dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 540 z 1144
Pokaż wyniki od 10.781 do 10.800 z 22870
  1. #10781
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    maher
    nie daj się wkręcić w decydowanie za innych
    zmuś ich aby sami dokonali wyboru - inaczej moze być różnie, i nie myślę tutaj o tym że złego dokonasz wyboru
    ktos może uznać że wybrałby lepiej a przez Ciebie ma co ma. bo kolor nie taki albo pół wiadra eko za mało do podajnika wchodzi. tysiąc powodów można znaleźć.
    nie warto się narażać.
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  2. #10782

    Domyślnie

    Mi net w sterowniku jest potrzebny abym nie sterował piecem zdalnie (i tak nie mogę oddalić się na dłużej od domu do czasu uzupełnienia opału), tylko abym mógł sobie od czasu do czasu przeanalizować parametry spalania i ewentualnie coś zmienić (teraz mam podobnie z sekwencyjną instalacją gazową i od czasu do czasu jak samochód za dużo spali lub silnik dziwnie zaczyna pracować to włączę rejestracje parametrów i wieczorem zgram historię i sprawdzam co jest źle i wprowadzam poprawki do ustawień), strona internetowa ecoal to dla mnie bajer (chociaż znalazłem sterownik w mojej okolicy i sprawdzam temperaturę zewnętrzną zamiast podejść do swojej stacji pogodowej), tak samo jak SMSy, wolałbym aby sterownik miał swoje wyjścia alarmowe i sam podłączył bym do tego swojego GSM-a , a tak musiałbym liczyć że w mojej okolicy nie wyłączą prądu (internet radiowy) i strona e-coal się nie zawiesi.

  3. #10783

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    maher
    nie daj się wkręcić w decydowanie za innych
    zmuś ich aby sami dokonali wyboru - inaczej moze być różnie, i nie myślę tutaj o tym że złego dokonasz wyboru
    ktos może uznać że wybrałby lepiej a przez Ciebie ma co ma. bo kolor nie taki albo pół wiadra eko za mało do podajnika wchodzi. tysiąc powodów można znaleźć.
    nie warto się narażać.
    W pracy większości sam podejmuje decyzje i większości są one trafne, także w życiu prywatnym nie przeszkadza mi to jak znajomi kopiują moje rozwiązania, także czasami sam niektóre rzeczy muszę im zrobić sam bo nie mają nikogo kto by to zrobił.
    W domu instalacje elektryczną robię sam bo nie znalazłem osoby która to co wymyśliłem potrafiła by zrobić i podejrzewam że z instalacją CO jak znajdę hydraulika to będę musiał mu mówić co ma jak połączyć aby było prawidłowo.
    Ostatnio edytowane przez Maher ; 13-04-2012 o 22:05

  4. #10784
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    maher
    ludziska to wredne zwierzęta są i potrafią wiele zlego zrobić jak coś nie po ich myśli jest. dla Ciebie decyzja może wydawać się trafna a dla kolegi już nie. bo on by chciał kocioł lepszy od Twojego a Tyś go na taki sam namówił i urażone ego sprawi że Ci bedzie życie uprzykrzał.
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  5. #10785

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    maher
    ludziska to wredne zwierzęta są i potrafią wiele zlego zrobić jak coś nie po ich myśli jest. dla Ciebie decyzja może wydawać się trafna a dla kolegi już nie. bo on by chciał kocioł lepszy od Twojego a Tyś go na taki sam namówił i urażone ego sprawi że Ci bedzie życie uprzykrzał.
    Mam też znajomych co na przekór nie kupią tego co ja i też różnie z tym bywa.

  6. #10786
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bartus825

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Nowe Oborzyska
    Kod pocztowy
    64-000
    Posty
    130

    Domyślnie

    Witam!Ale panowie pomyliście dział forum.Tu temat to kotły ,co mnie interesuje,a nie pompy do bogaczy.Pozdrawiam

  7. #10787

    Domyślnie

    Przy kazdym poście masz taki trójkącik - naciśnij go i zgłoś - mnie się już znudziło też mnie to drażni że na tym forum w temacie o herbacie rozmawia się o pogodzie
    Jestem za, ten post też do usunięcia.
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  8. #10788

    Domyślnie Młoda Polska kadra naukowo - dydaktyczna

    Nie wiedziałem gdzie wstawić, tą niewątpliwie ciekawą informację.
    Z tego względu, iż ten temat przeradza się czasami w kogel-mogiel a i Zawijan czasami tu zagląda, to adres wstawiam tu.

    Szukając wiadomości na temat części lotnych z procesu spalania węgla natrafiłem na byłego współpracownika ICHPW w Zabrzu i kolegę Zawijanów.

    http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww1.aston.ac.uk%2Feas%2F staff%2Fnowakowski%2F&hl=pl&langpair=auto|pl&tbb=1 &ie=UTF-8


    Andrzej

  9. #10789

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    ...ponieważ będzie w nich upchnięte tyle że na podtsawową funkcję do jakiej służą braknie miejsca.
    to samo czeka sterowniki jeśli nie przestaną niektórzy wydziwiać. trochę winy w tym i po stronie producenta setrownika.
    zamiast określić jasno cel i jego się trzymać to stara się na siłę wdrażać wszystko czego oczekują użytkownicy
    tylko czy wszyscy naprawdę tego oczekują????
    mam nadzieję że się mylę ale idzie to nie w tą stronę co powinno. zamiast poprawiać podstawową funkcjonalność czyli poprawne prowadzenie procesu spalania to poprawia się całą otoczkę
    Zgadzam się z Tobą w tej materii.
    Mój punkt widzenia jest nawet jeszcze bardziej radykalny. Sterownik spalania - według mnie - powinien być częścią kotła i nie zajmować się niczym więcej, niż poprawnym spalaniem (czyli racjonalnym wytwarzaniem ciepła). Resztą (czyli racjonalną gospodarką wytworzonym ciepłem) powinien się zajmować sterownik (sterowniki) instalacji c.o. Tu możliwych POPRAWNYCH rozwiązań byłoby tyle, ile różnych rozwiązań instalacyjnych. Chęć umieszczenia w jednym urządzeniu WSZYSTKICH MOŻLIWYCH ROZWIĄZAŃ nie służy optymalizacji tej jednej podstawowej funkcji, jaka jest RACJONALIZACJA PROCESU SPALANIA. Piszę o tym praktycznie od samego początku mojej aktywności w tym obszarze, ale... Widzę, że idea omnipotencji trzyma się mocno.

    Niemniej jednak - zapewniam, że podstawowa funkcjonalność (spalanie) sterowników eCoal i bruli będzie poprawiona. W oparciu o analizy ich pracy w trakcie ostatniego sezonu. Twoja nadzieja nie jest płonna.
    Inne elementy też - z pewnością - będą poprawiane, zgodnie ze zmianami stanu techniki. To przecież normalne. Ale to nie one są przedmiotem ostatnich naszych prac.

    Będzie jeszcze lepiej niż było!
    A było chyba nieźle.
    A idealnie (dla wszystkich) nie będzie nigdy. To oczywiste.
    Ukłony dla Redakcji

  10. #10790
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    męczymy te sterowniki a może pora wrócić do rankingu????
    dla odmiany aby odpocząć od sterowników mam propozycję.
    czy podejmiecie się oceny kotłów które w tym zestawieniu są na tapecie ale z wyłączeniem sterowników.
    zakładam sytuację że dla Kowalskiego sposób sterowania jest sprawą 3-rzędną. Lubi palić, potrafi palić, lubi sobie przy kotle zapalić więc jest mu obojętne co będzie jego kotłem sterować, czy dwustanowy czy w pełni automatyczny czy przez internet- bez znaczenia.
    ważne dla Kowalskiego jest :
    sprawność(bierzemy pod uwagę katalogową)

    sposób czyszczenia a właściwie wygoda czyszczenia i jej częstotliwość(ignorujemy kiepskie paliwo -zakładamy "normalne" warunki pracy kotła zgodne z zaleceniem producenta) czy trzeba się przy tym wyginać czy wystarczy kilka ruchów wyciorem,

    sposób załadunku- wysokość do klapy zasobnika, pojemność tegoż oraz wielkość otworu załadunkowego(u mnie wiadro które mam ma tylko ciut mniejszą średnicę niż otwór zasobnika- jak przechylę je do góry nogami wsypując eko to się nie kurzy zbytnio bo wiadro pięknie zasłania wylot- dla mnie to zaleta- może dla kogoś być wadą

    sposób opróżniania z popiołu- dostęp wygoda pojemność szuflady na popiół

    sposób i wygoda obsługi w sytuacji awaryjnej- brak prądu(brak dodatkowych źródeł prądu typu akumulatory ups-y) awaria sterownika

    zużycie elementów eksploatacyjnych, czyli np skrzypiące bądź luźne drzwiczki po jakimś czasie użytkowania, problemy z klapą zasobnika, luźne elementy- słowem wszystko co przestało funkcjnować tak dobrze jak na poczatku.

    ciekawi mnie jak zmieni się ranking po ocenie moich kryteriów

    PS
    proponuję oceniać w 3 kategoriach ponieważ podejrzewam że wraz ze wzrostem mocy zmianie ulega budowa niektórych części kotła
    zatem
    1- 10-13KW
    2- 15-19KW
    3- 20-30KW
    Ostatnio edytowane przez timon120777 ; 14-04-2012 o 09:27
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  11. #10791

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    ...ważne dla Kowalskiego jest :
    sprawność(bierzemy pod uwagę katalogową)
    Sprawność "katalogowa" jest parametrem, którym najłatwiej manipulować. Wystarczy przedstawić do badań kocioł nieco (optymalnie) przewymiarowany, aby uzyskać wyższą sprawność tzw. nominalną (niższe temperatury spalin wylotowych). Producenci doskonale o tym wiedzą i to wykorzystują.
    A użytkownik? Użytkownik kupuje kocioł podwójnie przewymiarowany - przez producenta i przez instalatora.

    Uzyskana sprawność tzw. nominalna zależy ponadto w ogromnym stopniu od fachowości badacza (w zakresie umiejętności wysterowania kotła). A tej fachowości nie da się zunifikować. Zawsze jedni będą lepsi a inni gorsi.

    Moim zdaniem - to żaden ważny parametr. Mówi on nam jedynie o tym, czy kocioł uzyskuje/przekracza próg uznany za aktualny stan techniki. Nic więcej.
    Ukłony dla Redakcji

  12. #10792
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    zapewne
    ale Kowalski tego nie wie i łyka jak małpa kit co jest napisane więc uznajmy że zwraca na to uwagę
    a ważność tego parametru dla niektórych to podstawowy wyznacznik niestety- zdarzało mi się słyszeć opinie że ktoś ma kiepski kocioł bo sprawność tylko 83%
    zapominają niestety żetrzeba mieć pojęcie o paleniu aby cokolwiek z tej sprawności wykorzystać
    jeśli będzie wola większości możemy parametr zignorować
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  13. #10793
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    zapewne
    ale Kowalski tego nie wie i łyka jak małpa kit co jest napisane więc uznajmy że zwraca na to uwagę
    a ważność tego parametru dla niektórych to podstawowy wyznacznik niestety- zdarzało mi się słyszeć opinie że ktoś ma kiepski kocioł bo sprawność tylko 83%
    zapominają niestety żetrzeba mieć pojęcie o paleniu aby cokolwiek z tej sprawności wykorzystać
    jeśli będzie wola większości możemy parametr zignorować
    ignorować?!!

    to tak jak byś porównywał samoloty nie biorąc pod uwagę ich zdolności do latania

    Sprawność kotła jest jednym z najważniejszych parametrów, tylko faktycznie nie ta wydawana na świadectwach przez kadrę, tylko ta z "wyników na gorąco"!!!
    Dobry kocioł to taki kocioł, który ma szeroki zakres modulacji mocy i możliwie wysoką sprawność na niskich mocach.
    By takowa była kocioł musi mieć odpowiedni palnik i odpowiedni wymiennik
    Chcesz to pomijać?
    To co chcesz porównywać?
    Kolor ...?
    R-290 pod strzechy

  14. #10794

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Sprawność kotła jest jednym z najważniejszych parametrów, tylko faktycznie nie ta wydawana na świadectwach przez kadrę, tylko ta z "wyników na gorąco"!!!
    Dobry kocioł to taki kocioł, który ma szeroki zakres modulacji mocy i możliwie wysoką sprawność na niskich mocach.
    By takowa była kocioł musi mieć odpowiedni palnik i odpowiedni wymiennik
    Tak jest. Najważniejsza jest sprawność eksploatacyjna.
    W niej zawarte są wszystkie informacje o rzeczywistej efektywności kotła.
    Ale tego prawie nikt nie bada.
    Ukłony dla Redakcji

  15. #10795
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    widzisz moja wiedza jest uboga i taka uwaga jak Twoja jest bardzo cenna
    zatem nie porównujmy sprawności katalogowej tylko roboczą określoną przez Twoje wyznaczniki
    Dobry kocioł to taki kocioł, który ma szeroki zakres modulacji mocy i możliwie wysoką sprawność na niskich mocach.
    By takowa była kocioł musi mieć odpowiedni palnik i odpowiedni wymiennik
    tylko czy da się rozdzielić dobrze zakres modulacji mocy wyłączając z tego sterowanie???
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  16. #10796

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    ,,,, Niemniej jednak - zapewniam, że podstawowa funkcjonalność (spalanie) sterowników eCoal i bruli będzie poprawiona. W oparciu o analizy ich pracy w trakcie ostatniego sezonu. ,,,,
    Ja już widzę oczyma mej wyobraźni, te uszczypliwości płynące zewsząd, jak to wykorzystaliście użytkowników kotłów, powierzając im rolę królików doświadczalnych podglądając ich On-line.


    Andrzej
    Ostatnio edytowane przez Andrzej_M_ ; 14-04-2012 o 11:07

  17. #10797

    Domyślnie

    Mam pytanie czy Skamp 12 z ecoalem nadal będzie dostępny
    http://alejka.pl/kociol-skam-p-premi...nik-ecoal.html
    bo chodzą ostatnio różne pogłoski.Jak by ktoś kompetentny odpowiedział to będę bardzo wdzięczny.

  18. #10798
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Ja już widzę oczyma mej wyobraźni, te uszczypliwości płynące zewsząd, jak to wykorzystaliście użytkowników kotłów, powierzając im rolę królików doświadczalnych podglądając ich On-line. Andrzej
    E tam ja bym się cieszył jakby z podglądania pracy mojego kotła wynikło coś dobrego dla innych [zresztą po to też dostałem sterowniki na testy, żeby je udostępniać].

    W opozycji do "fali zła" ukazanej przez Camusa mam teorię "fali dobra" i wiem, że większość z tych, którym pomogłem pamiętając to pomoże kiedyś komuś innemu, a tamten kolejnemu, i kiedyś gdy będę potrzebował pomocy mam szansę na trafienie któregoś tam z rzędu pomagającego.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #10799
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    zakładam sytuację że dla Kowalskiego sposób sterowania jest sprawą 3-rzędną. Lubi palić, potrafi palić, lubi sobie przy kotle zapalić więc jest mu obojętne co będzie jego kotłem sterować, czy dwustanowy czy w pełni automatyczny czy przez internet- bez znaczenia.
    Kowalski często nie zwraca uwagi na sterownik a potem przez 2 lata zimuje w kotłowni i zachodzi w głowę jak to możliwe, że "ci z forów" spalają tak mało węgla.

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    sposób załadunku- wysokość do klapy zasobnika, pojemność tegoż oraz wielkość otworu załadunkowego(u mnie wiadro które mam ma tylko ciut mniejszą średnicę niż otwór zasobnika- jak przechylę je do góry nogami wsypując eko to się nie kurzy zbytnio bo wiadro pięknie zasłania wylot- dla mnie to zaleta- może dla kogoś być wadą
    U mnie się nie kurzy - wystarczy kłaść każdy worek na krawędzi zasobnika, nacinać nożykiem krótszy bok zwisający do zasobnika, wrzucać cały do środka i wyciągać sam worek ciągnąc go w górę poszarpując
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #10800
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Żebyś się za pewnie nie poczuł,to napiszę,że grzanie ekogroszkiem to nie jest trafna decyzja w przypadku nowego domu,jeśli takie decyzje podejmujesz w pracy to...rób tak dalej
    A wg mnie jest i póki co mnie nie przekonałeś - gdy będę miał własne, wydajne, sprawdzone, pewne [zwłaszcza przy -20 st na zewnątrz] źródło energii elektrycznej wtedy wezmę pod uwagę na poważnie PC + grzanie prądem.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 540 z 1144