dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 30
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 600
  1. #181
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rocia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Ardea, a jak u Ciebie przedstawia się kolorystycznie kuchnia (podłoga, szafki, blaty, płytki, ściana)? Bo pamiętam tylko tyle, że szafki niebiałe
    Komentarze zmagań Roci

    Głos który słyszę mówi mi, że mam się nie poddawać

    http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp9ly3wl3e.png

  2. #182
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Rocia przed Tobą nie lada wyzwanie Dobrze że Julianna (pozdrawiam) zdecydowała Ci się pomóc bo widzisz jak na mnie można polegać:/

    Faktycznie brakuje piekarnika

    I powiedz męzowi że jak będzie ścianka z drugiej strony to raczej nici z barku śniadaniowego...

  3. #183
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Ardea
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    7.098

    Domyślnie

    Twoja nowo projektująca się kuchnia przypomina moją obecną - blokową, tylko blat mam mocno wchodzący w salon jako stół (ale też inny układ pomieszczeń)

    Śmieję się, że dom urządza na bazie niekolorów (czarny, szary, biały) + dąb, granit i łupek - nie przewiduję żadnych dodatków kolorystycznych (no oczywiście poza obrazami, książkami - to mi wystarczy)

  4. #184
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Ardea - niezła segregacja

    Asiu pozdrawiam serdecznie Twoja kuchnia już gotowa? Muszę zajrzeć

    Dorotko ,
    Dopiero jak wstawiłam wizki, to zorientowałam się, że brakuje piekarnika, ale już wczoraj byłam nieprzytomna . Jestem przyzwyczajona, że zazwyczaj wstawiam go w słupek, ale tu słupka brak . Zatem piekarnik oczywiście pod płytę ceramiczną

    Tak kombinowałam by jakoś to poupychać, że przyznam szczerze umknęło mi to jak otwierają się szafki - bardziej koncentrowałam się na pokazaniu jak rozplanować sprzęty (nie da się wstawić w programie szafki narożnej w zlewie, więc musiałam tam wstawić dwie 60). Gdybym wiedziała, że cała Rodzinka będzie debatować, to przyłożyłabym się - przepraszam . Generalnie jeśli zrezygnować z szuflad, to po obu stronach masz dwa proste narożniki. W tym pod zlewem wchodzi w grę półka i ewentualnie dolny kosz, a w drugim można zrobić kosze obrotowe.

    W Waszej kuchni albo trzeba zdecydować się na meble na zamówienie (ten wcięty narożnik), albo bawić się w samodzielne przeróbki gotowych.

    Postaram się dzisiaj wrzucić tę drugą wersję . Pisz śmiało, co zmieniać i nie przejmuj się . Nie wszystko się da, bo program ma ograniczoną bibliotekę, ale można kombinować. Ma być tak jak Wam się podoba i jak czujecie to funkcjonalnie .
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 01-09-2012 o 08:52 Powód: doprecyzowanie :)

  5. #185
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Dorotko,
    Wrzuć jeszcze choć orientacyjne wymiary pokoju, z którym będzie łączyć się kuchnia

  6. #186
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Julianna zmobilizowałaś mnie i wrzuciłam wizualizację w swoim Dzienniku
    Dzięki temu wyciągnełam go z czeluści

    ps. będę śledzić Wasze zmagania z kuchnią Roci&&&

  7. #187
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Asiu byłam, widziałam i BARDZO, BARDZO mi się podoba . Cegłę wprost uwielbiam
    A oprócz śledzenia pisz co radzisz Roci

    Wrzucam wersję II
    (i zaraz zrobię III-cią, bo znowu w tej chyba za bardzo wlazłam Wam w salon)
    W programie nie da się podzielić podłogi na pomieszczenia - jak zmieniam, to wszędzie . Nie ma już też blatów dębowych w Ikea, więc zniknęły z planera (o ja nieszczęsna zakochana w dębowym blacie). Wstawiłam ciemniejszy, ale to buk.
    Wrzuciłam też barek - pomocnik, ale on jest jaśniejszy, więc troszkę się gryzie z blatami.
    Półściankę zrobiłam na 110 cm - zostaje około 86 cm przejścia. Jej wysokość to 1 metr, więc przysłoni nieco to, co jest po drugiej stronie.
    Nie przywiązujcie się też do blatu przy stołkach. Jest za duży i ma te irytujące "łapy", ale chciałam tam zasygnalizować możliwość takiego rozwiązania (niestety nie wiem co dzieje się w reszcie przestrzeni)





    Tu widok na zmienione szafki (mam nadzieję już bez zonków ) - dałam szuflady bo są wygodniejsze, ale oczywiście w ich miejsce może być zwykła szafka. Pod zlewem prosty narożnik z pólkami u góry (będzie do wykorzystania na drobne naczynia, może chemię, bo zlew go zdominuje), a na dole można wykombinować kosz obrotowy, bo jednak ta szafka będzie trudno dostępna w głębi.



    I widok od strony kuchni


    Tutaj jakbyś jednak zdecydowała się na zabudowaną lodówkę - można zrobić jej bok w kolorze blatu.


    Ściana z lodówką bez zmian - w miejsce zabudowanej można wyobrazić sobie wolno stojącą

    I coś na co zupełnie nie mam wpływu - teraz wszystkie szafki są szare, a mimo to wyglądają jak białe Kolorami ścian też się proszę nie sugeruj. Szukałam dobrego, spokojnego tła . Nie czuję się mocna w doradzaniu kolorystyki .

    Przy piekarniku od ściany konieczna będzie blenda/ odstęp 5 cm (dla swobody otwarcia piekarnika)

  8. #188
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam Twój opis (?)
    Czy chodzi Wam o coś takiego? Czy za tą ścianką ma być coś jeszcze?
    Nazwijmy to wariantem III


    I jeszcze wariant IV To miałam na myśli pisząc wczoraj.


  9. #189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Oj, wyszła teraz wnęka w ścianie Takie mam wrażenie ciasnoty. Ta druga ścianka przytłoczyła
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #190
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Ardea
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    7.098

    Domyślnie

    Najbardziej przemawia do mnie wariant IV

  11. #191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wariant IV na TAK. Ale może od strony salonu na ściance półwyspu dajcie jakieś wąskie półeczki albo witrynkę. To byłoby powiązanie kuchni z salonem. Bo tak jest jak kontuar w sklepie.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #192
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Ardea
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    7.098

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Wariant IV na TAK. Ale może od strony salonu na ściance półwyspu dajcie jakieś wąskie półeczki albo witrynkę. To byłoby powiązanie kuchni z salonem. Bo tak jest jak kontuar w sklepie.
    Niektórym jeszcze się kojarzy ze szkolną stołówką albo barem mlecznym

    Rocia, możesz skorzystać z mojego patentu, ja w murku będę miała wpuszczaną donicę, roślinki osłaniają, ożywiają i eliminują powyższe skojarzenia.
    Ostatnio edytowane przez Ardea ; 01-09-2012 o 11:12

  13. #193
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rocia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Skasowało mi całego długiego posta

    Jeszcze raz

    RE WE LA CJA

    Świetnie pokombinowałaś Ewo Ulżyło mi, że dobrze przyjęłaś moje uwagi i podpowiedzi dotyczące zmian Bałam się Twojej reakcji
    Ja jeszcze bym połączyła wersje II i IV, tzn. zamiast barku na kółkach dałabym szafki (czy dałaś o głębokości 60 cm czy mniej?). Ile szerokości powinien mieć blat na niskiej ściance żeby był wygodny? 30, 40 cm wystarczy?
    Rzeczywiście ścianka z III wersji bardzo przytłacza całe pomieszczenie Chcieliśmy zasłonić nią szafki wiszące, m. in. z okapem w mojej wersji wklejonej w Zmaganiach, ale dzięki Tobie widzę, że nie wygląda to fajnie

    Pokój ma 4,4 m długości i 3,6 m szerokości.

    Ardea a dlaczego donica wpuszczana w murek? Można też postawić doniczkę na blacie szafki w kuchni i w pokoju nie będzie jej widać tylko roślinę

    Dobrze mówi Ewa - podpowiadajcie dziewczyny, doradzajcie

    Dopiero teraz dowiedziałam się, że Luka to Asia Idę popatrzeć na jej kuchnię
    Komentarze zmagań Roci

    Głos który słyszę mówi mi, że mam się nie poddawać

    http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp9ly3wl3e.png

  14. #194
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rocia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Zobaczyłam kuchnię Luki i mam propozycję do Ewy: może by u mnie pasowały takie górne szafki w dwóch rzędach? Troszkę by optycznie poszerzyły kuchnię i pasowały do dolnych szafek z szufladami?
    Komentarze zmagań Roci

    Głos który słyszę mówi mi, że mam się nie poddawać

    http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp9ly3wl3e.png

  15. #195
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Dorotko
    No co Ty? Naprawdę się bałaś? Przecież ja przeczłapałam by Ci pomóc, a nie wciskać "moją wizję" .
    Zupełnie się nie przejmuj tylko pisz, marudź, zmieniaj, grymaś - co udźwignie program to zrobię

    Szafka z "wydawki" jest płytsza - ma 37 cm głębokości. Głębsza niestety nie będzie tam wygodna .

    Bardzo fajny jest pomysł Pestki (dziękuję, że zajrzałaś ) by zrobić tam od strony salonu półki - będzie bardziej funkcjonalnie. Propozycja Ardei wydaje się bardziej estetyczna, ale nie wiem o co dokładnie chodzi (liczba postów mnie przerasta - przepraszam).

    Zrobię miks tych wersji, o które prosisz . Zmienię też górne, choć od razu mówię, że może być problem, bo masz za nisko na dwa rzędy 60 z IKEA. Są poziome 70, ale wtedy znowu nie zgrają się z dołem. (60 i 70 to szerokość szafek). Wizualizacja Asi jest przygotowana w innym programie (wygląda mi na RO100), gdzie można robić szafki "na wymiar", ale ja nie potrafię go obsługiwać .

  16. #196
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Ok - jestem
    Dla upartej baby nie ma rzeczy niemożliwych . Wykombinowałam te podwójne szafki z działu szafek nad lodówkę (dlatego na rzucie z góry są przesunięte poza ścianę, bo mają głębokość 60, a górne są zawsze płytsze).

    Nie wiem jak wygląda rozplanowanie mebli w pokoju i nie wiem gdzie będzie po przemianach stół, ale inspirowana tym zdjęciem postawiłam go przy ściance. Górne i tak nie pokrywają się z dolnymi, bo między zlewem, a płytą wstawiłam dolną szafkę 80 (w rzeczywistości będzie musiała być nieco mniejsza)


    Źródhttp://czterykaty.pl/czterykaty/5,57...okoj.html?i=21




    To stopniowo "rozbieramy" widok







    Z drugiej strony tak:



    Dorotko, a można przesunąć tę ścianę od strony drzwi?

  17. #197
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rocia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Super wyszło z tymi szafkami górnymi Stół, hm... ciekawy pomysł, tylko nie wiem czy u nas to przejdzie (obecnie nie mamy stołu, a posiłki jemy przy ławie), ale propozycja dała nam do myślenia Muszę rozrysować czy można będzie fajnie ustawić jeszcze dwa fotele do spania (jedno i dwuosobowy) I wtedy poważnie się zastanowić nad takim rozwiązaniem.
    Komentarze zmagań Roci

    Głos który słyszę mówi mi, że mam się nie poddawać

    http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp9ly3wl3e.png

  18. #198
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Domi87
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-015
    Posty
    673

    Domyślnie

    a takie szafki do sufitu da się by były? jakoś nie lubię jak tam zostaje przerwa - zbieracz kurzu

  19. #199
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Rocia, dawno nie zaglądałam a tu taki fajny temat na tapecie Julianna jest kopalnią pomysłów i masz szczęście, że "rozbiera" Twoją kuchnię
    Ostatni wersja podoba mi się najbardziej. Stół bardzo się przyda i z pewnością docenilibyście szybko jego zalety. Musisz wziąć jednak po uwagę, żę z tego co sie orientuję to ta szafka z szufladami za niskim murkiem musiałaby mieć minimum 40 kilka cm głębokości , bo takie sa dostepne prowadnice (choć może sie mylę). No chyba, ze zwykłe drzwiczki zrobić to problem z głowy.

  20. #200
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rocia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domi87 Zobacz post
    a takie szafki do sufitu da się by były? jakoś nie lubię jak tam zostaje przerwa - zbieracz kurzu
    Bardzo prawdopodobne, że szafki będą do sufitu. Planujemy zrobić pasem sufit podwieszany ze światełkami właśnie nad tymi szafkami to by się jakoś zgrało (mam nadzieję )
    Komentarze zmagań Roci

    Głos który słyszę mówi mi, że mam się nie poddawać

    http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp9ly3wl3e.png

Strona 10 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony