dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 98
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 1945
  1. #681

  2. #682

    Domyślnie

    Aga, faktycznie już śmiesznie z tym stropem
    To nie konkurs na trudność konstrukcji ani szybkość ekipy, to tylko strop Nic nie kombinuję, założyłam 2 miesiące, nauczona doświadczeniem, że nie należy się napalać, iść zgodnie z harmonogramem i może mieć wolniej, a dobrze

  3. #683

    Domyślnie

    Cytat Napisał lullaby Zobacz post
    Aga, faktycznie już śmiesznie z tym stropem
    To nie konkurs na trudność konstrukcji ani szybkość ekipy, to tylko strop Nic nie kombinuję, założyłam 2 miesiące, nauczona doświadczeniem, że nie należy się napalać, iść zgodnie z harmonogramem i może mieć wolniej, a dobrze
    Ja Cię chciałam pocieszyć, że będzie szybciej Aczkolwiek obaj Panowie twierdzą, że Rubik robi konkursowe stropy jak to pan Mirek mówi - AMBITNE

  4. #684

    Domyślnie

    Ekipa kończy układać zbrojenie na stropie. W poniedziałek wchodzi firma od wentylacji mechanicznej - kanały Uniflex będą rozprowadzane w stropie przed jego zalaniem. Zdecydowaliśmy się na taki rodzaj rekuperacji ze względu na fakt, że nie chcemy obniżać sufitów.
    Firma z polecenia, mam nadzieję, że i ja będę ją mogła zarekomendować po wykonanej pracy.

    Wykonawca dachu też chyba wybrany. W celu omówienia szczegółów zorganizowałam spotkanie z architektem w przyszłym tygodniu. Pokrycie dachu planujemy na koniec października, tym samym zostawiając SSO na zimę.

    To chyba tyle, celem aktualizacji dziennika

    Aha, zapomniałabym. Pragnę pozdrowić serdecznie z tego miejsca właścicieli złotego Jeepa, którzy wyjątkowo upodobali sobie naszą budowę.
    Przed następną podróżą prosiłabym jednak o zaanonsowanie wizyty.

  5. #685

    Domyślnie

    Pierwszy etap montażu wentylacji mechanicznej praktycznie za nami. Zdjęć z dachu nie mam, bo jeszcze tam nie byłam
    Na razie wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem prac. Jeśli deszcz nie pokrzyżuje nam planów, jutro ekipa skończy zbrojenie skośnego stropu, a firma od reku swoją pracę.

    Zalanie stropów prawdopodobnie odbędzie się na koniec września. Do tego czasu musimy podjąć decyzję dotyczącą oświetlenia - wspólnie z architektem wnętrz pracujemy nad schematem oświetlenia ukrytego w stropie....

    Między innymi ze względu na niemożność współdziałania WM z otwartym paleniskiem, zrezygnowaliśmy też z Gyrofocusa. Będzie "zwykły" kominek, w innym miejscu, z zamkniętą komorą. Myślę, że to dobra decyzja.

  6. #686

    Domyślnie

    A mi smutno, że nie będzie tego kominka

  7. #687

    Domyślnie

    Cześć żółw! Długo szedłeś do mojego dziennika
    Nie smuć się, zawsze możesz zrobić taki u siebie

  8. #688

    Domyślnie

    Bliżej mi chyba realnie na budowę niż do internetu
    No właśnie dlatego mi smutno, bo mnie się ten kominek strasznie podoba. Ale sama w nowym domku niestety mieszkać nie będę i ten ktoś tez ma cos do powiedzenia
    Juz się cieszylam, że chociaż u Ciebie będę się nim zachwycac a tu dupa... Musze poszukac innej koleżanki z takim kominkiem (żart)

  9. #689

    Domyślnie

    Dziś ekipa od WM skończyła układać przewody na stropie. Użyte zostały kanały z tworzywa, UniflexPlus:



    Montaż, zgodnie z umową, trwał 4 dni. Poszłoby pewnie sprawniej, gdyby pogoda nie opóźniła zbrojenia skośnego stropu.
    Panowie powrócą jeszcze po zalaniu stropu i pokryciu dachu na montaż sztywnych rur spiro, a potem samego rekuperatora, anemostatów, itp.
    Na razie bez zastrzeżeń, ale ostateczną opinię wystawię firmie po zakończeniu całej pracy

  10. #690

    Domyślnie

    Az szkoda ze tak piekne niebieskie rureczki zostana zaraz zalane Jejusiuu pamietam jak jeszcze niedawno mialas prywatna plaze z fundamentow ...... a dzis juz domek wysoki do nieba stoi !

    Gratuluje najlepszego wyboru architekta wnetrz

  11. #691

    Domyślnie

    Juz się cieszylam, że chociaż u Ciebie będę się nim zachwycac a tu dupa...


    Blada w dodatku! Buuuuuu, tak się cieszyłam, jakby to miał być mój kominek. No ale pewne rozwiązania generują kolejne, a inne wykluczają.
    Jestem pewna, że Lullaby wymyśli coś ekstra.
    O jakim rodzaju oświetlenia myślicie? Mnie jakoś halogeny w suficie, nawet te kadratowe, już się opatrzyły.
    Kiedyś natknęłam się na coś takiego, może się przyda:

    http://www.galeriadizajnu.pl/index.p...1000054&kat=11
    Ostatnio edytowane przez martahp ; 14-09-2012 o 20:30
    "dziwny jest ten świat..."

  12. #692

    Domyślnie

    Oliwka ma rację, wnętrza będą piękne.
    "dziwny jest ten świat..."

  13. #693

    Domyślnie

    Dziewczyny, na wentylację mechaniczną zdecydowałam się z kilku powodów, między innymi z tak błahego i estetycznego, jak brak większości kominów. Przy kominku z otwartym paleniskiem kominy grawitacyjne musiałyby istnieć, samo wyłączenie sterownika reku nie wystarcza. O podpisywaniu specjalnego oświadczenia, że zdajemy sobie sprawę z istniejących zagrożeń już nie wspomnę. Nie było nam to potrzebne.
    Zobaczycie, też będzie pięknie

    Co do oświetlenia... Marta, mi się podobają oprawy okrągłe. Wciąż, niezmiennie W części dziennej nie planujemy obniżać sufitów, w związku z tym musimy zalać puszki w betonie. Niewiele firm oświetleniowych takie produkuje, materiały trzeba sprowadzić z Włoch, a i trudno o solidnego wykonawcę. Dlatego też pokażę o co mi chodzi, kiedy dowiem się, że na 100% można to u mnie wykonać...

  14. #694

    Domyślnie

    Spotkaliśmy się dziś z przedstawicielem firmy dachowej i architektem. Dekarz nie przekonał projektanta do papy na płaskim stropie Na dachu mamy spadki 1-1,4%, archi twierdzi, że za małe do papy, która układana grubszymi warstwami na zakład będzie gromadzić wodę. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji o spadku wymaganym do papy, takim, który obejmie gwarancja jej producenta. Poza tym przy zastosowaniu papy, należałoby wg dachowca podnieść attyki, a tego nie chcemy.
    Musimy zweryfikować uzyskane dzisiaj informacje. Szukamy i konsultujemy dalej...

  15. #695

    Domyślnie

    A dzwonilas do producenta papy?J zawsze dzwoni do producenta jak chce sie czegos dowiedziec rozumiem ze archi obstawia twardo membrane?

  16. #696

    Domyślnie

    Znalazłam przypadkowo fajną pracownię, znacie?
    http://rubicongroup.pl/wnetrza/axis-house/
    Zaciekawił mnie ich dom osiowy - wreszcie kuchnia bez połyskującej bieli (choć też taką mam ) Zachwyciły mnie podłogi tworzące całość z deskami tarasowymi. Fajne rozwiązanie, w szczególności z połączeniem dużych, ale lekkich w odbiorze okien (zakładka architektura). Mniam
    Ostatnio edytowane przez martahp ; 21-09-2012 o 00:51
    "dziwny jest ten świat..."

  17. #697

    Domyślnie

    Ja będę mieć białą kuchnię Może nie z połyskiem, ale białą


    Dziś zabetonowano strop

  18. #698

    Domyślnie

    A jednak
    Jakie jeszcze decyzje zapadły (o kominku juz wiemy)??? Pochwal się koniecznie!!!!!
    "dziwny jest ten świat..."

  19. #699

    Domyślnie

    Martuś, zawsze mówiłam, że kocham biel biel (patrz Villa Overby) W ogóle nie kojarzę, żeby była jakaś kuchenna alternatywa

  20. #700

Strona 35 z 98

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony