dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 1545
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 30897
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Tylko wolno i wyraźnie...
    Proponuję zacząć od: siadasz przed komputerem i .....
    I bez żargonu informatycznego, dobrze ?????

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał narendil Zobacz post
    Nieprawda
    Dwukrotne kliknięcie na ścianę otwiera okienko z możliwością edycji. I tam się podaje długość ściany
    A popatrz, jakie to..... Dobrze, że teraz juz wiemy, nie?

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Hej Olinciu..
    Co tak wpadasz jak po ogień ???
    Obiecałaś, że w ferie już będziesz. Ferie zaraz sie kończą a Ciebie nadal nie ma !
    Bo i u nas rozterki prawie budowlane. Zajrzyj do mojego dziennika....

  4. #204

    Domyślnie

    Aniu, jeśli chodzi o wybór oferty domu, to obserwuję w milczeniu - zupełnie się nie orientuję w tym temacie, więc siedzę cicho. Z wizualkami SH3D nie ma letko, psze pani.... Czekają Cię długie godziny (dni, tygodnie i miesiące) rozkminiania, więc już teraz kombinuj, jakby tu rozciągnąć dobę do mniej-więcej 36 godzin. Z dobrych rad - co jakiś czas rób sobie kopię zapasową kolejnych wersji wizualek, najlepiej na jakimś oddzielnym nośniku (pendrive itd.), bo - nie wiem czemu - lubią płatać figle, choćby przy zapisywaniu (lubią czasem się zwalić i rozwalić). Mnie już dwa razy spotkała ogromna przykrość, bo ni z gruszki, ni z pietruszki okazało się, że folder ze wszystkimi wizualkami jest PUSTY!!! Po prostu zniknęły. Za pierwszym razem odtworzyłam z jakichś wcześniejszych wersji, które zapisałam na innym komputerze, ale za drugim razem zniknęły mi miesiące żmudnej roboty i już chyba nie chce mi się tego odtwarzać. Zostały tylko zdjęcia. W niebyt odszedł gabinecik:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gabinet6.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	17,7 KB
ID:	167603

    salon:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon09-1b.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	17,3 KB
ID:	167604 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon10-1d.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	14,7 KB
ID:	167607

    i moja największa duma - kuchnia:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia-wer5-1białe-zm.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	167605

    Ja, za radą Narendilki, ściągnęłam sobie program google SketchUp - mają potężną bibliotekę darmowych modeli, tyle że większość należy najpierw ściągnąć do Sketchup, a potem otworzyć w Sketchup i zrobić eksport do SH3D (bezpośrednio do SH3D można ściągnąć tylko oznaczone jako "collada"). Przy okazji model ściągnięte do SketchUp można modyfikować, np. zmienić kolor czy wielkość. Ściągnięte bezpośrednio do SH3D - nie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sketchup-pobieranie.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	167606

    I jeszcze jedna rzecz - jeśli będziesz tworzyła w SH3D całe mieszkanie, to - jak już zrobisz ściany i podłogi całości - skopiuj sobie takie puste mieszkanie i każdy pokój urządzaj w oddzielnym pliku, bo modele wyposażenia bywają duże i plik robi się ogromniasty (u mnie plan z kuchnią zapisuje się pół godziny, tyle samo robi się jedno zdjęcie).
    Ostatnio edytowane przez barbe-cue ; 04-02-2013 o 17:39

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Baśku, import, export, kopie !!!!!!
    Jezus Maria...Ja nie umiem podłogi zrobić....Nie wiem gdzie gumka a Ty z taką profeską mi tu.....

    Twoja załączniki nie istnieją Nie można pooglądać, a taka byłam ciekawa tej dumy.....

  6. #206

    Domyślnie

    A teraz? Powinny już być widoczne.
    Jak się obrobię z robotą, to pomyślę nad założeniem wątku o SH3D - z tutorialem, pomysłami, radami... Myślę, że parę osób się przyłączy, w tym dwie nasze mistrzynie - Narendilka i TwoOfUs. Pewnie jeszcze sporo osób gdzieś tam po cichu skrobie wizualki.

    Jeśli chodzi o podłogę, to jeśli masz zrobiony pokój (w sensie - ściany), to zerknij na ten obrazek i zrób tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sketchup-podłoga.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	167617

    1- zmień kursor na "rysuj pokoje" - czerwona strzałka
    2 - stań kursorem wewnątrz pokoju i dwukrotnie kliknij - powierzchnia zrobi się szara
    3 - kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "modyfikuj pokoje"
    4 - zaznacz "wyświetl podłogę" - niebieska strzałka
    5 - możesz określić teksturę (czyli rodzaj powierzchni), np. parkiet, deski, kamień itp. - zielona strzałka

  7. #207

    Domyślnie

    Mówiłam, że wsiąkniesz na dobre .

  8. #208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    To ja w biegu wpadam i wszystkim chociaż pomacham
    LAZUR

    Beata

  9. #209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Ooooooo !!!! Tak mi trza do łba kłaść.

    Piszesz o miesiącach ????????????????? Ja wszystko w jedna nocke planuje zrobić !
    Nie znosze tego nanoszenia ścian.

    Dobra powiem o co cho. Próbuje polubic tego bliźniaka w Kątach. Chcę sobie sama rozplanowac co i jak.........
    Tylko nie wiem czy dobrze robie bo jednak nanoszę wymiary całej jednej kondygnacji.
    Zajebiście robi sie ten cholerny wykusz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Pod jakim kątem są tam te pierdoletki ??????????? Zgaduję. Co by mi się zeszły 90 cm. odcinki i było prosto.
    Kolejna zagwozdka.
    Jakie przyjąć wymiary?
    Wiem, że logika nakazuje wewnętrzne, ale na projekcie nie wszystkie są....Zgaduję i na Bolka oko odejmuję a to grubość styropianu, tynk....

  10. #210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Baśku piekne !!!!
    Myslałam, że to foty.

    Tez chcem tak umiec !!!!! Wiem, że siem nie naumiem...Gdyby ktos koło mnie siedział to łapię ale tak....pisać o tym to jak ......

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Ja, za radą Narendilki, ściągnęłam sobie program google SketchUp - mają potężną bibliotekę darmowych modeli, tyle że większość należy najpierw ściągnąć do Sketchup, a potem otworzyć w Sketchup i zrobić eksport do SH3D (bezpośrednio do SH3D można ściągnąć tylko oznaczone jako "collada"). Przy okazji model ściągnięte do SketchUp można modyfikować, np. zmienić kolor czy wielkość. Ściągnięte bezpośrednio do SH3D - nie.
    Rozumiem.....tylko ostatnie zdanie.
    Prosze wersję obrazkowa dla idiotów.
    Zaczynamy od zdania: Masz już SH 3D i teraz.......

  12. #212

    Domyślnie

    Jak zrobić plan mieszkania

    Ania, a masz jakieś rzuty? Jeśli tak, to super! A jeśli masz je w formacie obrazka (z rozszerzeniem bmp, jpg, png) to jeszcze superowiej. Jeśli masz pdf, to zrób zrzut i zapisz jako obrazek.

    W SH3D możesz ściągnąć sobie taki obrazek jako tło - podkład rysowanego planu. To bardzo ułatwia. Najlepiej, gdybyś znała długość przynajmniej jednej ściany (wewnętrznej) - program określiłby proporcje pozostałych. Podkład możesz ściągnąć tu (zakładka Plan --> Importuj obrazek tła :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podkład.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	167627

    Dalej postępujesz zgodnie z poleceniami. Ważne jest, żeby w miarę dokładnie określić długość jednej ściany. W pewnym momencie pojawia się polecenie "zdefiniuj skalę obrazka..." i niebieska kreseczka, którą możesz przenieść w miejsce ściany, której długość znasz (najpierw przeciągasz jeden koniec, potem drugi), a w okienku wpisujesz w cm długość.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podkład2.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	60,4 KB
ID:	167629

    W następnym poleceniu określasz, w którym miejscu ma być lewy górny róg planu.

    Pokażę Ci na przykładzie mojego mieszkania:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podkład3.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	167634

    Zmieniasz kursor na "rysuj ściany" (zielona strzałka) i zgodnie ze wskazówkami rysujesz (to już chyba potrafisz). Szczegóły typu grubość ściany dopasujesz sobie potem. Nie przejmujesz się też otworami na drzwi i okna - to dorysujesz potem. Możesz rysować dowolne łamańce, niekoniecznie prostokąty i kwadraty, ale to pewnie też już wiesz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podkład4.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	167641

    Zmieniasz kursor na zwykłą strzałkę.

    Jak masz kontury, to możesz powstawiać drzwi i okna (z biblioteki modeli po lewej stronie okna - zakładka "drzwi i okna").

    Potem zmieniasz kursor na "stwórz pokoje" (niebieska strzałka) i w każdym pomieszczeniu klikasz dwukrotnie - powstaje podłoga. Dalej tak, jak w poprzednim poście.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podkład7.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	167642
    (na moim obrazku nie ma drzwi i okien, bo nie chciało mi się wstawiać)

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Rozumiem.....tylko ostatnie zdanie.
    Prosze wersję obrazkowa dla idiotów.
    Zaczynamy od zdania: Masz już SH 3D i teraz.......

    Kochana, obiecuję, ale nie teraz - robotę mam

  14. #214

    Domyślnie

    Wpadłam sie przywitać i uciekam bo z niczym wyrobić się nie mogę.
    Kącik informatyczny nam się tworzy-świetnie,bo ja matoł jakich mało
    Jak zwykle pewnie zajrzę nocną porą jak się obrobię z robotą ,bo tłumaczeń mam (przepraszam za wyrażenie) do usrania
    Ale podglądać będę.....

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Barbi, kilka pytań:
    Czy można zrobić podłogę w pomieszczeniu, którego nie zamknęłam z 4 stron ścianami ?
    A co ze skalą.
    Rysunki domu sa mniejsze lub większe niz ta siatka..jak z tym sobie poradzić ? Nie rozumiem......nic nie rozumiem.
    Problem polega na tym, że nie wiem jakie ten program ma możliwości.
    Co trzeba robic na piechotę a co zrobi za mnie lub na moje życzenie komputer.

  16. #216

    Domyślnie

    Barbe, pomysł na wątek o SH3D rewelacyjny. Muszę spróbowac z tym planem. To bardzo przydatna opcja.
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  17. #217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167

    Domyślnie

    Widzę, że Basia mnie wyręczyła
    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Barbi, kilka pytań:
    Czy można zrobić podłogę w pomieszczeniu, którego nie zamknęłam z 4 stron ścianami ?
    Można. Po prostu rysujesz podłogę, tam gdzie Ci jest potrzebna.
    Ja tak łączyłam między kuchnią a pokojem.
    Ważne tylko, żeby całe pomieszczenie miało podłogę (może się składać z kilku kawałków). W przeciwnym wypadku, przy robieniu wizualek sufit się załamuje


    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    A co ze skalą.
    W poście powyżej masz odpowiedź

    Cytat Napisał barbe-cue Zobacz post
    Jak zrobić plan mieszkania
    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

  18. #218
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar *Kasia*
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Irlandia
    Posty
    1.191

    Domyślnie

    Musze sobie zalatwic ten program i sie pobawic wtedy stworze sobie swoj idealny dom i chociaz na kompie go bede miala
    “If you live to be a hundred, I want to live to be a hundred minus one day so I never have to live without you...”

  19. #219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał *Kasia* Zobacz post
    Musze sobie zalatwic ten program i sie pobawic
    Kasiu, tu dają: http://www.sweethome3d.com/download.jsp
    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

  20. #220
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar *Kasia*
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Irlandia
    Posty
    1.191

    Domyślnie

    A ja juz meza zaczelam molestowac o program
    dzieki Ci o Pani tylko kobieta kobiecie umie zrobic naprawde dobrze
    “If you live to be a hundred, I want to live to be a hundred minus one day so I never have to live without you...”

Strona 11 z 1545

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony