dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 272 z 2205
Pokaż wyniki od 5.421 do 5.440 z 44087
  1. #5421
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Arturo - a ja Ci tą pompe z chin sprowadzę za 1/3 ceny - tylko reszte sam musisz

  2. #5422
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    Arturo - a ja Ci tą pompe z chin sprowadzę za 1/3 ceny - tylko reszte sam musisz
    jak będzie w cenie dobrego pieca śmieciucha to biorę
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #5423
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    no chyba ze zatrudnisz tych chinczyków co z autostrady ich wywalili

    jasiek - w chinach wszystko jest tanie - srednio 1/3 ceny rynkowej - bierze sie to z tego ze nie wiesz co Ci zapakuja i wysla - jesli sie na czyms znasz mozesz miec na to wplyw - dlatego ja moge pomoc w tym gdzie poszukac , a pozniej ewentualnie to sciagnac - reszta po stronie "kupujacego" czyli ustalenie dokladnie co zamawia i pozniejszy montaz
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 04-12-2011 o 21:29

  4. #5424
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czytam was i czytam i i ciągle to samo pompiarze kontra elektrycy.

    ogólnie nie ma co oszczędzać na ocieplaniu domu, to chyba jasne. Choćby z tego powodu ze będzie tylko drożej
    A czy to będzie kabel czy rurka czy w końcu PC to ma najmniejsze znaczenie.

    mam dzieciaki w przedszkolu i czasem mam takie wrażenie że właśnie je odbieram a tu WY
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #5425
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    no właśnie - czy pompy mozna zaliczyc do grzania prądem ? chyba nie bardzo ? wiec czemu tutaj jest o nich mowa

  6. #5426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    no właśnie - czy pompy mozna zaliczyc do grzania prądem ? chyba nie bardzo ? wiec czemu tutaj jest o nich mowa
    w każdym temacie wcześniej czy później zaczyna się jazda z PC ( jak jakaś sekta)
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #5427
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    no właśnie - czy pompy mozna zaliczyc do grzania prądem ? chyba nie bardzo ? wiec czemu tutaj jest o nich mowa
    Bo łykają prąd, tyle że wydajniej.

  8. #5428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin Cetera Zobacz post
    Ach ci pompiarze, nie chce mi się szukać, ale kilka dni temu ktoś mnie usilnie przekonywał, że pewna PCI wiosna była za 25-30tyś, a teraz jest za 14tyś.
    Zmieniacie zdanie w zależności od potrzeby.
    A czy to przypadkiem Arturo takich pierdół nie pisał?

  9. #5429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin Cetera Zobacz post
    fotohobby - przyszedłeś się tu zakładać, czy wnieść coś merytorycznego do wątku?
    O, widzę że już moderatorem zostałeś! To podwórko jest nie twoje Marcinie!!!
    A co do tytułów jakie dodają po przekroczeniu określonej ilości postów, to niestety nie mam na to wpływu. Nie zwracaj na nie uwagi, są z przydziału. Nawet jak będziesz mi wymyślał co chwila od idiotów, to też taki dostaniesz

  10. #5430
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Specjalnie dla kol. Liwko - tak wyglądają stodoły na pomorzu. jak znajdę w końcu chęci zrobię więcj ze wszystkich stron, za dnia.
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  11. #5431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał żytko Zobacz post
    ja sobie odłożyłem - założę ją za 5 lat, bo jak ja budowałem, to kosztowały 90kpln i mało kto wiedział, o co kaman
    ja jak stwierdzę że mnie dom za dużo kosztuje to postawie nowy i na pewno będzie pasywny
    jak nas razie to mnie stać zapłacić te kilka klocków rocznie za CO...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  12. #5432
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Bo łykają prąd, tyle że wydajniej.
    równie dobrze mozna napisac ze nowoczesne piece gazowe lub inne sterowane komputerem tez potrzebuje pradu

  13. #5433
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin Cetera Zobacz post
    Specjalnie dla kol. Liwko - tak wyglądają stodoły na pomorzu. jak znajdę w końcu chęci zrobię więcj ze wszystkich stron, za dnia.
    A co w tym ładnego? Wiesz Marcinie, jednemu się podoba córka a innemu teściowa. I całe szczęście że nie wszyscy mają równego

  14. #5434
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

    HenoK tak by nie napisał...bo to jest bzdura.
    Bzdura? A niby po co metry kotłowni czy komin przy grzaniu prądem czy PC? A niby po co dokładać kolejne warstwy ocieplenia skoro zdecydowaliśmy się na PC i dokładając już niewiele zyskamy? To tak samo jak z z przejściem z 5-cio litrowego w kierunku pasywnego, coraz mniej nam to się już opłaca, zyski będą coraz mniejsze. No ale w pasywnym nie trzeba robić drogiego ogrzewania na prąd, wystarczy farelka. No ale CWU nam dalej zostaje.

  15. #5435
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A co w tym ładnego? Wiesz Marcinie, jednemu się podoba córka a innemu teściowa. I całe szczęście że nie wszyscy mają równego
    Jak komuś brakuje argumentów to uderza w długość Ciekawi mnie ile jest "polskiej" PC w PC? Czemu zdrożała o tysiąc złotych? Dolar czy euro gra główne skrzypce w "polskiej" PC?

  16. #5436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Polska, bo w Polsce składana, przez polska firmę. Wiadomo, że w środku Copeland, Danfoss i inne podobne podzespoły. Ale czy to źle ?

  17. #5437
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Jak komuś brakuje argumentów to uderza w długość Ciekawi mnie ile jest "polskiej" PC w PC? Czemu zdrożała o tysiąc złotych? Dolar czy euro gra główne skrzypce w "polskiej" PC?
    Znasz taką osobę której wszystko się podoba? Tylko trzeźwego, bez dopalaczy
    Oczywiście, że w tych pompach to tylko obudowy no i w moim przypadku sterownik są polskie. Może jeszcze jakieś pierdoły. Właśnie cena euro gra tu istotną rolę.

  18. #5438
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Jak komuś brakuje argumentów to uderza w długość


    co do PC...
    czy to ważne co w środku, byle dobrze działało i za normalne pieniądze...
    cena do tego co w środku to śmiechu warte
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  19. #5439
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kszh.uint
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ɐıןɐɹʇsnɐ
    Dzielnica
    sbuuds ǝɔıןɐ
    Posty
    694

    Domyślnie

    nie dolar czy euro a popyt
    ¡ısʍ ǝʍ ɾǝɔʎłdɾɐu ɯɐıʍɐpɐsod oʇ ɐz ˙˙
    ::ıʞdǝzɔɐz ǝıdnłƃ ɐu ɯɐpɐıʍodpo ǝıu ::

  20. #5440
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jak przeczytałem coś takiego to musiałem się wtrącić...
    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Twierdzę, że dom powinno się budować pod określony system ogrzewania.
    HenoK tak by nie napisał...bo to jest bzdura.
    Nie jest to do końca bzdura. Generalnie chodzi o zmniejszenie kosztów inwestycji i eksploatacji, a także komfort użytkowania domu.
    Drogi do tego celu mogą być różne.
    Jeżeli są dobre warunki do instalacji gruntowej pompy ciepła, to dlaczego ich nie wykorzystać?
    Na jednej z budów, które ostatnio prowadzę jest właśnie taka sytuacja : wysoki poziom wody gruntowej, grunt o dużej przepuszczalności (piasek), prawdopodobnie coś w rodzaju "podziemnej rzeki", co gwarantuje doskonałą regenerację poziomego wymiennika gruntowego i dużą wydajność dolnego źródła pompy ciepła. Inwestorzy zdecydowali się więc na instalację z pompą ciepła (tania, polska z poziomym wymiennikiem gruntowym). Ta decyzja pociągnęła za sobą następne : rezygnację z komina, kominka, możliwość wykorzystania kotłowni jako pralni i suszarni. Można było też zastosować tańszą stolarkę okienną i mniejszą grubość ocieplenia, co z kolei pozwala na rezygnację z montażu stolarki w warstwie ocieplenia. Nie zrezygnowali natomiast z wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła z GWC glikolowym.
    Mimo tego energia zużywana przez dom będzie na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej kosztowała mniej niż w przypadku domu 3litrowego ogrzewanego energią elektryczną (na ogrzewanie nie powinno wyjść więcej niż 20kWh/m2 rocznie, a ciepła woda będzie min. 2 krotnie tańsza).

    Oczywiście inne warunki gruntowe, czy mała działka, mogłyby przekreślić opłacalność takiego rozwiązania, na korzyść np. ogrzewania elektrycznego, czy ogrzewania pompą ciepła powietrze-woda (gazu ziemnego w pobliżu nie ma).

Strona 272 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony