dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1004 z 1521
Pokaż wyniki od 20.061 do 20.080 z 30404
  1. #20061

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Masz rację, skąd ja to znam... W garażu trzeba zadbać o spory spadek żeby woda spływała albo nie kłaść kafli, żeby wsiąkała. Ta wilgoć o której wspominasz rzeczywiście jest świetnym argumentem przeciw podłogówce w garażu.
    I juz wychodzimy poza temat ale dziwie sie Tobie :moje zdanie -na temat Pc masz spora wiedze(szacun) ale podloga bez plytek aby woda lepiej wsiakala- to paranoja i lepiej aby nikt sie nie zastosowal spadek wystarczajacy- kopertowy i na srodku odplyw i nie ma wilgoci jakie to dobre argumenty Pyxisa litosci bez takich jaj
    200m2 podłogówki+2 drabinki,(parter=140m2+60m2=poddasze) kubatura ogrzewana-531m3 , ściany 25cm+15cm-styro(0,039),poddasze 25/30cm-wełna toprock(0,035),na gruncie 15cm-styro eps200(0,034).Pc Nateo Vega 12kw DZ PE32 4x150mb w poziomie na pow. 800m2,okna(Eurocolor) 3-szyby+rolety. Mieszkamy !!!
    od 10.05.2014 (wypasik )

  2. #20062
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitersson Zobacz post
    to jest ta twoja filozofia w ktora brniesz bez opamietania w kazdym temacie, i mydli to oczy tym ktorzy chca wyciagac konkrety
    Meczy mnie to Twoje jojczenie dyletanta. To nie jest filozofia tylko fizyka. Pewnie nie widzisz roznicy, ale nie mnie juz za to winic.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  3. #20063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Meczy mnie to Twoje jojczenie dyletanta. To nie jest filozofia tylko fizyka. Pewnie nie widzisz roznicy, ale nie mnie juz za to winic.
    Pyxis staram sie nie obrazac forumowiczow ,jakos jeszcze wychodzi , ale uzywsz bzdety (jojczysz,dyletant itp. itd.) Cofnij kilka postów i zobacz jaki byl konkretny temat bo pie...ysz od rzeczy odpowiedzialem koledze na zadany temat na ile moglem a TY nie masz pomyslu i zero racji ,to zaczynasz bredzic o jakiejs podlogowce ze sniegiem zasmiecasz w ten sposob nie jeden temat naprawde ciezki jestes
    Jestes : FIZYKIEM,MIODKIEM.... a dobrze jeszcze liczysz oki prosze Cie chociaz ,, postaraj sie" odpowiadac w tematach wtedy jak wiesz ze komus pomozesz . a wracajac do tematu

    --Ja grzejnik mam, ale zakrecony na glucho. Czeka, az temperatura w garazu kiedys spadnie do kilku *C --wiesz czy spadnie , czy czekasz do lata
    200m2 podłogówki+2 drabinki,(parter=140m2+60m2=poddasze) kubatura ogrzewana-531m3 , ściany 25cm+15cm-styro(0,039),poddasze 25/30cm-wełna toprock(0,035),na gruncie 15cm-styro eps200(0,034).Pc Nateo Vega 12kw DZ PE32 4x150mb w poziomie na pow. 800m2,okna(Eurocolor) 3-szyby+rolety. Mieszkamy !!!
    od 10.05.2014 (wypasik )

  4. #20064
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitersson Zobacz post
    prosze Cie chociaz ,, postaraj sie" odpowiadac w tematach wtedy jak wiesz ze komus pomozesz . a wracajac do tematu

    --Ja grzejnik mam, ale zakrecony na glucho. Czeka, az temperatura w garazu kiedys spadnie do kilku *C --wiesz czy spadnie , czy czekasz do lata
    Ja sie przylaczylem tym postem do slusznej opini rwxw, ze podlogowka w garazu nie jest dobrym rozwiazaniem i opisalem dlaczego. Po co ten placz

    Ty mozesz sobie robic podlogowke i na tarasie. Mnie to nie interesuje, tylko nie "sprzedawaj" tych swoich "wspanialych" pomyslow na forum. Zasmiecasz watki, bo takie pomysly trzeba "tepic", zeby ludzie w to nie "wdepneli" i robi sie nieciekawa dyskusja. Jesli chodzi o przyjecie jakiejkolwiek krytyki, to jestes twardy jak zelki z Biedronki.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  5. #20065

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Ja sie przylaczylem tym postem do slusznej opini rwxw, ze podlogowka w garazu nie jest dobrym rozwiazaniem i opisalem dlaczego. Po co ten placz

    Ty mozesz sobie robic podlogowke i na tarasie. Mnie to nie interesuje, tylko nie "sprzedawaj" tych swoich "wspanialych" pomyslow na forum. Zasmiecasz watki, bo takie pomysly trzeba "tepic", zeby ludzie w to nie "wdepneli" i robi sie nieciekawa dyskusja. Jesli chodzi o przyjecie jakiejkolwiek krytyki, to jestes twardy jak zelki z Biedronki.
    Drogi forumowiczu pyxis zamulasz strasznie, nie przylanczaj sie do opini ,nie popieraj, tylko miej swoja, tak jak jaja, a nie zelki z biedronki pomozesz komus wtedy jak bedziesz mowil prawde w danym temacie, a jak nie wiesz o co kaman to przejdz cichutko na temat np. zuzycia pradu, wstaw wyliczenia bo w tym jestes oki
    I tak oto milozakoncze to smiecenie, mydlenie , jojczenie, itp. tego fajnego(chodzi o konkrety) tematu uparcie darzysz znowu do jego zamkniecia przez admina (wiesz o co kaman)
    200m2 podłogówki+2 drabinki,(parter=140m2+60m2=poddasze) kubatura ogrzewana-531m3 , ściany 25cm+15cm-styro(0,039),poddasze 25/30cm-wełna toprock(0,035),na gruncie 15cm-styro eps200(0,034).Pc Nateo Vega 12kw DZ PE32 4x150mb w poziomie na pow. 800m2,okna(Eurocolor) 3-szyby+rolety. Mieszkamy !!!
    od 10.05.2014 (wypasik )

  6. #20066
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitersson Zobacz post
    Drogi forumowiczu pyxis zamulasz strasznie, nie przylanczaj sie do opini ,nie popieraj, tylko miej swoja, tak jak jaja, a nie zelki z biedronki
    Wracasz uparcie z ta spiewka jak mucha na gowno. Sam nic nie wnosisz, a pouczasz innych.
    Zadalem sobie trud poczytania Twoich postow. Belkot forumowego planktonu. Nic wiecej.
    Ostatnio edytowane przez Pyxis ; 19-01-2013 o 20:05 Powód: Otr
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  7. #20067

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitersson Zobacz post
    co znaczy ze podlogowka pracuje glownie na odparowanie wody ze sniegu ? Tego nie bralem pod uwage i mysle ze nie ma sensu
    Niestety nie doceniasz ciepła parowania wody, zwłaszcza gdy spadki będą za małe. Nikt nie pisze, że podłogówką nie da się ogrzać garażu, zwracamy tylko uwagę na możliwość sporych i niepotrzebnych strat.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  8. #20068

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitersson Zobacz post
    podloga bez plytek aby woda lepiej wsiakala- to paranoja i lepiej aby nikt sie nie zastosowal spadek wystarczajacy- kopertowy i na srodku odplyw i nie ma wilgoci
    Widzisz, niestety nie przypilnowałem i fahofcy zrobili mi kiepskie spadki. Dopóki nie miałem płytek było dobrze, od kilku lat mam płytki i woda nie chce tam spływać gdzie ja bym chciał. Cóż, pech złamałem złotą zasadę inwestora zaufałem macherom ale nie skontrolowałem.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  9. #20069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Widzisz, niestety nie przypilnowałem i fahofcy zrobili mi kiepskie spadki. Dopóki nie miałem płytek było dobrze, od kilku lat mam płytki i woda nie chce tam spływać gdzie ja bym chciał. Cóż, pech złamałem złotą zasadę inwestora zaufałem macherom ale nie skontrolowałem.
    Zeby skutecznie odprowadzic w kanal takie topniejace bloto sniegowe, to musial bys miec spadki jak w leju po bombie. U mnie sa bodjaze 2% na tej kopercie przy kratce sciekowej i nie jest to super skuteczna sprawa. Jest mokro jak uzywam w sniegi autka.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  10. #20070
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    W zimie czesto podloga garazu jest wilgotna, bo z autka nam jednak tego sniegu sporo "splywa". Podlogowka pracowalaby glownie na odparwanie tej wody z posadzki, a przeciez nie o to nam chodzi...
    Rozwiń proszę ten temat odparowania wilgoci

    Przyjmijmy, że podłoga ma dzisiaj średnio 8 stopni i podgrzeje się do 12. Duży będzie problem/strata Twoim zdaniem?
    Przy -20 spadnie do 3 stopni i podgrzejesz do np. 9 stopni. co teraz?

    Garaż ma wentylację grawitacyjną. Kanał zwykle nie przy drzwiach i grzejnik również. Grzejnik wpięty jak pętla podłogówki będzie miał pewnie koło 25-35 stopni maksymalnie. Ile odda promieniując a ile puści konwekcyjnie niemalże bezpośrednio w wentylację?

  11. #20071

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Dobrze interpretujesz, temperaturę mam w miarę stałą, choć moje przerwy w ogrzewaniu to co najmniej 7-00 do 13-00 i 15-00 do 21-00. Jeśli nie zbudujesz szkieletora tylko dom o ciężkiej konstrukcji tzn. murowany, a następnie go dobrze ocieplisz i zastosujesz podłogówkę, to nie będziesz miał wielkich szans na osiągnięcie tak dużych różnic temperatur jak 19-21 w ciągu jednej doby. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w sypialni mieć zamknięte drzwi i 19*, a w innych pomieszczeniach 21*.
    Moje uwagi do Twojego ozc:
    Trochę duże Ci wychodzi obciążenie cieplne (12kW) przy dosyć dobrym ociepleniu budynku, trochę to dziwne. Dobrze odizoluj (min 10cm styro) pomieszczenia nieogrzewane (garaż którego nie ma sensu ogrzewać, chyba że masz tam warsztat samochodowy) od ogrzewanych, bo w ozc garaż masz chyba ogrzewany grzejnikami.
    Też tak myślę.
    Ogólnie w tych OZC były chyba wszystkie informacje...łącznie z oknami. Za mało informacji, aby określić zapotrzebowanie energetyczne?
    Teoretycznie bilans był robiony przez człowieka która ma uprawnienia (wiec kto ma mi je zrobić poprawnie?)
    Tutaj kilka dodatkowych informacji o bilansie:
    http://4smyk.pl/download/dom/bilans.pdf

    Jaką PC potrzebuje? 9kw? Więcej? Firma wykonawcza będzie mi to liczyc? (czy stosuja się do projektu - ogolnie z doswiadczenia jak to jest?)

    Krystian
    Ostatnio edytowane przez netmax ; 19-01-2013 o 23:33
    Dom parterowy płaski 207m2 (użytkowa 167m2); Podłogówka 167m2; Ściany porotherm 25cm+20cm styro Grafit 0.32; GWC (żwirkowy). PC (Daikin Altherma LT moc 7.4kW grzanie + hydrobox z c.w.u. 260l, P-W)

  12. #20072
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Instaltechnic Zobacz post
    Rozwiń proszę ten temat odparowania wilgoci

    Przyjmijmy, że podłoga ma dzisiaj średnio 8 stopni i podgrzeje się do 12. Duży będzie problem/strata Twoim zdaniem?
    Przy -20 spadnie do 3 stopni i podgrzejesz do np. 9 stopni. co teraz?

    Garaż ma wentylację grawitacyjną. Kanał zwykle nie przy drzwiach i grzejnik również. Grzejnik wpięty jak pętla podłogówki będzie miał pewnie koło 25-35 stopni maksymalnie. Ile odda promieniując a ile puści konwekcyjnie niemalże bezpośrednio w wentylację?
    No to wyobraz sobie sutucje, ze na podlodze lezy 5kg blota sniegowego z nadkoli i blotnikow, bo wjechales po pracy autkiem (moze po raz kolejny) i drugie tyle scieknie ci z karoserii. Bedzie to lezalo na podlodze i pomalu tajalo nie zlatujac od razu z sila wodospadu w kratke. Ty bedziesz staral ogrzac to wszystko wraz z podloga o te 4*C. Woda z podlogi bedzie caly czas parowala i energie przemiany fazowej wezmie sobie z podlogi, bo najlatwiej (najcieplej).

    Czy w garazu ma byc na tyle cieplo, zeby np woda w rurach nie zamarzla, czy mamy miec cieplo w nogi jak tam chodzimy? Czy straty na roztapianie, podgrzewanie i odparowanie tej wody beda aby mniejsze niz to co zabierze wentylacja (ktora tak czy siak musi byc dosyc wydajna)? Po cholere grzac cala wylewke betonowa w garazu, skoro nam chodzi tylko o chwilowe niedopuszczenie do spadku temperatury np w nocy?

    Zeby bylo jasne: Podlogowka bedzie oczywiscie duuuuuuzo skuteczniejsza, co do tego nie mam najmniejszych watpliwosci, ale za swoja skutecznosc kaze nam naprawde slono zaplacic, a nam chodzi tylko o "przelamanie" temperatury.

    Grzejnik wykle umieszcza sie w okolicach okna (ja mam wlasnie pod oknem w garazu) a kanaly wentylacyjne najczesciej sa wblizej srodka budynku, wiec nie jest tak, ze grzejnik jest w sasiedztwie. Zreszta nikt nas nie zmusza do takiego jego usytuowania. Mamy wolna reke w tej kwestii, wiec bym ja pominal w rozwazaniach.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  13. #20073
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Zadałem Tobie 3 pytania (tam gdzie znak zapytania). Na żadne nie ma odpowiedzi. Kolejny raz bronisz swojego za wszelką cenę, chociaż nie napisałem że Twoje rozwiązania jest złe. Piszesz o innych że "wiją się jak piskorz", a przeczytaj co sam napisałeś...

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    No to wyobraz sobie sutucje, ze na podlodze lezy 5kg blota sniegowego z nadkoli i blotnikow, bo wjechales po pracy autkiem (moze po raz kolejny) i drugie tyle scieknie ci z karoserii. Bedzie to lezalo na podlodze i pomalu tajalo nie zlatujac od razu z sila wodospadu w kratke. Ty bedziesz staral ogrzac to wszystko wraz z podloga o te 4*C. Woda z podlogi bedzie caly czas parowala i energie przemiany fazowej wezmie sobie z podlogi, bo najlatwiej (najcieplej).
    Więc rozważ oba przypadki i napisz który jest lepszy. Rozumiem że oba będą tak samo teoretyczne, bo podłogówki nie masz w garażu, a grzejnik masz, ale od zawsze zakręcony).

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Czy w garazu ma byc na tyle cieplo, zeby np woda w rurach nie zamarzla, czy mamy miec cieplo w nogi jak tam chodzimy?
    Nic nie pisałem że ma być ciepło w nogi. Rozumiem że rozmywasz temat i unikasz odpowiedzi. Odpowiadasz pytaniami na pytania

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Czy straty na roztapianie, podgrzewanie i odparowanie tej wody beda aby mniejsze niz to co zabierze wentylacja (ktora tak czy siak musi byc dosyc wydajna)? Po cholere grzac cala wylewke betonowa w garazu, skoro nam chodzi tylko o chwilowe niedopuszczenie do spadku temperatury np w nocy?
    Roztapianie, podgrzewanie i odparowywanie wody (o ile nie pozwolimy jej odpłynąć) i tak będą i wentylacja zakładamy że działa poprawnie w obu przypadkach. Jakie chwilowe? Zakładamy że technologia jest tradycyjna, a nie szkieletowa. Mur z każdej strony i wylewka żeby pod autem nie popękała. Znowu oba przypadki jednakowe.

    Lepiej mieć w miarę jednakową temp pomieszczenia, czy lepiej na dole kolo zera (bo śnieg się topi i woda odparowuje) a pod sufitem ciepło i wywiewać to wentylacją, bo przecież działa?

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Zeby bylo jasne: Podlogowka bedzie oczywiscie duuuuuuzo skuteczniejsza, co do tego nie mam najmniejszych watpliwosci, ale za swoja skutecznosc kaze nam naprawde slono zaplacic, a nam chodzi tylko o "przelamanie" temperatury.
    Skuteczniejsza w czym, bo o to dopytuję? Skoro grzejnik nie będzie skuteczny, to ile każe nam zapłacić za podobny efekt? Mowa oczywiście o tym samy minimum, bo nie zamierzamy grzać dla grzania.

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Grzejnik wykle umieszcza sie w okolicach okna (ja mam wlasnie pod oknem w garazu) a kanaly wentylacyjne najczesciej sa wblizej srodka budynku, wiec nie jest tak, ze grzejnik jest w sasiedztwie. Zreszta nikt nas nie zmusza do takiego jego usytuowania. Mamy wolna reke w tej kwestii, wiec bym ja pominal w rozwazaniach.
    Chcesz pominąć to o co pytam - o rozkład temperatur i skuteczność grzejnika z temp. maks 35 stopni przy sprawnej went. grawitacyjnej.

    "Chwilowo" i dla "przełamania" - można powiesić grzejnik w garażu przy wysokotemperaturowym ogrzewaniu, żeby chwilowo jak chcemy coś tam podziałać, to 1h wcześniej włączamy na maksa, przymykamy chwilowo kratkę wentylacyjną i nie marzniemy potem...

    Czekam nadal na odpowiedzi

  14. #20074
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Instaltechnic Zobacz post
    Czekam nadal na odpowiedzi
    1) Strata moim zdaniem bedzie duza. Wieksza niz przy grzejniku.

    2) Nic. Ogrzewanie w garazu ma tylko zabepieczyc przed spadkiem temp ponizej zera.

    3) Wiekszosc pewnie odda konwekcyjnie, ale nie prosto w wentylacje. Inaczej grzanie jakichkolwiek pomieszczen grzejnikami nie mialoby sensu.

    Moim zdaniem i takie pytania i takie odpowiedzi niewiele wnosza.

    Ja zapytam inaczej:
    Zrobil bys sobie/masz w garazu podlogowke?
    Czy podlogowka bedzie wg Ciebie ekonomiczniejszym sposobem zabezpiecznia garazu przed spadkiem temp ponizej zera?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  15. #20075
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Zalezy jaki ma byc ten graz. Ogrzewany, czy tylko pdgrzewany w ekstremalnych warunkach.

    Ja pewnie teraz wogole olal bym ten grzenik, bo nie spadnie mi na tyle temperatura, zeby byla potrzeba jego odkrecenia.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  16. #20076

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    Zlikwidować nie, bo skoro już są, chyba zeby bardziej docieplić ściane garaż/dom ( w tej chwili jest 5cm styropianu)
    Chyba warto docieplić ścianę. Co do ogrzewania garażu, to ja nie ogrzewam, mam wyprowadzenie na grzejnik, ale grzejnika nie podłączyłem i pewnie już nie podłączę. Ocieplenie między garażem a domem to u mnie 12cm wełny w ścianie. Jeśli to ma być zwykły garaż tylko dla auta, anie jakichś prac, to wyprowadzenia sobie zostaw, a reszta wyjdzie w praniu.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  17. #20077
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Chyba warto docieplić ścianę. Co do ogrzewania garażu, to ja nie ogrzewam, mam wyprowadzenie na grzejnik, ale grzejnika nie podłączyłem i pewnie już nie podłączę. Ocieplenie między garażem a domem to u mnie 12cm wełny w ścianie. Jeśli to ma być zwykły garaż tylko dla auta, anie jakichś prac, to wyprowadzenia sobie zostaw, a reszta wyjdzie w praniu.
    Jest pewna niekonsekwencja docieplanie sciany graz-dom, zeby nie tracic ciepla z domu ta droga, a pozniej pompowanie ciepla bezposrednio w garaz. Tzn przynajmniej mi sie to wydaje niekonsekwentne.

    Install zaraz nam to wszystko fachowo wylozy i bedziemy juz wiedziec co, dlaczego i jak.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  18. #20078

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Zalezy jaki ma byc ten graz. Ogrzewany, czy tylko pdgrzewany w ekstremalnych warunkach.

    Ja pewnie teraz wogole olal bym ten grzenik, bo nie spadnie mi na tyle temperatura, zeby byla potrzeba jego odkrecenia.
    A ja postawilem na podlogowke( 4-petle, otwarte 3) przy bramie skrecona, - Takie rozwiazanie naprawde nie jest beee

    Nie ma co tak szybko,, olewac" pomysl- opuszczacie dom na jakis dluzszy czas ( wakacje itp.) na Pc ustawiasz funkcje URLOP (jesli masz) badz obnizenie temp. zastosujesz , na zew. -10/-15*C automatycznie z twoiego mieszkanaka do garazu mniej ciepelka przeniknie i wtedy ,,doczekasz" sie spadku temp. A gdy ktos super odizoluje to pomieszczenie od budynku a sa rurki z woda-troche LIPA brama wjazdowa generuje wieksze straty niz ta woda pod autkiem a wybieramy domki z garazem i to z wygody a nie z oszczednosci .
    200m2 podłogówki+2 drabinki,(parter=140m2+60m2=poddasze) kubatura ogrzewana-531m3 , ściany 25cm+15cm-styro(0,039),poddasze 25/30cm-wełna toprock(0,035),na gruncie 15cm-styro eps200(0,034).Pc Nateo Vega 12kw DZ PE32 4x150mb w poziomie na pow. 800m2,okna(Eurocolor) 3-szyby+rolety. Mieszkamy !!!
    od 10.05.2014 (wypasik )

  19. #20079
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Mam nad garazem pomieszczenia ogrzewane podlogowka (garderoba i stryszek) i na sufit garazu i kotlowni przykleilem 6cm styro, ale ja na pietrze mam 2cn styro pod wylewka jako wygluszenie tylko. Balem sie, ze bedzie tamtedy za duzo ciepla uciekalo.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  20. #20080
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitersson Zobacz post
    A ja postawilem na podlogowke( 4-petle, otwarte 3) przy bramie skrecona, - Takie rozwiazanie naprawde nie jest beee
    Pod wzgledem skutecznosci jest super pewnie, ale jak to kosztowo wychodzi w eksploatacji? Liczyles, szacowales?

    Jadac na urlop tygodniowy nic bym z temp w domu nie ruszal. Na jakis dluzszy, to moze 2-3*C nizej. Wiele by to nie zmienilo w garazu. Tearz nie grzejac mam tam az 11*C.

    Komfort oczywiscie ma byc, ale nie dla autka tylko dla mnie.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

Strona 1004 z 1521