku i od 5-8 stopni na zewnątrz moc minimalna była za duża teraz jakbym miał decydować to chyba bym wziął Immergas tyle że u mnie był problem z miejscem na zasobnik - miejsca było jedynie na 120l i bałem się deficytu ciepłej wody.
    A jak się objawiała ta za duża moc?

  8. #3448

    Domyślnie

    Poczytaj wątek o taktowaniu kotła. Wszyscy raczej zgodnie przyznają, że korzystniej jest jak kocioł pracuje cały czas z minimalną mocą, niż włącza się i wyłącza, ale ta minimalna moc może być czasami za duża do zapotrzebowania, dlatego optymalnie jakby kocioł miał moc minimalną na poziomie zapotrzebowania dla temperatur zewnętrznych c.a. 10 oC.

  9. #3449
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    deith

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, czy moglibyśmy prosić o pomoc w dobraniu pieca gazowego kondesacyjnego (moc) oraz ewentualne propozycje modele (nie odrzucamy żadnych producentów)
    Dodam że chcielibyśmy mieć zasobnik na wodę +200l.
    2 łazienki (w sumie 23metry) na piętrze.
    1 łazienka 2m na parterze + wiatrołap (w sumie 30 m ^2 ogrzewania podłogowego)
    Bez kolektorów słonecznych.
    Obecnie dwoje mieszkańców. Plany zawierają maksymalnie 4 osoby
    Dane domu:
    Powierzchnia po podłodze 200 + 38 garaż [m^2]
    30m^2 ogrzewania podłogowego (6 parter , reszta na piętrze)
    14 grzejników - standardowych stalowych (1 grzejnik garaż)
    Izolacja :
    10 cm styropian w podłodze parter
    sufit na piętrze 20 cm wełna
    poddasze dach 15 cm wełna + odeskowanie
    15 cm styropian ocieplenia na zewnątrz + POROTHERM 30 cm
    okna 3 szybowe niby energooszczędne

    Dodatkowo kominek (raczej nie będzie zbyt często używany).

    Dziękuje za wszelką pomoc.
    Ostatnio edytowane przez deith ; 17-11-2011 o 22:46

  10. #3450
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lisaleksandra

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    to i ja poproszę o pomoc, muszę kupić piec do co i termę do ogrzewania wody, zastanawiam się czy kupić dwa urządzenia czy jedno i np. z zasobnikiem na wodę, proszę o podanie konkretnych modeli i marek jakie polecacie, piec z jaką mocą i jeżeli zasobnik to jak duży?
    mój dom to połowa bliźniaka z roku około 1970, robiony z cegły w przyszłym roku będzie ocieplany, kocioł będzie stał w kotłowni, która jest w piwnicy, jest tam sporo miejsca więc bez znaczenia czy będzie stojący czy wiszący, ciepła woda potrzebna jest na parterze do kuchni(zlew+zmywarka) i łazienki (prysznic) oraz na piętrze do łazienki (wanna), ogrzewanie w domu jest grawitacyjne, kaloryfery stare żeliwne,ogrzewania podłogowego brak, powierzchnia 110metrów kwadratowych, wszystkie rury wodno-kanalizacyjne i doprowadzenia do kaloryferów były wymieniane w tym roku są nowe, zależy mi, aby uniknąć przebudowy całego domu i zmiany np.kaloryferów, zamieszkują 4 osoby dorosłe, jeżeli chodzi o cenę to chciałabym dobry piec i nie mam założenia ceny, najważniejsze jest dla mnie to żeby działał dobrze i był mało awaryjny.
    Byłabym bardzo wdzięczna za jakieś rady
    Ostatnio edytowane przez lisaleksandra ; 27-11-2011 o 12:02

  11. #3451

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta6 Zobacz post
    Witam, mam wielką prośbę, jesteśmy na etapie wyboru pieca. Podam może podstawowe info
    - 130m2 do ogrzania (poddasze w domu + wejście i 1 pokój na parterze), 1 łazienka, 1 kuchnia
    - brak komina, spaliny będą wyrzucane za ścianę
    - dom ocieplony styropianem 10cm, w środku wełna 25cm
    - spiżarnia (ok 6-7m3) więc miejsce na mały zasobnik jest lub kocioł z wbudowanym warstowym zasobnikiem
    1950, RAPczyn mogłabym liczyć na waszą fachową pomoc i opinię? wszędzie gdzie pytamy każdy poleca swoje jako najlepsze . Czy kondensat jest dobrym rozwiązaniem?? Myśleliśmy o Junkersie, Termecie lub trochę droższe Wolf - Kondensacyjne centrale grzewcze CGW (w wersji wiszącej na ścianie), Zakres mocy: 11, 20, 24 kW, cena ok 9tys brutto. W zasadzie firma obojętna, chodzi mi o dobranie mocy kotła do naszego domu. Będę bardzo wdzeczna za pomoc
    Witam
    Myślę że dobrym wybrem będzie np Immergas Victrix X 2 v.2011 12 KW a jego mc minimalna 1,9 KW
    Pozdrawiam

  12. #3452

    Domyślnie

    Proszę o poradę: jaki kocioł kondensacyjny dwu funkcyjny wybrać?
    Dom w prostej bryle (patrz avatar), 160 m2, zapotrzebowanie na energię dla potrzeb c.o. wg projektu:11 kW, dwie łazienki, rodzina 3-osobowa.
    Największa odległość punktu poboru ciepłej wody od kotła - ok. 6 m (zlewozmywak w kuchni). Kocioł ma wisieć w łazience na parterze, górna łazienka - nad nią. Komin systemowy ceramiczny fi 160. Czy do każdego kotła można doprowadzić powietrze oddzielnym kanałem (przez ścianę)?
    Ze względu na ograniczone środki zastanawiam się nad następującymi modelami:
    1. Immergas Victrix 26 2I
    2. Ariston Clas Premium 24 FF
    3. De Ditrich MCR II 24-28 MI
    Może jeszcze jakieś inne sugestie ze strony Szanownych Forumowiczów?
    Z góry dziękuję za odpowiedź
    Ostatnio edytowane przez Paweł i Ewa ; 27-11-2011 o 21:28

  13. #3453
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adek182

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    9

    Domyślnie Jaki wybrac kocio? do domu 100m2

    Witam wszystkich serdecznie,
    mam dylemat przy wyborze kotła. Dom o powierzchni użytkowej około 100m2, parterowy. Będziemy mieszkać w 3 osoby. Jest to nowy dom, chyba ocieplony dobrze tzn, podłoga 10cm styropian, sciana 12cm styropian, strop żelbetowy 25cm styropian.
    Instalacja mieszana 7 grzejników i podłogówka 16m2.
    Dzisiejsza propozycja jednej z firm instalatorskich to:

    1. De Dietrich Innovens MCA 15 + zasobnik 100 litrów, pogodówka i sterowanie pokojowe.
    2. Viessman Vitodens 200 + zasobnik 120 litrów pogodówka i sterowanie pokojowe

    Wydaje mi sie ze oba kotły mają zbyt duża moc jak na nasz dom.

    Ja bardzo mocno rozważam
    Immergas VICTRIX 12 + zasobnik 160 litrów biawar, boje sie tylko ze woda bedzie sie bardzo dlugo grzala...

    Bardzo proszę o pomoc co wybrac czy to co sobie sam wymyslilem bedzie dobre czy słuchać zaleceń instalatorów o tym ze musi byc moc bo inaczej nie bedzie komfortu ciepłej wody i ze bedzie zimno. Prosze o pomoc .... Pozdrawiam

  14. #3454

    Domyślnie

    Cytat Napisał adek182 Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie,
    mam dylemat przy wyborze kotła. Dom o powierzchni użytkowej około 100m2, parterowy. Będziemy mieszkać w 3 osoby. Jest to nowy dom, chyba ocieplony dobrze tzn, podłoga 10cm styropian, sciana 12cm styropian, strop żelbetowy 25cm styropian.
    Instalacja mieszana 7 grzejników i podłogówka 16m2.
    Dzisiejsza propozycja jednej z firm instalatorskich to:

    1. De Dietrich Innovens MCA 15 + zasobnik 100 litrów, pogodówka i sterowanie pokojowe.
    2. Viessman Vitodens 200 + zasobnik 120 litrów pogodówka i sterowanie pokojowe

    Wydaje mi sie ze oba kotły mają zbyt duża moc jak na nasz dom.

    Ja bardzo mocno rozważam
    Immergas VICTRIX 12 + zasobnik 160 litrów biawar, boje sie tylko ze woda bedzie sie bardzo dlugo grzala...

    Bardzo proszę o pomoc co wybrac czy to co sobie sam wymyslilem bedzie dobre czy słuchać zaleceń instalatorów o tym ze musi byc moc bo inaczej nie bedzie komfortu ciepłej wody i ze bedzie zimno. Prosze o pomoc .... Pozdrawiam
    to co wymysliłes starczy w zupełności, 160l w 20-30 min ci spokojnie zagrzeje 12kw

  15. #3455
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adek182

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    9

    Domyślnie

    dzieki za szybka odpowiedz !!!
    Mysle to bedzie polączenie niskiej ceny kotłowni, dobrej jakosci urzadzen, oraz niskich rachunków za gaz....chyba ze sa jakies inne modele kotlow bardziej pasujacych do mojego domu, to chetnie wezme je pod uwage,
    Greg 28 czy sa jakies inne modele pieców o tak szerokiej modulacji która chyba u mnie bedzie istotna ?? prawda ?

  16. #3456
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mam w projekcie kocioł De Dietrich MCR 24, ale nie mogą takowego założyć, bo ma za dużą moc (24 kW). Ja mogę mieć max 21 kW zgodnie z przepisami, ze względu na brak komina (rura przez ścianę).

    Dom 154 m2 pow. całkowitej, 120 użytkowej, prosty, ocieplony ściany 20 cm, dach 30 , 2-3 osoby, cyrkulacja c.w. sterowana czasowo, 100% podłogówki. W założeniach projektowych miał wyjść 3 litrowy.

    Instalator poleca Junkersa Cerapur Acu. Też za duży jeśli chodzi o moc, poza tym nie myślałam wcześniej o dwufunkcyjnym.
    Przejrzałam oferty Junkersa, jest Smart, który ma 14 kW i potrzebuje zasobnika.
    Problem w tym, że do Junkersa nie jestem przekonana z powodu dużej awaryjności przepływowych gazowych ogrzewaczy z którym miałam ja i mąż kontakt (nie dają rady z twardą wodą w przeciwieństwie np. do Termeta).

    Zaczynam się zastanawiać czy na pewno potrzebuję kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem? Może pod te dwufunkcyjne z zasobnikiem 40 l da się wpiąć sensownie cyrkulację? Czy to wystarczy, by 2 osoby po sobie wzięły prysznic?

    Jeśli chodzi o kocioł znalazłam ideał - Vitodens 300 W (bez zasobnika 3,8-19 kW), z zasobnikiem 100l: 242 F (4,8-19 kW) 100l lub 333F (3,8-19 kW), niestety bardzo drogi i nie wchodzi w rachubę.

    Znalazłam też Ferroli Econcept 18 A - 3,2-19 kW Cena wraz z zasobnikiem 150 l to ok. 6000 zł(4250 bez zasobnika).
    Niestety, nazwa tej firmy nic mi nie mówi.
    Za to 2 serwisantów mam pod nosem wg wykazu na stronie firmowej.

    Jest tez niedroga Beretta Conica Green 15S e.s.i. (3,5-15 kW) z zasobnikiem 150 l ok 5500 zł (3700 zł bez zasobnika)
    oraz Beretta Kompakt Green 16S e.s.i. (3,5-16 kW) - ale nie wiem czym się różni od powyższego, prócz 1 kW i nazwy.
    Niestety beretta kojarzy mi się tylko z producentem broni a nie kotłów.
    Niestety, prócz sieci dealerów, nie ma podanej na stronie sieci serwisantów.

    Mogę też trzymać się de Dietricha - kocioł Innovens MCA 15 (3,4-15,8 kW) + zbiornik 100 l ale to juz ok 10 000 zł

    Albo zaryzykować z Junkersem Smartem + zasobnik lub Junkersem CERAPUR MODUL ZBS 14/100S (3,3-14,8 kW) też gdzieś koło 10 000 zł (z czujnikiem pogodowym)
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-12-2011 o 01:31

  17. #3457

    Domyślnie

    Rzuć okiem jeszcze na Immergas, może z ich asortymentu coś ci spasuje - dają 5 lat gwarancji i opinie na forum są raczej pozytywne. Ja mam Smarta i na razie nie narzekam, ale teraz też chyba bym brał Immergasa z uwagi na niską modulację - od 1,9kW.

  18. #3458
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mam w projekcie kocioł De Dietrich MCR 24, ale nie mogą takowego założyć, bo ma za dużą moc (24 kW). Ja mogę mieć max 21 kW zgodnie z przepisami, ze względu na brak komina (rura przez ścianę).

    Dom 154 m2 pow. całkowitej, 120 użytkowej, prosty, ocieplony ściany 20 cm, dach 30 , 2-3 osoby, cyrkulacja c.w. sterowana czasowo, 100% podłogówki. W założeniach projektowych miał wyjść 3 litrowy.

    Instalator poleca Junkersa Cerapur Acu. Też za duży jeśli chodzi o moc, poza tym nie myślałam wcześniej o dwufunkcyjnym.

    Jeśli chodzi o kocioł znalazłam ideał - Vitodens 300 W (bez zasobnika 3,8-19 kW), z zasobnikiem 100l: 242 F (4,8-19 kW) 100l lub 333F (3,8-19 kW), niestety bardzo drogi i nie wchodzi w rachubę.
    masz jeszcze Vaillanta z wbudowanym zasobnikiem warstwowym 100L (podobnie jak viessmann) - ecoCOMPACT VSC 126-C 140 5-15kW
    taka ładna, miła lodóweczka
    w tym sklepie masz go w bardzo dobrej cenie, jak później odliczysz sobie vat to wyjdzie w ogóle rewelacyjnie
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  19. #3459
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dzięki Esiak - Faktycznie ciekawa oferta, ale tylko biorąc pod uwagę promocyjną cenę 8700 zł.
    Jest to kocioł dwufunkcyjny - nie myślałam o takim, ale widzę, że ma bardzo duży zbiornik - 100 l!.
    Nie wiem tylko, czy jak spuszczę te 100 l, to 15 kW starczy na rozsądne dogrzewanie na bieżąco wody.

    Odyseuszek - Immergas ma kocioł do 12 kW i zaraz potem wszystkie powyżej 21 kW. Troszkę się boję tych 12 kW, bo musiałabym kupić większy zasobnik żeby można było wziąć prysznic po sobie bez czekania na dogrzanie. A to nie ma uzasadnienia ekonomicznego.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-12-2011 o 12:22

  20. #3460
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dzięki Esiak - Faktycznie ciekawa oferta, ale tylko biorąc pod uwagę promocyjną cenę 8700 zł.
    Jest to kocioł dwufunkcyjny - nie myślałam o takim, ale widzę, że ma bardzo duży zbiornik - 100 l!.
    Nie wiem tylko, czy jak spuszczę te 100 l, to 15 kW starczy na rozsądne dogrzewanie na bieżąco wody.
    te viessmanny o których myślałaś z literką F również są dwufunkcyjne...
    po opróżnieniu zbiornika woda jest podgrzewana przepływowo, ale na takiej zasadzie działają właśnie kotły z zasobnikami warstwowymi...
    nagrzanie 100L wody o temp 10o do 45o przy mocy 15kW zajmuje około 17minut, kocioł ten charakteryzuje się tym, że lądując zasobnik również zachodzi kondensacja, czyli kolejne oszczędności...
    poza tym jest osobny przycisk pełnego ładowania zasobnika

    nigdy nie patrz na ceny katalogowe bo nikt w takich cenach nie sprzedaje...
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


Strona 173 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony