dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 97 z 1421
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.940 z 28404
  1. #1921

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Chyba sie mylisz Piotrek, mozna miec sterowniki pokojowe i beda dzialac. Nie potrzeba dodatkowych pompek. Ja mam jedna do ogrzewania podlogowego.
    Oczywiście że mogę się mylic... (co prawda na forum widziałem juz ludzi nieomylnych ;D ) hipotetycznie...masz 4 pokoje(jak to kazik spiewał) i niezalezne termostaty, w pokoju nr 1 temp spada do np 20st (zadana to 22st) w przypadku jednej pompki ecoal załancza pompę i pompa pracuje podając równocześnie ciepłą wodę na pokoje dogrzane nr ,2,3 i 4 efekt będzie taki że w pokoju nr1 podbijesz temp do 22st ale w następnych pokojach również temp wzrośnie... chyba że będa zamontowane np termostaty na głowicach-przy grzejnikach elektroniczne z wyświetleniem aktualnej temperatury (ale po co wtedy 4 czujniki?)
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 28-09-2012 o 21:24 Powód: uzupełnienie

  2. #1922
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Oczywiście że mogę się mylic... (co prawda na forum widziałem juz ludzi nieomylnych ;D ) hipotetycznie...masz 4 pokoje(jak to kazik spiewał) i niezalezne termostaty, w pokoju nr 1 temp spada do np 20st (zadana to 22st) w przypadku jednej pompki ecoal załancza pompę i pompa pracuje podając równocześnie ciepłą wodę na pokoje dogrzane nr ,2,3 i 4 efekt będzie taki że w pokoju nr1 podbijesz temp do 22st ale w następnych pokojach również temp wzrośnie... chyba że będa zamontowane np termostaty na głowicach-przy grzejnikach elektroniczne z wyświetleniem aktualnej temperatury (ale po co wtedy 4 czujniki?)
    Nie wiem po co tyle kombinacji,że można się pogubić skoro to załatwiają głowice termostatyczne i jeszcze jedno dlaczego wszyscy chcą montować sterowniki pokojowe skoro to samo załatwia sterownik ecoal ze zwykłym czujnikiem. Moim zdaniem lepiej tą kasę wydać na pożądne głowice termostatyczne. I jeszcze jedno jeżeli ktoś myśli mając tylko samą podłogówkę, że wyreguluje temperaturę do 1/10 stopnia i to inną w każdym pomieszczeniu lub że mu się nagle o 19-ej temperatura w sypialni obniży o 3 stopnie to moim skromnym zdaniem się myli chyba że przy -20* na zewnątrz okno otworzy na parę minut

  3. #1923

    Domyślnie

    Może też ma 4 pompy ?

  4. #1924

    Domyślnie

    Cytat Napisał keteimj Zobacz post
    N I jeszcze jedno jeżeli ktoś myśli mając tylko samą podłogówkę, że wyreguluje temperaturę do 1/10 stopnia i to inną w każdym pomieszczeniu lub że mu się nagle o 19-ej temperatura w sypialni obniży o 3 stopnie to moim skromnym zdaniem się myli chyba że przy -20* na zewnątrz okno otworzy na parę minut
    Moim skromnym zdaniem ....nie obniży i dlatego w pokojach mam ogrzewanie grzejnikowe.... ( a to się Bogusław ucieszy ) ale podłogówka jest teraz TRENDY I COOL

  5. #1925
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Może też ma 4 pompy ?
    zbigmaz01 gratulacje pierwszy wskoczyłeś na setkę, kto pierwszy ten stawia

  6. #1926

    Domyślnie

    Cytat Napisał keteimj Zobacz post
    zbigmaz01 gratulacje pierwszy wskoczyłeś na setkę, kto pierwszy ten stawia
    Odwiedziny mile widziane

  7. #1927

    Domyślnie

    Cytat Napisał keteimj Zobacz post
    zbigmaz01 gratulacje pierwszy wskoczyłeś na setkę, kto pierwszy ten stawia
    A ty się nie zdziw jak kiedyś do ciebie zapukam. Pisałem kiedyś że mam rodzinę w tamtych stronach

  8. #1928
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar roizdek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Dankowo k. Kwidzyna
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    41

    Domyślnie

    Przepraszam że tak obcesowo się wtrącę, ale to jest w końcu wątek o kociołku

    Czy mogę więc prosić o poradę w temacie zadanym bodajże ok. 4 stron temu: w czym palnik BURNER-S przewyższa Ekoenergię, iż trzeba do niego dopłacać przy zakupie?
    Ostatnio edytowane przez roizdek ; 28-09-2012 o 22:43 Powód: literówka
    SKAM-P Premium 12kW / Cobra + Alligator / zawór 4D WOMIX MIX M + siłownik MP 06

  9. #1929

    Domyślnie

    Cytat Napisał roizdek Zobacz post
    Przepraszam że tak obcesowo się wtrącę, ale to jest w końcu wątek o kociołku

    Czy mogę więc prosić o poradę w temacie zadanym bodajże ok. 4 stron temu: w czym palnik BURNER-S przewyższa Ekoenergię, iż trzeba do niego dopłacać przy zakupie?
    Z tego co czytałem to chyba tylko tym że nie trzeba go uszczelniać silikonem. I na tym ludziska palą wszystko i wszystkim



  10. #1930
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał roizdek Zobacz post
    Przepraszam że tak obcesowo się wtrącę, ale to jest w końcu wątek o kociołku

    Czy mogę więc prosić o poradę w temacie zadanym bodajże ok. 4 stron temu: w czym palnik BURNER-S przewyższa Ekoenergię, iż trzeba do niego dopłacać przy zakupie?
    Specjaliści niech się wypowiedzą moim zdaniem to tym samym czym volkswagen skodę jednym pojeździsz i drugim, tylko czy tak jest to w przypadku palników to chyba się dopiero okaże

  11. #1931
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar roizdek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Dankowo k. Kwidzyna
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Z tego co czytałem to chyba tylko tym że nie trzeba go uszczelniać silikonem. I na tym ludziska palą wszystko i wszystkim
    Także miałem? Bo Burner rzekomo do miału lepiej dedykowany?
    SKAM-P Premium 12kW / Cobra + Alligator / zawór 4D WOMIX MIX M + siłownik MP 06

  12. #1932
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    zbigmaz01

    Daj wcześniej znać żebym zdązył dywany rozwinąć
    Ostatnio edytowane przez keteimj ; 28-09-2012 o 23:01 Powód: pomyłka

  13. #1933
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał roizdek Zobacz post
    Także miałem? Bo Burner rzekomo do miału lepiej dedykowany?
    Musi ktoś się wypowiedzieć co pali miałem, ja tego jeszcze nie próbowalem

  14. #1934

    Domyślnie

    Cytat Napisał roizdek Zobacz post
    Przepraszam że tak obcesowo się wtrącę, ale to jest w końcu wątek o kociołku

    Czy mogę więc prosić o poradę w temacie zadanym bodajże ok. 4 stron temu: w czym palnik BURNER-S przewyższa Ekoenergię, iż trzeba do niego dopłacać przy zakupie?
    Zapytałem właśnie o to samo a na innym wątku dowiedziałem się: jak koledzy wyżej napisali nie warto dopłacać, bo jest tak samo dobra ekoenergia i spali to samo.A przewyższa tylko ceną. Natomiast Brucer to starszy typ palnika.Dla Nas dobrym wyborem jest Ekoenergia.

    A co do pompek to bede miał 3 (chyba jak większość) A kable zostawię i niech sobie leżą grzecznie, może kiedyż bedzie z nich pozytek
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 29-09-2012 o 09:13

  15. #1935

    Domyślnie

    Cytat Napisał roizdek Zobacz post
    ...w czym palnik BURNER-S przewyższa Ekoenergię, iż trzeba do niego dopłacać przy zakupie?
    Moim zdaniem - we wszystkim.
    Wystarczy przeczytać poradnik pod adresem w stopce.
    Ale to moje zdanie. Niektórzy mają inne. Niech oni napiszą, dlaczego nie warto.
    Ukłony dla Redakcji

  16. #1936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Zapytałem właśnie o to samo a na innym wątku dowiedziałem się: jak koledzy wyżej napisali nie warto dopłacać, bo jest tak samo dobra ekoenergia i spali to samo.A przewyższa tylko ceną. Natomiast Brucer to starszy typ palnika.Dla Nas dobrym wyborem jest Ekoenergia.
    W komplecie z kotłem OGNIWO EKO PLUS - nie jest droższy.
    Ale Wy macie prawo uważać, że wybór Ekoenergii jest lepszy.
    Jak już będziecie to wiedzieli na pewno, napiszcie, dlaczego jest lepszy.
    Ukłony dla Redakcji

  17. #1937

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    W komplecie z kotłem OGNIWO EKO PLUS - nie jest droższy.
    Ale Wy macie prawo uważać, że wybór Ekoenergii jest lepszy.
    Jak już będziecie to wiedzieli na pewno, napiszcie, dlaczego jest lepszy.
    Nikt nie twierdzi ,że lepsze jest to czy to.Po prostu mozliwości maja bardzo podobne z tego co wyczytałem.W przypadku kociołków RBR nie widze potrzeby dopłacać aż 800 zł?Co On ma lepszego aby przekonać potencjalnego dopłacającego?Ale to tez jest moje zdanie.
    Użytkownicy Ekoenergii z którymi rozmawiałem sa zadowoleni i to mi wystarczy.Jak ktoś mi porówna (niezależna instytucja)Oba palniki i udowodni zdecydowaną wyższość jednego nad drugim to wtedy zmienię zdanie.Dla mnie na tę chwilę oba są dobre i tyle.

    A co do kociołka Ogniwo to tez nie mozna złego słowa powiedzieć (miałem wybierac miedzy nim i rbr :zdecydowała dłuższa gwarancja i przyłącze od góry oraz wygodniejsze czyszczenie)bo to praktycznie kociołki bardzo podobne.A co do ceny to fakt podobna.Ja wolałem dopłacić do gwarancji
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 29-09-2012 o 10:26

  18. #1938
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    johny34

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Tak jak poprzednio odpowiedziałem, przełożyć czujniki na tych kablach, podłączyć pod sterownik. Sterowanie z ustawieniem krzywej grzania i sterownikiem pogodowym da ci pełne zadowolenie
    Dzięki Zbigmaz01 za odpowiedź....ale nie rozumiem

  19. #1939

    Domyślnie

    Piotrek pod rotametrami (czerwone pokretla ) mam biale pokretla i silowniki ktore beda sterowane ze sterownikow pokojowych. Rotametry ustawi sie raz a potem juz tylko sterowanie poprzez te silowniki. Mam nadzieje ze umialem to przekazac w sposob jasny i nic nie przekrecilem.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 29-09-2012 o 15:31

  20. #1940

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Nikt nie twierdzi...
    Rozumiem Twoje argumenty i uznaję je.
    Ukłony dla Redakcji

Strona 97 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony