dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 334 z 616
Pokaż wyniki od 6.661 do 6.680 z 12315
  1. #6661

    Domyślnie

    Dzięki , a co byś zrobił jak miałbyś połączenie płyty z oryginalną fazą której nie mógłbyś obciąć ? jw

  2. #6662
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uzarex Zobacz post
    Dzięki , a co byś zrobił jak miałbyś połączenie płyty z oryginalną fazą której nie mógłbyś obciąć ? jw
    unikam takiego połączenia ale jeśli trzeba to traktuję jakby pióra nie było.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #6663
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Czy jest ktos w stanie pokazać fotkę lub wskazać link do tematu jak się wykonuje ocieplenie koło komina dymowego schiedla.
    Dzieki Radek
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  4. #6664

    Domyślnie

    unikam takiego połączenia ale jeśli trzeba to traktuję jakby pióra nie było.
    Czyli najpierw szpachlujesz szczeliny jak są i potem normalnie zatapiasz taśmę ?
    Powiedz mi czy warto dołożyć i kupić taśmę rigips ultraflex ? czy może wystarczy Strait-Flex mid-flex ? Wolałbym coś co będzie pewniejsze i łatwiej mi się wklei w moim przypadku .

  5. #6665

    Domyślnie

    Kogo trzeba tu o... lub mu do... aby uzyskać odpowiedź na mój problem . Widzę, że tylko jam mam taki problem. Reszta zajmuje się teraz tematem czy nożykiem czy siekierką, i czy równo wyszło ... Pomoże ktoś w mojej sprawie? Czy docieplenie okna dachowego taki banał, że nie warto się tym zajmować?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Zibi146 ; 02-12-2012 o 11:13

  6. #6666

    Domyślnie

    Zibi146
    Nie ma się co denerwować tu tak już bywa Ale poproś ładnie by np Rom wypowiedział się w twoim temacie a na pewno uzyskasz odpowiedź

    Naucz się tak szpachlować jak ja, to i dla Ciebie się coś znajdzie.
    To ty rafał2011 we własnej osobie ?

  7. #6667

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uzarex Zobacz post


    To ty rafał2011 we własnej osobie ?

    Tak.

  8. #6668
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    (...)



    Naucz się tak szpachlować jak ja, to i dla Ciebie się coś znajdzie.
    Naucz się płytować zgodnie ze sztuką! Co to za skrawek płyty? Ze śmietnika go wygrzebałeś? Na czym on się trzyma? Taki fachowiec i nie wie że płyta powinna wisieć na trzech profilach? Czyli najmniejszy kawałek może mieć 80cm a nie tak jak u Ciebie z biedą 40cm i jeszcze trzyma się na V-profilu... jeśli go tam dałeś bo jeśli nie to chyba w powietrzu! Teraz się nie dziwię że masz taki stosunek do siatek. Przy takim płytowaniu to faktycznie tylko najwyższe technologie spoinowania mogą uratować Ci dupsko
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  9. #6669
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uzarex Zobacz post
    Czyli najpierw szpachlujesz szczeliny jak są i potem normalnie zatapiasz taśmę ?
    Powiedz mi czy warto dołożyć i kupić taśmę rigips ultraflex ? czy może wystarczy Strait-Flex mid-flex ? Wolałbym coś co będzie pewniejsze i łatwiej mi się wklei w moim przypadku .
    ultraflex jest chyba najlepszy... ale niestety cena aż w oczy szczypie. Chociaż jeśli na całą budowę idą trzy sztuki.... hmm... stówa więcej... wybór należy do Ciebie.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  10. #6670

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Naucz się płytować zgodnie ze sztuką! Co to za skrawek płyty? Ze śmietnika go wygrzebałeś? Na czym on się trzyma? Taki fachowiec i nie wie że płyta powinna wisieć na trzech profilach? Czyli najmniejszy kawałek może mieć 80cm a nie tak jak u Ciebie z biedą 40cm i jeszcze trzyma się na V-profilu... jeśli go tam dałeś bo jeśli nie to chyba w powietrzu! Teraz się nie dziwię że masz taki stosunek do siatek. Przy takim płytowaniu to faktycznie tylko najwyższe technologie spoinowania mogą uratować Ci dupsko
    http://www.fotosik.pl/u/rom-kon/zdjecie/94/album/675992

    Mówiłeś coś o płytowaniu?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	redirector.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	40,4 KB
ID:	152008
    Przerwana płyta to tak jakby tego wkręta nie było.

    ...co do profilu na dole, to jest cd60 a nie v jak piszesz.
    Ostatnio edytowane przez rafał2011 ; 02-12-2012 o 17:25

  11. #6671
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    http://www.fotosik.pl/u/rom-kon/zdjecie/94/album/675992

    Mówiłeś coś o płytowaniu?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	redirector.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	40,4 KB
ID:	152008
    Przerwana płyta to tak jakby tego wkręta nie było.

    ...co do profilu na dole, to jest cd60 a nie v jak piszesz.
    hehe to akurat nie jest przerwana płyta czy też papier tylko obwódka zostawiona przez aluminiową obsadkę do bita
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  12. #6672

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszkuch Zobacz post
    Witam,

    Zgodnie z tematem wątku mam dwa krótkie pytania (Z góry przepraszam jeżeli takie pytania już padły ale powiem szczerze że mimo wielkich chęci nie mam czasu na razie czytać całego wątku - 30 stron ;P):

    Właśnie zaczynamy ocieplać poddasze (ocieplenie wełną Isover, wykończenie płytami g-k na profilach stalowych), oczywiście robimy to sami i pojawiły się pewne problemy co do których nie wiemy jak postąpić, tj.

    1. Na poddaszu mamy wysoką ściankę kolankową już otynkowaną, na niej jest murłata 16x16 cm.
    Już na etapie robienia wieńca budowlańcy w złym miejscu umieścili kotwy, co spowodowało, że krawędź murłaty leży
    na zewnętrznej krawędzi muru (co widać na zdj).



    Już na oko widać, że skosy nie będą się stykały z murem i będzie konieczność
    dorobienia pionowej ścianki łączącej skos ze ścianką kolankową. W grę wchodziły dwa warianty: wełna + podmurowanie + tynk
    (ew. płyta na kleju) albo obudowa z wełna + płyty g-k na profilach (potraktowane jako cześć poddasza, czyli profile UD,CD i wieszaki lub jednostronne ściana działowa z profilami UW i CW). Wolelibyśmy obudować to płytami, ale obawiamy się, ze na styku płyta-mur zacznie szybko pękać. Tym bardziej obawiamy się tego w łazience i w kuchni, gdzie w na styku muru i płyty
    będą przyklejone płytki ceramiczne, a w takim wypadku nie ma mowy o jakiejś dylatacji. Co w takim wypadku zrobic?

    2. W jaki najlepszy sposób ocieplić miejsca wokół okna dachowego? Nasze okna dachowe przylegają do krokwii z jednej
    lub z obu stron, co uniemożliwia ociplenie tych miejsc. Ponad to Okna są zamontowane powyżej deskowania, co skutuje sporą
    szparą na całym obwodzie okna. Jedyny sposób ocieplenia tych miejsc, jaki przychodzi mi do głowy, to zwyczajnie wepchnąć
    skrawki wełny w te szpary, a przy krokwiach dać tylko płytę. Czy taki sposób jest poprawny, a może ktoś zna inny?

    Okno:
    Witam
    mam identyczne 2 problemy do rozwiazania, jak w powyzszym watku, jak to rozwiazać bo odpowiedzi nie znalazłem a doczytałem do tego włąsnie pytania

  13. #6673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    hehe to akurat nie jest przerwana płyta czy też papier tylko obwódka zostawiona przez aluminiową obsadkę do bita
    he he obwódka swoją drogą a przerwanie swoją, a na zdjęcie z fotosika co odpowiesz?

    mam na aukcji wkrętarkę elektryczną do kręcenia płyt g/k może byś sobie sprawił profesjonalisto za dychę z aluminiowymi prawie komunistycznymi nasadkami
    Ostatnio edytowane przez rafał2011 ; 02-12-2012 o 19:14

  14. #6674
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    (...)
    nie laczy sie krawedzi cietych z orygilnanymi, wiec nie ma tu mowy o jakims tam "traktowaniu".
    hamuj wiec twoje patenty kupia jedynie nieznajacy tematu tu zagladajacy biedni budujacy.
    Ja staram się unikać i nie robić takiego połączenia a w tym wypadku jest już zrobione więc napisałem jak z tego najlepiej (bez rozbierania) wyjść. U mnie może być obrócenie płyty o 90° tylko na suficie i to jeśli jest lukarna lub korytarz załamany pod kątem prostym, robię na ruszcie jednopoziomowym i nie pasuje układ jętek. Jeśli coś takiego wychodzi to ścinam (usuwam) pióro a pod łączeniem daję profil więc traktuje to jako krawędź ciętą. Nigdy nie robię krawędzi ciętej bez podparcia profilem... pójdę dalej, nawet już wisi mi czy w tym miejscu robi się krzyż bo taśma pełna (papier lub TT) i tak to wstrzyma. Jeśli profilowanie i płytowanie będzie dobrze wykonane to wtedy spoinowanie można zrobić zwykłym szarakiem z doliny nidy na zwykłych siatkach lub jeszcze lepiej na papierze i dać na to wieczystą gwarancję. A jeśli chodzi o wydanie pieniędzy to owszem... można wydać na to każde. Są ludzie którym nie wystarcza mercedes najwyższej klasy i muszą mieć maybacha ale są też tacy co muszą zadowolić się punciakiem... i czasem tym punciakiem robią więcej kilometrów niż maybachem... mnie nie sprawia przyjemności wydawanie -tak na siłę- pieniędzy Inwestora a efekt końcowy jest identyczny.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  15. #6675
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor/wykonawca Zobacz post
    Witam
    mam identyczne 2 problemy do rozwiazania, jak w powyzszym watku, jak to rozwiazać bo odpowiedzi nie znalazłem a doczytałem do tego włąsnie pytania
    Murłatę możesz nadmurować i otynkować (wersja zimna) lub po wykonaniu płytowania powstałą szczelinę wstępnie wypełnić pianką a resztę zarzucić tynkiem (trzeba dać taśmę separacyjną by tynk nie związał się z płytą) a na połączeniu starego i nowego tynku dać taśmy zbrojące (siatkę i flizelinę)

    Okno... no niestety zostają półśrodki. Możesz dać poskubaną wełnę, równo zapiankować i przytrzeć tarką lub dać np. styrodur i też go prztrzeć...

    Z oknem to najczęstszy błąd Inwestora... jak największe okno no i brak docieplenia. A wystarczyłoby na etapie robienia dachu przyciąć krokwie i wstawić wymiany a wtedy można dać nawet bardzo szerokie okno... ale teraz już 'po ptokach'.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #6676
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    he he obwódka swoją drogą a przerwanie swoją, a na zdjęcie z fotosika co odpowiesz?
    ...a doczytałeś do końca? pisze jak byk! "KALECZENIE RZEMIOSŁA" ...to technologia rodem z Ukrainy ...ale to trzeba czytać ze zrozumieniem
    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    mam na aukcji wkrętarkę elektryczną do kręcenia płyt g/k może byś sobie sprawił profesjonalisto za dychę z aluminiowymi prawie komunistycznymi nasadkami
    ...a co już wyprzedajesz się ze sprzętu? masz może inne takie maszyny na sprzedaż? ...za 1/10 normalnej ceny mogę je kupić tzn tyle ile są warte Nie poszło w budowlance to spróbuj może sprzedawać kwiatki
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  17. #6677

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    ...a doczytałeś do końca? pisze jak byk! "KALECZENIE RZEMIOSŁA" ...to technologia rodem z Ukrainy ...ale to trzeba czytać ze zrozumieniem
    Ty skaleczyłeś to rzemiosło czy ktoś inny?

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    ...a co już wyprzedajesz się ze sprzętu? masz może inne takie maszyny na sprzedaż? ...za 1/10 normalnej ceny mogę je kupić tzn tyle ile są warte Nie poszło w budowlance to spróbuj może sprzedawać kwiatki
    tak sprzedaje narzędzia, zalicytujesz to kupisz, co do 1/10 normalnej ceny to ja Tobie mógłbym zaoferować za poddasze, ponoć masz wolny termin

  18. #6678

    Domyślnie

    co do Ukrainy to Rom jesteś bardziej zacofany niż oni!

  19. #6679

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    murbelka na wieńcu gdy ściany są już wyprawione najlepiej nadmurowac ale odrobinę wyżej jak płaszczyzna płyt.
    Klejenie płyt do tynku...... bee.
    Stawianie przedscianki ...... bee pustka hamuje akumulacyjnosc ściany będzie zimna.
    Okno z postu jest do poprawki bo warkocz nie będzie miał ciągłości.
    Wysadzenia okna wymaga dodatkowej ramy obniżającej. By wogóle ocieplanie miało sens (dach) to wylot kalenicowy i koszowy jest?. Czy masz fwk?.
    Tak otwór przy okapie i kalenicy jest, chodzi tylko o przestrzen miedzy krokwiami gdzie sa osadzone ona , jak zrobic aby wentylowac tez wełne nad oknem, pomiedzy oknem a krokwia jest kilka centymetrów, wiem ze juz były takie przypadki ale odpowiedz nie była jasna, czyli jak mowi Rom dać ten np styrpian pomiedzy okno a krokiew i na to płyta i przestrzen wystaczy zeby powietrze przeciskało sie do górnej czesci połaci
    Ostatnio edytowane przez inwestor/wykonawca ; 02-12-2012 o 20:42

  20. #6680
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor/wykonawca Zobacz post
    (...)odpowiedz nie była jasna, czyli jak mowi Rom dać ten np styrpian pomiedzy okno a krokiew i na to płyta i przestrzen wystaczy zeby powietrze przeciskało sie do górnej czesci połaci
    Ja dałem tylko taki przykład... niekoniecznie musi się sprawdzić u Ciebie.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Strona 334 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony