dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 549 z 1144
Pokaż wyniki od 10.961 do 10.980 z 22870
  1. #10961

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Zawijan, już o tym tyle razy rozmawialiśmy.....
    Rozmawialiśmy...
    Te rozmowy wyglądały zawsze tak, że Ty krytykowałeś zawzięcie eCoala a ja krytykowałem Ciebie. Te rozmowy były może i atrakcyjne w odbiorze (z pewnością nie były nudne), ale - szczerze mówiąc - niewiele pożyteczne ze strony merytorycznej. Teraz, kiedy sprzedajesz swoje SKAM-Py z eCoalem i przestałeś eCoala krytykować tak zawzięcie - rozmowy z Tobą stają się nudne. Wszystko dla Ciebie jest dobre, wszyscy są cacy, wszędzie jest postęp... Byle tylko się nie wychylić. Bo jak klient zechce z eCoalem, to bedzie miał z eCoalem. Jak zechce z pumą - to z Pumą. Jak z Tatarkiem lub Elsterem - to z Tatarkiem lub Elsterem.. Wszystkie są jednakowo dobre (lub jednakowo złe) - a najlepszy zawsze jest ten, którego chce aktualny klient. Dlatego te rozmowy z Tobą przestały mnie specjalnie interesować, bo nie ma z nich żadnego pożytku.

    Ja poszukuję rozwiązań optymalnych. Dlatego szukam wszędzie informacji merytorycznych.
    Ukłony dla Redakcji

  2. #10962

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Nabieram podejrzeń, że Zawijan zmałpował coś z mojego pomysłu.

    Zawijanowi odpowiem wieczorem, bo wypada coś więcej napisać.
    Daję słowo, że nie wiem, co wymyślasz.

    Czekam na coś więcej.
    Ukłony dla Redakcji

  3. #10963

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Daję słowo, że nie wiem, co wymyślasz.

    Czekam na coś więcej.
    Oczywiście pozwoliłem sobie na drobny żart.
    Przez Twoje pytania, tak jakby, życie w tym temacie zamarło.

    Oczywiście więcej napiszę, ale nieco póżniej


    Andrzej

  4. #10964

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Nie wiem czy Zawijan kiedykolwiek zdecyduje się ujawnić te dane, ale na moje oko bez większych problemów na Brulim mogli wyciągnąć ponad 65% sprawności przy 3 kW. Ecoal niestety przy tej mocy już szedł spać ze sprawnością poniżej 40%

    Widzę, że "wyniki na gorąco" znikły, a w ich miejsce pojawiło się "Sprawność cieplna w warunkach eksploatacyjnych"

    pytanie: dlaczego wyniki tylko do mocy 7,5 kW?
    Nie mam na razie nic do ujawniania. Badania sprawności na tak małych mocach są wiarygodne dopiero w testach długoterminowych. Takich testów na razie nie wykonywałem. Jak wszyscy wiedzą - nie piszę nigdy o tym, o czym nie wiem. Nie jestem szermierzem na domysły.

    Wyniki na gorąco znikły, bo przestały być gorące. Nic poza tym.

    Dlaczego w rozdziale Sprawność cieplna w warunkach eksploatacyjnych są wyniki tylko do 7,5kW? Bo poniżej tej mocy nie można już mówić o poprawnej modulacji. Tak po prostu.

    Na koniec jeszcze taka uwaga.
    Czy i jakie wyniki badań będę publikował - jeszcze nie wiem. To będzie zależeć od wielu rzeczy. Jakich? Z pewnością się domyślacie.
    Czy będziecie mogli mieć do mnie o to pretensje? Nie będziecie mogli. Bo konkurenci nie publikują ŻADNYCH wyników badań. Tylko od czasu do czasu coś tam pletą bez większego sensu.

    Coś tam jednak z pewnością opublikuję, bo dyskusję z rozumnymi użytkownikami kotłów uważam za skarbnicę wiedzy.
    Ukłony dla Redakcji

  5. #10965

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Komu wierzyć matematyce, czy logice?
    Portfelowi.... własnemu portfelowi... tz ile wydasz na zakup opału. Mam 2 sterowniki ecoala i bruliego, testowałem teraz w sezonie...i jakiś oszałamiajacych róznic nie stwierdziłem, ecoal lepiej prowadził się w temp > -10st zużycie opału było porównywalne z brulim lub na lekki + dla ecoala, a w temp powyzej -5st i do góry sterownik bruli generował oszędności od 0,2kg do ok 0,75kg/doba czyli szału nie ma...ale na brulim jest zabawa

  6. #10966

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Komu wierzyć matematyce, czy logice?
    Matematyce z fizyką, zastosowanymi logicznie.
    Ukłony dla Redakcji

  7. #10967

    Domyślnie

    Zawijan utknąłeś gdzies psychicznie na etapie wojowania.
    Twój problem

    Twierdzisz,że poniżej 7,5kW nie ma sensu modulować - ano nie ma jak się ma palnik z taką wielką japą, ale powtarzać to po raz enty jest nudne.

    Mniej krytykuje ecoala, bo wprowadzono to, na czym mi zależało. Co dalej, nie wypowiadam się, powtarzam nasty raz,że wolę Cobrę czy Pumę, dlaczego- nie chce mi sie powtarzać.

    Produkt weryfikuje rynek i użytkownicy. Czac pokazał,że sa sytuacje i instalacje, gdzie są kłopoty, ale też widać,że większość pracuje dobrze. W obu sterownikach można wgrać poprawkę softu, więc każdy użytkownik posiada dobre narzędzie w swoich rękach.

    Chcesz sobie machac szabelką- wywijaj do woli.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 18-04-2012 o 11:29
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  8. #10968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Zawijan utknąłeś gdzies psychicznie na etapie wojowania.
    Napisałem tylko, że jesteś teraz nudny. Nie napisałem, że chcę z Tobą wojować. Nigdy z Tobą nie wojowałem. Bo i o co?
    Ukłony dla Redakcji

  9. #10969
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Teraz, kiedy sprzedajesz swoje SKAM-Py z eCoalem i przestałeś eCoala krytykować tak zawzięcie - rozmowy z Tobą stają się nudne. Wszystko dla Ciebie jest dobre, wszyscy są cacy, wszędzie jest postęp... Byle tylko się nie wychylić. Bo jak klient zechce z eCoalem, to bedzie miał z eCoalem. Jak zechce z pumą - to z Pumą. Jak z Tatarkiem lub Elsterem - to z Tatarkiem lub Elsterem.. Wszystkie są jednakowo dobre (lub jednakowo złe) - a najlepszy zawsze jest ten, którego chce aktualny klient. Dlatego te rozmowy z Tobą przestały mnie specjalnie interesować, bo nie ma z nich żadnego pożytku.
    Co do zestawu eCoal.pl oraz SKAM-P zajdą (bądź też nie) pewne zmiany.
    Czekamy na podjęcie decyzji odpowiedniej osoby.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  10. #10970

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Zawijan...
    Twierdzisz,że poniżej 7,5kW nie ma sensu modulować - ano nie ma jak się ma palnik z taką wielką japą...
    Zgadzam się całkowicie.
    Ja piszę tylko o swoim palniku i o swoim sterowniku, bo się na nich coś tam znam. Nie piszę globalnie.
    Ukłony dla Redakcji

  11. #10971

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Co do zestawu eCoal.pl oraz SKAM-P zajdą (bądź też nie) pewne zmiany.
    Czekamy na podjęcie decyzji odpowiedniej osoby.
    Od jakiegoś czasu piszesz tak, jakbyś był co najmniej szefem wywiadu.
    Ukłony dla Redakcji

  12. #10972

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Zgadzam się całkowicie.
    Ja piszę tylko o swoim palniku i o swoim sterowniku, bo się na nich coś tam znam. Nie piszę globalnie.
    Tu jest ten problem, uważasz,że wszystko wiesz lepiej i to jest powód dla którego utknęliście w ciemnej....

    To wygenerowanie 7,5kW... w ten sam wymiennik wstaw zwykły palnik fajkowy pancerpola o mocy znamionowej 17kW, w eCoalu wybierz 15kW i Ci kopara opadnie jak zejdziesz z mocą do ok. 4,5kW ze sprawnością >70% zamiast 66% na 7,5kW na palniku żeliwnym z wielką japą na wyjście paliwa....

    To jest efekt Twojego zapierania się i wszechwiedzy.

    Może warto podyskutować, czy warto kosztem dużego wyjścia na paliwo od strony paleniska wmawiac spalanie paliw trudnych, z gorszą sprawnością na niskich mocach, czy zmniejszyć gardziel na wyjście paliwa sugerując zostanie przy nieco lepszych paliwach... groszkowych oraz miałowych, ale jednocześnie z gwarancją uzyskiwania większych sprawności na małych mocach...
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  13. #10973

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Tu jest ten problem, uważasz,że wszystko wiesz lepiej...
    Wcale nie uważam, że wszystko wiem lepiej.
    Jeśli chodzi o ILOŚĆ wiedzy - z pewnością wiem mniej od Ciebie.
    Pozwól, ze ja będę szedł swoją drogą. Ty idź swoją.
    Mam nadzieję, że nasze drogi się nie spotkają.
    Tyle.
    Ukłony dla Redakcji

  14. #10974
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    To jest po prostu żałosne, że niektórzy pracownicy
    naukowi prezentują taki poziom kultury...

    Co ciekawe, chyba tylko mnie to razi.

  15. #10975
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Reku wymaga konserwacji, pracuje na prąd. Masz więc koszty zakupu oraz koszty eksploatacyjne. Trochę w domu będziesz musiał pod to przerobić, taki mini remoncik....
    Wentylacja grawitacyjna prądu nie potrzebuje, takich zabiegów konserwacyjnych jak reku również.

    Pytanie czy w Twoim domu potencjalne zyski z reku biorąc pod uwagę koszt zakupu i eksploatacji będą większe od sprawnie działającej wentylacji grawitacyjnej.
    Można zamontować tani reku [np. Luna], jako kanały wentylacyjne użyć tych obecnie istniejących, ale bez "remonciku" się nie obejdzie.

    Problem z grawitacyjną poza stratami ciepła jest taki, że ona działa jak chce i kiedy chce, a mechaniczną można sterować - więc pojęcie sprawnie działającej grawitacyjnej jest dość abstrakcyjne.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  16. #10976

    Domyślnie

    Włodku_PID

    A co ma piernik do wiatraka?
    Ukłony dla Redakcji

  17. #10977
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Post

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    W różnych rozdziałach. Stąd też dręczące mnie od pewnego czasu pytanie: Czy zaniechanie doskonalenia 2-stanowych systemów sterowania procesem spalania i skoncentrowanie się na systemach z ciągłą modulacją nie jest czasem błędne?

    Wyraźnie chcę przy tym podkreślić, że wątpliwości te nie mają żadnego związku z tym, czy dotyczą sterowników automatycznych, czy ręcznych. Dotyczą jednych i drugich.
    U mnie podczas testów najlepiej wypadł Bruli [2 stanowy] - każdy "automatyczny" tj. eCOAL, Cobra, Tatarek RT09 PID powodował większe zużycie węgla, a przy małych odbiorach spieki [ekogroszek Pieklorz bytomski].

    Nastawy Bruli przy palniku PPS 25 to podawanie/przerwa 3/50, więc około 1:17 i tak działa to przez cały sezon, więc nie muszę nic zmieniać.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  18. #10978
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    WITAM kolegi tatarkym pole 3 zime i nie dam se powiedziec nic złego na temat sterowania tym mercedesem i prosze nie pisac takich bzdetuw -jak se go ustawisz taki bydzie efekt było by dobrze rzeby dziecko zawijanuw miało tyle parametruw do ustawiania i karzdy by mugł se ustawic pod dany wegiel i dom pozdr.

  19. #10979

    Domyślnie

    Bernard sorki stary, ale słownika nie masz? zawijanuw? bzdetuw? masakra, a może ichtiemu masakruw, krowuw itp. Po jakiemu Ty gawarisz?

  20. #10980
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał berdnard Zobacz post
    WITAM kolegi tatarkym pole 3 zime i nie dam se powiedziec nic złego na temat sterowania tym mercedesem i prosze nie pisac takich bzdetuw -jak se go ustawisz taki bydzie efekt było by dobrze rzeby dziecko zawijanuw miało tyle parametruw do ustawiania i karzdy by mugł se ustawic pod dany wegiel i dom pozdr.
    Ja też miałem Tatarka przez 2 zimy, potem wersję PID, więc nie rozbawiaj mnie takimi wpisami.

    Czy "pracowałeś" kiedyś na Bruli, eCOAL - jeśli nie to na jakiej podstawie je porównujesz ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 549 z 1144