dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 75 z 677
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 13530
  1. #1481
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Należy pamiętać, że ten współczynnik VER nie jest wyznacznikiem kaloryczności węgla. Można mieć węgiel o dużej kaloryczności i spalić go nieefektywnie.
    Współczynnik VER jest wyznacznikiem umiejętności palacza, jakości paliwa, konstrukcji kotła, możliwości sterownika, aktualnej pogody, aktualnego zapotrzebowania mocy, itp.
    Sprzedający ekogroszek bezkarnie piszą na opakowaniach -workach o
    kaloryczności itd..co im tylko przyjdzie do głowy ,
    robią mieszanki różnokolorowych "kulek " .
    Ludzie kupują te " super energetyczne" mieszanki z nadzieją że zaoszczędzą pieniądze a prawda jest taka że handlarze zarabiają podwójnie na podróbach .
    Jeżeli trafił się człowiek który chce poświecić swój czas i wyrąbać trochę tą dżunglę ,
    dlaczego nie ?
    Moje zdanie jest takie jak "SUSPENSER" wycisnął z takiego czy innego ekogroszku tyle to energii, to dlaczego ktoś inny nie może wycisnąć prawie tyle samo ,tyle samo ,a może nawet więcej .
    "SUSPENSER" powinien robić testy,bo jego testy
    obarczone są mniejszym błędem (używa urządzenia pomiarowego) niż takie w których napisano patrząc na oko
    w każdym z rodzajów ekogroszku dobrze się pali ,dobrze się pali ,dobrze się pali, itd....z tego nic nie wynika gazeta też dobrze się pali .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 19-11-2012 o 19:33

  2. #1482
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Ja kiedyś na bliższym memu sercu forum napisałem taki tekst na temat VER.
    http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12026-ver-czyli-prawdziwe-osiagi-naszych-kotlow-i-paliw-porownanie/#entry107372


    Z upływem czasu, raczej nic nie zmieniłbym w treści tego tekstu.
    Należy pamiętać, że ten współczynnik VER nie jest wyznacznikiem kaloryczności węgla. Można mieć węgiel o dużej kaloryczności i spalić go nieefektywnie.

    Współczynnik VER jest wyznacznikiem umiejętności palacza, jakości paliwa, konstrukcji kotła, możliwości sterownika, aktualnej pogody, aktualnego zapotrzebowania mocy, itp.

    Co mogę dodać, warto taki ciepłomierz zamontować ( najlepiej z demobilu - cena 50 zł-60 zł).
    Ale pragnę także dodać, że ustawienie optymalnych parametrów sterownika na podstawie odczytów z ciepłomierza jest bardzo trudne.
    Staram się spalać węgiel po ustawieniu optymalnych parametrów a jako, że mam już kilka lat doświadczeń i trochę ustawionych kotłów "na koncie" wydaje mi się, że kardynalnych błędów mających znaczący wpływ na wyniki nie popełniam.

    Co do VER to umiejętności palacza, konstrukcja kotła, możliwości sterownika są stałe, zmienia się pogoda i zapotrzebowanie na ciepło, lecz zakres tych zmian jest póki co niewielki co widać po dobowym zapotrzebowaniu na ciepło w MJ.

    Mój ciepłomierz był trochę droższy, ale warto było bo jest wysokiej jakości [Supercal 539] i ma mały "przebieg" zaledwie około 27 GJ [po zakupie miał około 25].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #1483
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Testy planuję robić na bieżąco gdy będę trafiał na jakiś nowy, ciekawy węgiel, a gdy ktoś mi podrzuci jakiś do przetestowania też się nie obrażę
    To jakbyś przy okazji przejeżdżał przez Nadolice, to właśnie w Styku wywiesili, że znowu handlują węglem. Jakiś czarny worek był na obrazku, coś podobnego do tego co miałeś w garażu, jak u Ciebie byłem.
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

  4. #1484
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Sprzedający ekogroszek bezkarnie piszą na opakowaniach -workach o
    kaloryczności itd..co im tylko przyjdzie do głowy ,
    robią mieszanki różnokolorowych "kulek " .
    Ludzie kupują te " super energetyczne" mieszanki z nadzieją że zaoszczędzą pieniądze a prawda jest taka że handlarze zarabiają podwójnie na podróbach .
    Niestety tak to właśnie wygląda - trafiłem na wynik jednej kontroli urzędowej i okazało się, że 80% [4 z 5] węgla miało zawyżoną wartość opałową - ciekawe dlaczego w skali kraju była tylko jedna kontrola - może kontroler się naciął kupując prywatnie badziewie i się wkurzył - link:

    http://bip.wiih.pomorzezachodnie.pl/strony/276.dhtml

    Sprzedawcy zawyżają parametry jak mogą "bo się nie sprzeda", kopalnie kpią z odbiorców pokazując na stronach certyfikaty z okresu gdy ich węgiel miał najlepsze parametry [nawet gdy było to ponad 6 lat temu], jednym słowem w temacie jest niezły bur..el znacznie większy niż w przypadku paliw płynnych [benzyna, ON, LPG].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #1485

    Domyślnie

    Jak ktoś by chciał sobie sprawdzić węgiel :
    http://www.wegiel-lachowicz.pl/_Data...at-09-2011.pdf

  6. #1486
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    Jak ktoś by chciał sobie sprawdzić węgiel :
    http://www.wegiel-lachowicz.pl/_Data...at-09-2011.pdf
    A wiesz może ile taka usługa kosztuje?

  7. #1487

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    A wiesz może ile taka usługa kosztuje?
    +/- 220zł i trzeba dostarczyć 3kg wegla

  8. #1488

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    A wiesz może ile taka usługa kosztuje?
    +/- 220zł i trzeba dostarczyć 3kg wegla

    także podczas zakupu bierzesz dowód zakupu i certyfikat zakupionego wegla i dajesz 3kg wegla do sprawdzenia niestety do kosztów węgla doliczasz koszt sprawdzenia ale zawsze masz pewność że zakupiony towar jest taki jaki chciałeś jeżeli okaże sie że jest inny masz sprawe wygraną a taki skład ma juz tak pojechane że zamiast klientów będzie czarno od kontroli.
    krótka piłka.

    własnie dzwoniłem do szczecińskiego składu
    maja ekogroszek jaret janina deklarują kaloryczność 23ooo za 680zł tona w detalu.
    jak zapytalem o certyfikat to przy zakupie np. 6ton nie ma problemu troche mnie to zdziwiło co za różnica w ilość zakupu aby dostac certfikat.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 20-11-2012 o 09:49

  9. #1489

    Domyślnie

    specjalnie tak powiedzieli, bo wiadomo że nikt nie weźmie ni stąd ni zowąd 6 ton
    nie wiem jak jest w węglu ale w stali atest się należy niezależnie od ilości
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

  10. #1490

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephik Zobacz post
    specjalnie tak powiedzieli, bo wiadomo że nikt nie weźmie ni stąd ni zowąd 6 ton
    nie wiem jak jest w węglu ale w stali atest się należy niezależnie od ilości
    byc może ale żadna ilość nie powinna mieć wpływu na wydanie odpowiednich papierów aby mieć potwierdzenie co sie nabyło
    aby miec podstawe do reklamacji.

  11. #1491
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Teraz testuję Ledvice, wynik za 2 dni ...
    Dzisiaj rano się skończył - SVER=12,87 MJ/kg

    Podsumowanie testów już w nowym wątku - zapraszam - link:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...g-wg-SUSPENSER
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #1492
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    własnie dzwoniłem do szczecińskiego składu
    maja ekogroszek jaret janina deklarują kaloryczność 23ooo za 680zł tona w detalu.
    jak zapytalem o certyfikat to przy zakupie np. 6ton nie ma problemu troche mnie to zdziwiło co za różnica w ilość zakupu aby dostac certfikat.
    Jaja sobie robią - to tak jakby sprzedawca margaryny podawał jej skład jedynie na 50 kilogramowych opakowaniach zbiorczych.

    Mają obowiązek pokazania certyfikatu nawet gdy kupujesz 1 worek węgla, robisz sobie jego zdjęcie, drukujesz i masz.

    Niestety z "wygraniem" sprawy już nie jest tak łatwo bo jeśli parametry nie są podane na worku i nie wyślesz go w całości do badań sprzedający powie, że mogłeś wysłać nie jego węgiel.

    Z drugiej strony gdy zgłosisz oszustwo do Inspektoratu podpierając się niezgodnością certyfikatu z parametrami z laboratorium wtedy mają wynik "na talerzu" i łatwo im wykryć uchybienia.

    Ale by była rewolucja gdyby każdy mając podejrzenia, że go oszukano zaczął to zgłaszać

    A może ktoś z Was zna pracownika inspektoratu i zaprosi go do czytania wątku
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #1493

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Jaja sobie robią - to tak jakby sprzedawca margaryny podawał jej skład jedynie na 50 kilogramowych opakowaniach zbiorczych.

    Mają obowiązek pokazania certyfikatu nawet gdy kupujesz 1 worek węgla, robisz sobie jego zdjęcie, drukujesz i masz.

    Niestety z "wygraniem" sprawy już nie jest tak łatwo bo jeśli parametry nie są podane na worku i nie wyślesz go w całości do badań sprzedający powie, że mogłeś wysłać nie jego węgiel.

    Z drugiej strony gdy zgłosisz oszustwo do Inspektoratu podpierając się niezgodnością certyfikatu z parametrami z laboratorium wtedy mają wynik "na talerzu" i łatwo im wykryć uchybienia.

    Ale by była rewolucja gdyby każdy mając podejrzenia, że go oszukano zaczął to zgłaszać

    A może ktoś z Was zna pracownika inspektoratu i zaprosi go do czytania wątku
    tak z tym indywidualną wygraną to moze być cięzko ale jest podstawa aby zgosic do odpowiedznich organów aby nie robli z nas baranów.

    w goleniowie jest skład w którym deklarują sprzedaż wegli z jaworzna.
    ekogroszek i groszek w detalu po 620zł.
    oj chyba w sobotę podłącze przyczepkę i zakupię 0,5tony na próbę
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 20-11-2012 o 11:50

  14. #1494
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kaczmimo
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Norda
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Dzisiaj rano się skończył - SVER=12,87 MJ/kg

    Podsumowanie testów już w nowym wątku - zapraszam - link:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...g-wg-SUSPENSER
    Kolejny temat do subskrypcji

    Czy poza SVER i zdjęciami worków mógłbyś podawać nastawy kociołka?

  15. #1495
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczmimo Zobacz post
    Kolejny temat do subskrypcji

    Czy poza SVER i zdjęciami worków mógłbyś podawać nastawy kociołka?
    Nastawy na stronie pod linkiem:
    https://esterownik.pl/remote/449

    zakładka "ustawienia" "Spalanie"
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  16. #1496
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kaczmimo
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Norda
    Posty
    125

    Domyślnie

    Aktualne to wiem jak poszukać ale historycznie to już nie wiem jak i kiedy spalałeś, chyba żeby po raz 3 czytać cały wątek i potem na esterownik.
    Chciałem sobie ułatwić

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Nastawy na stronie pod linkiem:
    https://esterownik.pl/remote/449

    zakładka "ustawienia" "Spalanie"
    P.S. A chciałem Cię jeszcze prosić o każdorazowe ważenie popiołu...

  17. #1497
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie Zdjęcia worków i węgla.

    Załączam zdjęcia worków i węgla, który testowałem:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ledvice.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	149614   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ledvice worek.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	149615   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oryginalny Pieklorz 2012.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	149616   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oryginalny Pieklorz z 2011, Pieklorz z Bierutowa, Żernickiej.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	149618   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oryginalny Pieklorz 2012 worek.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	149619  

    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 20-11-2012 o 12:28
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  18. #1498
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczmimo Zobacz post
    Aktualne to wiem jak poszukać ale historycznie to już nie wiem jak i kiedy spalałeś, chyba żeby po raz 3 czytać cały wątek i potem na esterownik.
    Chciałem sobie ułatwić

    P.S. A chciałem Cię jeszcze prosić o każdorazowe ważenie popiołu...
    Aż tak łatwo nie będzie - musiałbym sam szukać

    Generalnie jeśli węgiel się nie spieka włączam "retortowy-auto" i sterownik podaje przez 5s i dobiera sam przerwy pomiędzy podawaniem, a dopiero gdy przy tym ustawieniu pojawiają się spieki daję "retortowy-ręczny" i wtedy podawanie to 3s a przerwa zależnie od kopca.
    Moc nadmuchu w obu trybach dobieram do węgla.

    Co do ważenia popiołu to trochę uciążliwe bo praktycznie powinienem przed nim czyścić wymiennik, żeby było uczciwie i normalnie mi się nie chce.

    Zwykle są go niewielkie ilości rzędu tych 4-6% wagi co widzę wyrzucając zawartość popielnika co 100-150 kg spalonego węgla [przy okazji czyszczenia wymiennika] - umówmy się, że jeśli ilość popiołu nie będzie znacznie odbiegać od normy to nie będę go ważył ok ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #1499
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Widziałem nawet tutaj na forum jak ktoś wstawiał zdjęcia niby oryginalnie pakowanego pieklorza bytoskiego z tym że worki miały po 25kg.
    Może ktoś źle opisał i chodziło o Piekary?
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  20. #1500
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    +/- 220zł i trzeba dostarczyć 3kg wegla

    także podczas zakupu bierzesz dowód zakupu i certyfikat zakupionego wegla i dajesz 3kg wegla do sprawdzenia niestety do kosztów węgla doliczasz koszt sprawdzenia ale zawsze masz pewność że zakupiony towar jest taki jaki chciałeś jeżeli okaże sie że jest inny masz sprawe wygraną a taki skład ma juz tak pojechane że zamiast klientów będzie czarno od kontroli.
    krótka piłka.

    własnie dzwoniłem do szczecińskiego składu
    maja ekogroszek jaret janina deklarują kaloryczność 23ooo za 680zł tona w detalu.
    jak zapytalem o certyfikat to przy zakupie np. 6ton nie ma problemu troche mnie to zdziwiło co za różnica w ilość zakupu aby dostac certfikat.
    To trzebaby dać cały worek zapieczętowany i drugi trzymać w domu nietknięty z tej partii.
    Certyfikat przy zakupie np. 6 ton to ciekawe wytłumaczenie ,bo to co ma na placu to ochrzczona mieszanka, a podjedzie do źródła i napakuje oryginalnego cały samochód i od razu podjedzie z tym do Ciebie czyli do klienta .

Strona 75 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony