dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 56
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 1110

Temat: bruli.pl

  1. #281
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Chodziło właśnie o to by zmienić dmuchawę plus 2-3 dodatkowe myki i całość odpalić ponownie na Ecoali. Bruliego jeszcze zdążę zamontować To egzemplarz po przejściach i nie jestem ograniczony kilku dniami.

  2. #282
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Jutro lub pojutrze podam wynik zużycia węgla przy sterowaniu eCOAL-em, a gdy zrobi się cieplej sprawdzę czy będzie robił spieki przy małym odbiorze ciepła i to będzie kluczowe przy mojej ocenie.
    No i mam wynik - za ostatnie 8 dni średnia to 18,7 kg/dobę - całkiem mi się podoba jak na aktualne temp. zewnętrzne
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #283
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Bardzo fajnie - to teraz musisz zostać z Koalą na dłużej a jeszcze za miesiąc kolejne poprawki softu umożliwiające ręczne dosterowanie algorytmu - to musisz go dalej testować

  4. #284

    Domyślnie

    No i stało się, sterownik przyjechał (ja dopiero wieczorem zobaczę, czy wszystko jest, jak należy).
    Jutro schodzę do kotłowni i walczę z ustawieniami i montażem.
    Zastanawiam sie tylko, czy obecne czujniki (CO, CWU, podajnika) od R-ECO moge użyć też do bruliego?
    Pojęcia nie mam, co tam siedzi w tym kotle, dlatego pytam.

    Co do dmuchawy, moja nie ma przesłony, dlatego też nie jestem pewien, jak tutaj będzie wyglądać nadmuch. Czy ewentualne zaklejenie taśmą części wlotu powietrza dmuchawy z boku nie zrobi jej krzywdy (w przypadku, gdyby jednak wiało za bardzo)?

    Cytat Napisał weslee Zobacz post
    Witam
    mam pytanie, czy ktoś korzysta ze sterownika bruli w kotle reco automat 25 kw ?? chodzi mi po głowie aby zakupić taki sterownik i zaadaptować go do tego właśnie kotła ??!!
    pozdrawiam
    Zobaczymy, jak zadziała z Automatem 30kW
    Ostatnio edytowane przez cabott ; 03-02-2012 o 11:53

  5. #285

    Domyślnie

    cabott czujniki przłóż- jak rozkrecisz klapke od sterownika to w środku na obudowie masz schematy elektryczne, a przysłonę na bank będziesz musiał zakleić,zasłonić etc.. zostaw jakieś 2-3 cm na początek.

  6. #286

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Masz w kotle chyba poziomy wymiennik to jak ta temperatura spalin będzie Ci tak wysoko szła to możesz sobie dorobić do kotła zawirowacze i je wrzucić na półki to podniesie Ci się sprawność kotła i jednocześnie przy tych samych ustawieniach spadnie Ci temperatura spalin o ok. 30 do 50 st C . Podobno optymalnie temperaturę spalin można mieć nisko na 150 st C aby się nic nie wykropiło chociaż niektórzy chodzą i na 80 st C i jest ok. Tu na forum chyba timon120777 dorabiał sobie zawirowacze do poziomego wymiennika i jest zadowolony z tego wynalazku.
    Mam poziomy wymiennik. Z tej temperatury spalin myślę powinno się wyciągać więcej... Musze poszukać jak to wygląda i jak jest zrobione...

  7. #287
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Nawet prosto wyglądają te zwirowacze http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5170946

  8. #288

    Domyślnie

    No tak takim prostym sposobem można wydłużyć drogę spalin i więcej z nich wyciągnąć. Pomyśle...

  9. #289

    Domyślnie

    Cytat Napisał cabott Zobacz post
    ,,,, Zastanawiam sie tylko, czy obecne czujniki (CO, CWU, podajnika) od R-ECO moge użyć też do bruliego?
    Pojęcia nie mam, co tam siedzi w tym kotle, dlatego pytam. ,,,,
    Wszystkie czujniki w sterowniku kotła oparte są na układzie scalonym LM35.
    Tylko przy pomiarze temperatury zewnętrznej producent zastosował krzemowy czujniki temperatury KTY81-222.


    Andrzej

  10. #290
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał cabott Zobacz post
    Co do dmuchawy, moja nie ma przesłony, dlatego też nie jestem pewien, jak tutaj będzie wyglądać nadmuch. Czy ewentualne zaklejenie taśmą części wlotu powietrza dmuchawy z boku nie zrobi jej krzywdy (w przypadku, gdyby jednak wiało za bardzo)?
    Powinno być ok tylko użyj sztywnej taśmy z mocnym klejem, żeby jej nie wciągnęło.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #291

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Powinno być ok tylko użyj sztywnej taśmy z mocnym klejem, żeby jej nie wciągnęło.
    Ok, sterownik podpięty do pieca i uruchomiony.
    Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki na początkowe nastawy.
    Póki co, nie mam regulatora wewnętrznego (auraton bezprzewodowy w zamian) oraz zewnętrznego (nie miałem tak długiego wiertła, żeby sie przez ścianę przebić do świata zewnętrznego.

    https://esterownik.pl/remote/1214

    Na jaką wartość ustawić regulowanie temperatury spalin?
    Ostatnio edytowane przez cabott ; 04-02-2012 o 17:26

  12. #292

    Domyślnie

    Luknij sobie jak kolega prowadzi kocioł 25kW na Brulim

    https://esterownik.pl/remote/1047

    Zobacz na ustawienia użytkownika, możesz spróbować czy to się u Ciebie też sprawdzi
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  13. #293

    Domyślnie

    Takie ustawienia wydają mi się kosmiczne
    Chyba podejdę do kotłowni z lapkiem i będę obserwował retortę, jak się węgiel spala (ale nie wiem, czy jeszcze dzisiaj). Jak dojdę do jakiegoś status quo, będe starał się zoptymalizować ustawienia.
    Póki co, dałem nastawy posuwu węgla, tak, jak to miałem na orginalnym sterowniku (mierzone stoperem).
    Zobaczę, czy zadziała.

  14. #294

    Domyślnie

    cabott a wez wyzeruj podajnik......

  15. #295

    Domyślnie

    Ja wyjściowo do innego kociołka swojej produkcji ustawiłem tak:
    5sek podawanie
    35sek pauza podawania
    35%nadmuch w trybie grzania (ale zależy od dmuchawy i węgla, bo może styknąć 30%)
    czas pracy w podtrzymaniu 10sekund
    krótka przerwa w podtrzymaniu możesz zrobić ok.30sekund
    postój w podtrzymaniu 80minut, ale na początek możesz zrobic ok.40minut, jak masz obawy,że wygaśnie
    liczba powtórzeń 2
    moc dmuchawy w podtrzymaniu 30%
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  16. #296

    Domyślnie

    aaa i wpisz jeszcze jaks wartość... np 600min a pozniej zobaczysz sobie ile min jestes w stanie pojechac na 1 zasypie..

  17. #297

    Domyślnie

    Podajnik wyzerowany.

    Wklepię parametry jareckiego, zobaczę, co wyjdzie.

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    aaa i wpisz jeszcze jaks wartość... np 600min a pozniej zobaczysz sobie ile min jestes w stanie pojechac na 1 zasypie..
    Przecież wartość ustawię sobie, jak opróżnię podajnik, zasypałem pod korek dzisiaj.
    Ostatnio edytowane przez cabott ; 04-02-2012 o 18:17

  18. #298

    Domyślnie

    cabott widze walka trwa odbierz PW

  19. #299
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    quasi tryb priorytetu CWU

    Wracam do problemu z trybem priorytetu w brulim przy grzaniu CWU bo to nie jest tak jak być powinno:

    Na poprzednich sterownikach przyzwyczaiłem się do tego, że w trybie priorytetu CWU sterownik wyłącza pompę CO i podbija wyżej zadaną na kotle aby szybciej nagrzać CWU a po uzyskaniu zadanej ustawionej dla CWU włącza ponownie pompkę CO i to jest ok.

    Tymczasem u mnie wygląda to zupełnie inaczej w czasie gdy akurat grzeje CO a więc chodzi pompka CO, i tak:

    1. pompa CO chodzi a kocioł grzeje w trybie regulatora pokojowego i ma 45 st C,

    2. w tym czasie włącza się w trybie priorytetu pompa CWU aby dogrzać CWU do 45 st C i kocioł przestawia się na zadaną 50 st C ale pompa CO nie wyłącza się i obie pompy chodzą razem,

    3. w wyniku powyższego z uwagi na pracę obu pomp kocioł trochę obniża swoją temperaturę bo wychłodził się powrotem CWU i na kotle jest ok. 42 st C i dalej obie pompy chodzą razem,

    4. kocioł z tak większym obciążeniem bardzo powoli podnosi swoją temperaturę i dogrzewanie CWU trwa całą wieczność. ( to przecież nie jest tryb priorytetu) bo sterownik nie wyłącza pompy CO.

    W tym wypadku ratuje się tak, że obniżam temperaturę zadaną pokoju aby wyłączyła się pompa CO i wtedy CWU grzeje samo no i jest szybciej – no ale nie oto przecież chodzi.


    Tak jest u mnie w wersji 0.1.17.5 . W dniu 02.02.2012 r. poobserwowałem pracę innego bruliego w trybie priorytetu o tego https://esterownik.pl/remote/1183 w godz. 21,00 do 22,00 ( wersja softu wcześniejsza) a zachowanie kotła i sterownika identyczne.

    Z powyższego wynika, że tryb priorytetu CWU działa w sposób irracjonalny i nie wyłącza pompy a tak nie powinno być.

    Przecież istotą funkcji priorytetu CWU jest szybkie nagrzanie CWU i wyłączenie na ten czas pompy CO.

    Napisałem też w tej sprawie na forum ES ale na razie cisza.

    Czy komuś jeszcze przeszkadza ten defekt trybu priorytetu CWU czy tylko ja się uparłem korzystać z tej funkcjonalności i się z tym męczę ??? a może coś źle ustawiam hmmm ?

  20. #300
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał cabott Zobacz post
    Póki co, nie mam regulatora wewnętrznego (auraton bezprzewodowy w zamian) oraz zewnętrznego (nie miałem tak długiego wiertła, żeby sie przez ścianę przebić do świata zewnętrznego.

    Na jaką wartość ustawić regulowanie temperatury spalin?
    Zamiast przewiercać ścianę podłącz czujnik cienkim 2 przewodowym kabelkiem który spokojnie możesz "przyciąć" uszczelką najbliższego okna.

    Ja nie ustawiałem regulowania temp. spalin bo przy nadmuchu na minimalne 30% nie miałby czym regulować.
    Teraz w sofcie jest od 25%, ale jeszcze tego nie przetestowałem.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 15 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony