dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 726 z 1187
Pokaż wyniki od 14.501 do 14.520 z 23724
  1. #14501
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Nataly Design
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-969
    Posty
    525

    Domyślnie

    Cytat Napisał IZA30 Zobacz post
    Ja mam ogromna prośbę do nataly.pl (z góry przepraszam za skopiowanie Twojego zdjęcia) ale mam pytanie, bo przeogromnie spodobała mi się ta kuchnia i chciałabym poznać dokładnie co to za kolory góra ,dół i blat
    Z GÓRY SERDECZNE DZIĘKI.
    Nie macie przedstawiciela gdzieś w świętokrzyskim ?
    Witam , nie ma sprawy .. Więc górne szafki są wykonane w mdfie lakierowanym na połysk , dolne i słupki w fornirze naturalnym palisander santos a blat w laminacie z doklejką aluminium na krawędzi . Niestety pracujemy na "miejscu" chyba że domówimy sprawę transportów i montaży w Pani okolicy ... Pozdrawiam

  2. #14502

    Domyślnie

    Cytat Napisał nataly Zobacz post
    witam , nie ma sprawy .. Więc górne szafki są wykonane w mdfie lakierowanym na połysk , dolne i słupki w fornirze naturalnym palisander santos a blat w laminacie z doklejką aluminium na krawędzi . Niestety pracujemy na "miejscu" chyba że domówimy sprawę transportów i montaży w pani okolicy ... Pozdrawiam
    Bardzo dziękuję
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  3. #14503
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniula_bl
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005 Zobacz post
    aniula_bl - ja się wyłamię i zaproponuję ograniczenia zbieractwa .... Masz piękną kuchnię i cokolwiek do niej "dostawisz" czy "dowiesisz" będzie miało wg mnie marny efekt. Ja znam twój problem, bo sama mam chomicze zapędy i zbieram różne rzeczy, ale to nie ma sensu. Ostatnio poszłam po bandzie i wywaliłam wszystkie zdekompletowane komplety i pojedyncze szklaneczki, talerzyczki i takie tam ... I co? Nadal mam w czym gotować i podawać jedzenie a w szafkach luźniej się zrobiło ...
    wiesz Aniu...ja mieszkam dopiero od września 2011 i nie miałam wcześniej żadnej zastawy, bo mieszkaliśmy u rodziców i na nowe przyszliśmy jako "gołodupce"
    wszystko co mi się nie mieści w kuchni jest świeżym zakupem i oczywiście najpotrzebniejszym i niezbędnym w codziennym pichceniu

  4. #14504
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniula_bl
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    aniula_bl moja rada trochę w kierunku Anulek2005, tzn. jakoś trudno mi jest wyobrazić sobie dodatkową zabudowę ze względu na podłogę i fakt, że wchodziłaby w zabudowę korytarza.

    Z sugestii praktycznych, proponuję natomiast oprócz "remanentu" posiadanych rzeczy przemyślenie, czy niektórych rzeczy z kuchni nie dałoby się przechowywać w pomieszczeniu graniczącym. Oczywiście nie wiem, jak masz rozplanowane przechowywanie, ale chodzi mi o to, że np. lwią część zastawy stołowej, tzn. talerzy i półmisków, które używane są np. raz w tygodniu, można spróbować przeprowadzić do innego pomieszczenia, a w kuchni zostawić zapas zastawy na dwa, trzy dni. To samo np. z pojemnikami plastikowymi, książkami kucharskimi itd.
    Jest to denerwujące, jak potem człowiek przy gotowaniu właśnie akurat tego półmiska potrzebuje czy tej szklaneczki, ale jeśli nie jest daleko przechowywane, to może byłoby to rozwiązanie kompromisowe

    Ja jeszcze ewentualnie jak proponowała Elfir rozważyłabym aranżację barkową - barek jest na granicy przynależności do kuchni i salonu, więc jakoś mogłabym sobie go wyobrazić.

    Podwyższenie szafek górnych - ok, ale ja z tych, co przy dużych szafkach i okapem po środku, zawsze proponują okap zabudowany, a Tobie pewnie nie chciałoby się zmieniać tego co już masz
    zmiana okapu oczywiście odpada, bo ciągnie jak wściekły zresztą chłop by mnie śmiechem zabił chyba
    remanent w szafkach i szufladach robię średnio co dwie niedziele, porządkuję, układam, segreguję i nic
    wynoszę też do szafy w korytarzu, ale to zawsze trzy metry
    po prostu trzeba mi się ogarnąć i koniec z zakupami !

    propozycja Elfir byłaby super, gdyby tamtędy nie było przejścia na taras (na załączonych zdjęciach)
    cały projekt domu był częściowo wybrany pod kątem bliskiej odległości między kuchnią i tarasem
    całe życie latem toczy się u nas na dworze, a latanie często do kuchni trzeba sobie skracać
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20022012948.jpg
Wyświetleń:	1278
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	102190   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20022012951.jpg
Wyświetleń:	1093
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	102191  

  5. #14505

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniula_bl Zobacz post
    wiesz Aniu...ja mieszkam dopiero od września 2011 i nie miałam wcześniej żadnej zastawy, bo mieszkaliśmy u rodziców i na nowe przyszliśmy jako "gołodupce"
    wszystko co mi się nie mieści w kuchni jest świeżym zakupem i oczywiście najpotrzebniejszym i niezbędnym w codziennym pichceniu
    To ja się poddaję
    Aczkolwiek jeżeli wszystko co się nie mieści jest bardzo potrzebne, to musisz się zastanowić czy szafki nad tymi, które masz nie będą za wysoko na częste do nich sięganie ... A może wystarczy dołożyć wewnątrz szafek półkę? Ja tak kiedyś zrobiłam, bo mam na kubki tylko 40 cm szafeczkę i zamiast jednej półki zrobiłam w środku dwie - mam trzy poziomy składowania i jest ok
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  6. #14506

    Domyślnie

    Aniula, wszyscy proponują rozbudowę lewej strony (bądź to dodatkowe szafki nad wiszącymi lub dodatkowa szafka-słupek), a ja myślę o jakimś wyższym barku, ale z prawej, zeby Ci nie przeszkadzał w wychodzeniu na taras. Ścianka z blatem, a od strony kuchni szafki. Czy może być tam coś z prawej?
    Tylko tu i teraz.

  7. #14507
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.186
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tam chyba jest wysoka zabudowa

  8. #14508

    Domyślnie

    Pogrzebałam w postach Aniuli i znalazłam.

    O coś takiego mi chodziło:


    Uploaded with ImageShack.us
    Tylko tu i teraz.

  9. #14509

    Domyślnie

    Aniula a w dolnych szafkach masz 2 czy 3 półki? Na oko po tej focie którą wstawiła Asizo miejsca powinnaś mieć sporo.

  10. #14510
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.186
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Rany! Co wy macie do gotowania, że tyle miejsca potrzebujecie? Mnie wystarczyłaby połowa

  11. #14511
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniula_bl
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał asizo Zobacz post
    Pogrzebałam w postach Aniuli i znalazłam.

    O coś takiego mi chodziło:


    Uploaded with ImageShack.us
    asizo Ty jesteś w zasadzie genialna!
    w życiu bym na coś takiego nie wpadła
    muszę obczaić wymiary przejścia względem krzeseł i stołu w jadalni, no i pogadać z mężczyzną moim jak on to widzi
    no i tamtędy właśnie w tej chwili wchodzimy do kuchni i trza przeanalizować czy nie będziemy tego mebelka musieli specjalnie jakoś omijać żeby się dostać do zlewu czy lodówki
    ale pomysł jest naprawdę rewelacyjny
    dziękuję bardzo asizo za wysiłek i poświęcony czas

  12. #14512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Rany! Co wy macie do gotowania, że tyle miejsca potrzebujecie? Mnie wystarczyłaby połowa
    Dokładnie. Mam dużo mniej miejsca i się mieszczę, a miałam jeszcze mniej, bo teraz moja kuchnia i tak po rozbudowie. No ale ja nie mam słabości do kuchennych pierdółek i nic nie dokupuję. Po pierwsze w zupełności mi wystarcza to, co mam, a po drugie mam schizę, ze każda dodatkowa rzecz zagraca mi dom, a ja nie lubię tonąć w rzeczach i najchętniej to w ogóle 3/4 wszelkich gratów bym się pozbyła. Wtedy mi psychicznie lżej
    Tylko tu i teraz.

  13. #14513

    Domyślnie

    Aniula, nie ma za co Sprawdź odległości i czy Wam nie będzie przeszkadzał. Ja to bym chciałam móc sobie zrobić taki murek, bo zawsze jest to jakiś patent na ukrycie (choć trochę) kuchennego rozgardiaszu. W ogóle, gdybym miała Twój rozkład kuchni, to bym ją trochę przymknęła ścianką od strony wyjścia na taras. Chciałabym mieć taką możliwość, ale u mnie się nie da.
    Tylko tu i teraz.

  14. #14514
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniula_bl
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    pomieszczenie numer "4" miało być spiżarnią - jako osobne pomieszczenie z drzwiami
    a tylko "3" to kuchnia
    postanowiliśmy nie budować ścianki działowej, dzięki czemu kuchnia jest większa, ale zapasy ze spiżarni muszę upychać po szafkach
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	genowefa.jpg
Wyświetleń:	379
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	102206  

  15. #14515

    Domyślnie

    Aniula, bardzo mi się układ Waszego domu podoba.

    Co do tego barku, który wymyśliłam, to jeszcze przyszło mi do głowy rozwiązanie nr 2 - zamiast barku wnęka wymurowana do sufitu, tak by weszła w nią szafka mniej więcej głęb. 60 i szer. 40-50cm. I zrobić tam wysokie cargo - taką spiżarnie właśnie.



    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez asizo ; 20-02-2012 o 20:43
    Tylko tu i teraz.

  16. #14516
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    świetny pomysł z barkiem, lub ścianką z cargo
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  17. #14517
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniula_bl Zobacz post
    asizo Ty jesteś w zasadzie genialna!
    w życiu bym na coś takiego nie wpadła
    muszę obczaić wymiary przejścia względem krzeseł i stołu w jadalni, no i pogadać z mężczyzną moim jak on to widzi
    no i tamtędy właśnie w tej chwili wchodzimy do kuchni i trza przeanalizować czy nie będziemy tego mebelka musieli specjalnie jakoś omijać żeby się dostać do zlewu czy lodówki
    ale pomysł jest naprawdę rewelacyjny
    dziękuję bardzo asizo za wysiłek i poświęcony czas
    Bardzo fajny pomysł Przejście zostałoby w sam raz, trochę zakryłabyś kuchenny bajzel w czasie gotowania, zwłaszcza widok na zlew, nie zasłoniłabyś za to okna ( wysoka szafka by zabrała trochę światła).
    Mimo wszystko jednak ja bym pomyślała najpierw o dobrym zagospodarowaniu obecnych szafek, bo masz ich naprawdę fest! Może organizatory do szuflad i szafek, np. z IKEA, kubki, które układa się jeden w drugim, patelnie Inteligo itd.
    Kiedyś wyczytałam, by wyrzucić wszystko, czego nie używało się w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Zrobiłam tak, bez sentymentów i żalu, nazbierało się mnostwo rzeczy, butów, ciuchów. Aż się potem lżej oddychało Polecam

  18. #14518

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu Zobacz post
    Kiedyś wyczytałam, by wyrzucić wszystko, czego nie używało się w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Zrobiłam tak, bez sentymentów i żalu, nazbierało się mnostwo rzeczy, butów, ciuchów. Aż się potem lżej oddychało Polecam
    ja tak robię, szczególnie z ciuchami - jak nie założyłam czegoś przez cały rok to znaczy, że czas się pożegnać
    ..i wcale mi tego nie brakuje..

    Też polecam

  19. #14519

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniula_bl Zobacz post
    pomieszczenie numer "4" miało być spiżarnią - jako osobne pomieszczenie z drzwiami
    a tylko "3" to kuchnia
    postanowiliśmy nie budować ścianki działowej, dzięki czemu kuchnia jest większa, ale zapasy ze spiżarni muszę upychać po szafkach
    Aniula,co to za projekt domu?
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  20. #14520
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał asizo Zobacz post
    Aniula, bardzo mi się układ Waszego domu podoba.

    Co do tego barku, który wymyśliłam, to jeszcze przyszło mi do głowy rozwiązanie nr 2 - zamiast barku wnęka wymurowana do sufitu, tak by weszła w nią szafka mniej więcej głęb. 60 i szer. 40-50cm. I zrobić tam wysokie cargo - taką spiżarnie właśnie.



    Uploaded with ImageShack.us
    ja bym w życiu nie zrezygnowała z mojej spiżarni chociaż ma metr na póltora
    ale skoro popełniłaś już te przestępstwo to zdecydowanie sciana z wysoką zabudową uratuje sytuacje
    barku nie polecam - blat to doskonałe miejsce na skłądowanie czegoś co trzeba odłożyc "na chwile" i zostaje...lepiej szafa
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

Strona 726 z 1187

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony