dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 56
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1110

Temat: bruli.pl

  1. #241
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Bruli w wersji 0.1.17.5 posiada funkcję podbijana obrotów dmuchawy przed odstawieniem (przed przejściem w podtrzymanie) czyli przy dojściu do granicznej wartości zadanej. Funkcjonalność tą oceniam b. pozytywnie bo w mojej ocenie służy lepszemu dopalaniu.

    Nie zaobserwowałem jednak u siebie pokazania wartości tego procentowego podwyższenia obrotów dmuchawy na stronie www sterownika - czy ten mały błąd jest tylko u mnie czy u innych też występuje ?
    jest to funkcjonalność na której opiera się algorytm spalania eCoal, w ten sposób mierzy temperaturę generowaną przez palnik, i tak dobiera nadmuch do przerwy podawania, by ten przyrost temperatury był największy. Co to daje w bruli nie wiem.
    R-290 pod strzechy

  2. #242

    Domyślnie

    Chciałem się doradzić co do połączenia kotła Defro Eko 25kW + bruli.pl ?
    Sterownik mi się podoba i chciałbym zastosować go w swoim piecu. Chyba zimy jeszcze trochę będzie. Niedługo planuje odpalić eko groszek (zużycie tej zimy 0kg).

    Stąd pytanie jak Wam przyjął się bruli do sterowania piecami?

  3. #243
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    To bardzo dobry i ekonomiczny sterownik na dodatek jak operator ma jeszcze do tego trochę doświadczenia to można go bardzo dobrze doregulować do swoich potrzeb. Nie powinieneś mieć problemu z zastosowaniem w swoim kociołku bo przy tym co oferuje Bruli nie słyszałem żeby był jakiś problem ze współpracą z jakąś dmuchawą a tym bardziej z palnikiem.
    Pełny dostęp do sterownika przez internet a nawet z telefonu komórkowego z systemem Android.
    Przejrzyj wątek do tyłu a znajdziesz odpowiedzi na chyba wszystkie swoje pytania.
    W razie czego służymy pomocą.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  4. #244

    Domyślnie

    hehe zaraz post przeczyta jarecki i będzie chciał ci wepchnąć pume albo kobrę

  5. #245
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luk kbk Zobacz post
    Chciałem się doradzić co do połączenia kotła Defro Eko 25kW + bruli.pl ?
    Sterownik mi się podoba i chciałbym zastosować go w swoim piecu. Chyba zimy jeszcze trochę będzie. Niedługo planuje odpalić eko groszek (zużycie tej zimy 0kg).

    Stąd pytanie jak Wam przyjął się bruli do sterowania piecami?

    U mnie przyjął się dobrze i jest na pierwszym miejscu z pośród czterech sterowników jakie do tej pory używałem. Nie musisz nawet wymontowywać starego sterownika. W skrócie to odłączyłem stary sterownik od napięcia a bruliego postawiłem na kotle i podłączyłem mu czujniki i przewody od pomp, dmuchawy i podajnika i włączyłem do prądu i tyle.

    No tam później skonfigurować podłączenie z internetem i można nanosić swoje ustawienia i tyle.

  6. #246

    Domyślnie

    Podgląd parametrów przez internet to niemały +. Siedząc w pracy miałbym podgląd na to co się dzieje. No i opcje które oferuje, wszelkie wykresy... Wątek już przejrzałem cały... Na 99% dołączę do użytkowników bruliego

  7. #247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    W takim razie zapraszamy. W stadzie zawsze cieplej
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  8. #248
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Kolejny argument - chyba już ostateczny by zmienić Ecoalę w Bruli. Czas podawania mam ustawiony na 3s. Ale to nic nie daje bo jak wiadomo Ecoal dopiera czas przerwy w oparciu o swój algorytm. Nie bierze on takich rzeczy pod uwagę jak zamontowane silniki, przekładnie itd. W Brulim będzie więcej swobody i więcej do skopania hehe. Na dniach planuję podłączyć się pod estera. Gdy zmienię sterowanie będę polecał się waszej koledzy uwadze

  9. #249

    Domyślnie

    Sebsa Bruli dobra maszyna nie będziesz żałował.
    Doświadczenia już trochę masz, z palcem w... go ustawisz.

    Wysłać Ci mogę parametry jakie ustawiałem w nim pod moc 35kW.
    Daj znać, jak ostatecznie zdecydujesz się na zmianę sterownika.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  10. #250
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Mój piec zaraz będzie miał 2 lata. Masz na myśli taki okres pisząc"od jakiegoś czasu".

  11. #251

    Domyślnie

    Witam
    mam pytanie, czy ktoś korzysta ze sterownika bruli w kotle reco automat 25 kw ?? chodzi mi po głowie aby zakupić taki sterownik i zaadaptować go do tego właśnie kotła ??!!
    pozdrawiam

  12. #252
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Ja przysposobiłem bruliego w kotle Kielar tj. ten sam wymiennik co w kotle RECO.

  13. #253
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Podjąłem decyzję. Dokupuję osobno Bruliego. Trzeba będzie odżałować te kilka stówek. Ecoale zostawiam na wypadek jakbym coś zaczął knocić koncertowo. Mam nadzieję, że jeszcze uda mi się to w lutym.

  14. #254
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Spoko jak spodoba Ci się bruli to eCoala pchniesz na aledrogo i nic nie stracisz

  15. #255
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kretuu

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Szczekociny
    Kod pocztowy
    42-445
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam Panowie

    Jestem nowy i dlatego chciałem się ładnie przywitać .

    Jutro stanę się szczęśliwym (albo i nieszczęśliwym) posiadaczem Bruliego.
    Chciałem go zaakceptować do bardzo dziwnego pieca produkcji no name (lokalny producent) i z dziwnym rozwiązaniem podawania paliwa.
    W skrócie : piec około 25 kw z podajnikiem retortowym może być na groszek miał ewentualnie jakiś pelet czy zboże I tu polega jego inność : brak kielicha do spalania paliwa, opał zlatuje na żeliwną płytkę z otworami gdzie od spodu tej płytki podawany jest nadmuch i jeszcze jedno płytka ta jest ruchoma przód tył (zintegrowana jest z silnikiem retorty) na niej trwa cały proces spalania od nasypania się na nią groszku poprzez wypalenie i spadnięciu popiołu do szufladki.
    Tyle o piecu . Jak będę miał możność to wrzucę parę fotek.
    Prześledziłem cały internet to forum i ten wątek oraz wątki ecola.pl i o sterownikach z PID em
    Zaryzykowałem kasę w ciemno i chcę zobaczyć jak ten sterownik sprawdzi się u mnie.
    Mam natomiast parę wątpliwości ponieważ mamy srogą zimę i nie chciałbym się w domu obudzić rano z soplami w nosie , no i nie chciałbym rozłączać mojego starego TECH 37
    - jakie ustawić parametry na tym sterowniku jako początkowe aby sterownik chodził w miarę możliwości (czy wystarczą ustawienia fabryczne a bruli sobie dalej poradzi)
    - w którym miejscu zamontować czujnik na czopuchu w jaki sposób czy wystarczy nawiercić czopuch i wsadzić czujkę
    - gdzie zainstalować czujnik temperatury zewnętrzny a gdzie wewnętrzny
    To tak na początek Myślę że tych pytań będzie więcej ale to z czasem.
    Po prostu muszę uruchomić ten sterownik w miarę sprawnie w środku sezonu grzewczego.
    jeśli będziecie mieć jakieś pytania aby lepiej mi pomóc to proszę pytać.

    Pozdrawiam

    kretuu

  16. #256

    Domyślnie

    Również chciałbym wszystkich powitać na forum. Jestem w podobnej sytuacji jak kolega kretuu. Mam jednak typowy kociołek z retortą PPS 25 kW. Mnie bardzo ciekawi jak bruli poradziłby sobie u mnie. Obecnie mam sterownik perfekt r. Jest on dość skomplikowany. Wydaje się że bruli to przy nim bułka z masłem.

  17. #257
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał kretuu Zobacz post
    Witam Panowie

    Jestem nowy i dlatego chciałem się ładnie przywitać .

    Jutro stanę się szczęśliwym (albo i nieszczęśliwym) posiadaczem Bruliego.
    Chciałem go zaakceptować do bardzo dziwnego pieca produkcji no name (lokalny producent) i z dziwnym rozwiązaniem podawania paliwa.
    W skrócie : piec około 25 kw z podajnikiem retortowym może być na groszek miał ewentualnie jakiś pelet czy zboże I tu polega jego inność : brak kielicha do spalania paliwa, opał zlatuje na żeliwną płytkę z otworami gdzie od spodu tej płytki podawany jest nadmuch i jeszcze jedno płytka ta jest ruchoma przód tył (zintegrowana jest z silnikiem retorty) na niej trwa cały proces spalania od nasypania się na nią groszku poprzez wypalenie i spadnięciu popiołu do szufladki.
    Tyle o piecu . Jak będę miał możność to wrzucę parę fotek.
    Prześledziłem cały internet to forum i ten wątek oraz wątki ecola.pl i o sterownikach z PID em
    Zaryzykowałem kasę w ciemno i chcę zobaczyć jak ten sterownik sprawdzi się u mnie.
    Mam natomiast parę wątpliwości ponieważ mamy srogą zimę i nie chciałbym się w domu obudzić rano z soplami w nosie , no i nie chciałbym rozłączać mojego starego TECH 37
    - jakie ustawić parametry na tym sterowniku jako początkowe aby sterownik chodził w miarę możliwości (czy wystarczą ustawienia fabryczne a bruli sobie dalej poradzi)
    - w którym miejscu zamontować czujnik na czopuchu w jaki sposób czy wystarczy nawiercić czopuch i wsadzić czujkę
    - gdzie zainstalować czujnik temperatury zewnętrzny a gdzie wewnętrzny
    To tak na początek Myślę że tych pytań będzie więcej ale to z czasem.
    Po prostu muszę uruchomić ten sterownik w miarę sprawnie w środku sezonu grzewczego.
    jeśli będziecie mieć jakieś pytania aby lepiej mi pomóc to proszę pytać.

    Pozdrawiam

    kretuu
    Techa zostaw w kotle bo nie musisz go wymontować a bruliego postawisz obok i przepniesz mu tylko przewody od podajnika, dmuchawy itp. oraz dopniesz czujniki.
    - czujnik spalin montujesz w czopuchu nawiercając otwór i możesz go tam przykręcić ( jest miejsce na śrubkę ,montażową) albo jak ja włożyłem czujnik i osadziłem na silikonie wysokotemperaturowym ( deczko)
    - czujnik wewnętrzny montujesz gdzieś w pokoju reprezentatywnym ( bo tam będzie Ci mierzył temperaturę),
    - czujnik zewnętrzny na ścianie domu (nie na słońcu i nie przy samej ziemi)
    - na początek do bruliego wprowadź te same ustawienia co w ST37 to będzie podobnie pracował( no te podstawowe czas podawania, przerwy i siłę nadmuchu)
    - czujnik CO możesz zainstalować albo w gnieździe gdzie był czujnik Techa albo rurze zasilającej, a czujnik powrotu na rurze powrotu i dobrze zaizolować.

    Czujniki skalibruj aby pokazywały właściwą temperaturę i pytaj do woli to może coś podpowiemy.

    Zrób zdjęcia kotła i palnika bo to jakaś ciekawa konstrukcja.

    Ps.

    Najważniejsze to po montażu podłącz sterownik do internetu i go udostępnij to wtedy widać jak pracuje i lepiej można pomóc
    Ostatnio edytowane przez czp01 ; 31-01-2012 o 21:44

  18. #258
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lobik Zobacz post
    Również chciałbym wszystkich powitać na forum. Jestem w podobnej sytuacji jak kolega kretuu. Mam jednak typowy kociołek z retortą PPS 25 kW. Mnie bardzo ciekawi jak bruli poradziłby sobie u mnie. Obecnie mam sterownik perfekt r. Jest on dość skomplikowany. Wydaje się że bruli to przy nim bułka z masłem.
    Mój bruli chodzi na zwykłej retorcie PPS 25 kw i sprawuje się b. dobrze - na ekogroszku bobrek http://bruli.czp.pl/

  19. #259
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kretuu

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Szczekociny
    Kod pocztowy
    42-445
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Mój bruli chodzi na zwykłej retorcie PPS 25 kw i sprawuje się b. dobrze - na ekogroszku bobrek http://bruli.czp.pl/
    Wiem o tym
    Obserwuje twój piec co najmniej od miesiąca

  20. #260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lobik Zobacz post
    Również chciałbym wszystkich powitać na forum. Jestem w podobnej sytuacji jak kolega kretuu. Mam jednak typowy kociołek z retortą PPS 25 kW. Mnie bardzo ciekawi jak bruli poradziłby sobie u mnie. Obecnie mam sterownik perfekt r. Jest on dość skomplikowany. Wydaje się że bruli to przy nim bułka z masłem.
    No to witaj kolego. Również w moim badziewiaczku jest zamontowana retorta PPS 25kW i Bruli bardzo dobrze ją prowadził.
    W razie czego masz gdzie pytać.

Strona 13 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony