dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 66 z 99
Pokaż wyniki od 1.301 do 1.320 z 1973
  1. #1301
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zmierzymy jeszcze kiedys komisyjnie znow moja ... i tez podamy ....

  2. #1302
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    zmierzymy jeszcze kiedys komisyjnie znow moja ... i tez podamy ....
    ja dzisiaj się dosłownie przeraziłem ...
    razem z pompką do GGWC na 100% miała 380w...
    weź ty teraz podczas upałów wentyluj na maksa, przecież to ponad 8kwh na dobę ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #1303

    Domyślnie

    ej tam ej tam jasiek, przytkana nie musi znaczyć zatkana
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  4. #1304
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz.janowski

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rudna Wielka/Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    zapisałem u R&K w dzienniku...

    pomierzyłem tego J-G 500 stało prądowego ze sterownikiem E 5 ...
    UWAGA podaję ...
    w spoczynku ( wyłączona ) 12,5w
    10% 19w
    15% 23w
    20% 25w
    25% 26w
    30% 30w
    40% 42w
    50% 63w
    60% 96w
    70% 140w
    75% 168w
    80% 201w
    90% 276w
    100% 324w
    tak tak wiem..., na pewno mam zepsuty miernik ...
    wydajności nie pomierzyłem bo nie miałem drabiny co by dostać się do czerpni i wyrzutni ...
    ale jak zaglądałem do środka centrali przy tych najniższych wydajnościach to raczej mocno wątpię aby to można było nazwać jakimkolwiek wietrzeniem...

    Mierzył Pan miernikiem cęgowym prąd i napięcie sieciowe czy miernikiem mocy czynnej ??
    Nie ma Pan zepsutego miernika, tylko nie bardzo orientuje co chce mierzyć i jak..
    Mierzy Pan moc pozorną a moc czynna (to co zlicza miernik energii całkując w czasie) to P= U x I x cos fi. Pan mierzy tylko U i I, a gdzie cos fi ??
    W przypadku wentylatorów EC współczynnik cos fi wynosi 0,58-0,62.
    Mi by nigdy nie przyszło do głowy mierzyć mocy czynnej amperomierzem i woltomierzem elementów indukcyjnych.
    I rzeczywiście na 100 % I= 1,45 A, U=230 V czyli moc pozorna 333 W, moc czynna ok. 195 W.
    Ostatnio edytowane przez lukasz.janowski ; 08-02-2013 o 13:26

  5. #1305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz.janowski Zobacz post
    Mierzył Pan miernikiem cęgowym prąd i napięcie sieciowe czy miernikiem mocy czynnej ??
    takim wkładanym w gniazdko, więc chyba czynnej ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #1306
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz.janowski

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rudna Wielka/Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    30

    Domyślnie

    A czy Pana "miernik" podaje współczynnik mocy cos fi ??
    Bo jeśli nie to sobie można nim mierzyć moc żarówki tradycyjnej lub grzałki a nie wentylatora czy silnika.

  7. #1307
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz.janowski Zobacz post
    Mierzył Pan miernikiem cęgowym prąd i napięcie sieciowe czy miernikiem mocy czynnej ??
    Nie ma Pan zepsutego miernika, tylko nie bardzo orientuje co chce mierzyć i jak..
    Mierzy Pan moc pozorną a moc czynna (to co zlicza miernik energii całkując w czasie) to P= U x I x cos fi. Pan mierzy tylko U i I, a gdzie cos fi ??
    W przypadku wentylatorów EC współczynnik cos fi wynosi 0,58-0,62.
    Mi by nigdy nie przyszło do głowy mierzyć mocy czynnej amperomierzem i woltomierzem elementów indukcyjnych.
    I rzeczywiście na 100 % I= 1,45 A, U=230 V czyli moc pozorna 333 W, moc czynna ok. 195 W.
    Moc pozorną podajemy w VA nie w watach, poza tym się zgadza.

  8. #1308

    Domyślnie

    tłumacz chłopie trójkąt mocy bo ludziska nie wiedzą
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  9. #1309
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Może tu ktoś mi wytłumaczy .Płytka Peltiera 12V podłączona do prostownika BSP 12/4 pobiera w trakcie pracy ok.2A.Czy to oznacza,że płytka pobiera 24W?
    Ta sama płytka podłączona do zasilacza POS12500D 12V 5A,pobiera 60W? Czy też tylko 2A tak jak w prostowniku?
    Nie wiem czy dobrze to opisałem bo o prądzie wiem nic?

  10. #1310
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    tłumacz chłopie trójkąt mocy bo ludziska nie wiedzą
    Jak usłyszą o trojkącie mocy to tak im sie rozjasni ze juz nie będą mieli wiecej pytań

  11. #1311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    widzę że nawet jakąś inną matematykę trzeba zastosować aby było na swoim ...
    jeżeli miernik wpięty w gniazdko pokazuje po jakimś czasie zużycie np. 0,1kwh, pod licznik w tablicy też 0,1kwh i główny licznik z "elektrowni" także 0,1kwh to co tutaj chcemy udowodnić ...?????
    badane na silnikach, prostownikach, żarówkach, komputerach i innych pierdołach ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  12. #1312
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz.janowski

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rudna Wielka/Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    widzę że nawet jakąś inną matematykę trzeba zastosować aby było na swoim ...
    jeżeli miernik wpięty w gniazdko pokazuje po jakimś czasie zużycie np. 0,1kwh, pod licznik w tablicy też 0,1kwh i główny licznik z "elektrowni" także 0,1kwh to co tutaj chcemy udowodnić ...?????
    badane na silnikach, prostownikach, żarówkach, komputerach i innych pierdołach ...
    Chce udowodnić to reku Jan-Gaz 500 EC zużywa max. ok 190 W a nie 320 W. I tyle. I to że za podawane parametry bierzemy odpowiedzialność.
    Ostatnio edytowane przez lukasz.janowski ; 08-02-2013 o 22:21

  13. #1313

    Domyślnie

    ...jaśkowi nie wytłumaczysz... on z tych co wiedzą lepiej...
    ...

  14. #1314
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz.janowski Zobacz post
    Chce udowodnić to reku Jan-Gaz 500 EC zużywa max. ok 190 W a nie 320 W. I tyle. I to że za podawane parametry bierzemy odpowiedzialność.
    ale jakimś cudem powyżej 50% zaczyna być bardzo prądożerny ...
    przy najbliższej okazji spiszę wszystkie liczniki i puszczę go na max przez np. 2godz. i się zobaczy ( oczywiście jak mi wcześniej nie "zasmarka" całej wyrzutni wodą... )
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  15. #1315
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz.janowski

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rudna Wielka/Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    30

    Domyślnie

    Ja biorę miernik mocy czynnej, pokazuje mi tyle i tyle jest, zresztą z sumowania mocy wentylatorów tyle wychodzi. Z czym tu dystkutować ??

  16. #1316
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    ...jaśkowi nie wytłumaczysz... on z tych co wiedzą lepiej...
    spoko...
    przecież licznik energii z elektrowni to iluzja ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  17. #1317
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz.janowski

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rudna Wielka/Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    30

    Domyślnie

    Rozumiem że cały dom wyłączasz i siedzisz przy świeczce przy reku żeby zobaczyć ile prądu zużywa, tak mam to rozumieć ??

  18. #1318

    Domyślnie

    jasiek wrzuć dla świętego spokoju nazwę tego czym mierzyłeś to wtedy będzie już jasność czy to dobry pomiar czy zły
    ...

  19. #1319
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz.janowski

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rudna Wielka/Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    jasiek wrzuć dla świętego spokoju nazwę tego czym mierzyłeś to wtedy będzie już jasność czy to dobry pomiar czy zły
    Spoko, będe w firmie to sprawdzę i podam, miernik, bodajże brymen.

  20. #1320
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz.janowski Zobacz post
    Rozumiem że cały dom wyłączasz i siedzisz przy świeczce przy reku żeby zobaczyć ile prądu zużywa, tak mam to rozumieć ??
    jak wyłączę wszystkie bezpieczniki a zostawię tylko ten od centrali to raczej nie będzie problemu ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Strona 66 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony