dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 150 z 625
Pokaż wyniki od 2.981 do 3.000 z 12494
  1. #2981
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat z DB R&K:
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    może zacytuje odpowiedz aslot'a liczącego mi OZC

    W przypadku tak dobrej izolacji termicznej 30 cm i 0,031 oraz stosowaniu silikatów o wsp 0,8 typ zaprawy która ma podobną lambdę (ok 1) , grubość i rodzaj zaprawy nie ma żadnego znaczenia, róznice mogą wystąpić na poziomie promili.

    Sytuacja zmienia sie gdy maleje grobość izolacji i stosujemy np bk o małej lamdzie lub silikaty o lambdzie 0,4, wtedy warto murować na cienkiej wartstwie
    kleju. Róznice też nie bedą duże ale kazdy przypadek trzeba przeliczać indywidualnie.
    Najwazniejsze w tych ścianach jest aby montaż styropianu był jak najbardziej dokładny, gdyz wtedy unikamy mostków termicznych
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  2. #2982

    Domyślnie

    Wódowlaniec.Jak myślisz taki za 150tyś sam postawie(jedyna robota to elektryka i gaz tu muszę wziąć firmę)
    http://www.archeton.pl/projekt-domu-...121_opisogolny

  3. #2983

    Domyślnie

    WódowlaniecOczywiście materiały najtańsze.

  4. #2984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.672
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    DEZET No i dobrze przytoczyłeś. Dla sytuacji Ytong 24 + 15cm styropianu różnica w U będzie jak 0,17 do 0,18.
    To jest różnica obliczeniowa.
    Lepiej zadbasz o mostki, jak dopilnujesz ułożenia styropianu, bo to znacznie wazniejsze dla ostatecznego rezultatu, niż wybór zaprawa-klej.
    Poza tym, zawsze może się okazać, że za oszczędność na kleju kupisz styropian o nieco większym oporze, albo w warstwie grubszej o 1cm i współczynnik będzie w sumie lepszy...

  5. #2985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wódowlaniec Zobacz post
    Kilka postów wyżej napisałem SKROMNE wykończenie bez kostki,także te 280 to przynajniej z 60 za dużo.Okna mam wycenione na 8tys. dąb złoty zew. ze szprosami, profil Weka a Ty już chcesz przepłacać 12-17tys.
    czy myślisz, że ja mam nieskromne wykończenie?
    Nawet tynku nie mam, tylko klej pomalowany farbą. No, za ocieplenie płaciłam i za położenie wełny.
    to z mojego dziennika
    "Cały domek kosztował 320 tyś. W tym:

    Przyłącza - prąd 8 tyś,
    - CO/CW bez kaloryferów i pieca 27 000.
    - gaz 7 600
    Razem przyłacza 42 600
    Stan surowy ocieplony, zadaszony, zaoknowany, z wylewkami i tynkami (u nas działo sie to tak szybko, że nie rozdzielę) 121 000. Sam dach 30 500.
    Czyli około 150 tyś wykończenie - co tyle do licha kosztowało i to bez mebli, bo te mam w większości stare. No, z uporządkowaniem działki, ale tez bez przesady, nie musiałam robić ani ogrodzenia, ani podjazdów, raptem dwie ścieżki. Nie wiem, gdzie to weszło, ale weszło."

    Te 150 tyś obejmowało kuchnię za 8 tyś (już ze sprzętem ale nie całym, część kupowałam później), położenie trochę płytek, zakup parkietu na dół (sami kładliśmy), wszystkie pstryczki, kable, piec gazowy, panele na górę, zabudowę poddasza (mam panele nie gk- taniej), farby, odrobina mebli do pokoju córki, kabina (tu zaszalałam za 4 tyś) wanna za to tania, koza za 5 tyś i inne duperele. Jak pisałam, sama nie wiem, gdzie to poszło ale poszło i wyraźnie iść musiało nawet przy standardzie tzw marketowym. Po prostu pewna powierzchnia wymusza wydatki i wcale nie o zaszalenie chodzi.
    Tak, jak pisali poprzednicy - z każdym metrem wykończenia koszty rosną. Ściany to małe piwo, schody są dalej. A właśnie, schody też kosztują, choć moje były robione chałupniczo.

  6. #2986
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wódowlaniec
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    139

    Domyślnie

    Ciężka sprawa bęzie za 150tys. ale spróbować można.Ja bym na Twoim miejscu napewno ciął koszty maksymalnie i kazdą złotówke dziesięć razy oglądał zanim wydam.Spróbował bym bez garażu (tylko fundament bym zrobił) a resztę na końcu .Koszty można ciąć róznie np.: białe okna,drzwi zew. z blachy,wew. z marketu,panele po 20zł za m2, płytki po35zł za m2,dachówka betonowa najtańsza,można nie wszystko kończyc (jam mam w planie górną łazienkę i przynajmniej jeden pokój wykończyć później,elewacje zrobic w kleju a tynk akrylowy ze dwa lata później).W ten sposób można cieszyc się swoją chatką a nie męczyć w bloku.Reszte się skończy później ,przeciesz "całe życie" przed nami.PRÓBOWAĆ WARTO!

  7. #2987
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wódowlaniec
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    czy myślisz, że ja mam nieskromne wykończenie?
    Nawet tynku nie mam, tylko klej pomalowany farbą. No, za ocieplenie płaciłam i za położenie wełny.
    to z mojego dziennika
    "Cały domek kosztował 320 tyś. W tym:

    Przyłącza - prąd 8 tyś,
    - CO/CW bez kaloryferów i pieca 27 000.
    - gaz 7 600
    Razem przyłacza 42 600
    Stan surowy ocieplony, zadaszony, zaoknowany, z wylewkami i tynkami (u nas działo sie to tak szybko, że nie rozdzielę) 121 000. Sam dach 30 500.
    Czyli około 150 tyś wykończenie - co tyle do licha kosztowało i to bez mebli, bo te mam w większości stare. No, z uporządkowaniem działki, ale tez bez przesady, nie musiałam robić ani ogrodzenia, ani podjazdów, raptem dwie ścieżki. Nie wiem, gdzie to weszło, ale weszło."

    Te 150 tyś obejmowało kuchnię za 8 tyś (już ze sprzętem ale nie całym, część kupowałam później), położenie trochę płytek, zakup parkietu na dół (sami kładliśmy), wszystkie pstryczki, kable, piec gazowy, panele na górę, zabudowę poddasza (mam panele nie gk- taniej), farby, odrobina mebli do pokoju córki, kabina (tu zaszalałam za 4 tyś) wanna za to tania, koza za 5 tyś i inne duperele. Jak pisałam, sama nie wiem, gdzie to poszło ale poszło i wyraźnie iść musiało nawet przy standardzie tzw marketowym. Po prostu pewna powierzchnia wymusza wydatki i wcale nie o zaszalenie chodzi.
    Tak, jak pisali poprzednicy - z każdym metrem wykończenia koszty rosną. Ściany to małe piwo, schody są dalej. A właśnie, schody też kosztują, choć moje były robione chałupniczo.
    Strasznie drogie te przyłącza.Ja mam gaz na działce ,prąd, wodę.Wycena podłączenia do budynkurąd 2tys. ,gaz 1,5tys , woda ze 2 tys. + projekty.

  8. #2988
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wódowlaniec
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    139

    Domyślnie

    CO CW bez kaloryferów i pieca 27000? Mogę wiedzieć co jest w tej kwocie ? Rozumiem że robocizna Twoja.

  9. #2989
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piecia1970 Zobacz post
    Wódowlaniec.Jak myślisz taki za 150tyś sam postawie(jedyna robota to elektryka i gaz tu muszę wziąć firmę)
    http://www.archeton.pl/projekt-domu-...121_opisogolny
    Jakieś dziwne projekty podrzucasz. Ten moim zdaniem też nie lepszy od Rusałki- wysokość 7,8m Czy masz tak małą działkę, że tylko takie "słupki" wejdą? Może zamiast bawić się w taki z poddaszem lepiej i taniej wyjdzie mała parterówka ok 80m2.
    Jeśli jednak chcesz taki i musisz ciąć koszty, to zamiast dachówki- blachodachówka (to też cieńsze krokwie pod lżejsze pokrycie), usunięcie balkonów, usunięcie kominka i nie budowanie komina do niego.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  10. #2990

    Domyślnie

    Piecia a po co Ci gaz? Jak chcesz ciąć koszty to ja bym z gazu zrezygnował. Odejdzie koszt przyłącza, koszt pieca a to wszystko do czego chcesz gaz wykorzystać (bo rozumiem że do ogrzewania) załatwisz prądem - opłaty za zużycie podobnie wyjdą. Zanim zaczniesz się zabierać za planowanie usiądź z kartką i ołówkiem i pomyśl czego możesz się pozbyć a co Ci jest niezbędne.

    Ja wymyśliłem jeszcze jeden patent na obcięcie kosztów w swoim projekcie. Mianowicie sufit - zamiast robić podwieszany z KG pomyślałem że można by zostawić odeskowany z odkrytymi belkami stropowymi. Więcej wyjdzie na deski bo muszą być jednostronnie heblowane, belki stropowe to samo, dodatkowo trzeba będzie choćby zabejcować. Na górę jako ocieplenie stropu poszedłby styropian i na to płyty OSB coby można było choćby nogę na poddaszu postawić. Poddasze będzie służyło jako składzik rzeczy sezonowo zbędnych i tutaj nie ma innej opcji bo przy tak małym budynku trzeba tą przestrzeń wykorzystać.
    Zaoszczędzę za to na suficie podwieszanym, gładzi na nim i malowaniu. Myślę że to zdecydowanie taniej wyjdzie.

  11. #2991

    Domyślnie

    Lepiej dobrze przelicz, bo cos mi sie wydaje, ze sucha zabudowa nie wyjdzie wiecej jak deski (pomijam robocizne i czasochlonnosc obu rozwiazan).

    Pozdrawiam

  12. #2992
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Dom do ok.200 tyś. jest sens marzyć?



    ...a ktoś brał pod uwagę to co my zbudowaliśmy? CEDRYK?
    wbrew pozorom jest to tani dom w budowie... instalacje proste jak cep... jedna lukarna...
    długo szukałem projektu tak prostego... a zarazem dużego powierzchniowo...
    może nie jest specjalnie urodziwy... ale...

    ale...
    dom ma jakieś 160m2 po podłogach...
    ..trochę pracy własnej ( może nie tyle co u nas ) ... ale myslę że systemem "zleconym" częściowo da sie go machnąć za 2 stówy ... no może z małym okładem...


    nie żebym jakos namawiał...

  13. #2993

    Domyślnie

    NetBet, Twój dziennik przeczytałem jako jeden z pierwszych, jednym duszkiem. I powiem Ci że chyba najlepszy ze wszystkich jakie do tej pory przeczytałem (a wertuję ich sporo). Jestem przekonany że gdybyś go wydał Cedryk zwróciłby Ci się kilkukrotnie.
    Sam Cedryk wcale brzydki nie jest ale jak dla mnie za duży. Zresztą, projekt przeze mnie wybrany nawet do Cedryka podobny.
    Poza tym ja osobiście bym się nie pisał na samodzielną budowę w takim zakresie jak Ty dlatego też szukam oszczędności na innym polu.
    A co do sensu tytuły tematu - ja jestem przekonany że jak najbardziej się da, nawet z zakupem działki i całą papierologią.

    P.S. Byłem w zeszłym tygodniu w Rąbieniu, szkoda że nie znam dokładnie Twojej lokalizacji bo bym zajrzał z wizytą. Ale może kiedyś, w końcu to moje dość bliskie okolice

  14. #2994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wódowlaniec Zobacz post
    CO CW bez kaloryferów i pieca 27000? Mogę wiedzieć co jest w tej kwocie ? Rozumiem że robocizna Twoja.
    Nie robocizna właśnie
    Pisałeś, że też do przyłaczy chcesz brać firmy

    W tej mojej kwocie jest prąd - wykop koparką, koszt kabla do domu i kabli w domu, z robicizny płacilismy za podłączenie do skrzynki (prąd na działce był), rozdzielnię i jej podłaczenie i częściowo za puszki, ale to z pośpiechu, samemu za wolno szło; gaz - całość fachowiec czyli wykop na działce, skrzynka w płocie, przyłącze w domu; woda- wykop sami ale wszystko w domu firma i kanaliza całość firma - rura była w ulicy, trzeba było się wciąć, poprowadzić do domu (2 studzienki) i całość w domu. W tym też 1000 zł za kotłownię i podpięcie pieca.
    Mniej wyjść nie chciało, gazu samemu nie da rady, kanalizy nie chcieliśmy sami, żeby czegoś nie schrzanić. 16000 zapłaciłam za samo doprowadzenie kanalizy do domu, ale u nas pod górkę i daleko (25 m), nie było im łatwo zrobić.

  15. #2995
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wódowlaniec
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Nie robocizna właśnie
    Pisałeś, że też do przyłaczy chcesz brać firmy

    W tej mojej kwocie jest prąd - wykop koparką, koszt kabla do domu i kabli w domu, z robicizny płacilismy za podłączenie do skrzynki (prąd na działce był), rozdzielnię i jej podłaczenie i częściowo za puszki, ale to z pośpiechu, samemu za wolno szło; gaz - całość fachowiec czyli wykop na działce, skrzynka w płocie, przyłącze w domu; woda- wykop sami ale wszystko w domu firma i kanaliza całość firma - rura była w ulicy, trzeba było się wciąć, poprowadzić do domu (2 studzienki) i całość w domu. W tym też 1000 zł za kotłownię i podpięcie pieca.
    Mniej wyjść nie chciało, gazu samemu nie da rady, kanalizy nie chcieliśmy sami, żeby czegoś nie schrzanić. 16000 zapłaciłam za samo doprowadzenie kanalizy do domu, ale u nas pod górkę i daleko (25 m), nie było im łatwo zrobić.
    U mnie prąd pójdzie napowietrznie za około 1800 x 2 (budynek bliźniak) .Do podłączenia tablicy biorę znajomego elektryka,cały środek w prądzie robię sam.
    Kanalizy na razie u nas w planach , tak więc szambo trza będzie zrobić. W środku CO WOD-KAN sam robię na plastikach ,podłogówka tylko w łazienkach.
    Podłączenie gazu mam wycenione w gazowni na 2000 (gaz mam 4 m od domu) ze skrzynką na ścianie .W środku sam się zajmę gazem.
    Najgorzej z wodą bo ze 20m kopania koparką.Resztę sam zrobię.
    Z uwagi na to że jest to bliźniak to wszelkie zewnętrzne koszta przyłączowe dzielę na pół z bratem.
    Myślę,że ogólnie drogo nas to nie wyjdzie.

  16. #2996
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Prąd napowietrznie w 21 wieku??? Nigdy bym się nie zdecydował na takie rozwiązanie. A co do szamba jako były, obecny i niedoszły (nigdy więcej) użytkownik szamba powiem Ci, że nie radzę. Koszt wywozu szamba jest tak duży, że wybudowanie oczyszczalni zwraca się pewnie po maks 3 latach. Nie studiowałem tych kwestii związanych z oczyszczalniami ale jeżeli tam trzeba tylko raz na rok coś wywozić to szambo never!

  17. #2997
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wódowlaniec
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Prąd napowietrznie w 21 wieku??? Nigdy bym się nie zdecydował na takie rozwiązanie. A co do szamba jako były, obecny i niedoszły (nigdy więcej) użytkownik szamba powiem Ci, że nie radzę. Koszt wywozu szamba jest tak duży, że wybudowanie oczyszczalni zwraca się pewnie po maks 3 latach. Nie studiowałem tych kwestii związanych z oczyszczalniami ale jeżeli tam trzeba tylko raz na rok coś wywozić to szambo never!
    Szambo wybieram dlatego ,że w 2014r ponoc u nas na ulicy ma być kanalizacja.Prąd napowietrznie od zawsze miałem pierw do altany, teraz do budynku gospodarczego i w ogóle mnie to nie przeszkadza,a tak w ogóle to słup mam na działce przy wjeździe więc sprawa jest prosta i tania.

  18. #2998
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    ja też mam słup przy wjeżdzie i prąd altankowy miałam, ale musiałam zmienić na budowlany. Poza tym u nas nie dają pozwoleń na prąd napowietrznie.
    A co do twoich dalszych wyliczeń - cóż, pogadamy jak zrobisz. Trochę zależy od lokalizacji.
    Acha, z gazem raczej sam nie próbuj. I tak musi ktoś przyjść i przyklepać, za robociznę zapłacisz niewiele więcej. Prąd nawet jak sam zrobisz, to pieczątka też kosztuje. To podobnie, jak u nas, też większość prądu sami, ale bez uprawnień nie wsyztsko się da.

  19. #2999

    Domyślnie

    EZS przeczytałem Twój dziennik i szczerze współczuję problemów z papierkami, aż się wierzyć nie chce, duże miasto, 21wiek i takie cuda.
    Koszt przyłączy też masz duży, nie ma co ukrywać. Ale odliczając gaz, podłączenie pieca, kanalizację wyjdzie jednak sporo mniej. Myślę że 15-20tyś to maksymalna kwota jaką trzeba będzie wydać na wszelkie papierki i przyłącza licząc wodę, prąd, projekt, adaptacja, geodeta itp.
    A co do samego budowania: znalazłem projekt zbliżony do mojego, budowany w konstrukcji szkieletowej. W stanie deweloperskim 125tys netto - 1750zł/m2 powierzchni użytkowej. Do tego fundament po 290zł/m2 zabudowy a więc 75m2*290zł=21750zl. Tak więc jeśli się ktoś uprze to na bank za 200tys wybuduje, umebluje i się wprowadzi. Wszytko tylko zależy od wymagań inwestora.

  20. #3000
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wódowlaniec Zobacz post
    Podłączenie gazu mam wycenione w gazowni na 2000 (gaz mam 4 m od domu) ze skrzynką na ścianie .W środku sam się zajmę gazem..
    Rozumiem, że masz uprawnienia I będziesz również kierownikiem budowy (bo na instalację wewnętrzną musisz mieć PnB)i zrobisz sam odbiór geodezyjny, protokół szczelności i odbiór kominiarski (to już 4 rodzaje uprawnień ?)- bo to wszystko potrzebujesz do odbioru instalacji gazowej.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 150 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony